Annedir ne yapsa yeridir mi?

Bence annenizin tek istediği ilgi bilmiyorum öyle hissettim belki geçmişte yaşadıklarından veya yaşattıklarından pişmandır vicdan azabı çekiyor olabilir bence bi hediye alın ne bilim süpriz yapın ya da ne bilim işte önemsediğinizi belli edin çok zor bunu söylemek ama belki kendini kimsesiz hissettiği için size son zamanlarda daha çok düşkün olmuştur olamaz mı
Geçenlerde habersiz sürpriz yapip yanina gittim (otobusle 14 saat falan). Bugün hediye göndermiştim. Hiç bir günü kaçırmamaya çalışırım hediye için. Arayıp sormaya çalışırım elimden geldiğince. Daha fazlası olabilir tabii ki ama elimden gelen bunlar🤷🏽‍♀️

''Annemle ilişkim hiç cevremde gördüğüm anne-kız ilişkileri gibi olmadi" demişsiniz.Keske o normal anne-kiz olabilmek için adımı bir kez olsun siz atsaydiniz.Anneniz bu saatten sonra değişmez.Bunu psikologunuz da onaylamış.Ama siz degisebilirsiniz.Belki de kötü bir çocukluk geçirttikleri için anne babanıza kizginsiniz.Belki şimdi de siz annenizi cezalandiriyorsunuz.Sebep ne olursa olsun,yine en çok üzülen yine siz oluyorsunuz.Djnyanin en kötü annesi de olsa hiç bir anne evladının başına kötü bir şey gelmesini istemez.Mesela annem,ben ve kiz kardeşim her sabah telefonla görüşürüz.Eger ki birbirimize uzun süre ulaşamazsak endiseleniriz.Bunun için de eğer işimiz varsa 2 dk haber veririz.Merak etme diye.Sjz de bunu deneyebilirsiniz.Uyumadan önce anne, ben 1-2 saat kestirecegim,beni merak etme demeniz belki 1 dakikanızı bile almayacaktir.Ama dediğim gibi bu zamana kadar ilgili bir anne değildi,bunu haketmiyor diye düşünüp annenizi cezalandırıyor da olabilirsiniz.Siz yine de ilk adımı atan taraf olun.Annenizin gönlünü alın.Belki kız kıza bir yemek yemek,belki ana-kiz bir kahve içmek ikinize de iyi gelecektir.Sizi çok iyi anlıyorum.Bunlarla düzelecek,normale dönecek bir ilişki değil bu ama yine de başlamak için ilk adımı sizin atmanız hem vicdanınızı rahatlatır hem de kendinizi iyi hissettirir.Hic bir şeyin değeri yoksa bile,karnında taşıdığı 9 ayın hatrina bunu annenize çok görmeyin.
34 yaşina kadar o adımlardan o kadar cok attım ki. İsteksizlik var sanırım. Ha cezalandirma da değil. İlgisizdi ben ne haber vericem de demedim. Zaten konusma aliskanligimiz yok haber vermeme gerek yok diye dusundum. İste siz anneniz ve kardesinizin arasindaki iletisim hic olmadi. O yuzden sasirdim. Dediginiz gibi ilk adimi benim atmam gerek yine de zaten. Aramazsam aramaz aylarca🤦🏽‍♀️

ay açsan ne olacak telefonu, uyan konuş devam et uyumaya. ben gece çalışan insanım sabaha karşı gelirim annem arar beni tam uykumun en tatlı yerinde açar konuşur geri yatarım. annen o senin, arıyor diye kadın kötülük mü etmiş oluyor? tolere et ne olacak? bende şiddet uyguladı evden kovdu falan sandım
O yaptıklarında konu açmadım psikiyatriste koştum diye sanırim bu serzeniş🙂 huzurlu bos yere tartismasiz bir hayat dilegim. Olay telefonu açıp acmamak degil farkindaysaniz. Olay ne olursa olsun kendine ve bana bedduaya bağlaması. Yani telefon değil de bulaşık yıkamaktan da çıkmiştı mesela.

O yaptıklarında konu açmadım psikiyatriste koştum diye sanırim bu serzeniş🙂 huzurlu bos yere tartismasiz bir hayat dilegim. Olay telefonu açıp acmamak degil farkindaysaniz. Olay ne olursa olsun kendine ve bana bedduaya bağlaması. Yani telefon değil de bulaşık yıkamaktan da çıkmiştı mesela.

benim annemde söylenir bağırır çağırır 10 dakika sonra neye bağırdığını unutur, kafalar farklı, çağ farklı... alttan alacağız. inanın bana kaybedince bir daha bulunmuyor, babamı kaybettim ordan biliyorum. hiç anlaşamazdık geri kafalıydı ama babamdı... sizde alttan alın sevmeye odaklanın gerisini boşverin

ayyy bu konuda eşimin tek çocuk olduğunu hayal edemedim. Eşimin 4 kardeşi var, annesi sıra ile belli dönemlerde birine sarıyor, tabiri caizse. Sıra bize geldiği zaman ilgi göstermeye, alttan almaya çalışıyoruz işte. Ama tek çocuk olsa sürekli eşime saracaktı ay zor 😅 Evlenirseniz eşiniz de anlayışlı biri olursa gerçekten çok rahat edersiniz, kendim anlayışlıyım diye demiyorum ama 😁 yüzümüze tükürse de yine anamızdır diyoruz 😁
naparsa yapsın anadır diyecek bir gelinmişsiniz, övün bence de kendinizi hakkınız😅ben kendi anama yapamiyorum onu😑

benim annemde söylenir bağırır çağırır 10 dakika sonra neye bağırdığını unutur, kafalar farklı, çağ farklı... alttan alacağız. inanın bana kaybedince bir daha bulunmuyor, babamı kaybettim ordan biliyorum. hiç anlaşamazdık geri kafalıydı ama babamdı... sizde alttan alın sevmeye odaklanın gerisini boşverin
Başinız sağolsun. Elden gelen bir sey yok maalesef. Kayinvalide, eş, sevgili gibi bir durum değil bu. Anne işte en fazla burada biraz kafa dağıtmak için yazar, pazartesi ararım yine. Deve güdülecek mecbur🤷🏽‍♀️

34 yaşina kadar o adımlardan o kadar cok attım ki. İsteksizlik var sanırım. Ha cezalandirma da değil. İlgisizdi ben ne haber vericem de demedim. Zaten konusma aliskanligimiz yok haber vermeme gerek yok diye dusundum. İste siz anneniz ve kardesinizin arasindaki iletisim hic olmadi. O yuzden sasirdim. Dediginiz gibi ilk adimi benim atmam gerek yine de zaten. Aramazsam aramaz aylarca🤦🏽‍♀️
Belki de o da böyle olsun istemiyordur.Bir şeyleri düzeltmek istiyordur.Belki çok geç kalmış olabilir.Ama merak edip araması da iyi bir şey.Sizin elinizden gelen her şeyi yaptığınıza eminim.Yoksa burada konu açıp,acaba ben mi yanlış yapıyorum diye cevap aramazdiniz.Nasilsa benimle iletişimi kesti,oh kafamda rahat artık deyip hayatınıza bakardiniz.Çozum aradiginiza göre annenizi önemsiyorsunuz.Annenizin de zor bir hayatı olmuş belli ki.Belki de kendince onun da haklı sebepleri vardır.Diyeceksiniz ki bunda biz çocukların ne suçu var?Ama o da böyle kendini önemli hissediyor olabilir.Sevilmeyi bilmeyen insan,sevgisini başka türlü nasıl gösterebilir ki?Siz de bundan sonra annenizle iletişimi kısa tutup,sık aralıklarla yaparsanız hem onun gönlü olur,hem de siz gereksiz yere üzülmemiş olursunuz.Eminim o da sizin kadar üzgündür.

Belki de o da böyle olsun istemiyordur.Bir şeyleri düzeltmek istiyordur.Belki çok geç kalmış olabilir.Ama merak edip araması da iyi bir şey.Sizin elinizden gelen her şeyi yaptığınıza eminim.Yoksa burada konu açıp,acaba ben mi yanlış yapıyorum diye cevap aramazdiniz.Nasilsa benimle iletişimi kesti,oh kafamda rahat artık deyip hayatınıza bakardiniz.Çozum aradiginiza göre annenizi önemsiyorsunuz.Annenizin de zor bir hayatı olmuş belli ki.Belki de kendince onun da haklı sebepleri vardır.Diyeceksiniz ki bunda biz çocukların ne suçu var?Ama o da böyle kendini önemli hissediyor olabilir.Sevilmeyi bilmeyen insan,sevgisini başka türlü nasıl gösterebilir ki?Siz de bundan sonra annenizle iletişimi kısa tutup,sık aralıklarla yaparsanız hem onun gönlü olur,hem de siz gereksiz yere üzülmemiş olursunuz.Eminim o da sizin kadar üzgündür.
25 yaslarinda ilk defa başka sehre gittigimde o dediginizi yapmistim Allah affetsin😅 yine telefonda sacma sapan seyler icin bagirip durmustu. Kapattim ve bir daha hic aramadim. Aylar gecmisti boyle. Sonra yine konusuluyor iste bir sekilde. O surecte aklimda kalmasi da cabasi. Haklisiniz bu dunyaya gelmeyi ben secmedim benim ne sucum var, psikolojisi bozuksa hic cocuk isine bulasmasaydi evreleri de yasadim. Biraz arabesk bir evreydi kabul ediyorum😅 Neyse tekrar baştan başlayalım bakalim.

Tabi ki hayır. Annen de olsa sınırın olacak.
Kendisi yardım almak istemiyorum demiş, kendi bilir. Yapabileceğiniz hiçbir şey yok, kendi istemedikten sonra.
Sınır yetişkin insanlara konur. Annem beş yaşındaki haline dönünce sınır falan dinlemiyor ki. Aklındaki kasedi otomatik oynatmaya başlıyor. O an hiçbir şeyi gözü görmüyor. Bende de sabır kalmadı. Alttan alamıyorum. O klasik replik kaseti oynamaya başlayınca resmen haykirarak kaçmak istiyorum. Keşke yapılabilecek bir sey, ayni zamanda ikimizin de akıl sağliğıni koruyacak bir seçenek olsa.

25 yaslarinda ilk defa başka sehre gittigimde o dediginizi yapmistim Allah affetsin😅 yine telefonda sacma sapan seyler icin bagirip durmustu. Kapattim ve bir daha hic aramadim. Aylar gecmisti boyle. Sonra yine konusuluyor iste bir sekilde. O surecte aklimda kalmasi da cabasi. Haklisiniz bu dunyaya gelmeyi ben secmedim benim ne sucum var, psikolojisi bozuksa hic cocuk isine bulasmasaydi evreleri de yasadim. Biraz arabesk bir evreydi kabul ediyorum😅 Neyse tekrar baştan başlayalım bakalim.
En azından ayrı yaşıyorsunuz.Surekli aynı evin içinde olsaydınız daha büyük problemler yasanirdi.Kendi psikolojinizi de düşünerek,ayrı bir eve çıkmanız çok doğru bir karar olmuş.Ama şükredin ki kimseye muhtaç değilsiniz.Kendinize yetebiliyorsunuz,ruhen de mutlu ve huzurluyum demissiniz.Anneniz çok zor bir kadın anliyorum.Ama bu saatten sonra başka bir aile secemeyecegimize ve mevcut olanı da iyisiyle degistiremeyecegimize göre olanı idare etmeye çalışacağız 🙂 Zaten bu durumu şu zamana kadar çok güzel basarmissiniz.Bazen haklısın demek,he deyip geçmek hem ruh hem beden sağlığınızı korumak için iyi geliyor.Anneniz söylenmeye başladığında bu gelsin aklınıza. 😃

En azından ayrı yaşıyorsunuz.Surekli aynı evin içinde olsaydınız daha büyük problemler yasanirdi.Kendi psikolojinizi de düşünerek,ayrı bir eve çıkmanız çok doğru bir karar olmuş.Ama şükredin ki kimseye muhtaç değilsiniz.Kendinize yetebiliyorsunuz,ruhen de mutlu ve huzurluyum demissiniz.Anneniz çok zor bir kadın anliyorum.Ama bu saatten sonra başka bir aile secemeyecegimize ve mevcut olanı da iyisiyle degistiremeyecegimize göre olanı idare etmeye çalışacağız 🙂 Zaten bu durumu şu zamana kadar çok güzel basarmissiniz.Bazen haklısın demek,he deyip geçmek hem ruh hem beden sağlığınızı korumak için iyi geliyor.Anneniz söylenmeye başladığında bu gelsin aklınıza. 😃
Çok teşekkürler. İnsallah acil durum anlarinda aklima gelir deriiin bir nefes alip sabır cekmek Evet sahip olduklarıma şükrederim her gün. Huzur cidden en önemli varlık. Eğlenmeyi seven biriyim. Hatta bu kadar süre ciddi bir şey konuşmak bile geriyor. Geyiğe bağlayasım geliyor. Kolayıyla sıyırmadık😅😅

Benim annem de başka bir versiyonu. Babam babalıktan ve kocalıktan bir haber bir varlık olduğu için, annemi tüketti. Zaten annem başka bir ailenin yanında sığıntı gibi büyümüş bir çocuk. Tabi bütün sinirini, küsmelerini ben yaşadım. Ben öleceğim lafını anneden duymak ne kadar acı değil mi? Bir de sürekli mutsuz bir anne izlemek. Bir de küçücükken annenin sana küsmesi insanın içini nasıl kavuruyor. Ben senden farklı olarak aşırı bağımlıyım anneme, istediğim yerde yaşayamıyorum öyle bir bağlamış kendine beni. Halen sadece onun mutluluğu için yaşıyorum, o küsmesin, ben olmasam napar modunda kendi hayatımı asla düşünmeden yaşıyorum. Evlendim, şimdi eşim ve ben onun mutluluğu için çırpınıyoruz. Evde dinlenmek istesek bile babamla o evde ne yapacak hafta sonu diyip, dışarı çıkarıyoruz. Ve komik tesadüf ama ben işten gelince mutlaka kestiririm saat 3-4 arası. Annem tam 3,5 ta beni arayıp zıplatır. Ki işten dönerken uğrarım 5 dakika ama olmaz uyandıracak illaki. Eğer kızsam aylarca aramaz, küsmesinden aklım çıkıyor artık, dayanamıyorum. Valla ben psikolog/terapi geziyorum arkadaşım. Anksiyete, depresyon yaşıyorum, ilaçlar terapilere gidiyor ömrüm. Annem de amma abartıyorsun, salaksın sen der hep. Seni çok iyi anlıyorum. Allah sabır versin. Annelerimizi başımızdan eksik etmesin.

Temizlik yapacağımı söylemiştim anneme , temizliği yarıda bırakıp uyumuşum. 3 saat falan ulaşamamış (evim bir saatten az sürede temizleniyordu)
Bir aldım telefonu amanın. Aradım annemin gözler dolu dolu ağlamış korkmuş, acaba kayıp düştüm mü falan diye düşünmüş. Temiz bir fırçaladı beni🙈 bunu annenizin tepkisinin normal olduğunu söylemek için anlattım.

Onun dışında da ben çok ekstrem durumlar yoksa çok aşırı sert olmamak gerek diye düşünüyorum. Anne sonuçta, atsan atamazsın….

Benim annem de başka bir versiyonu. Babam babalıktan ve kocalıktan bir haber bir varlık olduğu için, annemi tüketti. Zaten annem başka bir ailenin yanında sığıntı gibi büyümüş bir çocuk. Tabi bütün sinirini, küsmelerini ben yaşadım. Ben öleceğim lafını anneden duymak ne kadar acı değil mi? Bir de sürekli mutsuz bir anne izlemek. Bir de küçücükken annenin sana küsmesi insanın içini nasıl kavuruyor. Ben senden farklı olarak aşırı bağımlıyım anneme, istediğim yerde yaşayamıyorum öyle bir bağlamış kendine beni. Halen sadece onun mutluluğu için yaşıyorum, o küsmesin, ben olmasam napar modunda kendi hayatımı asla düşünmeden yaşıyorum. Evlendim, şimdi eşim ve ben onun mutluluğu için çırpınıyoruz. Evde dinlenmek istesek bile babamla o evde ne yapacak hafta sonu diyip, dışarı çıkarıyoruz. Ve komik tesadüf ama ben işten gelince mutlaka kestiririm saat 3-4 arası. Annem tam 3,5 ta beni arayıp zıplatır. Ki işten dönerken uğrarım 5 dakika ama olmaz uyandıracak illaki. Eğer kızsam aylarca aramaz, küsmesinden aklım çıkıyor artık, dayanamıyorum. Valla ben psikolog/terapi geziyorum arkadaşım. Anksiyete, depresyon yaşıyorum, ilaçlar terapilere gidiyor ömrüm. Annem de amma abartıyorsun, salaksın sen der hep. Seni çok iyi anlıyorum. Allah sabır versin. Annelerimizi başımızdan eksik etmesin.
Ay ne çok ortak noktası varmiş. Başka aile yanında büyümeler, uyku anında aramayı denk getirmeler falan. Babamla ayrılar. Eşiniz sabırlı biriymiş cidden helal olsun. Ben de çok gezdim psikolog/pskiyatr. İlaca çok az başlamışlardi sınav dönemi. Sonra bıraktim. Haha annem de yeni bir şeye baslayacak olsam sen yapamazsın ki der. Salaksın demenin değişik versiyonu sanırım😅😅hep düsünürdüm yanında olsam belki daha iyi olurdu diye. Olmuyorlar demek ki sizin örnekten anladığım kadarıyla. Ben hayatımı onun üstüne kuramazdım. İyiki de kurmamışım, 10 yıl önce yanından ayrildığım benle şimdi arasında dünya kadar fark var. Hayata bakış açım bile bozukmuş. Evliliğinizi güzel yönetmeniz artı bir özellik. Ben eski ilişkilerimde zehirli bir dilim olduğu için yürütemiyordum. Kimden ogrendigimi söylememe gerek yok sanırım. Son yıllarda onu aştim bu sefer de cidden düzgün ve uygun biri çıkmadı. Son aylarda da tamamen evlilik defterini kapadım kafam rahat.

Temizlik yapacağımı söylemiştim anneme , temizliği yarıda bırakıp uyumuşum. 3 saat falan ulaşamamış (evim bir saatten az sürede temizleniyordu)
Bir aldım telefonu amanın. Aradım annemin gözler dolu dolu ağlamış korkmuş, acaba kayıp düştüm mü falan diye düşünmüş. Temiz bir fırçaladı beni🙈 bunu annenizin tepkisinin normal olduğunu söylemek için anlattım.

Onun dışında da ben çok ekstrem durumlar yoksa çok aşırı sert olmamak gerek diye düşünüyorum. Anne sonuçta, atsan atamazsın….
Ahahaha temizliğin yarısında uyumak tam benlik hareket😅😅ya normal tabii ki insan evladıni merak eder, ya kedimi bir hafta arkadaşta bıraktım aklım çıktı bakabildi mi diye. Arayıp duruyordum.

Aynen oyle anne işte. Hep devam edecek böyle. Daha ekstrem durumları yazmak istemedim. Ona kötü laf gelmesini istemedim açıkçasi🙂 buraya yazıp rahatlamak istedim biraz. Toleransım bittiğinde açip okurum belki. Biraz da linç yerim aklım dağılır dedim😅😅

X