boşanmalı mı...?

Elyesa48

feliciathegoat
Kayıtlı Üye
5 Nisan 2024
30
25
Merhaba bayanlar, yeni üye oldum öncelikle merhaba. Bir kıymetli arkadaşım sayesinde burası hakkında bilgi sahibi edindim ve iç.imi dökmek istedim.
yaklaşık 6 senedir annem ve babam boşanmanın eşiğine gelip vazgeçtiler. 2020 senesinde annem baskılardan dolayı boşanmak istedi ve dava açtı ancak aile yakınları ve annemlerin bişeyler yapmasıyla üçüncü kardeşim doğdu. zaten iyi durumda değiliz ben psikolojik sorunlardean dolayı düzgün çalışamıyorum neyse sonra boşanmaktan vazgeçtiler ve ben herşey eskisine dündü zannederken geçen sene ekim ayı gibi tekrar boşanmaya gittiler. babam 2020 senesinde annem dava açtığı için kızmış sözde bende bilmiyorum. kasım ayında geri döndü biz o zamana kadar rutubetli evde kuru ekmek bi lokmayla günümüzü etmeye çalışıyorduk. geri geldiğinde de başka bir kadınla görüşüyormuş babam. geçimsizlik vs olsa keşke kızlar babam annmi aldatıyormuş ve annem bunu öğrenmesine rağmen boşanmayı kabul etmiyor. hadi kendisine saygısı yok evlatlarına da mı saygı göstermiyor? boşansa ve psikoloğunu düzeltse biz ona bakarız zaten ama hala babamı öpmeye vs çalışıyor. geçen tartıştılar ve babam o sırada annemin boğazına sarılmış, ben yere düşen 13 yaşındaki kız kardeşimi sakinleştirmeye çalışıyorudum. annem sonrasıonda polisi aradı ve polis zinanın suç olmadığını söyleyince yere kapanıp ağladı.
şimdi deyin hele bu genç yaşımızda bu ailevi ve psikolojik sorunlarla nasıl üniversite nasıl okuıyacam? çok içerleniyorum bu olaya, burda büyüklerim varsa bana yardımcı olsunlar lütfen herkese iyi bayramlar

kendisi boşanmak istemiyorsa siz birşey yapamazsınız ki. annenizi psikiatriste götürüp tedavi ettirmeniz lazım normal davranmıyor.

21 yaşındayım, anneme söylüyorum biz bakarız kendimize diye ama çok korkuyo. ayrıca sürekli ağlayıp babanızı seviyorum diyo. 2.5 yaşında ilgi ve sevgiye muhtaç çocuk olunca da onu babasız büyütmek istemiyor.

kendisi boşanmak istemiyorsa siz birşey yapamazsınız ki. annenizi psikiatriste götürüp tedavi ettirmeniz lazım normal davranmıyor.
ben giderken gitti kendiside ama sonradan babamın zoruyla kocaeline taşındık doktor falanda yalan oldu

Boşanır mı artık bebek yapmış asla boşanmaz boşuna beklemeyin bu tarzdaki kişiler küçük bebek varsa boşanmaz siz yolunuza koyulun nasıl ebeveyn bunlar Yarabbim
okuluma işime odaklanamıyorum annemin mutsuzluğu beni huzursuz ediyor. derler ya annenin mutsuzluğu kızının kaderi olurmuş diye, kendi ilişkilerimi de sürdüremiyorum. onu yalnız hissettirmeyi hiç istemiyorum ama çok agresif davranıyo. kendimi eksik hissediyorum. bana hasta muamelesi yapıyorlar

ben giderken gitti kendiside ama sonradan babamın zoruyla kocaeline taşındık doktor falanda yalan oldu
bence onu ihma etmeyin annenizin iyi olduğunu düşünmüyorum yazdıklarına bakılırsa acilen tedavi görmeli. tedavi görürse bazı şeyleri daha net görebileceğini düşünüyorum.

Anneniz boşanmak istemedikten sonra hiçbir şey yapamazsınız. Derslerinize odaklanın. Kurtuluşunuz orada.

bence onu ihma etmeyin annenizin iyi olduğunu düşünmüyorum yazdıklarına bakılırsa acilen tedavi görmeli. tedavi görürse bazı şeyleri daha net görebileceğini düşünüyorum.
aynı fikirdeyim ancak çocuk yüzünden ne işe gidiyor ne doktora dışarı da nadiren çıkıyor

Anneniz boşanmak istemedikten sonra hiçbir şey yapamazsınız. Derslerinize odaklanın. Kurtuluşunuz orada.
biliyorum ancak çok zorlanıyorum, küçüklükten beri böyle bir anlaşmazlık var ve kendi ilişkilerimde de boğulmuş durumdayım bu beni çok zayıf düşürüyor. zaman ayırdığınız için teşekkürler

X