Annem kız kardeşlerime gelinimiz ve annesi yüzünden psikolojik baskı uyguluyor 😭

Zuhalin Cemberleri

Aşk’a Aşık Bir Kadın 🥀
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
13 Ağustos 2023
168
-303
Herkese esenlikler dilerim.

Hemen konuya geçmek istiyorum. Annem hak etmeyen insanlara haddinden fazla değer veriyor. Bunlardan bazıları da, abimin 4 ay önce evlendiği eşi ve eşinin annesi. abimle eşinin evlenmeden önce sekiz yıllık bir ilişkisi vardı. Yani sekiz yıllık ilişkiden sonra ancak evlenebildiler. Bu sekiz yıllık ilişki süresi içersinde bu kadın bizim eve hafta sonları hep kalmaya gelirdi. Bu kadın bizim eve geldiğinde hiçbir işin ucundan dahi tutmazdı yani yediği yemek sofrasını bile biz kaldırdık kızkardeşlerim ve annem. Çünkü abim bizi bu kadına neredeyse köle etmişti ve ona en ufak söz söyletmiyordu.

Kadın diye ifade etmemin sebebi ise, bu kadın abimden on yaş büyük, abim şu anda 28 yaşında kendisi de 39 olacak çok yakın bir süre içersinde ve kendisi yabancı. Bu kadın her doğum günü olduğunda ve onun dini bayramların da biz hep hediye aldık onu kutladık ama karşılığını hiçbir zaman göremedik ne annem, ne de biz. Abim defalarca bu kadının önünde anneme çok bağırdı ve bu yüzden bu kadın artık anneme saygı bile duymuyor.

Tüm bunlara rağmen, Abim sonunda o kadınla evlendi. Dört ay boyunca bizi veya annemi hiçbir vakit evine davet bile etmedi. Üstelik evleri bize sadece 10 dakika mesafede. Buna mukabil, kadının annesi ispanya’da yaşıyor olmasına rağmen, ilk evlendikleri sırada gelip onların evinde bir hafta kaldı. Şimdiyse, yine annesi geldi. Şimdi ise annem ben ve kız kardeşlerime o kadar çok baskı uyguluyor ki, artık bıktık. Annem de nedense kendisine saygı duymayan insanlara karşı sürekli kendini ispatlama ve saygınlık kazanma çabası var. Biz defalarca söyledik, ne bu kadın, ne de annesi bunları hak etmiyor. Annem başı kapalı ve bu yüzden sanki annemi beğenmiyorlar. Halbuki annem bu insanlara, kadının annesi de dahil bir sürü hediye alıp gönderdi. Hem de defalarca. Ama karşılığında en ufak bir hediye geri almadı, sadece çikolata falan ile geçiştirildi. Kız kardeşlerim bir defasında İspanya’ya gittiklerinde onlara yemek bile pişirmemişler di. Önlerine sadece domates peynir ekmek koymuşlar.

Tüm bunlara rağmen annem yine o kadına ve annesine hediyeler almak istiyor, ve kız kardeşlerime bütün evi temizletti. Bununla da kalmayıp bir sürü yemek pişiriyor ve hepimizi kırgından geçirdi. Biz ne yapalım da ikna etmeye edelim bu annem olucak kadını? Nasıl anlatalım bu insanların tüm bu muameleyi hak etmediklerini? Biz söylemeye çalıştığımız vakit bize bağırıyor. Lütfen akıl verin 😭 .

Güncelleme 1:

Okudum ki bazı kişiler konuyu tamamen saptırmış. Burda okunun odak noktası annem gibi kendini ne yaparsa yapsın beğenmeyen ve dışlayan insanlara kendini kanıtlamaya çalışan bir insana nasıl yardım edebilirim di. Ona nasıl önerilerde bulunabileceğim ile ilgili tavsiye almak istemiştim. Ama bazı kişiler beni kadın düşmanı ilan etmiş. Sizin başınıza gelmediği için anlamazsınız elbet. Her görümce ya da her kaynana kötü değil, kötü gelinler de var. Kadının yaşına takıldığımı söyleyenler olmuş. Yaşına başına takılsam ne, takılmasam ne? Bizler kadın erkekten büyük diye o insanı dışlayan insanlar değiliz. Olsaydık zaten 8 sene boyunca bizim evden çıkmamazlık yapmazdı abimin eşi. Bana kadın düşmanı diyenler, asıl kadın düşmanları bence sizlersiniz. Çünkü, ben bir genç kadın olarak burda bir dertten muzdarip olduğumu söyledim, konunun anlaşılması için de içerik verdim, ama asıl kadın düşmanları sırf duyar kasmak için kendilerince konuyu evirip çevirmişler. Ben size çok kısa bir özet vermiştim olanlar hakkında halbuki. Söylediklerim buz dağının görünen kısmıydı. Okuduğunuzu bile anlamadan yorum yapmaya kalmışsınız bazılarınız. Çok yazık.

Son düzenleme:
Anneniz yaşamı boyunca kendisine değer vermeyen insanlara karşı kendisini kanıtlama çabasında yaşamış birisi muhtemelen. Ne yaparsanız yapın değiştiremezsiniz, uğraştiginizla kalirsiniz. Annenizin dediklerini siz yapmayın. Gelinin evini temizlemenizi istiyorsa,"anne sen çok istiyorsan sen kendin temizle" şeklinde cevap verin. İnsan kendini annesine bile ezdirmemeli.

Hemen konuya geçmek istiyorum. Annem hak etmeyen insanlara haddinden fazla değer veriyor. Bunlardan bazıları da, abimin 4 ay önce evlendiği eşi ve eşinin annesi. abimle eşinin evlenmeden önce sekiz yıllık bir ilişkisi vardı. Yani sekiz yıllık ilişkiden sonra ancak evlenebildiler. Bu sekiz yıllık ilişki süresi içersinde bu kadın bizim eve hafta sonları hep kalmaya gelirdi. Bu kadın bizim eve geldiğinde hiçbir işin ucundan dahi tutmazdı yani yediği yemek sofrasını bile biz kaldırdık kızkardeşlerim ve annem. Çünkü abim bizi bu kadına neredeyse köle etmişti ve ona en ufak söz söyletmiyordu.

Kadın diye ifade etmemin sebebi ise, bu kadın abimden on yaş büyük, abim şu anda 28 yaşında kendisi de 39 olacak çok yakın bir süre içersinde ve kendisi yabancı. Bu kadın her doğum günü olduğunda ve onun dini bayramların da biz hep hediye aldık onu kutladık ama karşılığını hiçbir zaman göremedik ne annem, ne de biz. Abim defalarca bu kadının önünde anneme çok bağırdı ve bu yüzden bu kadın artık anneme saygı bile duymuyor.

Tüm bunlara rağmen, Abim sonunda o kadınla evlendi. Dört ay boyunca bizi veya annemi hiçbir vakit evine davet bile etmedi. Üstelik evleri bize sadece 10 dakika mesafede. Buna mukabil, kadının annesi ispanya’da yaşıyor olmasına rağmen, ilk evlendikleri sırada gelip onların evinde bir hafta kaldı. Şimdiyse, yine annesi geldi. Şimdi ise annem ben ve kız kardeşlerime o kadar çok baskı uyguluyor ki, artık bıktık. Annem de nedense kendisine saygı duymayan insanlara karşı sürekli kendini ispatlama ve saygınlık kazanma çabası var. Biz defalarca söyledik, ne bu kadın, ne de annesi bunları hak etmiyor. Annem başı kapalı ve bu yüzden sanki annemi beğenmiyorlar. Halbuki annem bu insanlara, kadının annesi de dahil bir sürü hediye alıp gönderdi. Hem de defalarca. Ama karşılığında en ufak bir hediye geri almadı, sadece çikolata falan ile geçiştirildi. Kız kardeşlerim bir defasında İspanya’ya gittiklerinde onlara yemek bile pişirmemişler di. Önlerine sadece domates peynir ekmek koymuşlar.

Tüm bunlara rağmen annem yine o kadına ve annesine hediyeler almak istiyor, ve kız kardeşlerime bütün evi temizletti. Bununla da kalmayıp bir sürü yemek pişiriyor ve hepimizi kırgından geçirdi. Biz ne yapalım da ikna etmeye edelim bu annem olucak kadını? Nasıl anlatalım bu insanların tüm bu muameleyi hak etmediklerini? Biz söylemeye çalıştığımız vakit bize bağırıyor. Lütfen akıl verin 😭 .
Tam bir görümcesin fatmaaa

anneniz yapıyorsa kendi bileceği iş, sizlik durum sadece size söyleneni yapmamak.
ikisinin arasındaki sorun.siz minimumda iletişime geçin yeter

Kadının yaşça büyük olması , yıllar sonra evlenmeleri falan bizi bağlamıyor.
Ama kendinize saygısızlık yapılmasına izin vermek zorunda değildiniz.
İspat çabası annenizi bağlar. Yapmıyoruz diyip kenara çekileceksiniz.
Sorun büyük olması değil. Sorun neredeyse 40 yaşında olmasına rağmen, hala böyle davranması. Her hafta sonu evine kalmaya gelen insan biraz olsun yakınlık kurmaya çalışmaz mı? Biraz olsun bir işin ucundan tutmaz mi? Hadi utanıyor diyeceksin ama utanan insan neden her hafta sana kalmaya gelsin ki!!? Annem olucak kadına da söz geçiremiyorum. Daha az önce bana yine bağırdı.

Üzülmekte haklısınız annenize.
Ama bu onun tercihi. O bu şekilde yaşamaya alışmış. Bazı insanlar böyledir . Onun da kendince sebepleri var, boyle görmüş böyle doğru sanıyor.
Onu değiştiremezsiniz
Siz kendiniz ne istiyorsanız onu yaparsınız.
Gelin için birseyler yapmak zorunda degilsiniz.
Ama abiniz artik bu kadınla evli. Siz de bunu kabul edin.
Ondan yabanci düşman gibi bahsediyorsunuz. Sevmeseniz bile artık aile olunmuş.
Karışmayın etmeyin
Bırakın abiniz ve eşi nasil takılmak istiyorsa öyle takılsın.

Senin gelinin yok annenin gelini var.
Tam görümcesin bu arada. Tek taraflı abartarak anlattığına da eminim çünkü seni alakadar etmeyen ne kadar şey varsa kötü göstermek için sıralamışsın

Kadinin hayatinin detaylari o kadar önemli degil sonucta abiniz sevmis evlenmis ona yorum yapamayiz da anneniz kendini ezdiriyorsa yapacak bir sey yok abiniz de kok ailesine saygisizlik yapıyor erkekler kok aileyle es arasi dengeyi kuramıyor maalesef
Siz kendiniz nasil davranmak istiyorsaniz oyle.olun saygisizliga da boyun egmeyin annenize de sınırınızı cekin istemediginiz seyi yapmayin

Sorun büyük olması değil. Sorun neredeyse 40 yaşında olmasına rağmen, hala böyle davranması. Her hafta sonu evine kalmaya gelen insan biraz olsun yakınlık kurmaya çalışmaz mı? Biraz olsun bir işin ucundan tutmaz mi? Hadi utanıyor diyeceksin ama utanan insan neden her hafta sana kalmaya gelsin ki!!? Annem olucak kadına da söz geçiremiyorum. Daha az önce bana yine bağırdı.
Ben gelininin her yaptığını makul bulmadım zaten.
Ama o habire çıkıp geliyorsa siz niye hizmet ediyorsunuz onu algılayamadım. Orası sizin hatanız işte.
Madem her hafta sonu geliyor misafirlik durumu yok artık. Hiç gelmemiş gibi normal hayatınıza devam edecektiniz.
Anneniz bağırınca terk edin evi. Hafta sonu değil mi gezin dolaşın. Anneniz bakalım ne kadar dayanacaktı.
Zaten anneniz ve siz böyle hizmet etmeseniz o da gelmezdi bence... O da normal değil dediğim gibi.
Abinizle ilgili yorum yapmak istemiyorum onun zaten çekeceği var.

Görmezden gelin. Kız kardeşlerin de günlük işlerini yapsın gerisine karışmasın. Kadın tutsun temizletsin.

Kadının 10 yaş büyük olmasının konuyla alakası nedir?
Anneniz kadın büyük diye hor mu görmeliydi.
8 yıllık bir ilişki var demek ki iyi anlaşmışlar.
Lafa gelince peygamber 20 yaş büyük kadınla evlendi dersiniz ama başa gelince vaovvvvv

Üzülmekte haklısınız annenize.
Ama bu onun tercihi. O bu şekilde yaşamaya alışmış. Bazı insanlar böyledir . Onun da kendince sebepleri var, boyle görmüş böyle doğru sanıyor.
Onu değiştiremezsiniz
Siz kendiniz ne istiyorsanız onu yaparsınız.
Gelin için birseyler yapmak zorunda degilsiniz.
Ama abiniz artik bu kadınla evli. Siz de bunu kabul edin.
Ondan yabanci düşman gibi bahsediyorsunuz. Sevmeseniz bile artık aile olunmuş.
Karışmayın etmeyin
Bırakın abiniz ve eşi nasil takılmak istiyorsa öyle takılsın.
Benim pek umrumda değiller ki. Abim kiminle evlenirse evlensin. Benim zaten kendi hayatım var. Ben pek görüşmem de aslında . Beni sıkan annemin hak etmeyen insanlar için çocuklarına eziyet etmesi.

X