anneanneme çok üzülüyorum

hemifrithemperi

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
26 Eylül 2023
2.259
3.030
26
Merhaba öncelikle. Bir anneannem var oldukça yaşlı. Engelli raporu var 15 senedir kalp nakli oldu. annemle ve teyzemlerle arası kötü. bakmak istemiyorlar. kendisi çok kilolu. dayım ve eşi bakıyor yıllardır evinde de kalıyorlar. maaşını da alıyorlar. sağlığında çocuklarına da baktırdılar. şimdi bakmak istemiyorlar sanırım. ama çok kötü bakıyorlar. bir odayı ayırmışlar ona tüplü eski bir televizyon. yatak bile yok çekyat açmışlar. orda akşama kadar yatıyor. oldukça da kilolu zaten hımbıl gibi. bugün onu ziyarete gittim annemle dayım konuşmuyor ama ben görüşüyorum. yengem bana bak nasıl kilo verdirmişim gördün mü:KK70:D dedi. sinirim tepeme çıktı yuh artık dedim bu kadın kilo milo vermedi olan kasları eridi gitti. içiniz acımıyor mu bu ne hal dedim. hiçbir şey demedi. altına vs yapmıyor ama yardımla yataktan kalkıyor. çok sinirlendim oturdum evde ağladım. neden böyle yapıyorlar. bu kadının parasını yediler malını yediler. gençliğinde yengem çalışıyordu. çocuklarına baktı okuluna kadar yemek götürür evde sürekli temizlik yemek yapardı. aşırı silik ezik biridir annemler için de konuşmama sebepleri bu. bakıcı tut dedim dayıma param yok diyor. ama engelli raporuyla 3. arabayı bile aldı. delirdim cidden delirdim çok sinirliyim. fakir falan değil dayım bu arada oldukça iyi kazandığı bir işi var şube müdürü bir memurlukta. yengem de öğretmen emekli oldu. anneme söylüyorum bana ne umrumda değil diyor. teyzeme söylüyorum bana ne diyor. bari bir huzur evine gitse daha iyi bakılır. kaç gündür banyo yapmıyor belli ki kokuyordu. bana ayrı yemek getiriyor dedi. belki dişleri yoj diye önüne tarhana makarna dayıyor.

Merhaba öncelikle. Bir anneannem var oldukça yaşlı. Engelli raporu var 15 senedir kalp nakli oldu. annemle ve teyzemlerle arası kötü. bakmak istemiyorlar. kendisi çok kilolu. dayım ve eşi bakıyor yıllardır evinde de kalıyorlar. maaşını da alıyorlar. sağlığında çocuklarına da baktırdılar. şimdi bakmak istemiyorlar sanırım. ama çok kötü bakıyorlar. bir odayı ayırmışlar ona tüplü eski bir televizyon. yatak bile yok çekyat açmışlar. orda akşama kadar yatıyor. oldukça da kilolu zaten hımbıl gibi. bugün onu ziyarete gittim annemle dayım konuşmuyor ama ben görüşüyorum. yengem bana bak nasıl kilo verdirmişim gördün mü:KK70:D dedi. sinirim tepeme çıktı yuh artık dedim bu kadın kilo milo vermedi olan kasları eridi gitti. içiniz acımıyor mu bu ne hal dedim. hiçbir şey demedi. altına vs yapmıyor ama yardımla yataktan kalkıyor. çok sinirlendim oturdum evde ağladım. neden böyle yapıyorlar. bu kadının parasını yediler malını yediler. gençliğinde yengem çalışıyordu. çocuklarına baktı okuluna kadar yemek götürür evde sürekli temizlik yemek yapardı. aşırı silik ezik biridir annemler için de konuşmama sebepleri bu. bakıcı tut dedim dayıma param yok diyor. ama engelli raporuyla 3. arabayı bile aldı. delirdim cidden delirdim çok sinirliyim. fakir falan değil dayım bu arada oldukça iyi kazandığı bir işi var şube müdürü bir memurlukta. yengem de öğretmen emekli oldu. anneme söylüyorum bana ne umrumda değil diyor. teyzeme söylüyorum bana ne diyor. bari bir huzur evine gitse daha iyi bakılır. kaç gündür banyo yapmıyor belli ki kokuyordu. bana ayrı yemek getiriyor dedi. belki dişleri yoj diye önüne tarhana makarna dayıyor.
Eee bir gün çocuklarıda aynı zamanlara gelecek, aynı şeyleri yasayacaklar bunu asla unutmayın. Kim anne babasına ne yaparsa onu yaşayacak!

Konuştunuz mu huzurevinde daha iyi bakılır maaşı oraya verilsin diye? Ne dediler?
elin ağzına laf verirlermiş. diğer dayım da böyle olacaksa laf edilsin daha iyi dedi. diğer dayım yurtdışında yaşadığı için bakamaz. annem ve teyzem ölse cenazesine gitmem diyor. ben üzülüyorum haline

Anneanneniz sagliginda ogluna malı mulku yedirip, cocuklarina baktigi icin kizlari yuz çevirmiş.
Burda annem erkek kardesime yardim ediyor, bize yuz ceviriyor diyenlere "yaslaninca oglu baksin" yaziliyor. O yuzden bu konuya gelecek yorumlari cok merak ediyorum
kesinlikle evet aynen böyle oldu. gençliğinde gelininin hizmetcisiysi annemden teyzemden çok severdi. tapardı adeta. onlar da sülük gibi yapıştılar. yaşlanınca çöpe attılar resmen

elin ağzına laf verirlermiş. diğer dayım da böyle olacaksa laf edilsin daha iyi dedi. diğer dayım yurtdışında yaşadığı için bakamaz. annem ve teyzem ölse cenazesine gitmem diyor. ben üzülüyorum haline
Anneniz ve teyzeniz neden bu kadar kinliler annelerine karşı?
Daha iyi bakılacaksa ele ne ya istediklerini söylesinler.

Anneniz ve teyzeniz bu derece umursamazsa çocukluğunda sevgi görmediği için olabilir belki şiddet vardı bilemeyiz artık insanları yargılamıyorum. Benim tek sinirlendiğim kadının parasını alıp ona iyi bakmayan dayın ve eşi. Şikayet etmekle tehdit edin yada siz yardımcı olun babaannenize.

Eee bir gün çocuklarıda aynı zamanlara gelecek, aynı şeyleri yasayacaklar bunu asla unutmayın. Kim anne babasına ne yaparsa onu yaşayacak!
ben yemek bile vermediğini düşünüyorum çünkü yengemin öyle huyları var. çocukken eve gittiğimiz zaman bizden yemek saklardı. yemek yaptığı zaman etsiz yerinden verirdi. bayramda bizim götürdüğümüz şekerleri saklardı. dedemjn verdiği harçlıkları elimizden alırdı

kesinlikle evet aynen böyle oldu. gençliğinde gelininin hizmetcisiysi annemden teyzemden çok severdi. tapardı adeta. onlar da sülük gibi yapıştılar. yaşlanınca çöpe attılar resmen

E ben annenizi ve teyzenizi haksiz goremiyorum maalesef. Dayinizda evlat, annenizde. Birine yağdırırken digerinden esirgersen manevi olarak cocugunu yaralamis olursun. Arandaki anne-kiz baginida koparirsin. Ben düştüğümde elimden tutan yoksa bende ardima bakmazdim.
Belki bu yorumum sert gelecek ama hayatin gercegi bu.
Yapabilecekleri tek biset var anneannenizi huzurevine yerlestirmek icin baski kurabilir anneniz ve teyzeniz

Çocuklarına baktı, yemek yaptı diye guzelledigin kadın yıllarca kaynanayla aynı evde yaşamış, emekli olmuş hala kaynana bakıyor.
Yazık, onca işe gitmiş, eve para da getirmiş. Bir gün evinde keyif sürememiş.
Annenannen için üzüldüm ama ömrü kaynana çekmekle geçen bir kadın için (tüm kizlarinin yüz çevirdiği insan eminim sandığın kadar iyi bir insan değildir. Biz yaşlıları tonton haliyle hatırlıyoruz ama belki de Stv dizisinden çıkmış gibi biridir) bunca söz cok ayıp olmuş.
Kocanın annesi gelse üç ay bakmazsın, kadına neler demişsin

E müstehak olmuş o zaman ilahi adalet

ben nasıl bakayım çalışıyorum ve 26 yaşındayım

Yaşlı bakımı çok zor bakanları eleştirmeden önce iyi düşün
Sana verseler 24 saat bile katlanamazsın belkide
Dışarıdan yorum yapmak çok kolay

Bu tarz durumlarda çok yorum yapamıyorum. Birgün herkes yaşlanacak gençken i bilinçle yaşamak gerekiyor sırf yaşlı diye acıyıp üzülmem kimseye.
Mali mülkü oğluna yedirdi ise, genelde oğlunu üstün tuttu ise tabiki onlar bakacak. İki kızı da aynı düşünüyorsa anneanne zamanında birşeyler yapmıştır yoksa kızlar annelerinden kolay kolay vazgeçemez.

Huzurevi öyle kolay değil ki. İnsanlar devlette 6-7 sene sıra bekliyor huzurevi için. Özel desen tüm maaş da yetmiyor, bağışlayacak ev istiyorlar. Filmlerdeki kadar kolay değil malesef

Ozel bakimevlerini düşünüp yazmistim aslinda. Boyle konularda aklima hic devlet gelmiyor nedense. Kafadan eliyorum sanirim
4 kardesler sanirim, giderleri bolusebilirler.

ben nasıl bakayım çalışıyorum ve 26 yaşındayım
Ne güzel işte gençliğinin baharindasin,enerjin var. Yaşlı parasını dayım alıyor diyorsun, sen al onla geçin . Çok para ya. Belki sen de araba alırsın.
Özel bakıcı tutun demişsin, çalışıyorsun madem sen de katkıda bulun tutsunlar.
En gıcık olduğum akraba türüsünüz. bir şeyin ucundan tutmaz, yapani da eleştirir her şeyden soğutursunuz

Anneniz ve teyzeniz bu derece umursamazsa çocukluğunda sevgi görmediği için olabilir belki şiddet vardı bilemeyiz artık insanları yargılamıyorum. Benim tek sinirlendiğim kadının parasını alıp ona iyi bakmayan dayın ve eşi. Şikayet etmekle tehdit edin yada siz yardımcı olun babaannenize.
dedem annemlere çok zulüm etti annem teyzem gençliğinde eve bakmış ikisi çalışıp. Dedeme ev yaptırmışlar. kocaman apartman var be teyzeme ne anneme mal düşmedi mahkemelik olacaklar anneanne ölünce. gençliğinde de gelinler hep çok kıymetli oldu. anneme çalıştırıp dayımın eşine altın aldırmıslar

X