Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Fazladan embryo elde edilmiyomu canim? Her seferinde yeniden mi basliosun?
Ya benim 2 tüp denememde de 5. Güne giden 1 tane embriyom kaldı. O yüzden her seferinde en baştan başladım. Yine öyle olacak. Bunun da sperm seçilme kısmıyla ilgili olduğunu düşünüyorum açıkçası. Bir dahaki sefere ıcsı mi diyorlar muhakkak onu yapılmasını isteyeceğim.

Az önce iğnelerden birini hazırlarken sıvının bir kısmını şişeye verirken sehpaya verdim. Kendimi kesesim geliyor artık. Şu iğneler beni psikolojik olarak mahvetti. İnşallah sonunda bütün bunlara değdi diyebilirim hayırlısıyla :/
Ya ama biraz toparlan ne guzel baslamıstın ama kendini kotu etkılıyosun her seferinde daha istekli ol ki şifa getirsin sana

Ya ama biraz toparlan ne guzel baslamıstın ama kendini kotu etkılıyosun her seferinde daha istekli ol ki şifa getirsin sana
Ne bileyim. Günler geçtikçe kaygılarım ağır basmaya başladı. Kontrolüm dışında oluyor
@NealStreet lc waikiki de cok guzel seyler var oraya baktın mı uygun fiyatlı ürünlerde vae
minseo minseo de orayı dedi de ya biz çocukken LcWaikiki çok gözde bir markaydı. Son yıllarda sanki ucuz ve kalitesiz gibi bir imajı var. Bence öyle değil kendime hala bir şeyler alıyorum oradan ama hediye olarak insanlarda yanlış izlenim bırakır mı diye çekiniyorum biraz

Ya benim 2 tüp denememde de 5. Güne giden 1 tane embriyom kaldı. O yüzden her seferinde en baştan başladım. Yine öyle olacak. Bunun da sperm seçilme kısmıyla ilgili olduğunu düşünüyorum açıkçası. Bir dahaki sefere ıcsı mi diyorlar muhakkak onu yapılmasını isteyeceğim.
Yumurta sayisi yeterli ama döllenmiyomu? Isci icin hemde bahcecide fazladan ucret almiyolar. Sadece bahcecide degil, bazi yerlerde almiyorlar fazladan ucret

Eşinin değerlerinde düşüklük var mıydı? Bize ICSI (mikroenjeksiyon) yapılacak eşimde sayı, hareket ve morfoloji düşüklüğü olduğu için

Valla kuzu anlamadım ben de yeni peydah oldu bu sarı akıntı. Yarın eşim üroloji doktoru ile konuşacak bakalım o ne dicek
Bende ara ara gelir ama hsg den sonra olmamıştı, histereskopiden sonra oldu ama antibiyotik kullanmıştım.

Evet Şişli memorial için çok iyi şeyler diyorlar. Özellikle sperm morfoloji sorunu olanlar gayet güzel sonuç alıyorlar. Sadece SGK anlaşmalı olmadığı için maliyet fazla oluyor.benim için nerde oturduğum önemli değil Anadolu’ya da giderim hatta ulun beyi araştırıyorum onun için de güzel yorumlar var. Bakalım nasip artık
Rapor baya uzun sürüyormuş sanırım değil mi, süreç nasıl işliyor acaba?

İnşallah canım inşallah hiç bi belirti yokken şak diye öğrensem cidden mucize olur benim için 🙏
İnşallah kuzum ya mucizen seninledir 🙏🏻
Ben okuduğum bütün hamilelik belirtilerini sürekli gösterdiğimden belirtiyle farkedeceğimi hiç sanmıyorum mesela 🤣

Ben ikinci denememde igneleri cok daha zor vuruyodum niye bilmiyorum. Aci hissediyodum vururken, ilkindeki gibi hic degildi. Heves de azaliyomu ne
Kuzum bilmiyorum ama çok zorlanıyorum. Artık iğneyi batırmak da zor gelmeye başladı. Başta deli cesaretiyle yapıyormuşum sanırım ve benim bayağı ağrı da yapıyor özellikle Menopur'da iğneyi çıkardıktan sonra başlıyor ağrı en başından beri

Ben okuduğum bütün hamilelik belirtilerini sürekli gösterdiğimden belirtiyle farkedeceğimi hiç sanmıyorum mesela 🤣
İnşallah kuzum, benim de regl öncesi pek belirtim olmaz 3 4 ay öncesine kadar göğüslerim ağrırdı artık o da yok 😒 ama ilk kimyasalda bütün belirtiler manyak gibi vardı o yüzden orda takılı kaldım ben yine aynı olacak gibi geliyor ondan hep bişi olmayınca umutsuzluğa düşüyorum

İnşallah kuzum, benim de regl öncesi pek belirtim olmaz 3 4 ay öncesine kadar göğüslerim ağrırdı artık o da yok 😒 ama ilk kimyasalda bütün belirtiler manyak gibi vardı o yüzden orda takılı kaldım ben yine aynı olacak gibi geliyor ondan hep bişi olmayınca umutsuzluğa düşüyorum
Herkesin hamileliği başka oluyor diyorlar ama aynı kişinin farklı hamilelikleri de başka oluyor. Belki senin de ikincisi ilkinden farklı olacak. Bekleyip göreceğiz. Sen güzel düşün bak geri sayım bitmedi daha

Yumurta sayisi yeterli ama döllenmiyomu? Isci icin hemde bahcecide fazladan ucret almiyolar. Sadece bahcecide degil, bazi yerlerde almiyorlar fazladan ucret
Evet bahçecide 22 yumurta toplanmıştı 1 tanesi 5. Güne gitti. Hatırlayamıyorum orada ıcsı yapılmış mıydı ama bize kolay hasta olarak bakmıştı doktorumuz. Tabi nasibimizde de yokmuş orası ayrı. İnşallah senin çok güzel ilerleyecek canım 🌸🌸

Eşinin değerlerinde düşüklük var mıydı? Bize ICSI (mikroenjeksiyon) yapılacak eşimde sayı, hareket ve morfoloji düşüklüğü olduğu için
Sayı da değil de morfoloji 0-1 arası değişiyor. Evet en güzeli o yöntem bence de. Ekstra ücret talep ettiler mi peki

Ne bileyim. Günler geçtikçe kaygılarım ağır basmaya başladı. Kontrolüm dışında oluyor

minseo minseo de orayı dedi de ya biz çocukken LcWaikiki çok gözde bir markaydı. Son yıllarda sanki ucuz ve kalitesiz gibi bir imajı var. Bence öyle değil kendime hala bir şeyler alıyorum oradan ama hediye olarak insanlarda yanlış izlenim bırakır mı diye çekiniyorum biraz

ben kendime alışveriş yapmıyorum lcw dan ama bebek ürünleri çok güzel ya ben yiğenlerime falan hep orda alıyorum. Ama bütçem var dersen h&m’de 3 lü tulumlar var onlardan alabilirsin

Bende ara ara gelir ama hsg den sonra olmamıştı, histereskopiden sonra oldu ama antibiyotik kullanmıştım.

Rapor baya uzun sürüyormuş sanırım değil mi, süreç nasıl işliyor acaba?

Canım bilmiyorum ki yeni başladım bende. Eşimin spermi işin bile 21 nisana verdiler 🤷🏻‍♀️ Daha ne kadar sürer bilmiyorum. Eşten 2-3 defa alıyorlarmış sperm örneği

X