Anne olunca anlarsın dedin dedin,anne oldum anlamıyorum hala

Şimdi asude_bahar hanımın çözümünü eşime söyledim oda mantıklı buldu. Hatta iyi oldu bunu düşündüğün annelerin de içine sinmezdi belki dedi sanki Ada'mın içine doğdu :KK48:

Annenin kotu niyetli oldugunu dusunmuyorum seker hastaligi sinir yapiyo tahammul dusuk oluyo sadece uslubu yanlis
Zaten kötü olsa umursamam ama giderek artan bi huysuzluk ve herkesin hayat telaşı var huzurumuz kaçacak sonunda korkuyorum :KK43: bu Arada sizin çözüm mantıklı geldi ve kabul gördü sağolun :)

Konum için çözüm buldum yönetici hanımlar konuyu kapatabilirsiniz fazlalık olmasın ortada :) teşekkür ederim herkese

Baban emekliymiş madem arada gidip o yoklasın işçileri. Eğer bir manisi yoksa tabi.

Valla sinir oldum direk konuya geçiyorum.
Benim annem biraz geçimsizdir. İyi anlaşırız ama ben ses çıkartmadığımdan. Eşimde ailemi çok sever genel olarak bi problemimiz yok. Benim ev dubleks ve gerçekten çok soğuk oluyor. Sabah namazına kalkarken kışın evde rüzgar esiyor :) bizde içten yalıtım yaptırmaya karar verdik. Geçen hafta annemlere eşim dedi. Böyle böyle yalıtım yaptırcaz gelin de gündüz evde yalnız kalmasın işçilerle dedi ki babam emekli,annem ev hanımı. Başladı annem yazın aklınız nerdeydi,çocuk hasta olur,ben gelemem edemem. Evimizde dolmuşla 5-6 dk. Eşimde dedi ki "valla anne haklısın yazın yaptırsak daha iyiydi de akıl edemedik. E havalar da iyi gidiyor zaten bi hata sabredelim de kışın rahat edelim" yok bizim hatuna iş çıktı ya suratı düştü. Neyse bi hafta geçti iş başladı ben hiç anneme haber vermedim. Gece kv ye gittim kızımı Oraya bıraktım 1 hafta evde kalamıcaz. Geldim derken az önce annem aradı. Açtım gayet güzel konuştum hic demedim iş var diye. Kızımı sordu telefona istedi. Dedim babaannesinde böyle böyle işe başladık orda kalıcaz akşamları. Başladı vay efendim adamlarla yalnız kalınır mı baban duymasın. Bende dedim ki E napıyım o Zaman kalkın biriniz gelin yani. Olmaz sen bana gel. Dedim ki anne adamlar öğle yemeği yiyo,bez lazım oluyo kova lazım oluyo Nasıl bırakayım evi Allah aşkına,kalk dedim sen gel oturur çay da içeriz. İşte benim sporum var da söyle böyle. Sanki iki gün spora gitmese devamsızlıktan sınıf kalacak. İyi anne dedim gelmeyin o Zaman. Bu sefer de başladı yok yere iş çıkartıyorsunuz,aklınız nerdeydi... Dedim ki bak anne aynı seyleri söyleyip durma,evet yazın yapsak daha iyiydi ama yaz geçti gitti Adam çocuğu için benim için masraf düşünmeyip iş yapıyor sen hala söyleniyorsun dememle bütün suçlu da ben oldum. Neymiş efendim ben zaten hep kocamı tutarmışım,kocam hep haklıymış. Dedim ki: anne ben sana haksızsın da demiyorum haklı da aramıyorum. Senin konuşma üslubun çok yanlış ve bunu herkese yapıyorsun daha iki gün önce ablamla ben barıştırdım seni bugün benim üstüme geliyorsun,sana göre hep sen haklısın ama başkası hep yanlış yapar sıkıldım gerçekten dedim. Yok kızım ben karışmam sizin işinize aklım yetmez sesi kapattı. Ya inanın eşim aileme karşı öyle saygılıdır ki bence rahat batıyor anneme. Şimdi kesin babama anlatacak babam da eşimi sinir edecek. Eşimde aynı oğulları gibi onlar kızmasın üzülmesin kırılmasın diye her dediklerini yapar ama bigün eşimde patlayacak ondan korkuyorum. Of uzun oldu ama sinir oldum bu bi hafta geçer mi
yazını okumadım ama yazıdan sahsen bende o lafı asla anlamıyorum anne olunca anlarsın bana göre anne demek kızının her seyini kabul eden hep kızının yanında olan kızının mutlulugu icin herseyi yapandır benimki yapmadıgı icin bana o sözü dinleyemez

Benim annem biraz geçimsizdir. İyi anlaşırız ama ben ses çıkartmadığımdan. Eşimde ailemi çok sever genel olarak bi problemimiz yok. Benim ev dubleks ve gerçekten çok soğuk oluyor. Sabah namazına kalkarken kışın evde rüzgar esiyor :) bizde içten yalıtım yaptırmaya karar verdik. Geçen hafta annemlere eşim dedi. Böyle böyle yalıtım yaptırcaz gelin de gündüz evde yalnız kalmasın işçilerle dedi ki babam emekli,annem ev hanımı. Başladı annem yazın aklınız nerdeydi,çocuk hasta olur,ben gelemem edemem. Evimizde dolmuşla 5-6 dk. Eşimde dedi ki "valla anne haklısın yazın yaptırsak daha iyiydi de akıl edemedik. E havalar da iyi gidiyor zaten bi hata sabredelim de kışın rahat edelim" yok bizim hatuna iş çıktı ya suratı düştü. Neyse bi hafta geçti iş başladı ben hiç anneme haber vermedim. Gece kv ye gittim kızımı Oraya bıraktım 1 hafta evde kalamıcaz. Geldim derken az önce annem aradı. Açtım gayet güzel konuştum hic demedim iş var diye. Kızımı sordu telefona istedi. Dedim babaannesinde böyle böyle işe başladık orda kalıcaz akşamları. Başladı vay efendim adamlarla yalnız kalınır mı baban duymasın. Bende dedim ki E napıyım o Zaman kalkın biriniz gelin yani. Olmaz sen bana gel. Dedim ki anne adamlar öğle yemeği yiyo,bez lazım oluyo kova lazım oluyo Nasıl bırakayım evi Allah aşkına,kalk dedim sen gel oturur çay da içeriz. İşte benim sporum var da söyle böyle. Sanki iki gün spora gitmese devamsızlıktan sınıf kalacak. İyi anne dedim gelmeyin o Zaman. Bu sefer de başladı yok yere iş çıkartıyorsunuz,aklınız nerdeydi... Dedim ki bak anne aynı seyleri söyleyip durma,evet yazın yapsak daha iyiydi ama yaz geçti gitti Adam çocuğu için benim için masraf düşünmeyip iş yapıyor sen hala söyleniyorsun dememle bütün suçlu da ben oldum. Neymiş efendim ben zaten hep kocamı tutarmışım,kocam hep haklıymış. Dedim ki: anne ben sana haksızsın da demiyorum haklı da aramıyorum. Senin konuşma üslubun çok yanlış ve bunu herkese yapıyorsun daha iki gün önce ablamla ben barıştırdım seni bugün benim üstüme geliyorsun,sana göre hep sen haklısın ama başkası hep yanlış yapar sıkıldım gerçekten dedim. Yok kızım ben karışmam sizin işinize aklım yetmez sesi kapattı. Ya inanın eşim aileme karşı öyle saygılıdır ki bence rahat batıyor anneme. Şimdi kesin babama anlatacak babam da eşimi sinir edecek. Eşimde aynı oğulları gibi onlar kızmasın üzülmesin kırılmasın diye her dediklerini yapar ama bigün eşimde patlayacak ondan korkuyorum. Of uzun oldu ama sinir oldum bu bi hafta geçer mi

annenizde taam bir fena kayınvalide modeli var.
eşinizin saygısı maşallah ama:nazar:

Annem aradiginda demeseydin kizim kvde. diye, şimdi içerde bakayim.öptüm falan de yalan parayla değil ya ben anneeme genelde yalan atıyorum çünkü aynı senin annne gibi benimki de hep kendi haklı hep salak ezik biz, ben hatta gorusmuyorum artık çünkü ne bana bir iyiliği oluyor ne bebegime ananelik yapıyor aama lafa geldi mi çan çan cenesi masalah durmaksizin konuşuyor hep ben haksızm ve konu olmasına sebep yok meraba anne naber aaa kaşın goxun oynadı senin salak kızım yine salaklik yaptın diye diye.. Neyse üzüldüm yine bahsedince, anlatma her şeyi annnene

Bencil wallaha başka lafım yok benim bak benim çocuğum oldu gel bi tas yemek pişir demi geliyor vık vık vık konuşuyor sadece mesela lavaboyu siliyor öyle bi hava atiyo ki bak lavaboyu böyle sil kocan laf der KV laf eder böyle pis olma pis kızım benim şaka yapacak orda bilelaf sokuyor , dert mi ararsın evet burda, anne dediğin yemem yapar yollar demi bebek mi var biraz bakar ama bizimkisi nasıl güzel oldum mu sacim böyle mi iyi. Benim üstüme giycek tsoetum yok param yok alamiyorum diyorum bana tsorr alsana ben alamiyorum veriyorum ustumdekileri bak diyorum ben çok eskitiyorum artık alamiyorum da aah yavrum ben alamiyorum ne ya ayağını elini bağlayanmi var benden gizli çıkıp geziyon kızım gel çocuğunu da alıp çıkalım hava alalım desene kendin gezcegine. Allah seni ne yapsın. Böyleleri dolu yani kuxum yalnız sen değilsin.

Evine gitmisim çocuğum yerlere yemekler dökmüş evetdokuyor ne var bunda KV laf etse tam sen kız annesisisn ama sevmediğini anladım ben uzak duruyorum bir aydır gorusmuyorum

Annesini kaybetmiş biri olarak değerini kaybedince anlarsınız lafını coookkk iyi anladım... ne olursa olsun anne babanızı kırmayın siz haklı olsanız bile... onların yeri asla dolmuyor

Canım annen sana resmen kaynanalık yapıyor bence eşin patlamadan sen annenle güzelce otur konuş bir çözüm bul

Benim annemde bugün doğum günüm gelmedi bana . Babam kardeşlerim geldi ama o gelmedi. Geçen bi hatamdan dolayo çok üstüme geldi ben zaten mahcubum üzüntülüyüm oda iyice azarladı bağırdı çağırdı bana tmm haklı ama kendini kötü hissedeb birinin üstünede gidilmez bu kadar bnde dayanamadım babamlada bölesin işte susmıyorsun ondan hep kavga ediosunız bağırıp çağırıyorsunuz çok uzatıosun dedim evimden çıkıp gitmişti bugünde gelmedi babası kutlasın demiş. Doğmayaydım daha iyiydi. Anlıorum seni o yüzden

X