Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Dualarına amin diyerek katılıyorum.
İki ay belime yakı yapıştırıp denedim. Sonuç olumsuz. Belki başkasında işe yarar bilemiyorum.
Sizin her hangi bir sorun var mı peki doktora gittiniz mi yani benim süt hormonu prolaktin değeri yüksek olduğu için diyede olmaz deniliyor ama ilaç kullanıyorum yakıyı da denemek istedim bu süreçte 🥺😶🙏

VALLA BELİRTİ ARARSAM ÇOK :halay: 1 HAFTADIR KASIKLARIM ADET OLCAKMIŞIM GİBİ AĞRIYOR SÜREKLİ AKŞAMLARI ERKENDEN UYKUM GELİYO 9:30 DEMEDEN UYUYA KALIYORUM EN SEVDİĞİM KAHVE BİLE BANA TATSIZ GELİYOR İÇESİM GELMİYOR AĞZIMIN TADI YOK GEÇEN HAFTA KABIZDIM BU HAFTA GEÇTİ AMA DİNLERSEM ÇOK ŞEY BULCAM DAHA :KK49:YARIN 15. GÜN OLUYOR AMA KUZENİME 17. GÜN YAP DEMİŞLER BANA NEDEN 15 ÇÖZEMEDİM 17 SİNDE ONUN ÇOK AŞIRI SİLİK ÇIKMIŞ ZOR GÖZÜKÜYODU DİYO
Ya bu kadar kasma bence canım yap geç negatif çıkarsa gecikirsem yine yaparsın kaçabileceğin Bi durum değil nasılsa 15.günde iğne etkisi kalmaz

Sizin her hangi bir sorun var mı peki doktora gittiniz mi yani benim süt hormonu prolaktin değeri yüksek olduğu için diyede olmaz deniliyor ama ilaç kullanıyorum yakıyı da denemek istedim bu süreçte 🥺😶🙏
Bilinen bir sorunumuz yok canım. Daha önce doktor takipli denedik olmadı. Bu ay da kendimiz deneyeceğiz. LH testi aldım.

Denemek istersen tabii ki yakı dene aklında kalmasın. İnşallah en kısa zamanda hayırlı bir evlat nasip olur 🍀

Bilinen bir sorunumuz yok canım. Daha önce doktor takipli denedik olmadı. Bu ay da kendimiz deneyeceğiz. LH testi aldım.

Denemek istersen tabii ki yakı dene aklında kalmasın. İnşallah en kısa zamanda hayırlı bir evlat nasip olur 🍀
Amin canım inşallah Allah tüm evlat sahibi olmak isteyenlere nasip etsin 🙏😊

Merhaba hanımlar. Bir macundan bahsetmişsiniz. Biz üç aydır arı sütü polen karışımı, keçiboynuzu, mesir macunu deniyoruz. Hepsinin ikinci kavanozları bitiyor. İşe yarıyorsa bu aç sonuç almamız gerektiğini düşünüyorum. Biz hali hazırda bir kür yaptığımız için sizin bahsettiğiniz bu macuna bulaşmayalım değil mi?
İnşallah sizlerde de yaptığınız kürler vesile olur.
Bu ay bir de LH testi aldım. Bir de bu şekilde deneyelim.

Merhaba,yakiyi ne zamanlar denediniz acaba,internetten arastirdim ama bulamadim.yumurta catladiktan sonra mi hemen once mi yoksa adet bitince mi?

minseo minseo kuzum ben sabah test yaptım negatif, reglimi bekliyorum. Progestan fitili de bırakıyorum bu günden sonra. Sonraki BAT ı reglim gelince yazarım sana kuzum :)

Kuzum iki tarafta da sıkıntı varsa, en kolayı stres fln cekmeden tüpe geçin, hem ICSI tekniğiyle en kaliteli sperm seçilip enjeksiyon yapılıyor. Kafan rahat olur.
Tüp bebeğe yaş ve kriter uymadığı için tamamı cebimizden çıkıyor henüz maddi olarak rahat değiliz bir de ben suan doğudayim nasipse yedi ay içinde ankara ya tasinacagim o zaman hala olmamış olursa düşüneceğim tüp bebegin yeri cok önemli bence ankara yi beklemek mantıklı ama umarım gerek kalmaz da hamile kalırım

Tüp bebeğe yaş ve kriter uymadığı için tamamı cebimizden çıkıyor henüz maddi olarak rahat değiliz bir de ben suan doğudayim nasipse yedi ay içinde ankara ya tasinacagim o zaman hala olmamış olursa düşüneceğim tüp bebegin yeri cok önemli bence ankara yi beklemek mantıklı ama umarım gerek kalmaz da hamile kalırım
Evet canım çok mantıklı, büyük şehirler uzman doktorlarla dolu. İnşallah gebe kalırsın, maddi ve manevi de rahatlarsın :))
Ama hayat bu kimileri doğal yoldan para ödemeden bebeğine kavuşuyor, kimi de milyonları ortaya koyarak. Herkes nasibi neyse..

Hepimiz öyleyiz kuzum biraz sabırla çokça duayla bu imtihanı el birliğiyle atlatacağız ve bizimde evlatlarımız olacak hayırlısıyla 🤲🌺
Ah canım inşallah ne güzel dua valla ben hep diyorum burda herkes bir başkasına da dua ediyor kimin duasının kime kabul olacağı belli olmazmış.. inşallah fazla beklemeden güzel haberlerimizi alırız. Ben çok takip edemedim bu ara sizin 2.aşılama olumsuz mu oldu? Şimdi nasıl devam edeceksiniz?
benim 14. günüm 30 Marttı, test negatifti. Bekledim BAT (2 Nisan) gelsin geçsin hatta, 1 hafta sonra (5 Nisan) testi sabah yaptım yine negatif. Artık tüp süreci başlıcak bakalım, ya nasip :) negatifse negatifmiş.. zorlamanın alemi yok.
Hay Allah canım ya hayırlısı sonuçta altınları harcayacak daha önemli yer mi var diyordun dimi 🙈 ona kısmet gerçekten neyin en zaman olacağı belli değil ama inşallah o yola giderken kendiliğinden hamile kalırsın..
6 NİSANDA YAP DEDİ CANIM 15. GÜN OLUYOR YARIN AMA KUZENİMİN 17. GÜNDE BİLE ÇOK AŞIRI SİLİK ÇIKMIŞ YOK GİBİ DEDİ 18. GÜNDE KANDA ÖĞRRENMİŞ O ZAMAN BİLE DÜŞÜK ÇIKMIŞ DEĞERİ DAHA
Yaa canım bence kanda yap yani herkesin farklı oluyor döngüsü ve geç döllenme falan olduysa ama bence idrarda birkaç gün geçmeden tam çıkmıyor zaten ben sanırım o noktaya gelirsem direkt kan vereceğim
VALLA BELİRTİ ARARSAM ÇOK :halay: 1 HAFTADIR KASIKLARIM ADET OLCAKMIŞIM GİBİ AĞRIYOR SÜREKLİ AKŞAMLARI ERKENDEN UYKUM GELİYO 9:30 DEMEDEN UYUYA KALIYORUM EN SEVDİĞİM KAHVE BİLE BANA TATSIZ GELİYOR İÇESİM GELMİYOR AĞZIMIN TADI YOK GEÇEN HAFTA KABIZDIM BU HAFTA GEÇTİ AMA DİNLERSEM ÇOK ŞEY BULCAM DAHA :KK49:YARIN 15. GÜN OLUYOR AMA KUZENİME 17. GÜN YAP DEMİŞLER BANA NEDEN 15 ÇÖZEMEDİM 17 SİNDE ONUN ÇOK AŞIRI SİLİK ÇIKMIŞ ZOR GÖZÜKÜYODU DİYO
Progestan falan kullanıyor musun? Bu etkiler onun da etkisi olabilir ama kullanmıyorsan bana olasılık baya yüksek gibi geldi inşallah gebeliktir kız bunlar ne güzel olur. Döngü uzunluğunuz farklıdır canım ya da ona idrarda sana kanda bakılacak tarihi söylemiş olabilir mi acaba?
nasipse yarın sabah inşallah ama idrarda çıkmayan kanda çıkan çok arkadaşım var acaba kanmı versem diyorum
Hangisini yapacaksın ben olsam kan verirdim sanırım ya ama daha çok üzülürüm diyorsan idrar yap. İdrar garanti değil diye düşündüğüm için benim kana gidiyor hep aklım.

Hay Allah canım ya hayırlısı sonuçta altınları harcayacak daha önemli yer mi var diyordun dimi 🙈 ona kısmet gerçekten neyin en zaman olacağı belli değil ama inşallah o yola giderken kendiliğinden hamile kalırsın..
Amin canım benim... Umut işte hiç tükenmiyor.. gidecek altınlar olsun haklısın bugünden önemli an mı var... :))))

Amin canım benim... Umut işte hiç tükenmiyor.. gidecek altınlar olsun haklısın bugünden önemli an mı var... :))))
İnşallah gerek kalmaz ama yaparsanız siz de Türkiye'de yaptırmayı düşünmez misiniz? Türkiye bu konuda baya iyi gerçekten🙄 ama inşallah gerek kalmaz da bebişlrr bir sürpriz yapar

X