Anne olmak çok mu zor?

Valla bence çok zor . Bir oğlum var 14 aylık çocuk defteri benim için kapandı . Evet oğlumu çok seviyorum ama bazen eski rahat hayatımı özlüyorum. Gece istediğim saat yatmayı sabah istediğim saat kalkmayı gece hiç uyanmadan uyumayı . Çantamı alıp yürüyüşe tek başıma gitmeyi kısaca özgürlüğü özledim

Benim çocuklarım uykuları düzenli ve gazsız oldukları için bebeklikleri zor geçmedi ama büyüdükçe daha da zorlaşıyor..

Merhaba arkadaşlar anne olmak gerçekten bu kadar zor mu etrafımda kimi görsem uykusuz gecelerim yok gazlı bebek hayatta bidaha çocuk yapmam sakın sende yapma gibi laflar duyuyorum siz neler düşünüyorsunuz bu konuda
Hahaha bunu diyen birisi su an ikinciye hamile. Hemde gayet planli programli bir sekilde :KK66:
Bazi insanlar hayatta herseyden sikayet eder tarzlari bu diye düşünüyorum

Valla bence çok zor . Bir oğlum var 14 aylık çocuk defteri benim için kapandı . Evet oğlumu çok seviyorum ama bazen eski rahat hayatımı özlüyorum. Gece istediğim saat yatmayı sabah istediğim saat kalkmayı gece hiç uyanmadan uyumayı . Çantamı alıp yürüyüşe tek başıma gitmeyi kısaca özgürlüğü özledim
Tuçe öyle deme . Benim oğlumda çok huysuz bir bebekti. İnanın sabahlara kadar sallardım uyusun diye. Şimdi 7 yasına girecek. Arkadaş gibiyiz hadi hayatım yürüyüşe çıkalım diyor.
Giyip montumuzu cıkıyoruz. Biraz daha sabırlı ol :)))

Son düzenleme:
Kızım bebekken hiç zor değildi, öyle uslu, tatlı, kolay bir bebekti ki etrafımda bayaa çift gaza gelip bebek yaptılar. Büyüdükçe işler daha zorlaşıyor bana göre. Karşınızda ne kadar siz yetiştirsenizde kendi doğrularıyla duran bir birey var. Orta yolu bulmak, yeniden şekillenmek, ona doğru örnek olmaya çalışmak çok yorucu. Hele ülkemizdeki muazzam eğitim sistemiyle başa çıkmaya çalışmak, o incinmesin diye uğraşmanın çokta elinizde olmayan bir şey olduğunu kabullenmek daha da zor. Ülke, çevre, aile gerçeklerini kabul edip, büyütürken yaşayacağınız zorlukları olağanlaştırmaya çalışmak benim için en acıtıcı tarafı oluyor. Ama tüm bu zorlukları çekilir yapan inanılmaz bir sevgi ve enerji doluyor içinize.

Kolay diyemem maalesef evet zor. Ama aynı zamanda çokta güzel. Bebek isteyipte olmaması ne demek çok iyi biliyorum ondan daha zor değil ama.. Allah isteyen herkese hayırlısıyla nasip etsin.. İki çocuğum var. Yorucu evet ama hepsi zamanla geçiyor. Bunu iki bebeğide gaz sorununu fazlaca yaşayıp, uykuya düşkün olmayan iki bebenin, uykuyu çok seven annesi olarak yazıyorum ❤️

Zorluğunu düşünerek hiçbir zaman anne olmayacağım dedim.
Şuan hamileyim

Zor evet en uslu bir bebek bile olsa
Her daim kendinden önce birini düşünme sorumluluğu, en iyisini yapma arzusu sürekli aklının bir kenarında bebeğinin olması.
Fiziken de zor uykusuz kalması, ateşlendiği zamanlar-hasta olması, diş zamanları vs.
Ama gözünün önünde bir bebeğin baştan sona seni taklit ederek senden görerek kısacası küçük bir birey(sen) yetiştirmek bambaşka. Klasik olacak ama hele bir gülüşü var🤩🤩 Çok doğru.
Allah isteyen herkese nasip etsin.

7,5 aylık bebeğim, beklenen 3 sene ve bir doğum sonrası kaybım var. Hala ara ara hazır olmadığımı düşünmüyor değilim. Ama iyi ki oldu iyi ki daha fazla bekletmedi canımı veririm tek bir teline orası ayrı 😌

Anne olmak zor evet ama anne olmayı beklediğim günler psikolojik açıdan çok daha zordu. Şimdi sadece bedenen yoruluyorum bu da az birşey değil tabii ki ama bebeğimin sevgisi bana bakıp gülümsemesi bunu da tolere ediyor. Şuan henüz 4 aylık anneyim ama zorluğuna rağmen bir daha çocuk yapmam demiyorum, yine olsa yine yaparım diyorum hatta Allah nasip ederse birkaç sene içinde kızıma bir kardeş daha istiyorum 😊 tabi zaman ne gösterir bilemiyoruz ama özgürlüğüne rahatına çok düşkün insanlar bence daha çok zorlanıyor anneliğe adapte olma konusunda

X