Anksiyete mi başka birşey mi?

hatalikul

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2020
40
39
39
Herkese merhaba,
En son konumda anlatmıştım 14 aylık ilişki 2 aylık nişanlılık dönemi sonrası benimde hatam olması ve onunda hatama verdiği yüksek tepki ile ayrıldık. İletişim kurmuyoruz.2,5 hafta kadar oldu. Ancak o günden beri işyerimde pandemi sebebiyle izne çıkardı herkesi. Sürekli evdeyim, tüm günüm videolar izleyerek geçiyor, ilk günler yemek bile yiyemez olmuştum ama şuan biraz daha iyiyim o konuda. Gün içinde bazen mutlu bazen aşırı mutsuz hissediyorum. Bu süreçte psikologla görüşmeye başladım 2 seans oldu, psikoloğumda depresyon belirtileri olduğunu söyledi. Günlerde sokağa bakkala dahi hiç çıkmadım,çok kötü birşey ama banyo bile yapmamıştım.Bugünde psikoloğumun tavsiyesi ile dışarı çıkıp 5-10 dk kimsenin olmadığı yerlerde yürüyüp eve döndüm hemen. Ancak eve varmak üzereyken onun beni hep eve bıraktığı sokaktan geçtim, evdekileri arayıp marketten bişey isteyip istemediklerini sordum marketinin önünde ve o an aşırı bir kalp sıkışması, nefes almakta zorlanma boğazımda sanki birşey var ve boğuluyorum yada midem bulanıyor kusacakmışım gibi oldum. Kalbim çok hızlı çarpmaya başladı. Olduğum yerde bi süre durup nefes almaya çalıştım baktım düzelmiyor bulduğum bir yere oturup bekledim geçmesini ve çok şükür ki geçti sonra eve döndüm.

Psikoloğumla online görüşme yapıyorum ve henüz dün görüştüğüm için bugün tekrar görüşmek istemedim. Acaba yarın kalp hastalıkları bölümüne mi gitmeliyim yoksa bekleyip psikoloğumla mı görüşmem lazım bilemedim.

Hiç böyle birşey yaşayan var mı? Ben açıkcası psikolojik olduğunu düşünüyrum ama aynı hissi tekrar yaşamaktan çok korkuyorum çook kötüydü

Bende var anksiyete bozukluğu ama bu dediklerini ben bitek sinirlenince yaşıyorum .strese girincede direk kusuyorum zaten .yani ben zannetmiyorum sende bunun olduğunu

Normalde böyle şeyler söylemem, kızarsanız da bana haklısınız.

Ama tutamayacağım. Hayatınızda yaşadığınız bir ayrılık sizi nasıl bu noktaya getirebilir? Üzülürsünüz elbette haklısınız. Ama yemeden içmeden kesilme, depresyon üstelik banyo bile yapamayacak düzeyde. hem de anksiyete fiziksel beilirtiler de var üstüne. Biraz güçlü mü olmaya çalışsanız hemen salmasanız mı bu kadar? 1 senelik bir ilişki bir de :olamaz:

Bazen yaşadıklarımı ve bulunduğum noktayı düşününce kendime fazla yüklendiğimi düşünüyorum. Neyse geçmiş olsun.

Ben de aşırı kaygılandığımda nefes alamiyorum,kalbim hızlı atmaya başlıyor ama mide bulantısı olmuyor. Belki farkli bir şeydir yada sen de tüm etkilero görülüyodur. Yaşadığın zor bir durum biz ayrildiğimizda düşünmekten nefes alamazdim onsuz olmak istemedigimden kendimi sıkıştırırdım resmen.
Yürüyüşler iyi gelir zaten yardimda alıyormuşsun inşallah tez zamanda daha iyi olursun.

Çok teşekkür ederim. birden bire olduğu için bende çok endişelendim ama umarım tez vakitte geçer

Marketinin önünde demişsiniz , eski nişanlınız marketi olarak anladım. Bu durumda heyecan, üzüntü karışık duygular içindeyken böyle hissetmeniz normal bence. Kalp doktoruna gidilecek bir şey değil zaten psikologa sevk eder sizi. psikologunuzla konusun bunu ama normal bence.

Kalple ilgili bir sıkıntınız var mı yok mu bilemeyiz tabi ki.

Vefatla ilgili bir travmadan sonra o anı düşününce, şehirdışına çıkmam gerektiğinde,geceleri,biri kötü bir hastalıktan bahsettiğinde filan hep kalbimde ağrı nefes almada zorluk çektiğimi sanırdım. İlaçlı tedavi oldum psikiyatri doktorunda.

Yerinizde olsam emin olmak için doktora giderdim. Ama onu da şu dönemde tavsiye etmem. Malum her yer korona. Doktor olarak da durumunuz müsaitse özel bir hastanede psikiyatriste giderdim.

Kalple ilgili bir sıkıntınız var mı yok mu bilemeyiz tabi ki.

Vefatla ilgili bir travmadan sonra o anı düşününce, şehirdışına çıkmam gerektiğinde,geceleri,biri kötü bir hastalıktan bahsettiğinde filan hep kalbimde ağrı nefes almada zorluk çektiğimi sanırdım. İlaçlı tedavi oldum psikiyatri doktorunda.

Yerinizde olsam emin olmak için doktora giderdim. Ama onu da şu dönemde tavsiye etmem. Malum her yer korona. Doktor olarak da durumunuz müsaitse özel bir hastanede psikiyatriste giderdim.
Evet özel hastaneye gidebilirim ama bu pandemi sürecinde bende pek gitme taraftarı değilim hem virüs kapma ihtimali hemde hastaneleri de meşgul etmemek adına açıkcası, şuan için online terapi alıyorum. Ama psikoloğumla görüşüp mecbur kalırsam giderim

X