Eşimin bayram ziyaretlerine bensiz gitmesi

last3636

Üye
Kayıtlı Üye
23 Mart 2024
136
55
33
Merhaba kızlar aslında başlığı uzun tutmamak adına öyle yazdım. Ben zaten geçerli sebeplerde kvler ile görüşmüyorum. Gidip gelme olayımız yok. Fakat arefe gününden bir gün önce eşim eve gelir gelmez bana direkt bayramın ilk günü annemlerde olalım kırma beni. Bak ben onlarla konuştum. Benim eşim iyi bir insan sizde onunla iyi anlaşın vs demiş. Söz kimse sana laf sokmayacak falan. Bende tamam dedim. Boyun büktüm. Bayram diye bişey demek istemedim. Arefe günü de uyuyacağımız sırada aniden sen yarın annenlere git dedi. Şaşırdım şok oldum. ( yatmadan. Önce annesi ve amcaları ile telefonda konuşuyordu eşimin dayısının oğlu bizi dolandırdığı için annesine kardeşlerin bize gelmeyecek onları görmeyeceğim falan diyordu bana da doğru değil mi yaptığım diye sordu eşim bende aile konunuz ben karışamam deyip yorum yapmadım) zaten gitmek istemiyorum ama ne oldu da birden öyle dedi? İlk günü ailemle geçirdim. Bugün yine tek başına çıktı. Sorsam mı diyorum? Veya böyle hiçbir şey olmamış gibi devam etsem mi ? Büyük bir şey oldu ya da bana karşı çok ağır bir şey söylendi annesi babası tarafından diye düşünüyorum. Zaten bana asla söylemez. Bugün de gün içinde yurt dışına yerleşebiliriz vs dedi. Sizce sormalı mıyım kızlar ne olduğunu?

E sorun tabii ki. Ogrenmek en dogal hakkiniz. Oyle gizli sakli olur muymus…
Nasıl sorabilirim bilmiyorum. Olumsuz konuşulan şeyleri bana anlatmaz ki. Ama ekstra iyi davranmaya başladı. Sanki bir eksiği kapatmaya çalışıyormuş gibi. Bugün de yarın biz nereye istersen gider gezeriz dedi.

O zaman konuşmanın içeriğini değil de neden böyle olduğunu sorun
Eğer öyle bişey olduysa da anlatacağını hiç sanmıyorum. Gerçekten meraklı değilim gitmeyi de asla istemiyordum. Ama hadi dedim eşim üzülmesin bayramdır kırmim onu. Gitsem de politik bir şekilde bayramlaşır. Gerekli hizmeti eder içli dışlı olmadan geri çıkardım evden. Eğer hakkımda bir konuşma geçti ise de eşimin zoruna gitmiş olmalı ki ( kolay kolay bir şey zoruna gitmez onun) böyle kenara çekti vazgeçti düşüncesinden

Bana faydası olmayacak ve muhtemelen canımı sıkacak böyle bir detayı öğrenmek istemezdim. Kendisi isterse anlatır. Size davranışları kötü değilse, eşinizle ilişkinizi etkilemiyorsa önemli değil.
Muhtemelen ağır sözleri sarf ettiler. Çünkü bir kaç gündür aşırı ilgili ve normalden daha fazla yanımda vakit geçiriyor sürekli sevdiğini söylüyor. Muhtemelen bırak ondan karı olmaz demişlerdir yine 😃

Nasıl sorabilirim bilmiyorum. Olumsuz konuşulan şeyleri bana anlatmaz ki. Ama ekstra iyi davranmaya başladı. Sanki bir eksiği kapatmaya çalışıyormuş gibi. Bugün de yarın biz nereye istersen gider gezeriz dedi.
Esinizle iletisim kuramiyor musunuz?
Ay ben hic anlamıyorum boyle seyleri, saniyesinde sorardim, noldu boyle boyle diyordun, ne değişti, istemediler mi beni der gulerdim de, illa bir sey soylerdi, yabanci gibi nasil oyle durabiliyorsunuz esinizle yaa?

Yani siz konuşmuyorsanız onlar da sizle konuşmuyordur. 2 ihtimal var, ya direkt last gelmesin dediler ya da telefonda laf soktular eşiniz de giderseniz daha kötü olacağını düşünüp kendi kararıyla gelme dedi size. İki türlü de bilmeniz bi şeyi değiştirmeyecek bence

O senın kardeslerın buraya gelmeyecek gormeyecegım onları dedıyse
Oda karında bu eve gelmeyecek filan demiştir
Daha büyük kendinede soylenmıs bırsey olsaydı ,kendıde gıtmezdı
Pek sanmıyorum eşim kinci biri değil. Hele annesi babası bişey diyecek 1 kaç saat sonra unutur hepsini. Ama beni götürse bana karşı olumsuz bir davranış sergileseler ben susmam biliyor kendisi de susmaz. ( çünkü daha önce yaşadık)

Esinizle iletisim kuramiyor musunuz?
Ay ben hic anlamıyorum boyle seyleri, saniyesinde sorardim, noldu boyle boyle diyordun, ne değişti, istemediler mi beni der gulerdim de, illa bir sey soylerdi, yabanci gibi nasil oyle durabiliyorsunuz esinizle yaa?
Canım her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır. Şimdi yüz göz olmak istemiyorum. Çünkü bir anda sinirlenip istediğin bu değil miydi bende o yüzden götürmedim seni üzmek gerçek istemedim derse ( ki bu ihtimaller dahilinde) ben öyle kalakalırım.

Canım her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır. Şimdi yüz göz olmak istemiyorum. Çünkü bir anda sinirlenip istediğin bu değil miydi bende o yüzden götürmedim seni üzmek gerçek istemedim derse ( ki bu ihtimaller dahilinde) ben öyle kalakalırım.
Niye kalakalasin ki
Tekrar ediyorum, taktik yok siz essiniz, her sey acikca konusulmali, esime karsi sunu sunu dersem o da bunu bunu der diye yaşayamam ki, yanlis bir düşünce.

Yani siz konuşmuyorsanız onlar da sizle konuşmuyordur. 2 ihtimal var, ya direkt last gelmesin dediler ya da telefonda laf soktular eşiniz de giderseniz daha kötü olacağını düşünüp kendi kararıyla gelme dedi size. İki türlü de bilmeniz bi şeyi değiştirmeyecek bence
Onlarla ilgili hiçbir şeyi merak etmiyorum. Ne kültür, ne bakış açısı, ne hayat tarzı hiçbir şeyimiz birbiriyle uyuşmuyor. Ben bunlara rağmen onları sevmeye çalıştım içlerine katıldım. Fakat onlar hep ittiler. Ben mutfağında yemek yaparken onun kızı yani görümcem eve gelip “ayyyy valla oruçluyum yemekler yetişir inşallah boşu boşuna da gelin görümcelik oynamayalım” dedi. Ortada hiçbir şey yokken en küçüğü böyle laflar sokuşturup dururlardı. Benim adım hanım ağa, kremli karı, asortik karı, oğlunun parasına konan karı onlara göre ben buyum

Niye kalakalasin ki
Tekrar ediyorum, taktik yok siz essiniz, her sey acikca konusulmali, esime karsi sunu sunu dersem o da bunu bunu der diye yaşayamam ki, yanlis bir düşünce.
Düşünceniz yanlış demiyorum ki. Aslında haklısınız. Eşler arasında gizli saklı olmamalı bende bu kanaatteyim. Fakat benim eşim biraz değişik. Çok kapalı kutu

X