Annem Haklı mı?

lastgirls

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2021
14
15
32
Bayadır takip ediyordum kısmet bugüneymiş bende bir derdim var kategorisine konu açtım

Yaklaşık 1 yıldır beraber olduğumuz bir erkek arkadaşım var. Ailemle tanıştırdım, fakat annem bu bize fazla gelir kızım deyip duruyor. Ama erkek arkadaşım hayatta egoist birisi de değil annemi ikna edemiyorum. Babama kalsa hemen evlenmeliyim. Erkek arkadaşım öğretim görevlisi ben ise sınıf öğretmeniyim. Kendisi cidden bilgili sürekli geliştiren, okuyan birisi. Saatlerce sıkılmadan sohbet edebiliyoruz falan derken annem tanıştıktan sonra kızım bu bize bilmem kaç gömlek büyük demeye başladı ki hiç saygısızlıkta yapmadı. 2 defa geldi bize eli boş gelmedi saygıda kusura etmedi.

Babam kendi çocuklarından çok sevdi o derece ama annem hem kariyeri hem ailesi gereği böyle saçma bir yorumda bulunuyor. Erkek arkadaşımın durumu iyi anne baba doktor ama uzakta memleketindeler. Ailesiyle de tanıştım annesiyle daha doğrusu dünya tatlısı birisi egoistlikte yok.

Annem neden böyle düşünüyor olabilir çözemedim, benim babamda emekli annem ev hanımı fakat erkek arkadaşım hiç bir olumsuz bir şey yapmadığı halde annemin bu fikri neye göre oluştu anlayamıyorum.

Anne yüreği işte. Sizin ve ailenizin ezilmenizden korkmuştur. Biraz daha zaman verin. Dediğiniz gibiyse zaten ikna olacaktır.

Bizim bir tanıdık vardı erkeğin kendisi gayet iyi bir meslekte ve iyi paralar kazanabilen, kültürlü çok iyi bir çocuktu. Kız da 4 yıllık falan iyi bir bölüm mezunuydu. Ama kızın ailesi çocuğun ailesine göre çok zengin ve lüks insanlardı. Aradaki tek fark buydu ama çocuk çok zorlanıyordu. Çocuğun ailesi de öyle. Ben bunun kız versiyonunu gördüm ve gerçekten davul bile dengine dedim. Onlar erkek tarafı olarak çok zorlanıyordu, kız tarafı nasıl olur bilemem. Sizin kültür farkı çok olur diye düşünüyorum. Gerçi aileler yakın degillerse çok görüşme olmayacaksa senle eşin çok mutlu olabilirsiniz tabiki. İyi düşünün. Bu arada benim yukarda bahsettiğim zengin aile de egoist falan değillerdi. Hakkınızda hayırlısı olsun.

Bence eşinizin ailesinden çekinmistir
Yoksa eş adayinda muhteşem bir kariyer yok ki.sizde öğretmeniniz .

Hanımlar kızın annesi oğlan öğretim görevlisi diye demiyor. Anne babası doktor diye olmaz diye düşünüyor. Öğretim görevlisi olmakta bişey yok zaten bence de. Ama ailelerin denk olması gerçekten çok önemli. Ben böyle düşünüyorum

Doktorların çocukları sadece doktorların çocuklarıyla mı evleniyor?

Ogretim görevlisi önceleri tamam farklı bir şeydi aaaa öylemi denir daha değerli daha üstün bilinirdi eskiden bu kadar çok değildi şimdi herkes öğretim görevlisi nerdeyse yalnis anlaşılmasın şimdilerde daha çok duyuyoruz anneniz ise sizin mutlulugunuzdan çok etrafı düşünüyor galiba yada kendini küçük görüyor anne babası doktor olabilir aile önemli olsada sizin kafa dengi olmanız annen belkide senin evlenip gitmeni istemediği için böyle davranıyor

Kızlar yorumlar için sağolun annemin asıl korkusu büyük ihtimalle ailesi durumları iyi ayrıca erkek arkadaşımın kariyeride iyi hakkını yemeyeyim en iyi yerden mezun olmuş şu malum bir üniversitede doktorasını falan yapmış birisi kendini üst görmez ama annemin temelde dediği davul dengi dengine diyor sanırım beni ona mı denk görmüyor

ama damat adayımız ve ailesi gördüğüm kadarıyla hiç tavırlı üst gören insanlar değiller ya onlar da konyalı zaten damat bey bayramdan bayrama giden birisi

SİZDE MESLEK SAHİBİSİNİZ NEDEN BİR GÖMLEK FAZLA GELSİN CANIM EĞİTİMSE EĞİTİM MESLEKSE MESLET YANİ

Bu arada benim babam emekli annem ev hanımı ama durumumuz öyle kötü değil benim ailem samsunlu fakat istanbulda yaşıyoruz

ya canım aferin ona da
ne yapalım yani
sizin aileniz ne mezunu

Kızına damat beğenmeyeni gördüm de kızını damada yakıştıramayanı ilk defa görüyorum.
Anneniz haksız.

Ailesi gercekten alcak gonullu hos insanlarsa aileler tanisinca anneniz farkeder korkulari gider

Ayrıca ne insanlar var makam mevki sahibi okumuş yazmış en üst yere gelmiş ama insanı değeri olmayan neler neler var önemli olan aynı dili konuşmak hayata aynı pencereden bakmak siz bu kişiden eminseniz mutluysanız annenizin gönlünü yapın adım atın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…