Annem babamı aldatıyor.

Kanım dondu ALLAH kimseye yasatmasin insanin kocasi kendini aldatsa, annesinden daha iyi...annen sadece babani degil hepinizi aldatiyor...erkek arkadasin bu durumu cozemez cozemeyecek kisilere bence anlatma....ablanin gucune inaniyorsan guclu olabilirsen cozumu onda ara derim ama umudum yok cok uzuldum 😔

Annenizi karşınıza alıp konuşun her şeyden haberim var ne yapmak istiyorsan önce babamdan boşan öyle yap yoksa babama anlatmak zorundayım deyin.
Babanızdan ayrıldıktan sonra dilediği şekilde yaşasın. Ailenizin bu şekil birarada durması dağılmasından daha kötü bir durum o yüzden endişe etmeyin kardesiniz için bile bu yaşadığı durumdan daha az üzücü olacaktır anne babasının ayrılması durumu

Kanım dondu ALLAH kimseye yasatmasin insanin kocasi kendini aldatsa, annesinden daha iyi...annen sadece babani degil hepinizi aldatiyor...erkek arkadasin bu durumu cozemez cozemeyecek kisilere bence anlatma....ablanin gucune inaniyorsan guclu olabilirsen cozumu onda ara derim ama umudum yok cok uzuldum 😔
Ablama bir yandan anlatmak istiyorum fakat bir yandan da anlatmak istemiyorum. Çünkü o benim gibi değil. Bu konu ona çok ağır gelir çok hassas. Eskisi gibi olmaz bir daha bir şey. Ama bir yandan da anlatıp annemin ona karşı aldığımız tavrı görmesini istiyorum. Neleri kaybettiğini görsün istiyorum. Ne doğru ne yanlış hiç bilmiyorum. Dengem tamamen şaştı.

Annenizi karşınıza alıp konuşun her şeyden haberim var ne yapmak istiyorsan önce babamdan boşan öyle yap yoksa babama anlatmak zorundayım deyin.
Babanızdan ayrıldıktan sonra dilediği şekilde yaşasın. Ailenizin bu şekil birarada durması dağılmasından daha kötü bir durum o yüzden endişe etmeyin kardesiniz için bile bu yaşadığı durumdan daha az üzücü olacaktır anne babasının ayrılması durumu
Orası öyle tabii ki ama annemle babam bu zamana kadar türlü türlü zorluklar atlatmış ve buna rağmen boşanmamış insanlar. Şu anda da ben bu konuyu öğrenene kadar ailemizde hiçbir sorun yoktu gayet herkes birbiriyle iyi geçiniyor. Ki annemin tarafıda çok muhafazakardır. Annem bir anda boşanmak isterse herkes bu konuyu irdeleyecek ve şüphelenecekler. O yüzden yine çıkmaz bir duruma gireceğiz. Sonunun şu anki durumdan daha da kötü olmasından korkuyorum. Babamın yüzüne bakamıyorum ve öğrenirse babamın da hayatı kararır.

Merhaba, henüz olay çok taze. Nerden başlanır nasıl anlatılır bilmiyorum ve çok zor bir durumdayım. Ne yapacağımı bilemediğim için son çare buraya geldim. Ben 22 yaşında bir kadınım ve benim için önemli olan bir sınava hazırlanıyorum. Bugün ders çalışırken kardeşim yanıma geldi, kendisi henüz 14 yaşında, ve benimle bir şey konuşmak istediğini söyledi. Dersi bırakıp onu dinlemeye başladım ve kardeşim annemin babamı aldattığını söyledi. Instagram da başka adamlarla konuşmalarına şahit olmuş ve hepsinin ekran fotoğrafını almış bana gösterdi. Hepside münasebetsiz ve müstehcen konuşmalar içeriyordu. Ben annemin hareketlerinden şüpheleniyordum. Telefonunu bize çok göstermezdi, ne zaman telefonundan bir şey baksak ondan habersiz sinirlenirdi ve kendisi telefonu verirken de tedirgin bir şekilde verirdi. Her zaman şüpheleniyordum fakat anne sonuçta insan bir yerde konduramıyor. Bugün kardeşim her şeyi tek tek anlatırken yıkıldım. Yani biz bu dünyada annemize güvenemiyorsak başka kime güveniriz? Bu mevzu yaklaşık 1 yıldır bu şekilde süregeliyormuş. Kardeşim ilk öğrendiği zaman annemle konuşmuş annem bir daha yapmayacağına dair söz vermiş ve kimseye söylememesiyle ilgili uyarmış kardeşimi. O kadar kızgınım ki. Annem 44 yaşında ve daha 14 yaşında bir çocuğa bunları yaşatmaya hakkı yoktu. Kardeşimin 1 yıl boyunca kendi içinde yaşadığı çatışmayı, travmayı düşünemiyorum.

Aradan 1 yıl geçiyor ve kardeşim tekrardan başka bir adamla annemin konuşmasını yakalıyor instagramdan. Anneme sormuş konuşuyorsun değil mi hala diye fakat annem Allah üzerine yemin etmiş konuşmuyorum demiş. Ama kanıtlar hala ortada açık açık konuştuğu çok belli.

O kadar arada kaldım ki isyan etmekten korkuyorum. Allah korkusu olan birisiyim, Allah böyle bir imtihan verdiyse nasıl doğru bir şekilde işin içinden çıkarım diye sorup duruyorum kendime.

Babama anlatırsam babamın siniri çok kötüdür. Adam katil olur diye korkuyorum. Ailemiz paramparça olur bir daha hiçbir şey eskisi gibi olmaz

Ablama bir yandan anlatmak istiyorum işin içinden çıkamıyorum çünkü. Ama anlatırsam da ablamla annem arkadaş gibiler ablam bir daha asla affetmez annemi. Her şey yine berbat bir hal alır.

Bu konuyu konuşup danışacak kimsem yok. Erkek arkadaşım var fakat onunla da konuşamıyorum. İleride inşallah evlenmeyi düşünüyoruz ve böyle bir konuyu ona açarsam ileride yüz yüze gelindiğinde nasıl olur düşünemiyorum bile.

Lütfen bana yardımcı olun nasıl bir yol izlemem gerekiyor? Bu arada lütfen annenizin yardıma ihtiyacı var gibisinden şeyler söylemeyin lütfen. Allah bir insana akıl, irade vermiş ki doğruyu yanlışı ayırt edebilsin diye. İlk yaptığı hata yerine geçer belki kabul ediyorum şeytana uymuş olabilir fakat ikinci ve üçüncü defa yapılmasının kabul edilebilir bir tarafı yok. Aklı olan, iradesi olan insan yaptığından pişman olur bu hareketlere devam etmez. Ki annem bu zamana kadar bize hep öğüt, nasihat veren bir insan. Bize hep dini, Allah'ı anlatan bir insan. Rabbim ıslah etsin böyle insanları hidayet etsin.

Bana bir yol gösterin lütfen. Ablama bu durumu anlatmalı mıyım? Erkek arkadaşıma anlatmalı mıyım? Ne yapmalıyım?
Erkek arkadaşına hayır anlatmamalisin hiç....

Ablana kesinlikle anlatmalisin hemen

Anlatmayıp ne yapacaksınız? Bu suça ortak mı olacaksınız? Sessiz kalmak azgın insanları daha da azıtır.
Anneniz babanızdan vazgeçmiş olabilir ama herkes dürüstlüğü hak ediyor. Hele ki 3 çocuğunun babası. Açıkca söylesin, babanızı da kandırmasın.
Bakın yarın bir gün sizde evlenecekmişsiniz. Kendiniz ister misiniz aldatılmayı, bunu bilen insanların size tiyatro oynamasını.
Ablam hassas diyorsunuz o halde kendiniz annenizle konuşun. 14 yaşındaki kardeşiniz bile annenize hesap sorma cesaretine sahip ise, sizde pek ala bu işin üstesinden gelebilirsiniz.

Bence erkek arkadaşınıza anlatmayın belkide ayrılırsınız yada başka kişilere anlatır daha çok yipranirsiniz,konuyu aile içinde çözün ,ablanıza söylemeniz taraftarıyım üçünüz alın konuşun,şuan için mantıklı gelen bu gibi görünüyor

Annenize konuşun hatta tehdit edin ama kimseye anlatmayın ablaniz dışında. babanız sinirliymis Allah korusun birşey yapmaya kalkar anneniz ahlaksızda olsa öldürülmeyi haketmiyor

erkek arkadasa anlatmak ne demek? bu cok buyuk bir hata olur.

ablaniza anlatacaksiniz tabii ki, kendinizin cozemeyecegini dusunuyorsaniz.

butun sosyal medya hesaplarini kapatmakla baslayin.

bu amcalar teyzeler de iyice azdi yemin ederim sosyal medyaya giris yaptiklarindan beri.

tovbe tovbe ya.

Erkek arkadaşınıza anlatmanızi hiç tavsiye etmem.Birincisi yabancı,ikincisi ilerde size karşı kullanabilir bunu.Hicbisi bulamasa kavga anında belaltindan sizi bu olayla vurmak isteyebilir.Kaldi ki onun yapabileceği bişey de yok.İlk önce ablaniza bahsedin.Annenizle de konuşun durumdan haberdar oldugunuzu.Ve sonra da mutlaka babanıza söylemek için bı yöntem belirleyin.İki kardeş çoktan haberdar bile.Annenizin bu durumuna ortak olup göz yummak olur babanıza söylememeniz.Yarin bı gün sizi bırakıp başka birine kacmayacagi ne malum.Gidiosa şimdiden çeksin gitsin.Bunun dinle falan da alakası yok ya buna da ayrı sinirleniorum.Din ne alaka.Esra Erol'un programına bi gozatin."Türk aile yapısı" na!İnsanlar ateist olup dindar birinden çok daha ahlaklı olabilio.Ahlakin dinle bir alakası yok.Zira en büyük ahlaksızlıklari yapanlar da ne hikmetse din kisvesi altında yapio.

Merhaba, henüz olay çok taze. Nerden başlanır nasıl anlatılır bilmiyorum ve çok zor bir durumdayım. Ne yapacağımı bilemediğim için son çare buraya geldim. Ben 22 yaşında bir kadınım ve benim için önemli olan bir sınava hazırlanıyorum. Bugün ders çalışırken kardeşim yanıma geldi, kendisi henüz 14 yaşında, ve benimle bir şey konuşmak istediğini söyledi. Dersi bırakıp onu dinlemeye başladım ve kardeşim annemin babamı aldattığını söyledi. Instagram da başka adamlarla konuşmalarına şahit olmuş ve hepsinin ekran fotoğrafını almış bana gösterdi. Hepside münasebetsiz ve müstehcen konuşmalar içeriyordu. Ben annemin hareketlerinden şüpheleniyordum. Telefonunu bize çok göstermezdi, ne zaman telefonundan bir şey baksak ondan habersiz sinirlenirdi ve kendisi telefonu verirken de tedirgin bir şekilde verirdi. Her zaman şüpheleniyordum fakat anne sonuçta insan bir yerde konduramıyor. Bugün kardeşim her şeyi tek tek anlatırken yıkıldım. Yani biz bu dünyada annemize güvenemiyorsak başka kime güveniriz? Bu mevzu yaklaşık 1 yıldır bu şekilde süregeliyormuş. Kardeşim ilk öğrendiği zaman annemle konuşmuş annem bir daha yapmayacağına dair söz vermiş ve kimseye söylememesiyle ilgili uyarmış kardeşimi. O kadar kızgınım ki. Annem 44 yaşında ve daha 14 yaşında bir çocuğa bunları yaşatmaya hakkı yoktu. Kardeşimin 1 yıl boyunca kendi içinde yaşadığı çatışmayı, travmayı düşünemiyorum.

Aradan 1 yıl geçiyor ve kardeşim tekrardan başka bir adamla annemin konuşmasını yakalıyor instagramdan. Anneme sormuş konuşuyorsun değil mi hala diye fakat annem Allah üzerine yemin etmiş konuşmuyorum demiş. Ama kanıtlar hala ortada açık açık konuştuğu çok belli.

O kadar arada kaldım ki isyan etmekten korkuyorum. Allah korkusu olan birisiyim, Allah böyle bir imtihan verdiyse nasıl doğru bir şekilde işin içinden çıkarım diye sorup duruyorum kendime.

Babama anlatırsam babamın siniri çok kötüdür. Adam katil olur diye korkuyorum. Ailemiz paramparça olur bir daha hiçbir şey eskisi gibi olmaz

Ablama bir yandan anlatmak istiyorum işin içinden çıkamıyorum çünkü. Ama anlatırsam da ablamla annem arkadaş gibiler ablam bir daha asla affetmez annemi. Her şey yine berbat bir hal alır.

Bu konuyu konuşup danışacak kimsem yok. Erkek arkadaşım var fakat onunla da konuşamıyorum. İleride inşallah evlenmeyi düşünüyoruz ve böyle bir konuyu ona açarsam ileride yüz yüze gelindiğinde nasıl olur düşünemiyorum bile.

Lütfen bana yardımcı olun nasıl bir yol izlemem gerekiyor? Bu arada lütfen annenizin yardıma ihtiyacı var gibisinden şeyler söylemeyin lütfen. Allah bir insana akıl, irade vermiş ki doğruyu yanlışı ayırt edebilsin diye. İlk yaptığı hata yerine geçer belki kabul ediyorum şeytana uymuş olabilir fakat ikinci ve üçüncü defa yapılmasının kabul edilebilir bir tarafı yok. Aklı olan, iradesi olan insan yaptığından pişman olur bu hareketlere devam etmez. Ki annem bu zamana kadar bize hep öğüt, nasihat veren bir insan. Bize hep dini, Allah'ı anlatan bir insan. Rabbim ıslah etsin böyle insanları hidayet etsin.

Bana bir yol gösterin lütfen. Ablama bu durumu anlatmalı mıyım? Erkek arkadaşıma anlatmalı mıyım? Ne yapmalıyım?
Bence bu durumu gizlemen çok yanlış olur. Sana yapılsa baban anlatsın istersin sonuçta. Babanın tepkisinden korkuyorsan( katil olma gibi) önce ablana anlat. Belki annen onun tepkisinden sonra düzelir. Ama hala devam ederse babana anlatmak evlatlık görevin bence. Bundan bir kaç yıl önce çok yakın bir arkadaşım da benzer bir durum yaşadı. Ama o babasına anlatmaya yanaşmadı. Daha sonra babası kendisi öğrendi.

Annene gidip ya boşanmasını ya da bu işe bir son vermesini isteyeceksin. Anne tarafı neden boşanıklarını sorgularlarsa da annen sizi ilgilendirmez demeyi ya da artık anlaşamıyorduk demesini kendi bilecek. Son vereceğini söylerse de tüm sosyal medya hesaplarını kapatmasını söylersiniz.

Anneniz sadece telefonda konusuyorsa bunu aldatma olarak görmüyor olabilir.Açıkça konusun bunun aldatma olduğunu hic kimsenin bunu hak etmediğini söyleyin.sosyal medya hesaplarını kapatın tel no değiştirin.bur süre takipte kalın.belki burnu sürter de yapmaz bir daha.Boşansalar aile dağılacak.babanıza veya sevgilinize asla söylemeyin.ev içinde çözmeye çalışın.baktınız düzelmiyor o zaman boşanması için baskı yaparsınız

Bence bu durumu gizlemen çok yanlış olur. Sana yapılsa baban anlatsın istersin sonuçta. Babanın tepkisinden korkuyorsan( katil olma gibi) önce ablana anlat. Belki annen onun tepkisinden sonra düzelir. Ama hala devam ederse babana anlatmak evlatlık görevin bence. Bundan bir kaç yıl önce çok yakın bir arkadaşım da benzer bir durum yaşadı. Ama o babasına anlatmaya yanaşmadı. Daha sonra babası kendisi öğrendi.
Böyle bir olayı kendi evladı tarafından duymak bence çok daha kötü. 3 kardeşin birlik olup annelerini karşılarına alıp konuşması gerek. Söylenecek birşeyler varsa anneleri söylemeli madem o kdar halt yiyo bunu söyleyecekte yürek olsun. Bi kadın bu şekilde saçma sapan ilişkiler yaşıyosA o evlilik zaten bitmiştir neyi düzeltebilirler ki tek yapılacak şey boşanmaları olur. O zaman kim ne yapıyorsa yapsın kaç yaşında çocuklara bu travmaları yaşatmaya hakkı yok ne annenin ne babanın.

Çok üzücü bir durum ablanızla konuşun ama erkek arkadaşınıza anlatmayın ilerde yüzünüze vurur belki böyle şeyler yaşamanızı istemem

X