Anksiyete&Panik Bozukluk

Suan yazını okurken gözlerimden yaşlar geldi bende 3 yıllık evliyim ve 3 yıl nişanlı kaldım zaten o uzun nişanlılık döneminde panik atak geçirdim ardı arkası kesilmedi anlatsam roman olur hep farklı şeyler çıktı il zamanlar kalp çarpıntısı sonra iç sıkıntısı sonra bunalım hep dönem dönem farklı şeyler yaşadım bir dönem içtiğim sigaradan keyif alamama hatta korku yaşama sigaradan nefesim kesilecek diye benimde bayram berbat geçti neden diyeceksin bende de bir anda boğazımda nefesim durdu yüzüme su vurarak açtım o kadar korktum ki anlatamam bir sene önce 6 ay ilaç kullanmıştım o zaman bana iyi gelmişti kendimle ilgilenmek ama ben bir sene önce hem bebeğimi kaybettim hem işten çıkarılmıştım sonra ise ilaç kullandım düzeldim çok şükür iyiydim tam anlamıyla olmasada biraz iyiydim yeniden bir işe girmiştim derken 9 ay çalıştım ve bayram öncesi beni yine işten çıkardılar tam gebelik düşünüyorduk ek sigorta falan yapmıştım kendime ve yine üzüntü ile nefes kesilmesi başladı gel gelelim senin demen gibi bugüne bugün binada nefesim kesildi o kadar kötü oldum ki sonra ağladım korktum tektim evde bide yani bu ne panik atak mı kalpten mi neyim var çok korkuyorum

Bende bebek düşünüyorum o yüzden ilaca başlamak istemiyorum ama bugün boğazımda nefesim gitti resmen çok korktum neden olduğunu anlamadım ve sonrası ise anksiyete soruları kafamda çok yoruldum yıprandım artık

Yaaaaa bende böyleyim aynı içimde bi korku kötü hiç eşim benden önce uyusa uyandırıyorum kokuyorum ben diyorum oda üzülüyor bana sonra kendime üzülüyorum o his beni çok yoruyor ama bir kaç gündür nefesim kesiliyor stres sonuçta bu düşüncelerden kalp krizi beyin kanaması geçiriririm daha yaşım 30 diyorum çok gencim diye üzülüyorum kendime

Ben de çok üzülüyorum. Hem Daha çok genciz hem ben hamileyim. Kötü hissetmeyle baş edemiyoruz. Meğer eskiden ne kadar mutluymuşum diye çok üzülüyorum eskiyi özlüyorum

Ben de çok üzülüyorum. Hem Daha çok genciz hem ben hamileyim. Kötü hissetmeyle baş edemiyoruz. Meğer eskiden ne kadar mutluymuşum diye çok üzülüyorum eskiyi özlüyorum
Bende öyleyim bi döngünün içerisindeyim bugün resmen öldüm geri geldim gibi oldum ve ne eşim ne ailem detaylı ne biliyor ne anlıyor beni eşim yanımda destek ama oda sıkılcak yorulacak zamanla bende gebelik düşünüyorum sen kaç haftalık hamilesin umarım iyi olacağız yeneceğiz bunu dönem dönem artıyor bu sıkıntılar ama geçiyor geçecek biliyorum ama o an çok kötü hissediyor insan

Ben de bugün ekstra kötüyüm. Huzursuzum sürekli. Evde dolanıyorum öyle. Inan hamilelikte daha da zor. Öyle hemen ilaç başlamıyor doktorlar. Eğer hamilelik düşünüyorsan doktorunla beraber yönet bu süreci. Ben de hamile olduğumu öğrenince ilacı bırakmıştım ama 5. Ayda daha şiddetli geldi. Doktor ilk önce ilaç başlamadı çok zorlandım hala zorlanıyorum maalesef.

Bende hamileyken o dönemler öncesinde hiç ilaç kullanmıyordum keşke kullansaydım belki daha güzel geçerdi gebeliğim. Bende şimdi gebelik istiyorum bakalım ama çok kötü olursam gebeliği erteleyip bi süre ilaç kullanabilirim 5 aylık olmuşsun ne güzel bak söyle düşün doğum yapınca rahat rahat ilaçlarını kullanırsın yürüyüş yaparsın sanırım bu aylar çok tettikliyor bende çok kötüyüm hava o kadar kasvetli ki sen nerde yaşıyorsun şehir neresi

Çok haklısın. Çok şükür eşim hep yanımda benim de inşallah sıkılmazlar bizden. 29 haftalığım 7 ay oldu bile çok şükür. O kötü his olmasa daha kolay olacak belki çünkü içimizden yaşama sevincimiz çekiliyor bir anda o çok kötü

Doğurunca rahatlarım inşallah diyorum hep. Ben Kayseride yaşıyorum havalar iyi gidiyor burda ama ben iyi olmadıktan sonra havayi ne yapayım. Sen nerde yaşıyorsun?

Sana birleyen diyim mi bence ben buna inanıyorum beneğini kucağına alacaksın ya hepsi bitecek kendinden çok ona odaklanacaksın bizde yeniden yaşama sevincimizi kazanacağız seviyorlarsa sıkılmazlar gerçekten sevgi varsa arada ama işte insan düşünüyor hep engelli gibi hissediyorum kendimi bazen o kadar kötüyüm ki yemek bile yapamıyorum. Ne güzel çalışıyordum çıkardılar beni şimdi işe girmeye bile korkuyorum

Doğurunca rahatlarım inşallah diyorum hep. Ben Kayseride yaşıyorum havalar iyi gidiyor burda ama ben iyi olmadıktan sonra havayi ne yapayım. Sen nerde yaşıyorsun?
Bende istanbuldayım hava çok kasvetli o bile bana nefes darlığı yapıyor bi yağmur yağda sanki daha rahat nefes alacağım gibi hissediyorum ne alakaysa

Maşalllah çok az kalmış

Galiba ona odaklanınca biraz hafiflerim diye inanıyorum ben de. Hiç engelli gibi hissetme herkesin bir derdi bir hastalığı var. Kimse dört dörtlük yaşamıyor. Bununla savaşan o kadar çok kişiyiz ki hiç de yalnız değiliz. İnşallah yaşama sevinci bulacağız. Sen de hamilelik düşünüyorsan iş konusunu ertele biraz bence.

Çok teşekkür ederim evet istiyorum 3 yıllık evliyim artık içgüdüselmidir nedir çok istiyorum üzülüyorum inşalllah sağlıklı bir gebeliğim olur sende biranönce doğumunu atlatır kurtulursun böyle konuşuyoruz ama yaşadıkça dert bitmiyor onlarla mücadele etmeyi öğrenmemiz gerek aslında

Inşallah ozel degilse onceki gebeligin neden bitmisti? Allah saglikli sıhhatli bir cocuk nasip etsin sana da insallah.

Tabi ki insan yaşıyorsa dert her zaman var. Bizim sorunumuz zaten onlarla baş edemememiz. Terapi aldın mı hiç ya da alıyor musun?

Psikoloğa gitmiştim lohusa döneminde çokta iyi gelmişti yeniden gitmek istiyorum işe girmezsem çevrende şehir hastanesi varsa oralardada psikolog oluyor git bence çok iyi gelir emin ol bana çok iyi gelmişti. Şöyle benim bebeğim 4 aylıkken karnımda ense kalınlığı 11. Haftasında yüksek çıktı sonra 4 ayında kalbi durdu karnımda düşük yapardılar hastanede çok zor bir süreçti uzun süre düşünmedim gebelik ama artık bende çok istiyorum hiç çocuğum yok

Allah sağlıkla nasip etsin inşallah

Ben şehir hastanesinin psikoloğuna çok gittim ama pek bi faydasını göremedim. Hala aynıyım.

Gerçekten mi ya ben doktoruma çok güvenerek istekli gittim hatta doktorumla aramda bağ oluştu en son seansımda gittim vedalaştım işe başladım sonra o kadar sevinmiştiki ben gittiğimde bitik haldeydim ama

Gerçekten mi ya ben doktoruma çok güvenerek istekli gittim hatta doktorumla aramda bağ oluştu en son seansımda gittim vedalaştım işe başladım sonra o kadar sevinmiştiki ben gittiğimde bitik haldeydim ama
İyiye denk gelmişsin demek ki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…