Bebek Beslenmesi Annelere sesleniyorum lütfen okuyun

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

dilara103

Prenses
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2009
84
0
44
Güzel anneler banada bir akıl verin önceki msj cevap alamadım bebeğim dört buçuk aylık oldu sabah kalkınca bebeğim uykuda emziriyorum 10 dan sonra meyve suyu veriyorum elma suyu yaptıysam içine cici bebe büsküvisi eziyorum sizce doğru bişeymi sonra öğleyin pirinçli kasık mamsı veriyorum öğleden sonra uykusunda emziriyorum aksam 8 gibi gece kaşık mamasından veya pirinç unundan muhallebi yapıyorum gecede emziriyorum sizce böyle gideyimmi iyi besleniyormudur başka ne yapabilirim bilgili annelere sesleniyorum duyun sesimi lütfen uyanıkken beni emmiyor ısırıyor neden.:emir_bebek:

dilaracım üzgünüm ama bebeğin memeyi yvaş yavaş bırakıyor..ya sütün yetmiyor, ya biberona alıştı bilemem ama benmki de aynen öyleydi 6.ayı doldurduunda tamamen bıraktı yapılcak fazla bişey olmuyo ama mesela ben 4.ay gibi sebze pürelerine başlamıştım 1-2kaşık pütürlü veriodum iikide vermişim hiç sorun yaşamıoruz şimdi alıştı herşeye.içini ferah tut 6 ay emzirmeye çalış zaten sonra herşey veriosun

canım çok teşekkür ederim cevapladığın için öncelikle bebeğin çok tatlı allah bağışlasın emerken zorluk çekiyordu boğluyor gibi oluyordu burnu tıkanık diye soğuk buhar verdik düzelmişti bikaç defa böyle oldu şimdi yine emmek istemiyor yine buhar verdik ama bu kez düzelmedi artık almaya korkuyor doktora götürüyorum solunumla ilgili problemi yok diyor bende anlamıyorum memeyi vermek istediğimde bir iştahla alıyor sonra beni itiyor şimdi uykusunda veriyorum yine boğlacakmış gibi yapıyor sütümde var ek gıdalara geçince günde üç defa emzirmem yeterlimi sence canım ilk mjdaki gibi beslemeye devam edimmi sebze çorbasını nasıl vereyim suyunumu bana tarif verirmisin.şimdiden teşekkürler.

sütünü sağıp bineronla vermeyi dnedinmi canım belki alır öyle
sütünde varken biberonla dene içerse dah sık anne sütü ver
ek gıdalarda ise iyi besliyorsun canım.

Canım ben ilk altı ay sadece emzirdim ek gidaya tam anlamda başlamamız yedinci ayı bulmuştu beslenmeye başlamadan önce doktorumuz beslenme proğramı çıkarmıştı biz ilk yoğurttan başlamıştık mesela sonra günde bir kaşık meyve suyu yine bir kaşık sebze çorbasıyla çay kaşığı ucuyla yumurta ama ben bunları yaparken oğlum altıncı ayını doldurmuştu bebeğini bizden iyi doktoru tanır ona bir danış istersen hepimizin bebekleri ve ihtiyaçları bambaşka benimki 18 aylık olacak hala emiyor mesela seninki ise emmeyi sevmiyor gibi.

canım sebze çorbası ve yoğurda da başlayabilirsin bence ben 4 aylıktan itibaren herşeyi vermeye başlamıştım benımki zaten emmedı fazla

canım evet emmeyi sevmiyor galiba kaşık daha kolayına gidiyor keşke benim bebeğimde emseydi terkedilmiş gibi hissediyorum teşekkürler cevap yazdığın için takıntım olunca yine sizlere sorabilirmiyim.

canım yoğurda başlıcam sebze çorbasınada başlamayı düşünüyorum şuan dört buçuk aylık kahvaltı olarak ne vereyim dün cici bebe büsküvisine sütümü sağıp vermiştim arkadaşlar cicibebe verme diyorlar onu verince zaten öğle öğününü yemek istemiyor galiba çok tok tutuyor ne verebilirim.

canim benim ogluma 13 ay sutumu sagip verdim.benim kullandigim pompa ameda elektrikli,onu kiralik da alabilirsin denemk amaciyla.Ama sadece uyukulu iken memeyi aliyorsa oyle ver.denemekten vazgecme,imkanin varsa her emzirmeden sonra sutunu sag bu sekilde sut miktarinda azilama olmaz hatta artirir ve bebegin zamanla tekrar memeye doner.Bizde ayni durumdaydik.Ilk ek gida vermeye basaldigimda bebegim biberonu reddetmeye basladi ve sadece uyukudayken verebilirdim,buda kasikla beslenmeye hosuna gittigi icin ama sonra sikilip biberona dondu.belki senin bebeginde boyle.Moralini bozma canim.her kadinda zaman zaman sutunde azalma oluyor ama sonra tekrar artiyor bu cok normal bir sey.sen emzirmeden vazgecme sekli onemli degil.

sağıp vermeye çalışıyorum canım ek gıda verdiğim için günlük üç defa veriyorum oda yeterlidir heralde bugün mamadan yoğurt yaptım çok cıvık oldu öylemi oluyor acaba bilgin varmı pekte beğenmedi bebeğim tadını mama olarakta süt olmayınca aptamil vermeye çalışıyordum almıyordu bugün bebelak denedim bayıla bayıla aldı vermeye devam etsemmi aptamil gibi iyimidir sizce

canim aptamilden yogurt ben de yapiyorum oyle ayran gibi oluyor.Ben bebelac vermedim ama veren anneler var.Bizim dr bebelac onermisti bize aptamil kadar iyidir.satildigina gore demekki bebeklere verebilir.

Benimki de aptamil icmek istemiyor artik 1 yasinda oldugu icin aptamil sivi veriyorum onu iciyor ancak,ben de bebelac denemeyi dusunuyorum.

canım bebelac vermeye devam edecem gece emzirmiştim sabahta tekrar bebelac verdim içti ama benim bebiş 70 ml den fazla içmiyor zorlayınca çıkarıyor diğer bebekler daha fazla içiyor neden acaba yogurdu öyle ayran gibi verelimmi

canım bebelac vermeye devam edecem gece emzirmiştim sabahta tekrar bebelac verdim içti ama benim bebiş 70 ml den fazla içmiyor zorlayınca çıkarıyor diğer bebekler daha fazla içiyor neden acaba yogurdu öyle ayran gibi verelimmi

canim bebegin 4.5 aylikti dimi.Gunde kac kez sut veriyorsun.onun beslenme 4 saatte bir olmlidir.Evet yogurdu oyle ayran gibi ver ben de hep oyle yapiyorum benimki boyle de seviyor.Canim benimki de hep diyer bbeklere gore az icerdi ama kilosu iyi gidiyordu,her bebek farkli.istemiyorsa demekki doymustur.

4.5 aylikken bebek menusu
sabah 6 gibi sut(anne sutu,mama ne varsa)120-200 ml kadar
sonra saat 8.30-9.00 gibi meyve suyu-120ml
oglen 12.30 gibi sebze corbasi- ve verdigin sut veya anne sutu veya yogurt toplam 120 ml
ikindi 16.00 gibi anne sutu veya yogurt veya bebek sutu hangisi varsa toplam 150
aksam 20.00 gibi muhalebi genelde pirincli ve verdigin meyveden katabilirsin toplam 120 ml
gece uyumadan once anne sutu veya verdigin bebek sutu. toplam 200 ml
verdigim miktarlar ortalama genelde 4 aylik bebekler bu ortalama altindadir 6 ayliga yaklasinca ortalamaya yaklisip gecerler.Senin bebegin daha az miktarda yiyebilir merak etme normaldir.

ben 6 aylikken ek gida vermeye baslamistim ve oglen,ikindi ve aksam yemeginden sonra hep sut de verirdim cunku ek gidadan fazla yemezdi ilk baslardan.Karnina dogurcak kadar ancak 10 aylikken yemeklerden yameye basladi.ilk baslarindan her yemeginden azar yerler normaldir.

bugün mesela sabah 7 30 gibi emzirdim uykuda uyanınca 10 da mama verdim 70 ml aldı saat 1 de çorba verdim 70 ml kadar 2 de uyuttum meme verdim şimdi uyuyor kalkınca yoğurt verecem akşam 8 gibi muhallebi veririm onuda az alır yatarkende emziririm üç defa emzirmiş oluyorum canım bu arada unuttum bayramın kutlu olsun canım bebeğin çok tatlı küçüklüğü maşallah tombiş tombiş bebeklerin tombiş olmasını severim işallah benimkide öyle olur şu an ben grip oldum onada bulaşacak diye korkuyorum.sebze çorbasına başlayalı bugün üçüncü gün yarın içine domates atsammı

merhaba canim sana da bayramin mubarek olsun.Canim domates cig olarak bir yasindan sonra verilir,pismis ise ancak 8-9 ayda baslanir.Benim bebegim elerji oldu onlardan sen en iyisi artik seneye bekle yeni sezonu olunca.sebze corban ne neler verdi icinde ona gore de soyleyim sana.sebze corbasina pirinc de katabilirsin.
ilk verilebilecek sebze havuc,kabak her cesidi,taze fasuliye ve bezeliye,brokoli,
5 ayda ispanak ve misir vermeye baslayabilisin.
meyvelerden ise uzum,kayisi,erik,elma,anans,mango,armut
ama her sey tek tek ve azar vermelisin.

bugün mesela sabah 7 30 gibi emzirdim uykuda uyanınca 10 da mama verdim 70 ml aldı saat 1 de çorba verdim 70 ml kadar 2 de uyuttum meme verdim şimdi uyuyor kalkınca yoğurt verecem akşam 8 gibi muhallebi veririm onuda az alır yatarkende emziririm üç defa emzirmiş oluyorum canım bu arada unuttum bayramın kutlu olsun canım bebeğin çok tatlı küçüklüğü maşallah tombiş tombiş bebeklerin tombiş olmasını severim işallah benimkide öyle olur şu an ben grip oldum onada bulaşacak diye korkuyorum.sebze çorbasına başlayalı bugün üçüncü gün yarın içine domates atsammı

canim sabah erkende emzirmissin ve sadece 2.5 saat sonra mamav ermissin 70 ml icmesi normaldir az degil merak etme.yani menunuz iyi boyle devam et.sen ne zamandan beri sebze ve hangi sebzeleri verdin.ona gore de yardim edeyim sana.

canım 5 gündür çorba veriyorum patates,havuç ,pirinç koyuyorum bugünde domateste kattım bana yazdıklarını okumamıştım artık katmam alerji yapıp yapmadığını nasıl bilcem sadece kızarıklıkmı oluyor bugün hiç mama veremedim yine almadı bebelac ı aldı diye sevinmiştim bebeğim daha 4,5 aylık daha mama süt bebeği sence çorba vermem doğrumu çorba mama gibi büyütüyormudur mamaya nasıl alıştırabilirim gelişimi hiç güzel gitmiyor yakında doktorada gitmedim hiç kilo almıyor gibi çok üzülüyorum mama alsa sürekli mama veririm anane sütü alırken ne kadar güzeldi iki sasatte bir emerdi ayda bir kilo alırdı şimdi 400gr anca alıyor doktorumuz kaşık mamasını iki öğüne çıkarmıştı kaşık maması normal mamanın yerini bulurmu acaba ne yapacam nasıl büyütecem bilmiyorum.Canım bende bebişimin resmini koymak istiyorum nasıl koyuyorsunuz birde alttaki yaş tablosunu nasıl koyuyorsunuz.

X