Anlamlı Yaşamak

Ekim ayı değerlendirmesi:
- Yemek planı yap.✔️
Pazartesi- salı: çorba makarna salata
Çarşamba: et/tavuk vs. Pilav
Perşembe: dışardan ya da buzluktan pratik şeyler
Cuma: sebze yemeği pilav
Cumartesi-pazar: baklagil pilav salata
Bu sıralamaya büyük ölçüde uydum.
-haftalık kombin ayarla.✔️
Alışveriş yapmam lazım pantolon hırka vs. İhtiyacım var.
Alışveriş yapıldı. Kombinlerimi çok düzenli olmasa da çoğunlukla önceden ayarladım.
-her hafta bir odaya odaklan ve temizle.✔️
Tüm odalar bitmedi ama gözümde büyüttüğüm yerler bitti. Kalanı da bu ay tamamlarım.
- oğlumun doğum günü için hazırlık yap.✔️
Doğumgünümü gayet güzel geçti. En yakınlarla ve az ve öz bir hazırlıkla atlattık.
-ayın kitabı: çocuğunuza sınır koyma ✔️
Bu kitap çok önceden okumam gereken bir kitapmış. Öfke problemim büyük ölçüde uçtu gitti. Nasıl davranacağımı bilmediğimdenmiş tüm öfkem.
-çocuklara vitamin başla.
Balık yağına başladık. Ama çok düzenli veremedim çünkü sürekli hastalık ve ilaç kullanmak durumunda kaldık. İlaçlarla da vermek istemedim.
- akrabalarını ara 🤭
Aklımdaki bir kaç kişiyi aradım. Yeni ayda devam edeceğim inşallah.

Verimli bir ay olmuş. Eylül’ün diplerde hissettiren enerjisi yoktu çok şükür bu ay. Kasım daha da güzel olsun inşallah 🙏

Kasım ayı hedeflerim:
1-Temizliği tamamla.
2-Ayın kitabı:Çocuğunuza sınır koyma 2
3-Telefon kullanımını sınırla(günde 2 saat).
4-Sağlıklı beslen.
5-Günden 2 lt su iç.

Kasım ayı hedeflerim:
1-Temizliği tamamla.
2-Ayın kitabı:Çocuğunuza sınır koyma 2
3-Telefon kullanımını sınırla(günde 2 saat).
4-Sağlıklı beslen.
5-Günden 2 lt su iç.
Hedeflerime yönelik hiç bir atılım yapmadım henüz. Temizlik günü kurtaracak kadar,
Kitap elimde sürünüyor, telefon elimden düşmüyor, sağlıklı beslenme hakgetire, su sabah bir bardak akşam bir bardak anca 🤦‍♀️

Bari birinde iyi gitseydim. Koştur koştur geçiyor günler. Neyseki ara tatil başladı. Yarın memlekete gidiyoruz. Toparlarım inşallah 🙏

Hedeflerime yönelik hiç bir atılım yapmadım henüz. Temizlik günü kurtaracak kadar,
Kitap elimde sürünüyor, telefon elimden düşmüyor, sağlıklı beslenme hakgetire, su sabah bir bardak akşam bir bardak anca 🤦‍♀️

Bari birinde iyi gitseydim. Koştur koştur geçiyor günler. Neyseki ara tatil başladı. Yarın memlekete gidiyoruz. Toparlarım inşallah 🙏
Selam canım
Su için hatırlatma kurabilirsin. Aslında internette geçen süreyi azaltabilirsen kitap okumak için de epey zamanın olur. Sana söylüyorum ama ben de aynı dertten muzdaribim. Hep bu elimizden düşmeyen telefonlar yüzünden😔 Fakat yapabiliriz💪

Selam canım
Su için hatırlatma kurabilirsin. Aslında internette geçen süreyi azaltabilirsen kitap okumak için de epey zamanın olur. Sana söylüyorum ama ben de aynı dertten muzdaribim. Hep bu elimizden düşmeyen telefonlar yüzünden😔 Fakat yapabiliriz💪
Evet, gerçekten kilit nokta telefon kullanım süresi. Eğer onu bi azaltsam. Daha çok kitap okurum, daha çok temizlik yaparım, üşenmeyip kalkıp su içerim muhtemelen. Resmen bağımlılık gibi otomatikman elim gidiyor. Ne yapsak da sınırlasak acaba belleza? Ekran süresi bana sökmedi. Ve ben insta, Face vs. Hepsini sildim. Zamanımın tamamı burada bazen de YouTube ta geçiyor 🤦‍♀️

Evet, gerçekten kilit nokta telefon kullanım süresi. Eğer onu bi azaltsam. Daha çok kitap okurum, daha çok temizlik yaparım, üşenmeyip kalkıp su içerim muhtemelen. Resmen bağımlılık gibi otomatikman elim gidiyor. Ne yapsak da sınırlasak acaba belleza? Ekran süresi bana sökmedi. Ve ben insta, Face vs. Hepsini sildim. Zamanımın tamamı burada bazen de YouTube ta geçiyor 🤦‍♀️
MERHABA BEN DE KATILMAK İSTERİM, EKRAN SÜREMİ KISITLAMAYA NİYET ETTİM.

Ben en çok instagram kullanıyorum. Ekran süresi bana da sökmedi. Telefonu yanımızda bulundurmamamız lazım. İster istemez elimiz gidiyor. Mümkün olduğunca uzak yere koyalım.

Ben en çok instagram kullanıyorum. Ekran süresi bana da sökmedi. Telefonu yanımızda bulundurmamamız lazım. İster istemez elimiz gidiyor. Mümkün olduğunca uzak yere koyalım.
Bu iyi bir fikir. Evet öyle yapmaya çalışacağım

Ben Instagram uygulamasını sildim ve gerçekten telefona ilgim azaldı.
Ama burayı bırakamıyorum:KK43:

Nasıl bir challenge olacak bu?

Canım seni gördüğüme sevindim bu arada. Kısa sürede döneceğini biliyordum🤗
Ben de seni gördüğüme sevindim ♥️ Nerden bildin ya 😅

Bilmiyorum beraber kuralları belirleyelim. Şu günler şu saatler gibi

Kasım ayı değerlendirme:
1-Temizliği tamamla➖( detaya giremedim fazla ama ev genel olarak derli toplu. )
2-Ayın kitabı:Çocuğunuza sınır koyma 2 ➖(kitap okumadım bu ay 🤦‍♀️)
3-Telefon kullanımını sınırla(günde 2 saat).➖(daha da abarttım😞)
4-Sağlıklı beslen.➖(bilinçli beslendiğim bir ay olmadı)
5-Günden 2 lt su iç.➖(içemedim)

Yılın en verimsiz aylarından biri oldu 🤷‍♀️

Uzun zaman oldu buraya yazmayalı. Bu süreçte güzel şeyler oldu aslında o yüzden motivem yüksek bu aralar.
Uzun zamandan sonra tatile gidebildik yarıyıl tatilinde. Bu çok iyi geldi.
2 oğluştan sonra 1 kızımın olacağını öğrendim, itiraf etmem gerekiyor ki çok mutlu oldum. Çünkü prenslerimi de çok seviyorum ama bir kızımın olmasını da çok istiyordum. Allah hepsini sağlıkla büyütmeyi nasip etsin🙏
Büyük oğlumla ilişkimiz çok güzel bir hale geldi. Çatışmalarımız bitti çok şükür 🙏
Üzerimdeki tembelliği tamamen atamadım hala, ev gözüme batıyor. Ciddi bir temizlik istiyor. Ben ise günü kurtaracak kadar temizliyorum.
Düzenli okumalarım sekteye uğradı.
Telefon kullanımım dizi izlediğim için arttı.
Bakalım buraya daha düzenli yazıp kendime günlük hedefler belirleyip gerçekleştirmek istiyorum. Umarım istikrarlı olurum.

X