annem hakkımı helal etmem diyor!?!??!

ozelegitimci65

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
5 Mart 2017
3
0
30
Arkadaşlar merhaba. Hep buradaki sorunları okur üzülürdüm sanırım üzülme sırası bende. Bir yıllık ilişkim var ve çok seviyorum. Öyle böyle değil çok aşığım Önceden terkedilmiştim ve hayatımda kim olursa olsun terketmicem diye büyük konuşuyordum. Ama erkek arkadaşımı ailem istemiyor. Memleketlerimiz çok uzak aramızda kültür farkı var diye istemiyorlar. Sevgilimin annesi babası istiyor ailemi de arıyorlar, ama ailem kesinlikle olmaz diyor. Annem kanser hastası, hakkımı helal etmem diyor. Sevgilim de beni çok seviyor. Bugün ayrılmamız gerektiğini söyledim. Ağlayarak ayrıldık. Yüzüklerimiz vardı ben verdim o çıkarmadı bile bu arada ikimizde öğretmeniz. Benim ailem hem yaşı küçük hem de yabancı hem de benim ailem muhafazakar onun ailesi rahat diye istemiyorlar. Ben bu acı ile nasıl başa çıkacağım lütfen yardım edin. Ayrıca aynı okulda çalışıyoruz, her gün birbirimizi göreceğiZ....

Canım babanla konuştun mu ? Kültür farkını sen de anlayabilirsin aslında ailesi ile yaşayış tarzını gördün mü? Kültür farklılıkları problem olabiliyor evet ama aynı evde yaşamayacaksan ve öyle çok gidip gelme gibi bi durum yoksa aşılabilir .. ve çocukla aranda bu kültür farkını çok hissediyorsan yine sorun olur ..

Canım babanla konuştun mu ? Kültür farkını sen de anlayabilirsin aslında ailesi ile yaşayış tarzını gördün mü? Kültür farklılıkları problem olabiliyor evet ama aynı evde yaşamayacaksan ve öyle çok gidip gelme gibi bi durum yoksa aşılabilir .. ve çocukla aranda bu kültür farkını çok hissediyorsan yine sorun olur ..
Benim ailemden de onun ailesinden de uzakta yaşayacağız. Yani böyle istiyorduk. Babamla pek konuşmuyoruz, yani biz böyle şeyleri pek konuşmayız annem söz sahibi ve asla istemiyo. Tanışmadı bile ama karaktersiz kişiliksiz olduğunu düşünüyor... çok önyargılı. Ailede herkes annemin sözünü dinler herkes onun öngörülü olduğunu düşünür ve bu yüzdem ben onu üzen kişi ilan edildim tüm ailede...

Kültür olarak uymaz demesiyle karaktersiz olduğunu düşünmesi çok farklı canım bişey ini mi gördü acaba

Kültür olarak uymaz demesiyle karaktersiz olduğunu düşünmesi çok farklı canım bişey ini mi gördü acaba
Yani aslında orda söylemek istediği şey karakterinin kişiliğinin tam oturmamış olması.. haklı da olabilir çünkü sevgilim daha gencecik ve tanımadan bunu söylüyor annem...

Genç diye karakteri oturmıcak anlamına gelmiyorki çok yanlış bir düşünce bazı insanlar çok küçük yaşta olgunlaşabiliyorlar... Kültür farkında kastın nedir? Siz kapalısınız onlar rahat mı?

Zor bir durum . Ama annen kansermis Allah şifa versin böyle bir durumda askimdan olsemde annemin hakkımı helal etmem dediği biriyle birlikte olamazdım . Bence akışına bırak , mecbur biraz uzak durcan ama kismetinde varsa Allah onu sana yazdıysa değil annen kim olursa olsun döner dolaşır seni bulur . Bu süreçte acı çekeceksin elbet ama sabret annenin ahini alma annen sonuna kadar haksız çok sığ önyargılı düşünüyor ama şuan onun sağlık durumundan oturude onu hoş tutmak zorundasin. Annelerin hakkı çok büyük biliyorsun. Sabır ve duayla Allah'tan yardım dile , o senin kismetinse zamanı gelince yine buluşturacaktir Allah.

Benimde ailem istemiyor evliliğimi ve ayrılmak zorunda kaldık sevgilimle. Annem bana da hakkını helal etmeyeceğini söyledi.. Ama bizim durumumuz farklı idi önemli gerekçeleri vardı... Sizde aslında çok önemli bir sebep yok... Annen niye bu kadar katı anlamış deilim....

üff annelerin de şu hakkımı helal etmem stümü helal etmem kozu yok mu:63:seviyorsan dinleme bence anneni ya da başkasını,bırak üzleceksen de yaşa kendin gör

X