Aldatan baba

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

yuria

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Mart 2024
20
7
25
Merhaba bunları yazmak benim için zor ama artık baş etmekte zorlanıyorum. Bir ay önce babamın eskorta gittiğini öğrendim bir kez değil defalarca. Annem ve ben biliyorum sadece. Bilmiyorum babamdan tiksiniyorum onu görünce midem bulanıyor. Konuşmak istemiyorum aynı ortamda durmak istemiyorum. Babam benim bildiğimi bilmiyor. Annem boşanmak istemiyor. İşin komik tarafı babamın az bir emekli maaşı var çalışmıyor. Maaşı yetmiyor annemden alıyor. Annem çalışıyor hala. Ben kendim de çalışıyorum. Aile evinde yaşıyorum. Yalvardım anneme gel boşan ben başka şehirde iş bulurum. Beraber gideriz diye bir türlü boşanmayı kabul etmedi. Şimdi kötülüğü bana, boşanırsam hepimize kötülük yapar diyor. Ki öyle. Düşman bellediği insanlara yapmadığını bırakamaz babam. Babam durmadan borç açıyor, annem kapatıyor. Fiziksel şiddet yok. Ama küfür hakaret sözlü tartışma bitmiyor. Akşam işten sonra eve gelmek istemiyorum. Anneme üzülüyorum hasta etti adam kadını. Hasta hasta çalışıyor kadın. Beraber birbirimize destek oluyoruz ev işleri yemek vs. Başka eve taşınırsam hastalanıp ölür diye korkuyorum. Her şeyi arkamda bırakıp ayrı bir eve mi çıksam. Ne yapmam gerekiyor.

Aynı konuyu 2. Defa açtınız 🤷

Merhaba bunları yazmak benim için zor ama artık baş etmekte zorlanıyorum. Bir ay önce babamın eskorta gittiğini öğrendim bir kez değil defalarca. Annem ve ben biliyorum sadece. Bilmiyorum babamdan tiksiniyorum onu görünce midem bulanıyor. Konuşmak istemiyorum aynı ortamda durmak istemiyorum. Babam benim bildiğimi bilmiyor. Annem boşanmak istemiyor. İşin komik tarafı babamın az bir emekli maaşı var çalışmıyor. Maaşı yetmiyor annemden alıyor. Annem çalışıyor hala. Ben kendim de çalışıyorum. Aile evinde yaşıyorum. Yalvardım anneme gel boşan ben başka şehirde iş bulurum. Beraber gideriz diye bir türlü boşanmayı kabul etmedi. Şimdi kötülüğü bana, boşanırsam hepimize kötülük yapar diyor. Ki öyle. Düşman bellediği insanlara yapmadığını bırakamaz babam. Babam durmadan borç açıyor, annem kapatıyor. Fiziksel şiddet yok. Ama küfür hakaret sözlü tartışma bitmiyor. Akşam işten sonra eve gelmek istemiyorum. Anneme üzülüyorum hasta etti adam kadını. Hasta hasta çalışıyor kadın. Beraber birbirimize destek oluyoruz ev işleri yemek vs. Başka eve taşınırsam hastalanıp ölür diye korkuyorum. Her şeyi arkamda bırakıp ayrı bir eve mi çıksam. Ne yapmam gerekiyor.
Annemizin ekonomik özgürlüğü de varmış, neden boşanmak istemiyor?

Siz kendinizden sorumlusunuz annenizin secimi bütün hayatınızı mahfetmesin babanız kime neyi zehir edecek.Dağ başımı burası ..Anlıyorum annenize üzülüyorsunuz.Ama ilerde annenize bişey olsa maddi manevi sizin hayatınıza çöker....bu annenizin seçim ile babanız yaptığı kişi......Benim gibi bakın olaya biraz dışardan duyar kasmadan gerçekçi bilinçli ve sevaba hakka gelirsek....sizin gencecik yaşınızın umutlarinizin hakkı da var ....Bu devran böyle gider anneniz alışık tır yıllar olmuş....Anne dediğin önce evladını düşünecek onu düzgün iyi ebeveynle büyütecek olmuyorsa ayrılacak travmasiz büyütecek.....Sonra evlat feraha ulaştığında ben görevimi layıkıyla yaptım diyebilecek.....Sizin konuda siz anne olmak zorunda değilsiniz sizede acinmali uzulmeliydi aileniz bu devirde hayat zor kızım nasıl ayakta duracak destek olmalı hicbirsey yapılamıyorsa köstek olmamalı ( çocuklarına köstek olanların begenmeyecegi yorumum bu )

Neden boşanması için ısrar ediyorsunuz ki. Kendinizi kurtarmaya bakın herkes istediği hayatı yaşasın

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X