Anksiyete-panik atak semptomları ve önemsiz rahatsızlıklar

Merhaba. Bu konu altında anksiyete panik atak yaşayan arkadaşların fikirlerini almak istiyorum. Ben şahsım adına konuşayım. Hastalık anksiyetem var. Yaşadığım semptomların bir hastalıktan kaynaklandığını düşündüğüm için defalarca doktora gidip tetkik yaptırdım. Semptomları karşılayacak önemli bir rahatsızlık saptanmadı şükür. Merak ettiğim konu şu. Bu süreçte önemli sayılmayan ortak rahatsızlıklarımız var mı? Mesela benim yaptırdığım tetkiklerde boyun düzleşmesi, omurgada sola doğru sıkıştıran hafif skolyoz , sinüs taşikardisi ve reflü rahatsızlıkları saptandı. Bunlar önemsiz görüldü ve yaşadığım semptomların bunlardan kaynaklanmadığı söylendi. Benim semptomlarım dengesizlik, bir kaç saniyelik beynim donuyor gibi bi his, böyle yüksek bir yerden düşüyormuş gibi yürek kalkması, zaman zaman çarpıntı , sersemlik , iman tahtası denilen yerde ağırlık baskı acı gibi, uykuya dalarken beynim uyuşuyormuş gibi başım dönüyormuş gibi tuhaf bi his, özellikle açken çok halsiz ve rahatsız hissetme sanki yürürken bayılacak yığılacak gibi vs.
Sizin semptomlarınız ve hastane sürecinde saptanan önemsiz rahatsızlıklarınız neler?
Hepsi bendede var tam olarak ne yaşıyorsun

İyi akşamlar.Söylediğiniz tüm şeyleri yaşıyorum ek olarak zaman zaman göğüs ağrısı,yanması,bulanık görme,zihnimde bi karmaşıklık,uyuşma,kaslarımda seyirme nefes darlığı sürekli bi şikayetim var anlacağınız.8 aydır yaşıyorum bu durumları.Boyun düzleşmesi,fıtık taşikardi ben de var.taşikardi için nabız ilacı kullanıyorum.Bu da baya tansiyonumu düşürüyor.Hayat kalitem baya düştü rutin işlerimi bile yapmakta zorluk çekiyorum.kötü olunca anneme gidiyorum çünkü çocuğum küçük yanında bayılıp kalıcam diye korkuyorum.sürekli doktora gidiyorum.Yeniler de bir şey okudum benim de şeker düzeyim iyi çıktı ancak hipoglisemi diye bi rahatsızlık,anksiyete ve panik atağa çok benziyormuş.İnşallah yeniyılda bu rahatsızlıktan bir an önce kurtulmuş oluruz😔
Sizin yaşadıklarınızı bire bir yaşayan biri olarak neler çektiğimizi anlıyorum evde tek başıma kalamıyorum nabiz yükseliyor kalp çarpıntısı çok yüksek bayginlik hissi tansiyon yükselmesi uykuya dalamiyorum tam dalacagim sırada sanki başka yerlere gidiyormuş gibi Bi anda kendime gelip sicriyorum içim Bi tuhaf oluyor korku heyecan panik nasıl kendimi düzeltebilirim bilmiyorum siz neler yapiyorsunuz

hepinizin yazdıklarını okudum. çok ağır şeyler yaşıyorsunuz. sizi çok iyi anlıyorum bende hep benzerlerini yaşadım. panik atak hastasıydım. kalbim yerinden çıkacak gibi atıyordu. iki kez kardiyolojiye gittim hiçbirşey çıkmamıştı. gizli kalp diyorum gülüyorlardı doktorlar. dahiliyeye gittim. tansiyon sandım tansiyona baktırdım. nörolojiye gitttim. hiçbiryerde hiçbirşey çıkmadı. kaçkez acile gittim acildeki doktorlar artık beni tanıyor olmuştu. beni görünce selam veriyorlardı. atak olunca nefessiz kalıyor gibi hissediyordum. boğulacakmış gibi hissdiyordum. boğazım düğümleniyordu. dışarı çıkamıyordum. yolda bana birşey olursa çocuğuma ne olur diye korkudan çıkamazdım. ümidim kesilmişti. ilaçta kullanıyordum. banamısın demiyordu. artık ölsemde kurtulsam diyordum ama ölsem çocuğum ne yapıcak diye endişeleniyordum. iki doktora gittim hiçbir işe yaramadı. sonra arkadaşın tavsiyesinde son kez tamam dedim önerdiği doktora gideyim. Allah binlerce kez razı olsun iyiki arkadaşımla denk gelmişim iyiki önermiş. resmen hayata döndüm. atak için bana bilişsel terapi yaptı birde emdr yaptı. ataklarda ne yapabilirim anlattı. atağın ne olduğunu anlattı. bana neden birşey olmayacağını anlattı. nasıl atlatacağımı öğretti. doktorda çok önemli doktor var doktor var. mutlaka sizde doğru doktordan doğru tedaviyi alın. bilişsel terapiyle emdr alın. enazından ben bunlarla tamamen iyileştim. 4 yıl olacak birkez bile atak yaşamadım. tüm bunlar geçiyor. yaşarken geçmicek gibi geliyordu bana ama geçiyor. bugün hiçbirşey beni korkutmuyor. inşallah hepiniz şifa bulursunuz

hepinizin yazdıklarını okudum. çok ağır şeyler yaşıyorsunuz. sizi çok iyi anlıyorum bende hep benzerlerini yaşadım. panik atak hastasıydım. kalbim yerinden çıkacak gibi atıyordu. iki kez kardiyolojiye gittim hiçbirşey çıkmamıştı. gizli kalp diyorum gülüyorlardı doktorlar. dahiliyeye gittim. tansiyon sandım tansiyona baktırdım. nörolojiye gitttim. hiçbiryerde hiçbirşey çıkmadı. kaçkez acile gittim acildeki doktorlar artık beni tanıyor olmuştu. beni görünce selam veriyorlardı. atak olunca nefessiz kalıyor gibi hissediyordum. boğulacakmış gibi hissdiyordum. boğazım düğümleniyordu. dışarı çıkamıyordum. yolda bana birşey olursa çocuğuma ne olur diye korkudan çıkamazdım. ümidim kesilmişti. ilaçta kullanıyordum. banamısın demiyordu. artık ölsemde kurtulsam diyordum ama ölsem çocuğum ne yapıcak diye endişeleniyordum. iki doktora gittim hiçbir işe yaramadı. sonra arkadaşın tavsiyesinde son kez tamam dedim önerdiği doktora gideyim. Allah binlerce kez razı olsun iyiki arkadaşımla denk gelmişim iyiki önermiş. resmen hayata döndüm. atak için bana bilişsel terapi yaptı birde emdr yaptı. ataklarda ne yapabilirim anlattı. atağın ne olduğunu anlattı. bana neden birşey olmayacağını anlattı. nasıl atlatacağımı öğretti. doktorda çok önemli doktor var doktor var. mutlaka sizde doğru doktordan doğru tedaviyi alın. bilişsel terapiyle emdr alın. enazından ben bunlarla tamamen iyileştim. 4 yıl olacak birkez bile atak yaşamadım. tüm bunlar geçiyor. yaşarken geçmicek gibi geliyordu bana ama geçiyor. bugün hiçbirşey beni korkutmuyor. inşallah hepiniz şifa bulu

Bende aralıklı.olarak panik atak geçiyorum ensem uyusuyordu tansiyonumu ölçtüm 14 çıktı sonra bir panik yaptım ve taktım tansiyonum yüksek diye içimden sıkıntı geçmiyor asla sürekli tansiyonumu ölcmekten kafayı yemek üzereyim . Nasıl atlattiniz bu durumu panik olunca tansiyonum 15 kere çıkıyor o an olucem beyin kanaması geçiren diye korkuyorum

Bende aralıklı.olarak panik atak geçiyorum ensem uyusuyordu tansiyonumu ölçtüm 14 çıktı sonra bir panik yaptım ve taktım tansiyonum yüksek diye içimden sıkıntı geçmiyor asla sürekli tansiyonumu ölcmekten kafayı yemek üzereyim . Nasıl atlattiniz bu durumu panik olunca tansiyonum 15 kere çıkıyor o an olucem beyin kanaması geçiren diye korkuyorum
ben bilişsel terapiyle emdr aldım. özelliklede terapiyle atlattım. ilaç kullanıyordum ama bence çok işe yaramıyordu. terapi almadan önce kullanıyordum ama geçirmemişti. hepsi düşünceyle ilgili. terapiyle düşüncelerim değişti. atağa çok farklı yaklaşmam gerektiğini öğrendim. aslında atak diye birşey yokmuş doktorum hepsini tek tek anlattı. biz aslında bilmediğimiz için korkuyormuşuz. ne olduğunu vücutta ne olduğunu bilince öğrenince nasıl kontrol edeceğinide öğretti bana. 4 yıl olmuştur hiç atak yaşamadım. emdryle travmamada çalıştık travmalarım da geçince hiçbirşey korkutmuyor beni. Allah muhafaza bir kaza olur birşey olur hasta olurum ama psikolojik bir sorun atak gibi şeyler olmaz. hatta bittiğinde bumuymuş yıllarca çektiğim demiştim. bence en önemli şey doktorunuz kimden terapi aldığınız. bende tansiyon olmuyordu belki birkaçkez çıkmıştır hep aşırı kalbim atıyordu böyle başım döner gibi oluyordu

ben bilişsel terapiyle emdr aldım. özelliklede terapiyle atlattım. ilaç kullanıyordum ama bence çok işe yaramıyordu. terapi almadan önce kullanıyordum ama geçirmemişti. hepsi düşünceyle ilgili. terapiyle düşüncelerim değişti. atağa çok farklı yaklaşmam gerektiğini öğrendim. aslında atak diye birşey yokmuş doktorum hepsini tek tek anlattı. biz aslında bilmediğimiz için korkuyormuşuz. ne olduğunu vücutta ne olduğunu bilince öğrenince nasıl kontrol edeceğinide öğretti bana. 4 yıl olmuştur hiç atak yaşamadım. emdryle travmamada çalıştık travmalarım da geçince hiçbirşey korkutmuyor beni. Allah muhafaza bir kaza olur birşey olur hasta olurum ama psikolojik bir sorun atak gibi şeyler olmaz. hatta bittiğinde bumuymuş yıllarca çektiğim demiştim. bence en önemli şey doktorunuz kimden terapi aldığınız. bende tansiyon olmuyordu belki birkaçkez çıkmıştır hep aşırı kalbim atıyordu böyle başım döner gibi oluyordu
Bizlere ümit oldun çok sevindim atlatmış olmana darısı bize olsun inşallah

X