Anlamlı Yaşamak

Nisan ayında başladığım yeni beslenme düzeni sayesinde 2 buçuk ayda 6 kilo vermiştim. Şu an memlekette anne yemeklerine maruz kaldığım için tekrar kilo aldım. Tartı yok umarım verdiğim tüm kiloyu geri almamisimdir. Kilo verdiğim için gardırobumu yenilemistim. Ama yeni kıyafetlerim güzel duramamaya başladı yine. Yarın tekrar sağlıklı beslenme rutinime geri döneceğim. Yarın yediklerimi buraya yazacağım. Bir kere başardım yine başarabilirim 💪

Günaydınlar,
Umduğum gibi bir kahvaltı ile güne başladım

Kahvalti:
1 haşlanmış yumurta
Küçük bir dilim beyaz peynir
6 adet zeytin
Domates-salatalık
1 dilim tam buğday ekmeği
3 adet incir

İncir fazla oldu ama yılda en fazla 2 ay yenebilen bir güzellige çok da yasak koymayacagim 😊

Ara 1:
Sade Türk Kahvesi
1 adet kurabiye

Ogleden sonra misafirim gelecek. Umarım yediklerimı abartmam

çok ilham aldığım ve pozitif etkilendiğim, kendim de hakkında sık sık düşündüğüm bir konu.. takipteyim :)

Akşam:
1 buçuk patlıcan dolmasi (oğlumun yarım kalanını yedim), 1 biber dolması, 6 sarma
Turşu
1 bardak soğuk buğday çorbası
Çok küçük bir parça yufka ekmek

Ara 2:
Yarım Şam tatlisi
2 kurabiye
Kahve

Son yedikleri yemesem iyi olacaktı ama ogleden sonra gelecek olan misafirim akşam gelince böyle oldu. Yine de fena bir gün değildi 😊

Gunaydinlar 🌻
Güne şekersiz Nescafe ile başladım. Sabah kuzenim geldi mecbur içmek zorunda kaldım.

Kahvaltı :
1 dilim beyaz peynir
5 adet zeytin
1 adetten az kızarmış yumurta
1 dilim tam buğday ekmeği
1-2 lokma zeytinyağlı sos
3 adet incir

Ara 1:
Türk Kahvesi
2 adet kurabiye

Aksam yemegi:
8 adet sarma
Yarım dolma
1 parça yufka ekmek
1 bardak soğuk buğday çorbası
Turşu

Eylül ayı yaklaşıyor. Aylık hedeflerimi belirledim. Birazdan paylaşacağım. Derin temizlik yapmam gerekiyor. Okullar açılacağı için daha planlı olmam lazım. Yemek listesi ve kıyafet kombini hazırlamaya başlayacağım yeniden. Çocuklarla da oyun konusunda yine saldım kendimi, toparlamam lazım. Eylül ayında bir psikologla görüşmeyi düşünüyorum. Bana iyi geleceğine inanıyorum. Bakalım nasıl olacak.

Eylül Ayı Hedeflerim:
-Temizlik planı oluştur.
-Yemek listesi oluştur.
-Kıyafet kombini oluştur.
-Oyun rutini oluştur.
-Ayın kitabı: Az Seçilen Yol
-Ayın mottosu: Abartmadan yaşa!

Ne kadar uzun zaman olmuş yazmayalım.
Geçen ayın hedefleri yarım yamalak gerçekleşti. Belirlediğim kitabı bile okuyamadım.
Fiziksel ve ruhsal sağlık anlamında Eylül ayında dibi gördüm bence.
Çocuklar da sağlık olarak tam toparlanamadı.
Okula başlamam çok iyi geldi ama.
Büyük oğlum da okula başladı. Severek gidiyor çok şükür. Çok güzel etkinlikler yapıyorlar. Öğretmeninin enerjisine hayranım.
Biraz sorumluluklar altında ezilmiş hissediyorum.
Ruh halimi dengede tutamıyorum. Gelgitliyim sürekli.

Eylül ayı böyle geçti. Şimdi sıra ekim ayı için niyetimi almakta ☺️

Ekim ayı hedeflerim:
- Yemek planı yap.
Pazartesi- salı: çorba makarna salata
Çarşamba: et/tavuk vs. Pilav
Perşembe: dışardan ya da buzluktan pratik şeyler
Cuma: sebze yemeği pilav
Cumartesi-pazar: baklagil pilav salata

-haftalık kombin ayarla.
Alışveriş yapmam lazım pantolon hırka vs. İhtiyacım var.

-her hafta bir odaya odaklan ve temizle.

- oğlumun doğum günü için hazırlık yap.

-ayın kitabı: çocuğunuza sınır koyma

-çocuklara vitamin başla.

- akrabalarını ara 🤭

Yazınızı okudum, o vlog yada videolardaki sesler gerçek değil. Şu şekilde gerçek değil, yükseklikleri ve netlikleri gerçek değil. Video kurgulanirken o sesler insan kulağına hoş gelecek şekilde yükseltip oynuyorlar. Aynı filmlerdeki gibi. Hatta bunun özel ekipmanları falan oluyor, ses seslendirme sanatçıları değildi. Ses efekt sanatı miydi öyle birşey.

Bu arada verimli rutin olusturmaniza çok sevindim. İnsan kendi rüzgarda savrulan yaprak gibi hissetmiyor.

Yazınızı okudum, o vlog yada videolardaki sesler gerçek değil. Şu şekilde gerçek değil, yükseklikleri ve netlikleri gerçek değil. Video kurgulanirken o sesler insan kulağına hoş gelecek şekilde yükseltip oynuyorlar. Aynı filmlerdeki gibi. Hatta bunun özel ekipmanları falan oluyor, ses seslendirme sanatçıları değildi. Ses efekt sanatı miydi öyle birşey.

Bu arada verimli rutin olusturmaniza çok sevindim. İnsan kendi rüzgarda savrulan yaprak gibi hissetmiyor.
Teşekkür ederim bilgi için☺️ Aslında anlatmaya çalıştığım sadece yaptığım şeye odaklanamadığımdı. Artık sessiz vlog da izlemez oldum açıkçası. Başka hayatlara odaklanıp kendi hayatını ıskalıyor bazen insan 🥲

Teşekkür ederim bilgi için☺️ Aslında anlatmaya çalıştığım sadece yaptığım şeye odaklanamadığımdı. Artık sessiz vlog da izlemez oldum açıkçası. Başka hayatlara odaklanıp kendi hayatını ıskalıyor bazen insan 🥲
kesinlikle katılıyorum .

Gelişme kaydettiğim ama bu aralar yine gerilediğim bazı konular var. Bunların birincisi ve bu aralar en çok canımı sıkanı telefon kullanım süresi. İkincisi beslenme. 3.sü spor. 4.sü çocuklarla oyun. Kısaca değerlendirme yapayım.
1-telefon kullanım süresi: zamanımın çoğu burada geçiyor bu aralar. Bu konuya kısıtlama getirmem lazım.
Sabah 11.00-12.00 akşam 16.00-17.00 arası bakacağım sadece.

2- beslenme: çok güzel kilo verdim yoksunluğa girmeden. Yeniden eski beslenme düzenime döneceğim.

3-spor: yürüyüş yapıyordum. Ama bu aralar dağıldım iyice. Toparlayabilir miyim bilmiyorum. Bu konuya şimdilik odaklanmayacağım🙈

4- çocuklarla oyun: oyun oynamasakta rutin bitki çayı atıştırmalık meyve saati yapıyoruz, sohbet ediyoruz. Bazen boyama ya da kutu oyunu oynuyoruz. Okuldan gelen ödevleri yapıyoruz. Çok sorunlu değil bu konu şimdilik es geçiyorum bu konuyu da 🙈

X