Anksiyete.Sadece ben mi böyle hissediyorum?

damly

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2023
18
7
28
Herkese merhaba. Bu benim ilk mesajım biraz uzunca olabilir. Kendimi yıllarca anlatmak çok yorsada burası kadar samimi bir ortamda içimi dökmemiştim. Herkese şimdiden teşekkür ederim. 2013 yasında ilk krizim anlam veremediğim bi atakla geldi. Kasılmalar nefessiz kalma gibi. Ozamanlar bunun ne olduğunu bilmiyordum o günden sonra tüm hayatım değişti. Tüm gerçeklik algım kaydı. Sabah gözümü açtığımda vucudumda değişik bir his sanki damarlarımda tanımlanamayan bi huzursuzluk geziyor gün boyunca bayılma hissi yemek yiyememe vs. Sol tarafım sağ tarafımdan daha ağır hissiz gibi bit his.Bir sürü testten mr vs den sonra sonuç ankisyete. Citoles 5mg başladım ve yıllarca artarak devam etti ilk zamanlar zor olsada hap iyi gelmeye başladı. Üniversiteye başladım hep kaygılı bi üni hayatım oldu. Beynim hiç susmuyor. Şimdi 30 uma geldim gitmediğim doktor kalmadı. Hala bunla mücadele ediyorum. Panik atak korkular durmayan düşünceler ve uykusuz geceler. Düşüncelere katlanabilirim belki ama su anksiyetemin vucudumda yarattığı anlamsız his beni çok yoruyor. Bazen beynim uyuşuyor gibi oluyor gerçeklik algım yok oluyor dısardan izliyormusum hayatı gibi beynim bulanıklaşıyor. Gözlerim bile yoruluyor. Damarlarımda sanki o huzursuzluk dolaşıyor. Ölüm korkutucu geliyor nefessiz kalmak ürkütücü. Bunları düşünmek bile istemiyorum. Sizdede anksiyete kaygı fiziksel etkiler yapıyormu yoksa sadece ben mi böyle hissediyorum. Sosyal hayatımı çok etkiliyor. Tek başıma biryere gitmek korkutucu müşteriyle toplantı yapmak bile beni geriyor. Özgüvensizlik değil tamamen o sırada gelen kaygı kasılma bayılma vs korkuları. Geçmiş travmalarmı sebeptir yoksa başka birşey mi bilmiyorum. Sizinle dertleşmek istedim bu durum geçer mi 12 yıl oldu. Bu durumu atlatabileniniz varsa bana güç olursunuz sizi dinlemek isterim ❤️

Herkese merhaba. Bu benim ilk mesajım biraz uzunca olabilir. Kendimi yıllarca anlatmak çok yorsada burası kadar samimi bir ortamda içimi dökmemiştim. Herkese şimdiden teşekkür ederim. 2013 yasında ilk krizim anlam veremediğim bi atakla geldi. Kasılmalar nefessiz kalma gibi. Ozamanlar bunun ne olduğunu bilmiyordum o günden sonra tüm hayatım değişti. Tüm gerçeklik algım kaydı. Sabah gözümü açtığımda vucudumda değişik bir his sanki damarlarımda tanımlanamayan bi huzursuzluk geziyor gün boyunca bayılma hissi yemek yiyememe vs. Sol tarafım sağ tarafımdan daha ağır hissiz gibi bit his.Bir sürü testten mr vs den sonra sonuç ankisyete. Citoles 5mg başladım ve yıllarca artarak devam etti ilk zamanlar zor olsada hap iyi gelmeye başladı. Üniversiteye başladım hep kaygılı bi üni hayatım oldu. Beynim hiç susmuyor. Şimdi 30 uma geldim gitmediğim doktor kalmadı. Hala bunla mücadele ediyorum. Panik atak korkular durmayan düşünceler ve uykusuz geceler. Düşüncelere katlanabilirim belki ama su anksiyetemin vucudumda yarattığı anlamsız his beni çok yoruyor. Bazen beynim uyuşuyor gibi oluyor gerçeklik algım yok oluyor dısardan izliyormusum hayatı gibi beynim bulanıklaşıyor. Gözlerim bile yoruluyor. Damarlarımda sanki o huzursuzluk dolaşıyor. Ölüm korkutucu geliyor nefessiz kalmak ürkütücü. Bunları düşünmek bile istemiyorum. Sizdede anksiyete kaygı fiziksel etkiler yapıyormu yoksa sadece ben mi böyle hissediyorum. Sosyal hayatımı çok etkiliyor. Tek başıma biryere gitmek korkutucu müşteriyle toplantı yapmak bile beni geriyor. Özgüvensizlik değil tamamen o sırada gelen kaygı kasılma bayılma vs korkuları. Geçmiş travmalarmı sebeptir yoksa başka birşey mi bilmiyorum. Sizinle dertleşmek istedim bu durum geçer mi 12 yıl oldu. Bu durumu atlatabileniniz varsa bana güç olursunuz sizi dinlemek isterim ❤️
Anksiyetem yok ancak anlattığınız şey tam olarak dediğiniz gibi geçmişten gelen travmalarınızdan kaynaklanıyor gibi geldi. Psikolog ve yahut kuantum enerji metafizik ile profesyonel birisinden hiç yardım aldınız mı ya da almayı düşündüm mü?

Benim farklı psikolojik sorunlarım vardı eski görüştüğüm insandan sonra bir takım sorunlar yaşamıştım o zamanlar arayışa girmiştim. kuantum ile ilgili bir profesyonel hoca ile seans aldım. İlk tanışma evresinde bana tanıtım yapılırken anksiyete, panik atak, bipolar hatta kanser gibi hastalıkların tedavi edilebileceğini daha söylemişlerdi.

Benim yardım aldığım hocam şu an seans vermiyor. Siz de bir araştırsanız. Belki faydası dokunur

Psikolog ve emdr başlangıcı yardımlar aldım ancak dediğiniz konuları araştırmadım hemen araştırıcam. Çok teşekkürler

Ben de uzun zamandır anksiyete ile mücadele ediyorum. 4-5 yıl selectra kullandım bıraktım iyileştim zannettim tekrar başladı. Söylediğiniz fiziksel belirtilerin hepsini yaşadım, yaşıyorum dönem dönem. Baş dönmesi, mide bulantısı, bağırsaklarda hızlı çalışma, denge kaybı, başta basınç hissi. Ruhsal olarak kötü bişey olacakmış gibi hissetme, anlamsız bi heyecan, huzursuzluk arada bir yüksek nabız, nabız normal olsa bile çarpıntı varmış gibi hissetme, kalbin altı ve midenin üstü olan kısımda garip bir rahatsızlık hissi vs vs bunların hepsi anksiyete yüzünden. Yalnız değilsiniz. Ben şu anda 25 mg selectra kullanıyorum. Doktorum 50 mg kullanmamı istiyor ama yan etkilerini çok fazla yaşıyorum o zaman. Kan tahlillerimi yaptırdım demir, b12 takviyesi almaya başladım biraz daha iyi hissediyorum. Son olarak omega 3 ve d3k2 almaya başladım senelerdir hiç olmadığım kadar iyiyim diyebilirim

Ben de uzun zamandır anksiyete ile mücadele ediyorum. 4-5 yıl selectra kullandım bıraktım iyileştim zannettim tekrar başladı. Söylediğiniz fiziksel belirtilerin hepsini yaşadım, yaşıyorum dönem dönem. Baş dönmesi, mide bulantısı, bağırsaklarda hızlı çalışma, denge kaybı, başta basınç hissi. Ruhsal olarak kötü bişey olacakmış gibi hissetme, anlamsız bi heyecan, huzursuzluk arada bir yüksek nabız, nabız normal olsa bile çarpıntı varmış gibi hissetme, kalbin altı ve midenin üstü olan kısımda garip bir rahatsızlık hissi vs vs bunların hepsi anksiyete yüzünden. Yalnız değilsiniz. Ben şu anda 25 mg selectra kullanıyorum. Doktorum 50 mg kullanmamı istiyor ama yan etkilerini çok fazla yaşıyorum o zaman. Kan tahlillerimi yaptırdım demir, b12 takviyesi almaya başladım biraz daha iyi hissediyorum. Son olarak omega 3 ve d3k2 almaya başladım senelerdir hiç olmadığım kadar iyiyim diyebilirim
Bunu daha önce duymuştum çok teşekkür ederim başlıycam inşallah iyi gelir banada

Kesinlikle kan değerlerinin düşmesi ile başlıyor panik atak, anksiyete, vs psikolojik hastalıklar. Benim kan değerlerimin düşmesi ile bir gece ortaya çıktı ve kan değerlerimi düzeltikçe iyi olmaya başladım ama korku kalıyor. Onuda izzet güllü hocayı izleyin youtu.beden algınızı yöneterek düzelebilirsiniz inşaallah geçmiş olsun Allah şifa versin

MErabalar yuzunuzde uyusmalar oluyormu acaba

Aynı şeyleri yaşadım 29 yaşındayım 17 yaşından beri uğraşıyorum bu illetle, Suan tekrar yaşıyorum yıllardır ilaç kullanıyorum ama ara ara stresli olduğum dönemlerde hep yoklar beni. Bende Suan gerçeklik algımı kaybetmiş gibi oluyorum, herşey yabancı gibi geliyor , beynim bomboş gibi sanki ,kaygım daha fazla artıyor böyle durumda. B12 ve d vitaminim düşük benimde artık buna bağlamaya başladım o yüzden takviye almak şart oldu. Sizde öncelikle değerlerinize baktırın takviye kullanın. Psikolojik ilaçlar bile bi yere kadar

Aynı şeyleri yaşadım 29 yaşındayım 17 yaşından beri uğraşıyorum bu illetle, Suan tekrar yaşıyorum yıllardır ilaç kullanıyorum ama ara ara stresli olduğum dönemlerde hep yoklar beni. Bende Suan gerçeklik algımı kaybetmiş gibi oluyorum, herşey yabancı gibi geliyor , beynim bomboş gibi sanki ,kaygım daha fazla artıyor böyle durumda. B12 ve d vitaminim düşük benimde artık buna bağlamaya başladım o yüzden takviye almak şart oldu. Sizde öncelikle değerlerinize baktırın takviye kullanın. Psikolojik ilaçlar bile bi yere kadar
Benimde d bitaminim ve demirim düşük takviyelere başladım bir süre kullandıktan sonra güncelleme yapıcam umarım iyi gelir

Herkese merhaba. Bu benim ilk mesajım biraz uzunca olabilir. Kendimi yıllarca anlatmak çok yorsada burası kadar samimi bir ortamda içimi dökmemiştim. Herkese şimdiden teşekkür ederim. 2013 yasında ilk krizim anlam veremediğim bi atakla geldi. Kasılmalar nefessiz kalma gibi. Ozamanlar bunun ne olduğunu bilmiyordum o günden sonra tüm hayatım değişti. Tüm gerçeklik algım kaydı. Sabah gözümü açtığımda vucudumda değişik bir his sanki damarlarımda tanımlanamayan bi huzursuzluk geziyor gün boyunca bayılma hissi yemek yiyememe vs. Sol tarafım sağ tarafımdan daha ağır hissiz gibi bit his.Bir sürü testten mr vs den sonra sonuç ankisyete. Citoles 5mg başladım ve yıllarca artarak devam etti ilk zamanlar zor olsada hap iyi gelmeye başladı. Üniversiteye başladım hep kaygılı bi üni hayatım oldu. Beynim hiç susmuyor. Şimdi 30 uma geldim gitmediğim doktor kalmadı. Hala bunla mücadele ediyorum. Panik atak korkular durmayan düşünceler ve uykusuz geceler. Düşüncelere katlanabilirim belki ama su anksiyetemin vucudumda yarattığı anlamsız his beni çok yoruyor. Bazen beynim uyuşuyor gibi oluyor gerçeklik algım yok oluyor dısardan izliyormusum hayatı gibi beynim bulanıklaşıyor. Gözlerim bile yoruluyor. Damarlarımda sanki o huzursuzluk dolaşıyor. Ölüm korkutucu geliyor nefessiz kalmak ürkütücü. Bunları düşünmek bile istemiyorum.
Çok uzun zamandır çekiyormuşsunuz gerçekten, ama doğru yaklaşımla bence en azından yönetilebilir bir seviyeye indirilebilir. Terapi herhalde alıyorsunuzdur, buna meditasyon eklemeyi hiç düşündünüz mü?
Youtube'da yönlendirmeli meditasyonlar var, kulağınıza takıyorsunuz, yapmanız gerekenleri zaten ses söylüyor. Zihninizdeki o koşturan, birbirine karışan yüzlerce sesi en azından günde 20-25 dakika böyle susturabilirsiniz.. Size dinlenme alanı açar.
Sizdede anksiyete kaygı fiziksel etkiler yapıyormu yoksa sadece ben mi böyle hissediyorum.
Kaygı, endişe, üzüntü vs tüm duygularımızı vücudumuzda zaten fiziksel olarak hissederiz.
"Kalbime taş oturdu" deriz, ne bileyim "Karnımda kelebekler uçuşuyor" deriz.. Duygularımızın hepsinin bedenimizde mutlaka karşılığı vardır.

"Beden terapisi" diye de bir şey var, araştırabilirsiniz. Ben yıllar evvel bazı aşamadığım korkularım sebebiyle gitmiştim ve çok faydalanmıştım.

X