Annem.. İşin içinden çıkamıyorum.

kizcee

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2020
61
65
24
Bence anneniz içten içe çok mutsuz, hayata karşı olan hıncını sizden çıkarıyor 😞 Bir kaç gün kırgınlığınızı belli edin, hatta o sizinle konuşmaya başladıktan sonra ılımlı bir şekilde bir iki gün babanızda kalacağınızı söyleyin kıymetinizi anlasın biraz. Ama babanıza aranız biraz ısınmadan tavırlı bir şekilde gitmeyin derim, bu sefer işi daha çok inada bindirip küslüğü uzatabilir. Evlatlıkta zor vazife ya Allah yardımcınız olsun 🤲🏻
Çok teşekkür ederim amin sağolun :KK200:
Mutlu olması için inanın biz elimizden geleni yaptık, yapıyoruz. Özellikle bu dönemde kendini kötü hissetmesin diye aklınıza gelebilicek herşeyi yaptım. Ki annem yuvası yıkıldı falan diye üzülmedi hiçbir zaman. Biz üzülünce de ne üzülüyorsunuz sanki çok mutluydukta tarzında şeyler söyledi. Eminim onunda içinde vardır başedemediği şeyler ama, bana karşı yaklaşımı daha sıcak, olumlu bir şekilde olsa ben zaten yanında olurum hep.
Bende böyle düşündüm olayın üstünden 1 hafta geçmiş olucak pazar günü. Haftasonu gidip babamda kalmam bana da iyi gelicek. Aynı evin içinde huzursuzluk, konuşmama çok kötü gerçekten.

kizcee

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2020
61
65
24
Ah su canı sağ olup sağlıklı ömürleri olasıca anneler benim annemde çok problemli o kadar iyi anlıyorum ki seni daha çok küçüktüm annem bana küserdi ya sanırım o yaşlarda olgun olmam gerektiğini hissettiğim için ağlayamazdım annemin yanında ama diğer odalarda ağlar annemin resmini kağıda çizip sarılırdım
Yaa :KK43:
Bizde bıraktıkları derin yaraların farkında olmalarını çok isterdim.
Bir o kadar da bizi anlamalarını. Allah yardımcın olsun seninde canım.

mutlusey

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Mayıs 2016
3.998
5.439
37
Bazen anneme gelin gelicek kıza daha şimdiden acıyorum gerçekten. Hani burda bahsedilen o kötü, geçimsiz kayınvalideler varya, sanırım onlardan biri de benim annem olucak. El kızı ne kadar çekebilir ki. Ya da belkide tam tersi tüm garezi banadır iyilik meleği kesilir bilemiyorum :) ki umarım öyle olur.
Bence annenizden çok abinizin duruşu önemli kocası ezdirmese annesi hicbisey yapamaz. Malesef Türkiye'de çoğu erkek böyle değil çünkü böyle kadınlar erkekleri yetiştiriyor. Abinizin müstakbel eşi de birkaç yıl çeker ondan sonra ya boşanır ya rest çeker hep öyle oluyor çünkü en mulayimi bile bir süre sonra cadaloz kesiliyor mecburen . Bence annenizle muattap olmayın onu ciddiye almayın ve ne derse tersleyin siz ciddiye alıp açıklama yapıyorsunuz o da kendine bunu hak goruyo

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 505 gün geçti.

-EarthLing-

ben Can nedir şimdi bildim...
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2018
4.128
8.511
Ceyiz almak icin erken degil mi? Daha nisanli bile degilsiniz. Ben ona takildim. Onun yerine paranizi biriktirin, yatirim yapin.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 782 gün geçti.

kizcee

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2020
61
65
24
Çeyiz alış verişi yerine birikim yapsanız olmaz mı? Evlenirken o parayla toplu alırsınız. Parayı ancak yetiştirdiğinizi söyleyerek birikiminizi gizli tutarsınız.
Anneniz değişmez. Kendi kişilik yapınıza göre ya çok sivri olup hiç laf altında kalmayıp bir süre hır güre dayanacaksınız ya da sessiz ve sabırlı davranıp görmezden, duymazdan geleceksiniz.
Doğruyu söylemek gerekirse birikim yapmayı becerebilen biri değilim çok fazla :)
Bir ara biriktirsin diye anneme vermek gibi bir hata yapmıştım, verdiğim paranın hepsi gitti :işsiz:
Ama şuan erkek arkadaşımında etkisiyle kararlıyım.

Ben kişilik olarak normalde sessiz sakin biriyimdir ama damarıma basılınca da malesef fazla çirkefe bağlayabiliyorum :)
O yüzden umarım sabrım taşmadan bu işin içinden çıkabilirim.

kizcee

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2020
61
65
24
Yani sizi de anlıyorum da baştan beri böyle olan bir kadının psikolojisinin normal oldugunu düşünmeniz de enteresan. Kaç yaşındasınız bilmiyorum ama keşke daha önce anneniz neden böyle anlamaya çalışsaydınız. Hiçbir kadının durduk yere erkek nefreti edineceğini sanmıyorum ne yaşadı sizin bilmediğiniz kimbilir. Tabi olayın bu noktasıyla ilgilenmiyorsunuz sanırım olabilir. Yetişkinsiniz madem rahatsızsınız bu durumdan dediği gibi gidin evinden kadının.
Konuyu anlayamadınız sanırım. Ya da ben anlatamadım.
24 yaşındayım ve annemi anlamaya çalıştığım zamanlar çok kez oldu.
Konuda erkek nefretinden bahsetmedim, bana olan baskısından bahsettim, yanlış giden beni fazla yıpratan konular olduğundan ve bunun psikolojik olarak değilde tamamen annemin kafa yapısından dolayı olduğunu söyledim.
Haklı olduğu yerlerde konunun içinde babam dahi olsa her zaman arkasındaydım.
Sizinde annelik anlayışınız buysa eğer, bizim gibiler bitmicek demek ki demektir.
Teşekkür ederim tavsiyeniz için.

kizcee

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2020
61
65
24
Eğer hayatındaki kişi seni mutlu edecek biriyse ve çok iyiyse bence bir an önce yuvanı kur 😊 ama hayatındaki kişi yeniysede acele edipte yanlış karar verme 😉 annenle aran düzelir inşallah 😊 yaş kaç bu arada
Çok teşekkür ederim, 24 yaşındayım :)
Hayatımda ki kişiyle ilgili hiçbir problemim yok çok şükür, ona kalsa oda birşeylere başlayalım sonunu getirelim düşüncesinde fakat ben annemle aram böyleyken, birşeylere kalkışırsam eğer daha başında burnumdan gelicek eminim.
O yüzden bi umut annemle aram düzelsin diye bekliyorum :KK43:

kizcee

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2020
61
65
24
Bence annenizden çok abinizin duruşu önemli kocası ezdirmese annesi hicbisey yapamaz. Malesef Türkiye'de çoğu erkek böyle değil çünkü böyle kadınlar erkekleri yetiştiriyor. Abinizin müstakbel eşi de birkaç yıl çeker ondan sonra ya boşanır ya rest çeker hep öyle oluyor çünkü en mulayimi bile bir süre sonra cadaloz kesiliyor mecburen . Bence annenizle muattap olmayın onu ciddiye almayın ve ne derse tersleyin siz ciddiye alıp açıklama yapıyorsunuz o da kendine bunu hak goruyo
Kardeşim daha 16 yaşında :)
Başından beride anneme hep bana yaptın bari aynı hataları ona yapma diye söylerim.
Ki zaten kardeşim erkek oluşundanmıdır, ya da uyanık oluşundanmıdır bilmiyorum :))
Dediğini geçirir, gerektiği yerde hemen cevabını verir.
Ama bu annemi çokta etkileyen bir durum değil yinede yapıcağından geri kalmıyor maalesef.

kizcee

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2020
61
65
24
Ceyiz almak icin erken degil mi? Daha nisanli bile degilsiniz. Ben ona takildim. Onun yerine paranizi biriktirin, yatirim yapin.
Konunun tamamını okuyup, sadece çeyiz konusuna takılmak biraz enteresan ama yinede teşekkür ederim :)
Erken olduğunu düşünmüyorum, birikim mantıklı evet ama gerekli olan şeyleri alıp yapabildiğim kadar birikimi yaparım diye planlıyorum.

ykbsiz

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2014
3.295
3.300
31
bence bu durumda ihtiyacınız alan şeyleri alıp annenizden gizli olarak altın döviz gibi birikim yapmak akıllıca olur. anneennenize verin teyze varsa ona verin (güvendiğiniz)biriktirin ama bu dönem biz bulaşık makinesi değiştirdik mesela covitten dolayı mıdır nedir bayağı farklı fiyatlar bu anlamda çeyiz işide mantıklı gibi.
ALLAH yardımcınız olsun zor iş.

petrapuella

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2016
6.443
30.247
Konuyu anlayamadınız sanırım. Ya da ben anlatamadım.
24 yaşındayım ve annemi anlamaya çalıştığım zamanlar çok kez oldu.
Konuda erkek nefretinden bahsetmedim, bana olan baskısından bahsettim, yanlış giden beni fazla yıpratan konular olduğundan ve bunun psikolojik olarak değilde tamamen annemin kafa yapısından dolayı olduğunu söyledim.
Haklı olduğu yerlerde konunun içinde babam dahi olsa her zaman arkasındaydım.
Sizinde annelik anlayışınız buysa eğer, bizim gibiler bitmicek demek ki demektir.
Teşekkür ederim tavsiyeniz için.
Konuda hayatınıza giren insanları hep kötü bulduğundan bahsetmişsiniz bu durumu erkek nefretine yordum ben de. Malum erkeklerden nefret edebilecek çok sebebimiz olacak bir ülkede yaşıyoruz.

Sizi kendi annesinin babasının yanında bile kalmanıza izin vermemesinin altında başka nedenler oldugunu inanıyorum size eziyet etmek dışında. 24 yaşındasınız sanırım tüm hayatı boyunca böyleydi demeniz için yetersiz yani. Çocukluğunda ne yaşadı bilmiyorsunuz. Sağlıklı bir annelik oldugunu da savunmuyorum ama burada annenizi linç ettirerek elinize ne geçecek onu da anlamıyorum. Değişmeyeceğine inanıyorsunuz zaten.

Anne olma sorumluluğu nasıldır bilemiyorum. Annelik anlayışı diye bir anlayış olduğuna da inanmıyorum. Ama sizinkisi gibi bir anne kız ilişkisine sahip olmak istemem kesinlikle. Belki de duygusal bakıyorumdur bilemiyorum. Size kolaylıklar diliyorum.

kizcee

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2020
61
65
24
bence bu durumda ihtiyacınız alan şeyleri alıp annenizden gizli olarak altın döviz gibi birikim yapmak akıllıca olur. anneennenize verin teyze varsa ona verin (güvendiğiniz)biriktirin ama bu dönem biz bulaşık makinesi değiştirdik mesela covitten dolayı mıdır nedir bayağı farklı fiyatlar bu anlamda çeyiz işide mantıklı gibi.
ALLAH yardımcınız olsun zor iş.
Amin çok teşekkür ederim Allah hepimizin yardımcısı olsun.
Bu ay şöyle birşeye atıldık, ben evlilik sürecinde annemden falan bir beklentim olmadığı için
iyicede sahipsiz gibi ortada kalmamak için elime geçen fazla paradan bilezik yaptırdım fakat annemin haberi yok.
Bende isterdim böyle şeyleri birlikte yapalım ama sağolsun :)

Sevdaya gazel

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Nisan 2016
750
2.087
Aynı sizin durumunuzda olan bir tanıdığım vardı. Onun hayatından biraz bahsetmek istiyorum. Kadın çocuğu daha okula başlamadan baya küçükken eşinden ayrıldı. Çocuk için daha zor olanı tek çocuk. Niye zor olduğunu devamında söyleyeceğim. Ayrılan kadın ailesinden pek destek görmedi çalışıyordu zaten işini bırakmadı. Tek başına çocuğuna çok iyi imkanlar sağladı çocuğu da bunların karşılığını verdi iyi bir üniversite kazandı güzel bir meslek sahibi oldu. Ancak kadın bu çocuğa bağımlı hale gelmiş onun hayatına fazlaca müdahale ediyordu. Evlenmek istediği bir çocuk vardı razı olmamış ikincisinde bir şekilde razı oldu ama her aşamada kızın burnundan getirdi. Yani kadının takdir edilecek yönleri çok. Tek başına kızına iyi imkanlar sağladı. Boşanmayı göze aldı evladını huzursuz ortamdan kurtarmış oldu ama bunun karşılığında çocuğun iyi evlat olması yetmedi hep onun dediği olsun istedi kızının bir birey olduğunu onun da kendi kararları olabileceğini kabul etmek istemedi tek çocuk da olunca tüm zulmü çeken bu kızcağız oldu. Eşinden ayrılan bazı kadınlarda bu tarz davranışlar görülebiliyor sanırım. Size tavsiyem ne olursa olsun anneniz. Ondan bir tane daha yok. Size emek vermiş bu yaşa getirmiş psikolojisi normal değil büyük ihtimalle. Onu incitmeden kırmadan bu süreci atlatmaya çalışın. Anlattığım kız da öyle yapmaya çalıştı. Belki bazı şeyleri gizleyerek belki alıştıra alıştıra söyleyerek yumuşatmaya çalışın. Her dediğine de tamam demeyin sizin de farklı fikirleriniz istekleriniz olabileceğini anlaması lazım. Ama farklı düşüncelerinizi sebepleriyle açıklayarak anlamasını sağlayın. Umarım az hasarla kurtulursunuz 🙏 anneler kıymetli bir tane annemiz bir tane hayatımız var hayatınızı yabana atmadan annenizin üstüne basmadan süreci yönetmeye çalışın. ❤️

Letter1

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Kasım 2015
318
371
Babamla ayrılmadan öncede annem böyleydi sorunda bu zaten. Annem hep böyleydi.
Evliliğin de bile babamın evi çekip çevirmesini kabullenemez yok gibi görürdü. Baba rolünü tamamen kendi üstlenmişti.
Yalnız kalma söz konusu da değil aslında erkek kardeşim var 16 yaşında. Gidicem diye falan bi üzüntüsü olduğunu inanın hiç sanmıyorum :) öyle olsa en ufak bir tartışmada ağzından çıkan üç kelimenin ikisi gitte kurtulayım, kaç git, babanda kal gibi kelimeler olmazdı diye düşünüyorum. Psikolog desteğine kendisi değil de beni göndermeye çalışıyor :KK70:
Bence annenin dediklerini büyütme benim annemde kavga da beni evden kovuyo. Ben de bidaha bu eve gelirsem diyorum baya gidip dışarda takılıp 3 saat sonra geri geliyorum :)) ee napim napsa da ne etse de başına bişey gelse kimse annenden fazla üzülmez.

Zeynep NUR 18

Zeyna_ruhu
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2020
143
59
Çok teşekkür ederim, 24 yaşındayım :)
Hayatımda ki kişiyle ilgili hiçbir problemim yok çok şükür, ona kalsa oda birşeylere başlayalım sonunu getirelim düşüncesinde fakat ben annemle aram böyleyken, birşeylere kalkışırsam eğer daha başında burnumdan gelicek eminim.
O yüzden bi umut annemle aram düzelsin diye bekliyorum :KK43:
O zaman alıştırın annenizi evlenmek istediğinize , annenize şu eksiğim var müsait olduğunda birlikte alalım dee , birazda annenize sıkıştırın bişeyler 🤗 bişey alırken anne seninde eksiğin varsa al de 😊 ufaktan alıştırın böyle şeylere 😊