Annem erkek arkadaşımı sevmiyor,kültürlerimizin uyuşmadığını ileride sorunlar olabilir diyor, erkek arkadaşımın bana olan davranışları?

Evet sizmişsiniz :işsiz: inanılmazsınız,bunca konu açıp hala bu adamla evlenmeyi düşünüyorsunuz ya... azıcık kendinizi sevin nolur
Bence hemen evlensinler. Oyum yıldırım nikahına:oha::kızgın:

Sevgilimin adıyamanlı ben ise karadenizliyim. Üniversite ikide tanıştık ve 2017 den beri ilişkimiz var ve bir çok şeyi yaşamış bulunduk. Başta erkek arkadaşım benim ayaklarımı yerden kesti. Bana ilgi gösterdi böyle bir erkek olamaz dedim. Ama üniversite biterken sorunlar yaşanmaya başladı.Basit tartışmalar. İlişkimiz 2017den beri sürüyor. İnce düşünceli değilsin diyorum oda biliyor.Bir derdim oluyor bazen dinlemediğini hissediyorum.Örneğin az önce aramızda geçen diyaloğu anlatmak istiyorum. Annem kültürlerimizin uyuşmadığını bu ilişkiyi onaylamadığını söylüyor diyorum.Ben biliyorum işte beni sevmiyor çok önyargılı deyip konuyu baskılıyor. Bugün işyerinde niye kısa elbise giymişim diye bir triplere giriyor.O şu an evde engeli olduğu için özel sektörde işde bulamadı Ancak memurluk bekliyor. ben göreve başka ilde başladım hatta önceden de yazdım yanıma bir kaç kez geldi,kaldık diye. Ama erkek arkadaşımın beni sevmediğini düşünüyorum bazen. Bazen hediye alıyor,her dediğimi bazen yapmaya çalışıyor ancak beni gerçekten sevdiğini nasıl anlarım. Annem sizce doğrumu söylüyor? Anlaşamayızmı, ileride çok mu sorun olur. Erkek arkadaşım için yazmak istediğim çok şey var ama mesela az önce saçım beyazlamış boyatmam gerekir diyorum bana 'aynen aynen ' diyor. A önce yine konuşurken sen arkadaşlarım dediğin insanların arkasından geldin bana neler anlattın diyor. Ben seni gerçek arkadaşım için gördüğümden dolayı diyorum. Telefonu suratına kapattım. Beni nasıl tanımış aklım almıyor. Bu ilişki istemiyorum diyorum artıştan sonra bana o sana bağlı değil kendini bulunmaz hint kumaşı sanma diyor. Ama benden de vazgeçmiyor. Amacı ne Gerçekten kafayı yiyecegım. Ailesi kürtçe konuşuyor. Kendi de biliyor. Ama uzun yıllardır istanbuldalarmış. Bizim sonumuz evlilik olmalı mı ?

arkadaşlarım dediğin insanların arkalarından dedikodularını yapman, erkek arkadaşının gerçek arkadaşın olduğunu göstermez, senin karakterini gösterir önce bu konuda anlaşalım.

ikincisi bu ilişki olmaz dunden belli, hiç de vazgeçilmez gibi durmuyorsun onun için.

Son düzenleme:
Sevmiyor maalesef. İttire kaktıra ilişki yürümez.
Önce sen ayrıl bence. Çünkü o zaten bırakacak. Birini bulduğunda yani. İşte o zaman üzülürsün.

Yani şimdi objektif bakıcam. Karşımda ki erkek annem şundan dolayı onaylamıyor dese yalvarcak halim yok bu kapı buda sapı derim. Diğer örneğiniz saçım beyazlamış boyatcam dıyorsunuz ne dıyecek gerçekten erkek aynen der geçer. Hayır yani kalkıp aşkım boyatma aman boşver beyaz kalsın yine dibin gelcek vs dese bu sefer farklı takılcaktınız. Arkadaşlarınız hakkında atıp tutup ama arkadaşım diye geziniyorsanız orasıda ayrı bir saçmalık neyse ama adamda bir odunluk var o bir gerçek ve kültür evliliği etkileyen önemli bir kriterdir. Otrera Otrera kuzu adam odun zaten ama şimdi kendimi tutamicam yav bende karşımda orası kıllı bir erkek görsem hevesim kaçar. Reklamlar der banyoya yollarım :KK70:

Iki hafta önce konu açmıştınız sanirim, sevgilimi eve almam doğru mu gibiydi, orda da biçok sey yazdınız hiç olumlu birşey yoktu, yine ayni şekilde konu içeriği siz ona zorunlu musnuz yani bu kadar yaziyor ediyorsunuz ama hala devam edip her seferinde ayni içerikte konu açıyorsunuz. Hic çalışmıyor bu adam farkında mısınız nereli olduğundan daha cok önemli birşey var.

Sevgi ihtiyacınızı egosunu sizin üzerinizden tatmin etmek isteyen birinden karşılamak istediğinizden emin misiniz?

Ay imalı bihter sözü gibi oldu ama düşünün ki evlendiğinizde bundan bi kaç level aşağısı olcak, idare edebilecek misiniz?

Biz de eşimle doğu batı sentezi bi çiftiz. Defalarca boşanmanın eşiğinden döndük ve köken sorun kültür farklılığı.

Bu kültür meselesi öyle fasülyeden bi konu gibi düşünülüyo. Eaamaaağnn sevince hepsi hallolur tarzı düşünenlere burdan bi nah çekeyim hazır ağzımı bozmaya niyetliyken. Ay neyse vazgeçtim salon kadını çizgime dönüym.

Kültür demek, hayatı algılama biçimi demek.. aile demek bi insanın hayat boyu taşıdığı gözlük demek, hepimiz ana babamızın çocukken gözümüze taktığını taşıyoruz. Çok azımız bo gözlüğün camını değiştirmeye muktedir.

Özetle, bu azıcık infodan bile ney şunu diyebilirim asla uygun değilsiniz.

Ve diğer mesele: bu ilişkinin dışında, kaygılı bi bağlanma stiliniz olduğunu hissettim. Bunun partnerinizden bağımsız çözülmesi gereken bi sorun olduğunu ve böyle giderse sevgisinden emin olamayacağınız birilerini tercih etmeye devam edebileceğinizi düşünüyorum

Merhaba sizin bu cevabınızı okurken ‘kaygılı bağlanma’ neymiş ya öyle bişey mi varmıs dedim. İnternetten arastırdığımda gerçekten böyle bir durum olduğunu gördüm. Ancak çözümlerini göremedim. Peki kaygılı bağlanmanın çözümü nedir?

Öyle iyi anlatmışsınızki beni. gerçekten nasıl çözüm bulacağı gerçekten bilmiyorum :KK43:
Kendinizden başlayın.
Benim bu adamı bırakamama nedenim ne?
Bunun kökenine inin.
Şayet ilgi ve sevgi boşluğu ise bunu başka ne ile doldurabilirsiniz bunu düşünün.
O kaynaklara yönelin.
Yakın çevrenizle bağınızı ve paylaşımlarınızı artırın ve onun sevgisini salıvermekten aciz olmadığınızı, başka güzel bağlarınız olduğunu hatırlayın.
Kendinizi tanıyın ve ona dair gözlemlerinizin bir yargılayıcı bir yanılgı değil, kulak vermeniz gereken bi iç dost ses olarak duyun, kabul edin.
Beyninizin sizi savunmak için gönderdiği çelişkiler onlar. Siz ve onun hayatındaki uyumsuzlukları hatırlatıyor, o sese sahip çıkın.
Ve bırakın, siz de o da kendisine uyumlanabilecek kişiyi tercih etsin.
Zorla uydurulan kıyafet gibidir bu işler, anı kurtardığınızı sanarsınız ama ömür boyu sorgulamalarınız bitmez.

Ve lütfen okuyup okuyup ardına aman onun da şu güzel huyları var diyen iç sesinizi susturun, çünkü aynı güzel huyları sizi kendinizden şüphe ettirmeyen birinde de bulmanız çok mümkün

Merhaba sizin bu cevabınızı okurken ‘kaygılı bağlanma’ neymiş ya öyle bişey mi varmıs dedim. İnternetten arastırdığımda gerçekten böyle bir durum olduğunu gördüm. Ancak çözümlerini göremedim. Peki kaygılı bağlanmanın çözümü nedir?

Merhaba, çözümler genelde bireysel farklılıklar gösterdiği için kapsül çözüm önerileri yerine uzman desteğiyle kişiye özel çözümler daha makul. Ama özetle bireyler 0-4 yaş arası kendilerine bakım veren kişiye üç tip bağlanmadan birini geliştirirler ( güvenli, kaygılı ya da kaçıngan). Son ikisi eğer ileri boyutta semptomlar gösteriyorsa terapi gerekir. Emdr, bilişsel davranış terapisi ya da bazı pedagogların onarım atölyeleri çözümde yardımcı olabilir. Hepsinin ortak noktası, çocukluğunu hatırlamak, o dönemdeki yara almış duyguları onarmak ve bunun günümüze yansıyan etkilerini rehabilite etmek üzerine.

Sevgilimin adıyamanlı ben ise karadenizliyim. Üniversite ikide tanıştık ve 2017 den beri ilişkimiz var ve bir çok şeyi yaşamış bulunduk. Başta erkek arkadaşım benim ayaklarımı yerden kesti. Bana ilgi gösterdi böyle bir erkek olamaz dedim. Ama üniversite biterken sorunlar yaşanmaya başladı.Basit tartışmalar. İlişkimiz 2017den beri sürüyor. İnce düşünceli değilsin diyorum oda biliyor.Bir derdim oluyor bazen dinlemediğini hissediyorum.Örneğin az önce aramızda geçen diyaloğu anlatmak istiyorum. Annem kültürlerimizin uyuşmadığını bu ilişkiyi onaylamadığını söylüyor diyorum.Ben biliyorum işte beni sevmiyor çok önyargılı deyip konuyu baskılıyor. Bugün işyerinde niye kısa elbise giymişim diye bir triplere giriyor.O şu an evde engeli olduğu için özel sektörde işde bulamadı Ancak memurluk bekliyor. ben göreve başka ilde başladım hatta önceden de yazdım yanıma bir kaç kez geldi,kaldık diye. Ama erkek arkadaşımın beni sevmediğini düşünüyorum bazen. Bazen hediye alıyor,her dediğimi bazen yapmaya çalışıyor ancak beni gerçekten sevdiğini nasıl anlarım. Annem sizce doğrumu söylüyor? Anlaşamayızmı, ileride çok mu sorun olur. Erkek arkadaşım için yazmak istediğim çok şey var ama mesela az önce saçım beyazlamış boyatmam gerekir diyorum bana 'aynen aynen ' diyor. A önce yine konuşurken sen arkadaşlarım dediğin insanların arkasından geldin bana neler anlattın diyor. Ben seni gerçek arkadaşım için gördüğümden dolayı diyorum. Telefonu suratına kapattım. Beni nasıl tanımış aklım almıyor. Bu ilişki istemiyorum diyorum artıştan sonra bana o sana bağlı değil kendini bulunmaz hint kumaşı sanma diyor. Ama benden de vazgeçmiyor. Amacı ne Gerçekten kafayı yiyecegım. Ailesi kürtçe konuşuyor. Kendi de biliyor. Ama uzun yıllardır istanbuldalarmış. Bizim sonumuz evlilik olmalı mı ?
Olay kültürden önce erkek arkadaşınızın size değer vermemesi.
Ve bununla da kalmayıp ozguveniniz kırılsın diye hakaretvari konuşması..
Bence bunlara odaklanin.
Odaklanin.. odaklanin..
Ve ona deyin ki,
"Ben ilişkimize odaklandım ve baktım ki bizim ayrılmamız lazım.."
Ve gidin.. 😃

Birbiriniz
için alışkanlık olmuşsunuz. Senin bu ilişkiyi sorgulaman onun da bu soğuk tavırları bunu gösteriyor. Sırf bir şeyler yaşandı diye hayatınızı mahfetmeyin bence.

En üzüldüğüm konu bu gencecik kızlarımızın kendilerini üzen, kendilerine değer vermeyen erkeklere saplantılı kalması ve kendi hayatından fedakarlık edercesine merhametli davranmaları... Ne güzel ailen kapı gibi arkanda, ayrılmanı istiyor. Aile bir şeyleri istiyorsa gördükleri bildikleri vardır. Merak etme karşındaki de senelerce yas bağlayıp inzivaya çekilecek değil o da ayrılınca hayatına bakacak, sen de öyle... Hayatına bakacaksın, sana değer veren biri karşına çıkana dek yalnız kalacaksın tek başına. Çünkü önce sen kendine değer vereceksin, canını sıkıyorsa zorlamayacaksın, zorlanmayacak arada kalmayacaksın...

Valla konu başlığınızı okudum direk yazayım konuyu okumama gerek yok dedim ama dayanamadım yine de okudum😂 okumama da gerek yokmuş diyeceğim şey değişmedi..

Anneler çoğu zaman haklıdır.. Anneler evladı için kötü birşey istemez.. Anneler olacakları önceden görür.. Anne sözü dinlemek en güzelidir..

Anneniz demese bile herşey ortada bir de buraya konu açmışsınız bize sormuşsunuz.. Sizce sonunuz evlilik olmalı mı???

Aranızda kültür farkı yok ki karadeniz ve doğu kültürü çok uzak değil. Sorun sevgilinizin normal olmaması. Sizin de bunca sorunun içinde beni seviyor mu diye sormanız çok acayip. Sonunuz evlilik olur mu bilmem ama mutluluk olmaz.

X