* Annem güzel annem *

berlin8982

🌸
Kayıtlı Üye
3 Temmuz 2018
4.044
17.715
Son güncelleme 14.sayfada

Buraya annemle ilgili o kadar konu açtım ki …

nerden başlasam ne anlatsam bilmiyorum. Kendimi yine buraya attım, belki de ‘bizim de bir tanıdığın başına geldi şimdi hayatını devam ediyor’ ‘düzeldi’ ‘en azından yürüyebiliyor’ vb. Cümleleri duyup rahatlamak için bilmiyorum …

Kalbimi sanki aldılar sıkıp bırakıyorlar , sığamıyorum hiç bir yere . Ne yapsam bilemiyorum..

annemin bir sürü hastalıkları var. 62 yaşında ,
Tiroid, şeker, kalp yetmezliği, böbrek yetmezliği,mds(ilik kemiği rahatsızlığı). Tüm bunlar ile yaşamaya alıştık, her gece kalkıp nefesini kontrol ediyorum, her eve girdiğimde önce ‘anne’ diyorum bana ses veriyor mu diye . Hep kalp krizi geçirir korkusu ile yaşarken , bu sabah 5’te beyin kanaması geçirdi annem…
Bana seslenmesine uyandım, şekeri düştü sandım ve koştum ‘hiç iyi değilim’ dedi, camları açtım ve neyin var söyle bana dedim, o sırada annem saçmalamaya yani sanki başka bir dilde konuşmaya başladı.. konuşma yetisi yok oldu. Bir kaç dakika içinde annemin sanki gittiğini gördüm hep okuduğum, duyduğum ‘inme inmiş’ ‘felç gelmiş’ olayını gözümün önünde yaşadım ..

5 dakika içinde ambulansı aradım, yarım saat içinde annem hastaneye ulaştı.. ameliyat ile kanama durduruldu ve temizlendi. Ama şu an narkozdan uyanmasına rağmen (yani tabii ki tamamen değil) tepkisiz yatıyor biliyorum çok erken bir şey demek için .. doktorlar da aynısını diyor fakat ya annem hep öyle kalırsa ? Allah’a şükürler olsun yaşıyor. Ben ona nefesimin sonuna kadar bakarım, 2 yaşında bir evladım var , ikizlere hamileyim, o da benim 4.bebeğim olur yeter ki yaşasın ama nasıl bir anda bütün hayatımız değişebiliyor.
son zamanlarda her bir şeyi stabil ilerliyordu , maşallah çok iyiyim diyordu. Gece uyumadan, bugün için patates salatası yapalım diye konuştuk..
Boğazım düğüm düğüm.
Silemiyorum gözümün önünden bugünkü görüntüsünü .. az önce hastaneye gittim öylece yatıyor bilinçsiz , habersiz ..
O kadar ihtiyacım var ki ona .. ne yapacağımı bilmiyorum Sağa mı koşayım, sola mı ? Bağırayım mı susayım mı ? Ağlayayım mı ne yapayım ben ?…
Ne olur duanızda yer verin anneme ve bütün hastalara . Allah kimseye yaşatmasın sevdikleriyle sınanmayı.
İsyan etmek istemiyorum ama kimseye bir zararı olmayan kendi halinde bir kadıncağız ya kurban olurum
Allahım onu bize bağışlasın..

ne yazdım nasıl yazdım hiç bilmiyorum ..
okuyan , gönlünden iyi olmasını dileyen herkese teşekkür ederim

güncelleme :

10.07.2021- annem hala dünkü gibi. Bilinci açık değil. CTG yapılmamış henüz . 24 saat geçmesini beklemişler sanırım 1-2 saat içinde bakılacak.
bugün olumlu bir gelişme duymayı umuyordum. Allahım duy sesimizi.

2) akşama doğru, sabaha göre ufak bir adım daha ilerleme olmuş. Çok şükür seslenildiğinde yavaşça gözlerini açıyor, tepki vermese de bizi duyduğunu bilmek içime umut ekti ! Başaracak annem !

Son düzenleme:
Allah anneciğinize en kısa sürede acil şifalar bahşetsin inşallah , Allah tüm hastaların şifasını , dertlilerin dermanını versin inş sevdiklerimizin yokluklarını hastalıklarını göstermesin Amin

Sizi yorumlarınızdan biliyorum o kadar iyi kalpli bir kadınsınız ki.
Umarım temiz kalbinizle ettiğiniz tüm dualar kabul olur, anneniz bir an önce sağlığına kavuşur. Çevremde beyin kanaması geçiren bir insan var, şuan durumu iyi.
Sizin annenize de erkenden müdahale edilmiş, gereken yapılmış. Eminim daha iyiye gidecektir durumu, sıkmayın canınızı hamilesiniz, minikler hisseder stresinizi. çoook geçmiş olsun.

Allah yardımcısı olsun. Her hastanın süreci elbet farklıdır ama beyin kanaması geçirip, felç geçirip sonrasında hayatına devam eden pek çok tanıdığım var.

İçim yandi okurken gozyaslarimi tutamadim....

Rabbim şifa versin sizlere bağışlasın inşallah

Ben gurbetteyim annemin yokluğuna alışamıyorum onsuz gecen her gunum ziyan goruntulu konusmasam nefes alamıyorum...

Rabbim tüm annelerimize saglikli ömürler nasip etsin bizlere yokluğunu yaşatmasın

Hakkin rahmetine kavusan annelerimizde nur icinde uyusun mekanlari cennet olsun.

Cok hassas bir konu duamdasinz rabbim sabir versin güç versin.

Allah başımızdan eksik etmesin annelerimizi

Okurken sana da kendime de ağladım sanırım. Benim babam 2012de büyük bi beyin kanaması sonrası felçli kaldı. Çok şükür tuvalet ihtiyacını giderebiliyordu evde kendi. Geçen hafta düştü 2.yi yaşadı bu sefer küçüktü ameliyata gerek kalmadan taburcu oldu. 2 gün önce acillerde saatler geçirdiler yine tansiyon oynamasında. Velhasıl. Yüreği ağzında olmak ne demek çok iyi bilirim. Allah şifa versin. Şimdi babamdan 3 saat uzakta yaşıyorum 2.5 senedir. Asla telefonumu sessize alamam asla şarjsiz bırakamam. Arayıp ulasamadım mı evden kimseye bir süre boğulur nefes alamam. Rabbim yardım etsin. Inşallah kendine geldiğinde aklına bir şey takılır sormak istersen sorabilirsin. Hangi kısma felç gelmiş?

Geçmiş olsun

En azından yanımdaydın müdahale edildi böyle düşün

Burada da olabilirdi kimsenin haberi dahi olmayabilirdi

Sakin ol diyeceğim farkındayım zor ama beklemekten başka elden gelen yok

Umarım bebekler geldiğinde anneanneleri onları güzelce öper koklar

Merve inanır mıaın sormadım onu resmen . Daha doğrusu ne kadar neresinde kayıp var yarın mr’dan sonra söyleyebiliriz dediler . Ama evde daha komple bilinci gitmeden önce sağ taradı hareket etmiyordu. Sanırım evet sağ şu anda , çünkü hastanede sol bacağını sürekli kaldırıyordu bilinçsizce ama sağ tarafında hareket görmedim. Bacaklarının arasında yastık vardı . Bilmiyorum hiç bir şey bilmiyorum
Allah babana da, size de bundan sonrası için ferahlıklar, kolaylıklar versin. Bize de

Acil şifalar diliyorum. Sağ konuşma merkezini de etkiler ama daha çabuk bedensel hareketleri tamalanıyor benim gördüğüm. Yıllardır aylarca rehabilitasyon hastanelerinde kalır babam. Inşallah çarcabuk sağlığına kavuşur güzel güzel birlikte bebelerine bakarsınız. Şimdi hamilesin sana daha zor öyle görmek ama çabucak iyileşecek emin ol buna.

Allah Ya Şafi ismiyle şifa versin annenize sağlık haberlerini alırız inşallah tez zamanda şimdi oturup dua edicem annenize inşallah

Çok ama çok geçmiş olsun , Rabbim şifasını versin inşallah
benim kızımın babası beyin kanaması geçirdi, ameliyattan sonra çok kötüydü ama şuan fiziksel olarak iyi … Umarım sizde annenize sağlıklı bir şekilde kavuşursunuz.

Çok geçmiş olsun Allah şifa versin. Bildiğim kadarıyla kanama hangi bölgeyi tutuyorsa beyinde, ona göre etkili oluyor konuşma bölümüyse konuşma gibi
Ama en önemli şey hızlıca hastaneye ulaştırılması geçen her dakika felçli kalma ve ölüm riskini arttırıyor ki siz hızlı davranmışsınız
O yüzden kötüyü aklınıza getirmeyin inşallah eskiye döner . Duamız sizinle

Allah şifa versin, Allah yardımcınız olsun Çok geçmiş olsun, inşallah bir an önce sağlığına kavuşur anneciğiniz

Hayat o kadar garip ki ..
bir yandan ağlıyorum, 2 yaşındaki bebeğim küçücük elleriyle ağlama annecim diyor. Ateşimi ölçüyor hasta mı oldun ağlıyorsun diyor..
Sonra hadi yakala anne diyor . GöZümde yaş evin içinde yakalamaca oynuyoruz. Sonra bir şey diyor gülüyorum dediğine .. masanın üstünde annemin telefonunu gözlüğünü görüyorum , ilaçlarını hatırlaması için kurduğum alarm çalıyor yine dağılıyorum. Sığamıyorum eve . Avaz avaz bağırmak istiyorum ..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…