Anlam veremediğim durumlar

Justalittlebityourheart

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Kasım 2020
1.789
2.858
Herkese iyi geceler

Bu konuyu açmaktan çok çekiniyorum aslında yanlış anlaşılmaktan korkuyorum ama paylaşmaya da çok ihtiyacım var.
Benim bir telefonum vardı 6 yıllık falan, yurt dışına gelmeden bataryasını değiştirmiştim ama telefon yürümüyor hem de batarya konusu fena sıkıntılıydı neyse, benim de yeterli nakitim olmadığından babam yardımcı olabileceğini söyledi. Çünkü ben burada çok kazanmıyorum, bir projedeyim. Bursluyum yani. Buraya geldiğimden beri de ailemden hiç yardım istemedim sadece bu telefon konusunu ailem bildiği için destek olmak istediler. Burada bi nebze daha uygun diye. Ben de çok sevindim tabi, neyse halamla konuşuyoruz (bu arada çok yakınız) telefon konusu açılınca ben de planımdan bahsettim, para biriktiriyorum ben de vs diye o arada bir yere gitmek istiyordum, ama dedim oraya gidemem para biriktiriyorum çünkü, neyse halam dedi ki saçmalama git, ben de sana para gönderecektim zaten. Sen git gez, ben de elimden geldiğince para gönderirim bir yerden para gelecek bana, bir daha ne zaman vakit bulacaksın da gideceksin dedi. İçimden bir ses dedi ki, gitmek istiyorsan da git ama kimseye güvenme sen ayağını yorganına göre uzat…
Nitekim, düşündüğüm gibi oldu. Halam para göndereceği zaman yaklaşınca, ben istemedim ama telefonda bu konu açıldı yine, paraya gelince konu birden, biliyor musun ben de para mara yok benim masraflarım farklı yerlere gidiyor dedi. Ben de hiiiiiç bir şey demedim tabi ki. Sağol vs dedim. Herkesin bütçesi kendine tabi. Bir de ben ona teklif etmişim gibi sen git babana yanaş dedi ona da çok çok ayrı üzüldüm bir de akıl verdi.
Neyse, babam bana para gönderdi ben de üstüne kendim koydum bir şeyler, aldım telefonu. Neyse aldığımı duyunca da bana dedi ki, telefon almışsın yaaaaa ben de gönderecektim ama maaşı bekliyordum?(göndereceği falan yok sadece beklentiye sokuyor)Açığım var diyordun nasıl kapattın yaa dedi. Ben de dedim yok teşekkür ederim babam gönderdi bana üstünü ben karşıladım sağol dedim. Yaaaaaaa yoksa sen bana kırıldın mı diyor… yok dedim ne kırılcam kendine iyi bak vs
Neyse, bugün annemi arayıp ben de telefon alacağım demiş. Gerçekten hayırlı uğurlu olsun, ama bunca oyuna ne gerek vardı.
Gerçekten anlayamıyorum, bir şey de beklemiyorum ama en kızdığım nokta, ya sen harca o paranı ne olacak, ben sana göndereceğim zaten bir yerden para bekliyorum deyip, para gelince kusura bakma ben de yok para mara demesi ama Allahtan başkasının sözüyle de iş yapacak değilim. Kimseye bel de bağlamadım, kendi biriktirdiklerimle gezdim ve babamın da yardımıyla aldım telefonumu. Ama anlamıyorum ya bunlara ne gerek var, ne gönder ne sözünü et kendin madem kendine telefon almak istiyorsun git al buradaki amaç nedir ama çok üzüldüm böyle insanla oynar gibi… şimdi bir şey desem de suçlu kötü ben olurum.. kendi teklif ettiği göndereceğim dediği halde hıhhh senin benden beklentin var demek ki der. Kalbimi kırmasın diye de hiçbişey demiyorum. Valla diyecek bir sözüm yok sorun para da değil, umarım anlamışsınızdır buradaki amaç ne ben inanın anlayamadım ve çok üzüldüm. Para göndermemesine kırılmadım olabilir göndermek istemedi belki sonradan, vazgeçti ama hala telefonu almama rağmen ve göndermeyeceğini söylemesine rağmen tühhhh ben de gönderecektimmm görüyor musun bak şimdi diyor, dalga geçer gibi. Böyle davranması rahatsız etti beni hem param yok çok zor durumdayım diyor, hem de 30 bine telefon alıyor. Bana ne senin parandan pulundan niye böyle oyun çeviriyorsun ne ben sana para göndereceğim sen git gez de, ne başka bir şey git cici cici al telefonunu. Anneme de onun ne ihtiyacı olacak ki gibisine bir konuşma yapılmış alla alla benim ihtiyacımdan kime ne yahu.
Böyle saçma sapan işlerden nefret ediyorum, gururuma da feci dokundu keşke en başından ben direkt yok ya ne parası istemem deseydim.
İçimi dökmek istedim.

Mesafeyi açman gereken bir insan iste. Ben de nefret ediyorum, hatta igreniyorum para soz konusu olunca insanların burundugu karakterlerden. Kimseyle en ufak maddi bahse girmemeye gayret ederim bu sebeple. Sen sen ol, canindan yakin gordugun annen baban ve ileride eşin vs dışında kimseyle maddi zorluğun veya bolluğuju konusma. Varsa da bilmesinler, yoksa da. Kimsenin kimseye hayri yok bu devirde. O yuzden aç da kalsan bilmesinler bosver. Cunku buna bile sevinecek insanlar var cok garip gerçekten insanlar

Bundan sonra bu huyuna göre davranırsınız ,zor duruma düşmenizi istemiş ama ne sebeple kıskançlık çekememezlik olmasın artık yaa halanız sonuçta ne kadar yakın akraba ama başka mantıklı sebepte yok

Mesafeyi açman gereken bir insan iste. Ben de nefret ediyorum, hatta igreniyorum para soz konusu olunca insanların burundugu karakterlerden. Kimseyle en ufak maddi bahse girmemeye gayret ederim bu sebeple. Sen sen ol, canindan yakin gordugun annen baban ve ileride eşin vs dışında kimseyle maddi zorluğun veya bolluğuju konusma. Varsa da bilmesinler, yoksa da. Kimsenin kimseye hayri yok bu devirde. O yuzden aç da kalsan bilmesinler bosver. Cunku buna bile sevinecek insanlar var cok garip gerçekten insanlar
en başta da yok ya sağol dedim ama keşke daha net bir şekilde deseydim. Yada o bana sorunca hiç söylemeseydim

Bundan sonra bu huyuna göre davranırsınız ,zor duruma düşmenizi istemiş ama ne sebeple kıskançlık çekememezlik olmasın artık yaa halanız sonuçta ne kadar yakın akraba ama başka mantıklı sebepte yok
Ya ben kimseye bel bağlamadım allaha çok şükür o para gönderecek diye elimdeki parayı car cur etmedim biriktirmeye devam ettim ve özenli kullandım, kıskançlık değil öz halam da verdiği sözden çabuk mu cayıyo düşünmeden mi konuşup pişman oluyor nedir

Yere neresiydi, Almanya mı? Almanlara baka baka yumruğunu sıkıp yalar olmuş o halan ben olsam görüşmezdim. Eşşek değilsen öğrenci kıza yardım edersin, bir telefon ne ki ayrıca100Euroya tonla iyi telefon var bu varyemezi boşver konu sahibesi bundan hayır gelmez.
Halam türkiyede ama maksimum göndereceği para da zaten maksimum 100€ idi.
Ben para mevzusuna değil, dalga geçer gibi yapmasına bozuldum

Öz halanız da olsa kıskançlık yapıyor. Harca paranı gez ben gönderirim demesi sizi zor duruma düşürmek için. Senin açığın vardı nasıl kapattın ki demesi bile cekememesinden. Annenize ne harcaması olur ki demesi, ben de telefon alacağım sözleri. Ben hala olsam asla böyle olmazdım mesela. Uzaklasin bu kadından.

Öz halanız da olsa kıskançlık yapıyor. Harca paranı gez ben gönderirim demesi sizi zor duruma düşürmek için. Senin açığın vardı nasıl kapattın ki demesi bile cekememesinden. Annenize ne harcaması olur ki demesi, ben de telefon alacağım sözleri. Ben hala olsam asla böyle olmazdım mesela. Uzaklasin bu kadından.
Gerçekten bugün o kadar zoruma gitti ki ağladım annem de diyor ki, ne ağlıyorsun bunda ne var. Ya parasında pulunda değilim ama dalga geçer gibi davranması üzdü. Madem göndermeyeceksin, göndermedin de zaten telefonu aldıktan ya gönderecektim tüh vah nedir dalga geçmektir

Gerçekten bugün o kadar zoruma gitti ki ağladım annem de diyor ki, ne ağlıyorsun bunda ne var. Ya parasında pulunda değilim ama dalga geçer gibi davranması üzdü. Madem göndermeyeceksin, göndermedin de zaten telefonu aldıktan ya gönderecektim tüh vah nedir dalga geçmektir
Ben dayanamayıp açık açık bunları söylerdim diyeceğim de neredeee...

Bu tiplerle araya mesafe koymaktan başka yapacak birşey yok, bayramlarda doğum gününde falan ararsınız, derslerin yoğunluğundan havadan sudan falan bahsedersiniz oldu bitti. Böylelikle sizi şikayet de edemez taDınızı da kaçıramaz ama yüzgöz de olamaz. Şimdi kırgınlığınızı söyleseniz hem olayı inkar edecek hem de babanıza falan dert yanıp sizi daha fazla sinir edecek.

Halam türkiyede ama maksimum göndereceği para da zaten maksimum 100€ idi.
Ben para mevzusuna değil, dalga geçer gibi yapmasına bozuldum

Sittirsin gitsin o zaman, daha da görüşmezsin olur biter konu sahibesi. Valla benim de, annemin de halası, amcası , baba tarafı 5 para etmez o yüzden alıştım sanırsam hiç yadırgamadım.

Ben olsam iyi bir dalga gecerdim aa senin 30 binlik telefon burada 300 eurocuk niye o kadar verdin ki ben sana buradan alırdım yollasaydın keske tuh filan 😀 onun canını sıkardım bir güzel bu arada buna istinaden bir sey siparis ederse once heveslendirin sonra tabiki bahane bulun almayin anlasin

Ben olsam iyi bir dalga gecerdim aa senin 30 binlik telefon burada 300 eurocuk niye o kadar verdin ki ben sana buradan alırdım yollasaydın keske tuh filan 😀 onun canını sıkardım bir güzel bu arada buna istinaden bir sey siparis ederse once heveslendirin sonra tabiki bahane bulun almayin anlasin
Valla bal gibi anladı da işte, neyse ne desem boş

X