Annem.. İşin içinden çıkamıyorum.

Merhaba herkese öncelikle.
Başlıkta da dediğim gibi durum artık işin içinden çıkılmaz bir hal aldığı için, burada bi nebze rahatlarım diye düşündüm.
Uzun uzun yazıp, sıkarsam şimdiden çok özür :110:

Konu annem. Aslına bakarsanız nereden başlıcağımı bende bilmiyorum.
Ben kendimi bildim bileli annem hep baskın bi karakterdir. İyiliğine iyidir etraftakilere ama bi o kadar da malesef ki egoludur.
Bi kız için emin olun bunu söylemek çok zor bende kabullenmek istemedim hiç ama, malesef. Haksızlığı kesinlikle kabul etmez, etmiş gibi yapar. Aşırı kinlidir kin tutar kim olursa olsun. Buraya yazıp, anlatabileceğim o kadar fazla konu var ki ben hangi birini yazsam diye şaşırdım.
Ama size en son konumuzdan bahsediyim. 1 senedir bir birlikteliğim var. Ondan öncesinde 2 yıllık bi ilişkim vardı gayet ciddiydik askerdeyken aldatıldıgımı ögrenince bitirdim doğal olarak. 2 yıllık ilişkide de annem hep bi müdahele peşindeydi. Ona göre benim hayatıma giren herkes kötü :) Ben daha öncesinde de hayatımda kimse yokken her kız gibi çeyizime durumum oldukça ufakta olsa birşeyler alırdım. Genelde annemle çıktığım için annemle birlikte almış olurduk. Şubat ayına kadar 1 senedirde çalışmıyordum, son aldığım birkaç birşeyi annem aldı ( ufak tefek havlu, mutfak esyası vs.) Bende şuan işe girdikten sonra annemle babam ayrıldıkları için şuanki eve alınan koltuk takımları taksidini ödüyorum. Market alışverişi yapıyorum, yeri geliyor faturaları ödüyorum anneme yüklenmemeye çalışıyorum. Ama bunu yanı sıra kendimede aldıklarım illaki oluyor kurumsal bir şirkette çalıştığım kıyafet ihtiyacım çok oluyor özellikle klasik. Bende elimde kalan parayla kıyafettir, gratistir, kuafördür gidiyor yani illaki. Geçen haftasonuda erkek arkadaşımla dışarı çıktık. Çeyizimin eksikleri hala çok fazla olduğu için Karaca'da indirim olduğunu görünce girip pasta takımı, nevresim takımı, kek kalıbı birde masa örtüsü alıp çıktık. Eve geldikten sonra annem daha elimde poşetleri görür görmez bunlar ne şimdi, ne alaka neden aldın demeye başladı. Bende anne ne aldığımı merak etmiyo musun bunlar mı sorman gereken dedim şakaya vurarak. Hiçbirine bakmadan salona geçti 2 3 gün onlar odada durdu yine aynı şekilde gelip bakmadı. Ve 2 3 gün bana hep tavırlıydı. En sonunda pazar günü ufacık bir sebepten patladı söyledi içindekileri.

Neden kendi başıma ona sormadan gidip almışım, iki kuruş para kazanmaya başlayınca bi taraflarım mı kalkmış, bundan sonra benden habersiz ne kendine ne çeyizine bir çöp bile alamazsın bu evden içeri sokamazsın al bak neler oluyor dedi. Bende en azından paramı çar çur etmiyorum kötü birşey yapmışım gibi konuşma, neden her yaptığımın altında birşey arıyorsun sen çeyizine aldığın herşeyi ananeme sorarak mı aldın gibi şeyler söyledim. Alıcam tabiki bundan sonrada dedim. Ben karşılık verince kendine yediremediği için, git babanın evinde kal orda ye ne b*k yiyorsan dedi. Eve yardımımı asla eksik etmememe rağmen, eve hiçbir yararım yokmuş gibi konuşması gerçekten çok zoruma gitti.

Ben iyi olmaya çalıştıkça, huyuna gitmeye çalıştıkça annem benden hep daha bi fazlasını istiyor. Ve kendi hatalarını asla görmüyor, görüp söyleyince de kabul etmiyor. Sürekli onun dediği, istediği gibi hareket etmem gerek aksi halde evi bana zindan ediyor.
Nasıl tavır takınmam gerektiğini şaşırdım artık ben. Kusura bakmayın biraz fazlaca uzun kaçtı.
Gecimsiz insanlarla gecinilmez ama konu anne olunca birazda yaşadıkları gecen zaman psikolojisini bozmuştur. Annenizle alakali oturun konuşun. Heralde herseyi birlikte yapin istiyor. Baskin karakter oldugunu soyluyorsunuz hersey uzerinde egemenlik kurmak istiyor. Bence orali olmayin. Duymazdan gelip he deyip geçin. Takmayin kafaniza.

Kendimi gördüm sizde. Az önce konu açtım benzer sebeplerden. Tek fark ben 32 yaşında evli ve yeni anneyim ama aynı sorunları farklı şekilde yaşıyorum. Bekarken de aynıydı. Şu an lohusayım annemi yardıma çağırmıştım o kadar pişmanım ki değişti sanmıştım. Meğerse uzak olunca yılda 1-2 kere yüz yüze görüşünce değiştiğini sanmışım yoksa herşey aynıymış. Rabbim sabır versin. Tek söyleyebileceğim evliliğine anneni sakın karıştırma ilerde bebeğin olduğunda da yardıma çağırma lohusalık burnundan geliyor tecrübe ile sabit. Ver parasını 1 aylık bi yardımcı tut en azından kafan rahat olur. Bir de babanda rahat edebileceksen git benim bekarken gidebilecek bi yerim yoktu inan iş bahanesi ile Türkiye'nin bir ucuna yerleştim çektiğim zorluklar bir gün olsun gözüme batmadı. İyiki yapmışım ruh sağlığım için en doğrusunu düşünmüşüm.

Annen narsist. Ve anne diye sana her bildiğini söyleme yapna hakkıda yok. Benim annemde böyle belki de daha fazlası. Uzal kalması çok rahatlık verici. Yok yere sana zararı olan herkesden uzak dur anne bile olsa

Kendimi gördüm sizde. Az önce konu açtım benzer sebeplerden. Tek fark ben 32 yaşında evli ve yeni anneyim ama aynı sorunları farklı şekilde yaşıyorum. Bekarken de aynıydı. Şu an lohusayım annemi yardıma çağırmıştım o kadar pişmanım ki değişti sanmıştım. Meğerse uzak olunca yılda 1-2 kere yüz yüze görüşünce değiştiğini sanmışım yoksa herşey aynıymış. Rabbim sabır versin. Tek söyleyebileceğim evliliğine anneni sakın karıştırma ilerde bebeğin olduğunda da yardıma çağırma lohusalık burnundan geliyor tecrübe ile sabit. Ver parasını 1 aylık bi yardımcı tut en azından kafan rahat olur. Bir de babanda rahat edebileceksen git benim bekarken gidebilecek bi yerim yoktu inan iş bahanesi ile Türkiye'nin bir ucuna yerleştim çektiğim zorluklar bir gün olsun gözüme batmadı. İyiki yapmışım ruh sağlığım için en doğrusunu düşünmüşüm.

Annen narsist. Ve anne diye sana her bildiğini söyleme yapna hakkıda yok. Benim annemde böyle belki de daha fazlası. Uzal kalması çok rahatlık verici. Yok yere sana zararı olan herkesden uzak dur anne bile olsa
Benimle aynı şeyleri yaşayan insanlar da varmış. Annem en son hayatımdan tamamen çıkardım. 7.5 aylık hamileyim en son yaptığından sonra her yerden engelleyip sildim. Ne doğumuma ne başka bir şeye istemiyorum. Hayatımdaki her güzel anımı mahvetti. Mezuniyet, isteme, yüzük seçme, düğün, oğlumun sünnet düğünü. Ama birileriyle konuşmak istiyorum. Benimle aynı şeyleri yaşayan beni anlayan birileriyle keşke buralarda olaydınız kızlar.

Benimle aynı şeyleri yaşayan insanlar da varmış. Annem en son hayatımdan tamamen çıkardım. 7.5 aylık hamileyim en son yaptığından sonra her yerden engelleyip sildim. Ne doğumuma ne başka bir şeye istemiyorum. Hayatımdaki her güzel anımı mahvetti. Mezuniyet, isteme, yüzük seçme, düğün, oğlumun sünnet düğünü. Ama birileriyle konuşmak istiyorum. Benimle aynı şeyleri yaşayan beni anlayan birileriyle keşke buralarda olaydınız kızlar.
Aynı evdeyken nasıl yaşıyordunuz?

Aynı evdeyken nasıl yaşıyordunuz?
İşkence gibiydi. Her seferinde kavga çıkarıyordu. Her kavgada haklı çıkmaya çalışıyordu. Yaptığı her şeyin sorumlusu bendim. İstemeye gelecekleri gün gündüz yüzük seçmeye gittik eşimle. Yerleri silmedim diye sürekli mesaj sürekli arıyor. Kuyumcuda işimiz de bitmedi bir türlü apar topar ne seçtim bilemedim. Koşa koşa eve gittim bırakmış gezmeye gidiyor. Tamam anne geldim dedim kolundan tuttum sokakta çekiştirmiş oldum. İstemeden 2 saat önce tek başıma ağlaya ağlaya yerleri sildim.

Son düzenleme:
İşkence gibiydi. Her seferinde kavga çıkarıyordu. Her kavgada haklı çıkmaya çalışıyordu. Yaptığı her şeyin sorumlusu bendim. İstemeye gelecekleri gün gündüz yüzük seçmeye gittik eşimle. Yerleri silmedim diye sürekli mesaj sürekli arıyor. Kuyumcuda işimiz de bitmedi bir türlü apar topar ne seçtim bilemedim. Koşa koşa eve gittim bırakmış gezmeye gidiyor. Tamam anne geldim dedim kolundan tuttum sokakta çekiştirmiş oldum. İstemeden 2 saat önce tek başıma ağlaya ağlaya yerleri sildim.
Vallahi üzüldüm. Ben de annemle ara sıra böyle anlaşmazlıklar çıkar bazen durumsuzdur. Çok özel olucak ama hiç ah edip tutturdu mu size?

Vallahi üzüldüm. Ben de annemle ara sıra böyle anlaşmazlıklar çıkar bazen durumsuzdur. Çok özel olucak ama hiç ah edip tutturdu mu size?
Ah çok etti de tutturamadı. Ama buna benzer ne olaylar oldu. Her özel günüm burnumdan geldi. Evlenmeden önce işkenceydi. Oğluma K v baktı. Kv min annesi öldü 1 hafta bakar mısın dedim geldi 1 gün baktı. 2. Gün bi bahane buldu kaçtı gitti. Çocukla ikimiz kaldık ortada. Ah etse ne olur kaynanam cenazeyi bırakıp köyden apar topar döndü çocuk ortada kalacak diye

Ah çok etti de tutturamadı. Ama buna benzer ne olaylar oldu. Her özel günüm burnumdan geldi. Evlenmeden önce işkenceydi. Oğluma K v baktı. Kv min annesi öldü 1 hafta bakar mısın dedim geldi 1 gün baktı. 2. Gün bi bahane buldu kaçtı gitti. Çocukla ikimiz kaldık ortada. Ah etse ne olur kaynanam cenazeyi bırakıp köyden apar topar döndü çocuk ortada kalacak diye
Anne ahı tutar derler diye dedim yanlış anlamayın lütfen..
Allah size sabır verain umarım aranız düzelir.

Anne ahı tutar derler diye dedim yanlış anlamayın lütfen..
Allah size sabır verain umarım aranız düzelir.
Aramızın düzelmemesi benim için daha hayırlı. Eşim bile en son isyan bayrağını çekti. Her geldiğinde senin sinirlerini zıplatıyor Bir bahaneyle kavga çıkarıyor 1 hafta 10 gün Kendine gelemiyorsun bizim aile huzurumuz kaçıyor istemiyorum dedi 12 yılın sonunda

X