Uyku Problemi Anneliğin 9.ayında depresyona gireceğim az kaldı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Bana Diyor Nau Nau

Nirvana
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2015
12.563
46.436
Merhabalar,
Biraz uzun oldu.
Demin yaşadığım sinir harbi üzerine bu konuyu açıyorum.
Çok ama çok ciddi beni aşırı yıpratan ve oğluma belli edemediğim ve etmeyeceğim içinde kendime zarar vererek (ellerimi sıkıyorum vs.) rahatlamaya çalıştığım bir uyku problemimiz var.

Maddeler halinde yazacağım. Bu beni tüketen problem ilk problem. Diğerleri fasa fiso.

1. Gündüz Uykuları: Oğlum 9.5 aylık. 9.aydan sonra çok güzel uyuyan bebeğe bir anda bir şey oldu. Maalesef destekli uyuyor. Memede sallanarak. Ama son 3 haftadır tam uykuya dalıyor, sanki alttan iğne sokmuşum gibi zıplayarak uyanıyor. Bu süreçten sonra asla ne meme ne de mama kabul etmiyor.
Tamam diyorum uyumasın. Hiç sorun değil. Oyun oynayalım veya ara öğün yiyelim. Hiçbirini yaptırmıyor çünkü uykusu var. Gözlerini çıkaracak kaşımaktan. Yüzü gözü çizik içinde sürekli bağırıyor. Yatağa geliyoruz burada ayrı kıyameti koparıyor uyumamak için.
Kısacası 10 defa yatağa gir çık yapıyoruz. Ben bu süreçte içime doğru ağlıyorum resmen. Ona gülümsemeye sarılıp sakinleştirmeye çalışıyorum ama duvarı yumruklamak istiyorum. Cidden beni en çok yıpratan konu bu.
İnanın zerre takılmıyorum gündüz uykusu uyumamasına. Ama uyumadığı için de canıma okuyor.

Eşim evdeyken kafasını zorla omzuna bastırarak evde dolaştıeıyor. Ağlaya ağlaya uykuya dalıyor sonunda. Ben öyle gezdiremiyorum çünkü kilolu bir bebek ve bel problemim var.

Şimdi annem karanlık odada uyutmaya çalışıyor ve çığlık çığlığa. Ama demin kahvaltıdaydık, orada da ağladığı için uyumaya geçtik.

Bu problemi nasıl çözebiliriz? Lohusa sendromuna yakalanmadım ama şu 3 haftada depresyonun eşiğine geldim. İnsanlıktan çıktım. Anneler geceden korkar ben gündüz olsun istemiyorum. Yani size duygularımı nasıl anlatsam inanın bilmiyorum.

2) Gece uykusu: gündüz zar zor 3 4 destekle sadece memede uyuyan bebek geceleri şaşırtıcı bir şekilde desteksiz tek başına yatakta çok güzel uyuyor maşallah. Ama problem şu ki gece uykusuna çok erken geçiyor. Ek gıda da akşam yemeğine geçtik. Ama ben akşam yemeği yediremiyorum çünkü öyle bir vakit yok.
2 gün önce 6 da uyudu. Dün 4.15 te gece uykusuna geçti. Hayır uyanmıyor da. Zorla uyandırsam ağlıyoe uyutana kadar. Gece uykusuna geçiş saati en geç 6.30. Doktor 1.5 saat önce verin akşam yemeğini dedi. Bu da 5 oluyor. 12 de öğle yemeği sonra park vs 3 de ara öğün desek acıkmıyor ki.

Bu saati nasıl ileri çekebilirim?

3) gündüz memede emerken sallayarak aynı zamanda pışpış diyerek ve sırtına pat pat vurarak 4 destekle anca uyuyor. Uyanana kadar da mememde kalıyor çünkü çekince anında uyanıyo. Sensörü var resmen.
normalde sorun değildi. Ben de uzanıp dinleniyordum yanında. Ama artık misafir ağırlamaya başladık. Uyku zamanı eşim salonda misafirlerle ben meme açık odada oğlumda 1 1.5 saat takılıyorum. destekli memede uyuma olayınu nasıl azaltabilirim?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X