Annem beni delirtecek!!!

Bence annen sürekli ezilmiş. Sürekli değersiz görülmüş. Düşüncelerini hep içine kusuyor. Dışından belli edemiyor. Cesur değil. Belki kayınvalidesi de onu çok ezdiyse. O zamanlardan içinden konuşmaya alışmıştır. Bazı gelinler var ya kv yi günahı kadar sevmez ama yüzüne bişey diyemez. Bu hal bütün hayatında kronikleşmiş. Mutsuz bir hayatın içine sizi de sürüklemiş. Çocuk yaşta evlenmiş gün görmemiş. Mutluluk nedir bilmiyor. Annen bu kadar kırgınlığın bu kötü hayatın faturasını kesecek yer arıyor. Onu ne yaprsan yap memnun edemezsin. O hayata küsmüş. Kronik Depresyonda olabilir. Belki bir psikoloğa içini dökerse kendi de hafifler. Anlatmadığı neler yaşamıştır.

Size gelince asla annenden taktir göremezsin bu durumda. Memnun edemezsin. Madden annen yanında gözükebilir ama manen yanında olmayacak malesef. Bu yolda yalnızım diye düşün. Beklentisiz olunca hiç birşey göze batmıyor. Öylece kabul et. Şu durumda ne değişebilir. Bu kaostan kaçayım derken erkek arkadaşına kafa olarak gerekli mesaiyi veremeyebilirsin. Sen ona yoğunlaş onu iyice tanımaya çalış. İnsan mutsuz olduğu bir yerden kaçarken vardığı yer gözüne gelmiyor. Sen anneni böylece kabul et. 😝Erkek arkadaşını da tanımaya çalış. Umarım mutlu harika bir evlilik yaparsın. Herşey gönlünce o
Bence annen sürekli ezilmiş. Sürekli değersiz görülmüş. Düşüncelerini hep içine kusuyor. Dışından belli edemiyor. Cesur değil. Belki kayınvalidesi de onu çok ezdiyse. O zamanlardan içinden konuşmaya alışmıştır. Bazı gelinler var ya kv yi günahı kadar sevmez ama yüzüne bişey diyemez. Bu hal bütün hayatında kronikleşmiş. Mutsuz bir hayatın içine sizi de sürüklemiş. Çocuk yaşta evlenmiş gün görmemiş. Mutluluk nedir bilmiyor. Annen bu kadar kırgınlığın bu kötü hayatın faturasını kesecek yer arıyor. Onu ne yaprsan yap memnun edemezsin. O hayata küsmüş. Kronik Depresyonda olabilir. Belki bir psikoloğa içini dökerse kendi de hafifler. Anlatmadığı neler yaşamıştır.

Size gelince asla annenden taktir göremezsin bu durumda. Memnun edemezsin. Madden annen yanında gözükebilir ama manen yanında olmayacak malesef. Bu yolda yalnızım diye düşün. Beklentisiz olunca hiç birşey göze batmıyor. Öylece kabul et. Şu durumda ne değişebilir. Bu kaostan kaçayım derken erkek arkadaşına kafa olarak gerekli mesaiyi veremeyebilirsin. Sen ona yoğunlaş onu iyice tanımaya çalış. İnsan mutsuz olduğu bir yerden kaçarken vardığı yer gözüne gelmiyor. Sen anneni böylece kabul et. 😝Erkek arkadaşını da tanımaya çalış. Umarım mutlu harika bir evlilik yaparsın. Herşey gönlünce olsun💐
O kadar güzel anlatmışsınız ki çok iyi geldi yazdıklarınız çok teşekkür ederim ❤️

Anneleri kutsallaştirmaktan oluyor bu düşünceler...
Tabiki Annelik kutsaldir ama anneler de birer insandır. Kişilikleri, sevinçleri,üzüntüleri, korkuları vardır her insan gibi.
Büyütmüş, çalışmış okutmuş, elinden geldigince bu yaşa getirmiş çok da irdelemeyin bence.
Evet bazı durumlarda söylediğiniz çok doğru. Ancak ben yalan ve abartı durumlarından çok muzdaribim. Bunlar olmasa tabii ki insanlık hali kızar da sever de diyeceğim. Ama işin içine yalan abartı beddua girince insan ürperiyor neyle karşı karşıyayım ben diye

Annenizin geçmişini yazmasaniz başka yorum yapardim ama 16 yaşinda evlenip kaynana kp ustune kaynananin annesiyle yaşayip onlara bakmak... Cehennem gibi bir hayati olmuş resmen kadinin ne ergenlik bilmiş, ne gençlik yaşamış.

Boyle bir kadinin normal psikolojide bir olmasi zor ama annelik yapmiş bir şekilde. Anneniz saglikli dusunemiyor, yardima ihtiyaci var.
Sizin derdinizden cok ben anneye uzuldum.
Harcanmış bir hayat var ortada. Nebileyim benim annem boyle olsa oturup dediklerine bu kadar takilmam, hasta varsayarim.

Ya aslında sorun o kadar ortadaki...
Çok küçük yaşta evlenip hayata başlamış, bir de kayınvalide eziyeti.
Farklı bir sonuç çıkması düşük ihtimal.
Arkadaşların dediği gibi bir kısmı psikolojik bir kısmı karakter.
Psikolojik destek alması için ikna etmeye çalış diyeceğim ama ters tepmesi çok olası.
Yine de bu desteği alması için çabala. Denerse yanında denemezse mesafeni koy kendi hayatına bak.
Başka yapacak hiçbir şey yok.
Sanırım yanında olmaya gücüm yok. Bunu söylediğim için kendimden utanıyorum ama bu kadar kalbimi kırdığı için Allaha havale ediyorum.

Annenizin geçmişini yazmasaniz başka yorum yapardim ama 16 yaşinda evlenip kaynana kp ustune kaynananin annesiyle yaşayip onlara bakmak... Cehennem gibi bir hayati olmuş resmen kadinin ne ergenlik bilmiş, ne gençlik yaşamış.

Boyle bir kadinin normal psikolojide bir olmasi zor ama annelik yapmiş bir şekilde. Anneniz saglikli dusunemiyor, yardima ihtiyaci var.
Sizin derdinizden cok ben anneye uzuldum.
Harcanmış bir hayat var ortada. Nebileyim benim annem boyle olsa oturup dediklerine bu kadar takilmam, hasta varsayarim.
İnanın böyle düşünmeye çok çalıştım. Empati kurdum hatta yüzüne de söyledim ben senin kadar sabırlı olamazdım sen bizi bırakıp gitmemişsin diye. Bazen muhabbet ederken çok güzel konuşuyoruz o bana hak veriyor ben ona hak veriyorum. Ama işin için yalan beddua girdiği zaman empati kuramıyorum. Neticede yetişkin bir insan. Büyükler rahmetli oldu babam dünyanın en anlayışlı kocalarından olabilir. Hangi durum yalanı ve bedduayı görmemezlikten gelmeyi gerektirebilir diye düşünüyorum.

kardeşinizin sonucu inşallah negatif çıkar
anneniz karantinada olan insanın yanına nasıl gidecekmiş saçmalamasın
siz yuvanızı kurun yavaş yavaş uzaklaşın
Çok şükür negatif çıktı. Benim anlamadığım konu daha dün okuyamaz bu kafasında sıkıntı var dediği kardeşim için nasıl bugün canını verecek duruma geldi. İşin kötüsü şovunu yapıp en iyi anne benim çok fedakarım diye göstermek için karantinaya alındığı yere gidip çocuğumu verin diye rezalet de çıkarırdı o kadar eminim ki bundan. Neyse ki negatif çıktı da hepimiz kurtulduk.

merhaba benim sorunum annemle ilgili ama konuyu anlayabilmeniz için en başından özet geçmem gerekiyor umarım okuyup fikirlerinizi paylaşırsınız. Annem 16 yaşında babamla görücü usulü evlendirilmiş babam da büyük değilmiş evlendiklerinde 21 yaşındaymış. Babaannem, dedem ve babaannemin annesiyle yaşamaya başlamışlar. Çok zorluklar çekmiş babaannem çok aksi bir kadındı sadece onunla yaşamak bile çile iken bir de hepsinin hastalıklarında yanlarında oldu çok afedersiniz altlarına kadar aldı bu süreçte destekçisi olacak kimse yoktu. Bunca şeyin yanında kardeşim ve bizi büyütürken de bizde kapanmayacak yaralar açtı. En basiti küçükken kilolu bi çocuktum bi mağazaya gittiğimiz zaman annem herkesin içinde şişko ayı gibi yersen böyle olur kıyafet bulamıyoruz vs şeklinde konuşurdu. Çok ciddi bir şekilde şiddet uygulamadı ama başkalarına sinirlenip saçımı çekmelerini falan da unuttum desem yalan olur. Bütün bunların yanında bizim okumamız için de elinden geleni yaptı işe girdi çalıştı üniversite okutabilmek için didindi. Ben üniversiteyi evimden uzakta okudum. Birgün kardeşimle sohbet ederken bana annemin arkamdan konuştuğu şeyleri anlattı annemle herşeyi paylaşmamam gerektiğini söyledi. Anneme anlattığım ne varsa babaannemlerin yanında beni aşağılayarak anlatmış arkamdan. Özel hayatımdan tutun eğitim hayatıma kadar. Bu okuyamaz, bununla evlenecek olan diploması için evlenir vs vs bir sürü şey. Neyse mezun oldum evime döndüm baş başa vakit geçirmelerimiz çoğaldıkça şunu hissetmeye başladım; sanki annem ben mutsuz olduğum zaman yanımdaydı destek oluyordu ama ben mutlu olduğum zaman küçümsüyordu dinlemek bile istemiyordu. Ne anlatsam bir kusur buluyordu. Birinden hoşlansam diploman içindir o diyordu veya biz iyi bir aileyiz ondan seninle oluyor sevdiğinden falan değil diyordu. Birinden ayrılsam onun seni istemediği belliydi diyordu. Bir de yalan söyleme huylarını çok yakaladım. Sadece benimle ilgili değil tanıdığı herkesle ilgili yalanlar söylüyor. Büyük yalanlar değil ama birleştiği zaman insan bunu neden yaptığını anlayamıyor. Atıyorum yolda bi tanıdığı gördü benim hakkımda sana selam söyledi seni çok seviyo vs gibisinden saçma sapan şeyler. Bir de insanlara sıcak davranır ki sormayın tanısanız sen bu kadın için mi bunları yazdın deyip yüzüme tükürürsünüz öyle içten davranır ama eve gelince amaaan bu da yakamı bırakmıyor habire arıyor der. Her neyse böyle böyle yuvarlanıp gidiyoruz derken bir erkek arkadaşım oldu annemin hiç bir eleştirisine aldırmadan yoluma bakacağım dedim. Bu hafta sözümüz olacak inşallah. Fakat şöyle bir aksilik çıktı kardeşim farklı şehirde üniversite okuyor sınıflarından biri korona olmuş herkesi teste yollamışlar kardeşim sonuçlar çıkmadan bizi aradı korona olabilirim haberiniz olsun diye. Kardeşimin arkasından zeka özürlü bunu kandırırlar bu kötü yola düşer bunu kim sevsin kullanıp atarlar bunun içinde kötü kadınlık var vs diyen annem kardeşim için ölüp bitmeye başladı. Ben yavrumu bırakmam okuduğu şehre gidip yanında olucam senin sözün iptal olursa olsun işlerine gelmiyosa bitsin bu iş köklerine kibrit suyu vs demeye başladı. Ben dur anne sonuçları bekleyelim demeye çalışırken bana sen koca meraklısıymışsın hainmişsin kardeşini umursamıyorsun Allah seni çocuklarının sağlığıyla sınasın dedi. Bildiğiniz beddua etti. He acaba karşı tarafı mı beğenmedi diye düşüneceksiniz hayır onların yanında ağızlarının içine düşecek gibi davranıyor. Erkek arkadaşıma sen benim oğlumsun seni bana Allah verdi diyor o da zavallım gerçek zannediyor. Erkek arkadaşımın annesine sen benim ablamsın diyor. Arkalarından yalaka bile diyor. Çeyiz alışverişi yaparken kendi neyi beğenirse onu alıyor ben beğenmeyince sen anlamazsın diyor. Daha da diretirsem almıyorum o zaman diye insan içinde azarlıyor. 28 yaşındayım artık benim de ağrıma gidiyor bazı şeyler. Lütfen biri bana bişey desin annemin yaptıkları beni delirtecek artık. Bi beddua ediyor bi destek oluyor bi hakaret ediyor bi seviyor. Benim göremediğim şeyler mi var sorun bende mi artık çıldırmak üzereyim.
O sizin anneniz onu artık degistiremezsiniz. Yapacağınız tek şey hayatınıza müdahalesini engellemek. Mesela alışverişe neden birlikte çıkıyorsunuz. Ben de 29 yaşında evlendim düğünden 3 ay önce geldiler istediler Nisan bitti. Sonra tüm alışveriş herşeyi kendim aldım ki annem sizin anneniz gibi olmamasına rağmen. Ne kv ne annem ne de başka biri ben kullanacaksam her şey benim istediğim gibi olmalı. Fikir aldığım insanlar vardı. Kullanıp çok memenun kaldıkları şeylerden ben de aldım , onun dışında ihtiyaç listesi oluşturun onun üzerinden ilerleyin. Bu saatten sonra annenizi degistitemezsiniz anca knedinizi yipratirsiniz böyle bir çabayla. Eğer gerekli görüyorsanız annenizle konuşun şu şu davranışlarından rahatsız oluyorum diye

Kesinlik annen normal değil ama erkek arkadasına yine de anlatma suan bunları,ileride kullanabilir yine üzülen sen olursun.
Corona riski var diyip erteleyebilirsiniz.
Anne sonucta korkması normal cocuguna bisey olacak diye.
Ceyiz alısverisi vs ilerini erkek arkadasınla halledin anneler gelmesin.
Kendi paranızla alıyorsınuzdur zaten herhlde evlendiğiniz icin.
Aynen öyle moralim bozuk olduğu için anlatmaya çok meyilliydim ancak hem rezil olmak istemedim hem de ilerde kullanabileceği aklıma geldi sonuçta insan bu çiğ süt emmiş. Annem bana bunları konuşuyorsa elin oğlu neler konuşmaz neticede. Çeyiz alışverişi kısmını özet geçtiğim için atlamışım kendi paramla alıyorum tabii ki ancak o kendi destek olmak istediği zamanlarda yaşanan bir durum işin kötü kısmı hayır istemiyorum dediğim zaman da senin bildiğin gibi değil senin de evladın olsun anlarsın diyor. İlla ki destek olacakmış yani. Hatta inanır mısınız kirada evi var bize orada oturmayı bile teklif etti. Kabul etsem neler yaşarım hayal bile edemiyorum. Barakada oturur yine onun evine kalmak istemem Allah kimseyi kimseye muhtaç etmesin anne baba dahil.

Çok şükür negatif çıktı. Benim anlamadığım konu daha dün okuyamaz bu kafasında sıkıntı var dediği kardeşim için nasıl bugün canını verecek duruma geldi. İşin kötüsü şovunu yapıp en iyi anne benim çok fedakarım diye göstermek için karantinaya alındığı yere gidip çocuğumu verin diye rezalet de çıkarırdı o kadar eminim ki bundan. Neyse ki negatif çıktı da hepimiz kurtulduk.
güzel güzel yapın nişanınızı
kardeşiniz de gelebilecek sonuç olarak
anneniz alttan alta yalnız kalmaktan da korkuyor olabilir

Öyle manipüle edilmişsin ki hala annenin seni desteklemesi için çabalıyorsun. Farkında değilsin belki ama kabullendirmekten vazgeçmelisin.
Bazen bunu farkediyorum sonra kendimi benim annem bi tane benim annem çok fedakar vs derken buluyorum. Sonra beni kırdığı anlar aklıma geliyor sürekli gel gitler yaşıyorum özellikle bazı zamanlar tavan yapıyor bu durum maalesef

Bipolar hastalarda duygu değişim çok barizdir, konu sahibinin annesinde de duygu değişiklikleri anlık oluyor bence bakılmalı..
Bipolar bir duygu durum bozukluğudur, burada karakterde bir bozukluk var.

Bipolarda bir gün ak dediğine, bir gün kara demezsin, ya da arkasından kötü konuştuğun insanların, yüzüne gülmezsin. Bunlar karakter bozuklukları. İnsanın kötü huyları. Bipolarda karakter sabittir, duygu durum inişli çıkışlıdır.

Duygu durum bozukluğu, Bir gün çok mutluyken, diğer gün depresyonda, ya da sinirli olabilmek gibi durumlardır. Ya da elinde olmadan 1 ay depresyondan, ya da maniden çıkamamaktır. Bipolar Budur.

Bipolar şartlara göre iniş çıkış yaşamaz. Yani insanın kızı yardıma ihtiyacı olduğunda çok iyi, ama kendine yettiğinde oldukça negatif olmaz. Ya da yüzüne güldüğü damat tarafının, arkasından saydırmaz.

Bipolar beyindeki hormonların tetiklemesiyle iniş çıkış yaşar. İlaç kullanımıyla düzelir. Buradaki annenin karakterini ilaçla nasıl düzeltebilirsiniz? Ancak terapiyle belki bir miktar değişir. O da kendini eleştirebilen, kendine dışarıdan bakabilen bir yapısı varsa.

Bipoları bilmeyen biri için duygu durum bozukluğu ve karakter bozukluğunu ayırt edememeniz normal.

Ben de bilmesem, aynı sizin gibi bir yorum yapardım muhtemelen. Ama yakinen bildiğim için, birinci elden bilgi veriyorum. İnsanların çoğu bipoları bilmez, bipolar hakkındaki yanlış önyargıları bilir.

merhaba benim sorunum annemle ilgili ama konuyu anlayabilmeniz için en başından özet geçmem gerekiyor umarım okuyup fikirlerinizi paylaşırsınız. Annem 16 yaşında babamla görücü usulü evlendirilmiş babam da büyük değilmiş evlendiklerinde 21 yaşındaymış. Babaannem, dedem ve babaannemin annesiyle yaşamaya başlamışlar. Çok zorluklar çekmiş babaannem çok aksi bir kadındı sadece onunla yaşamak bile çile iken bir de hepsinin hastalıklarında yanlarında oldu çok afedersiniz altlarına kadar aldı bu süreçte destekçisi olacak kimse yoktu. Bunca şeyin yanında kardeşim ve bizi büyütürken de bizde kapanmayacak yaralar açtı. En basiti küçükken kilolu bi çocuktum bi mağazaya gittiğimiz zaman annem herkesin içinde şişko ayı gibi yersen böyle olur kıyafet bulamıyoruz vs şeklinde konuşurdu. Çok ciddi bir şekilde şiddet uygulamadı ama başkalarına sinirlenip saçımı çekmelerini falan da unuttum desem yalan olur. Bütün bunların yanında bizim okumamız için de elinden geleni yaptı işe girdi çalıştı üniversite okutabilmek için didindi. Ben üniversiteyi evimden uzakta okudum. Birgün kardeşimle sohbet ederken bana annemin arkamdan konuştuğu şeyleri anlattı annemle herşeyi paylaşmamam gerektiğini söyledi. Anneme anlattığım ne varsa babaannemlerin yanında beni aşağılayarak anlatmış arkamdan. Özel hayatımdan tutun eğitim hayatıma kadar. Bu okuyamaz, bununla evlenecek olan diploması için evlenir vs vs bir sürü şey. Neyse mezun oldum evime döndüm baş başa vakit geçirmelerimiz çoğaldıkça şunu hissetmeye başladım; sanki annem ben mutsuz olduğum zaman yanımdaydı destek oluyordu ama ben mutlu olduğum zaman küçümsüyordu dinlemek bile istemiyordu. Ne anlatsam bir kusur buluyordu. Birinden hoşlansam diploman içindir o diyordu veya biz iyi bir aileyiz ondan seninle oluyor sevdiğinden falan değil diyordu. Birinden ayrılsam onun seni istemediği belliydi diyordu. Bir de yalan söyleme huylarını çok yakaladım. Sadece benimle ilgili değil tanıdığı herkesle ilgili yalanlar söylüyor. Büyük yalanlar değil ama birleştiği zaman insan bunu neden yaptığını anlayamıyor. Atıyorum yolda bi tanıdığı gördü benim hakkımda sana selam söyledi seni çok seviyo vs gibisinden saçma sapan şeyler. Bir de insanlara sıcak davranır ki sormayın tanısanız sen bu kadın için mi bunları yazdın deyip yüzüme tükürürsünüz öyle içten davranır ama eve gelince amaaan bu da yakamı bırakmıyor habire arıyor der. Her neyse böyle böyle yuvarlanıp gidiyoruz derken bir erkek arkadaşım oldu annemin hiç bir eleştirisine aldırmadan yoluma bakacağım dedim. Bu hafta sözümüz olacak inşallah. Fakat şöyle bir aksilik çıktı kardeşim farklı şehirde üniversite okuyor sınıflarından biri korona olmuş herkesi teste yollamışlar kardeşim sonuçlar çıkmadan bizi aradı korona olabilirim haberiniz olsun diye. Kardeşimin arkasından zeka özürlü bunu kandırırlar bu kötü yola düşer bunu kim sevsin kullanıp atarlar bunun içinde kötü kadınlık var vs diyen annem kardeşim için ölüp bitmeye başladı. Ben yavrumu bırakmam okuduğu şehre gidip yanında olucam senin sözün iptal olursa olsun işlerine gelmiyosa bitsin bu iş köklerine kibrit suyu vs demeye başladı. Ben dur anne sonuçları bekleyelim demeye çalışırken bana sen koca meraklısıymışsın hainmişsin kardeşini umursamıyorsun Allah seni çocuklarının sağlığıyla sınasın dedi. Bildiğiniz beddua etti. He acaba karşı tarafı mı beğenmedi diye düşüneceksiniz hayır onların yanında ağızlarının içine düşecek gibi davranıyor. Erkek arkadaşıma sen benim oğlumsun seni bana Allah verdi diyor o da zavallım gerçek zannediyor. Erkek arkadaşımın annesine sen benim ablamsın diyor. Arkalarından yalaka bile diyor. Çeyiz alışverişi yaparken kendi neyi beğenirse onu alıyor ben beğenmeyince sen anlamazsın diyor. Daha da diretirsem almıyorum o zaman diye insan içinde azarlıyor. 28 yaşındayım artık benim de ağrıma gidiyor bazı şeyler. Lütfen biri bana bişey desin annemin yaptıkları beni delirtecek artık. Bi beddua ediyor bi destek oluyor bi hakaret ediyor bi seviyor. Benim göremediğim şeyler mi var sorun bende mi artık çıldırmak üzereyim.
bence farkindaliginiz olusmaya baslamis.

annenizin yalan soylemesinin, insanlarin yuzune gulup, yag cekip arkalarindan dedikodu yapmasinin nedeni yasadigi hayat malesef. surekli esinin ailesi ile yasaya yasaya dusunduklerini, hislerini icine atmayi ve insanlari manipule etmeyi ogrenmis.

ayrica insanlara hizmet ederek var oldugu icin sizin zor durumda olmaniz, hasta olmaniz onu rahatlatiyor cunku size yardim ederek kendini ise yarar hissediyor.

babannenize size kotulemesinin nedenini anlamadim. yaranmaya mi calisiyor onlara? ya da sizi kiskanmasinlar diye mi yapiyor..

tabi ki yukarida yazdiklarim annenizin size yaptiklarini hakli cikarmaz. ama ona yaklasirken yaptigi iyi seyleri dusunup gergin olmamaya calisin, ama size zarar vermemesi icin de sinir koyun. erkek arkadasiniza da annenizle yasadiginiz sorunlari anlatmayin, birakin iyi bilsinler.

Asla normal değil. Bipolar değil ama kullandığı savunma mekanizmaları var. İnsanlara yalakalık yapması onaylanma isteğinden ama daha sonra onları aşağılayarak konuşması kendi egosunu yükseltmek için. Muhtemelen bunu hayatı boyunca içinden yaptı, siz çocuğusunuz diye size göstermekten çekinmiyor. Kendini ezilmiş aşağılanmış hissettiğinde, kendisi insanları aşağılayarak kendi benliğini yüceltiyor. Felaket bir döngü. Yıllarca terapi lazım bunu kırmak için.

Sizin yapacağınız şey şu, annenizle kavga etmeyin. Onu pohpohlayın. Sevgilinize söyleyin annem çok ezilmiş hep biraz övülmeye ihtiyacı var diye, o da ilk başta böyle yaklaşsın. Evi mümkünse uzak tutun ama hep şartlar şans falan olsun. Evlendikten sonra yavaş yavaş uzaklaşın. Çaktırmadan. İş güç dersin falan. Bu annenin yıllarca terapi alıp düzeleceğini sanmıyorum. En mantıklısı uzaklaşmak.

evlen uzak dur. uzak yerde otur en azından dibinde oturduğunda bir sıkıntın olduğunda keyfi destek olmadığını üstüne aşağıladığını anlayıp kırılmazsın.o da uzak der bahane bulur.eğer ilerde boşansan bile evine dönme. annenin bir de erkek versiyonları var.aynı annende anlattığın gibi şeyler yapıyor.millette kibar efendi filan zannediyor uzaktan.

Annen normal degil de ben anlamadım sen niye hayatındaki her şeyi, işi okulu ayrıldığını barıştığıni annene anlatiyorsun? Benim annem su yazdiklarinin binde birini anca yapmıştır, ona rağmen asla hayatımdan kesit paylaşmam,sevgiliyi geç normal arkadaslarimin ismini anmamaya çalışırım yanında..biraz da sen izin vermişsin bence istediği yorumda bulunmasina. Biliyorsun kadının huyunu, yapacağın tek şey görünmez duvarlar örüp kendini korumak.
Annen bu saatten sonra ne psikolojisini düzeltebilir ne de hayatına başka bakış açıları kazandırabilir. Üzücü ama onun hayatı bu ve böyle devam edecek. Senin yapman gereken kendini ondan korumak.
Paylaşımını minimuma indir, söylediklerini de ciddiye alma. Hatta duymamaya çalış.
Yoksa çoook canın acir

• Beğen
Reactions: Cac
X