Annem kız kardeşlerime gelinimiz ve annesi yüzünden psikolojik baskı uyguluyor 😭

Kadinin yasini vurgulamanizdaki amac nedir tam olarak?
Neredeyse 40 yasinda diyerek kendinizi mi rahatlatiyorsunuz? Uzgunum ama bu sinirle asla rahatlayamazsiniz, kadin da en guzel yaslarinda sizden uzak kalarak keyifle yasamaya devam etsin.
Uzakta kalmıyormuş ki, kendi işini yaptırıp kenara oturuyormuş. Bekarken her hafta 2 3 gün geliyordu demiş konu sahibi. Annesi köle etmiş tüm aileyi bu kadına.

Kadinin yasini vurgulamanizdaki amac nedir tam olarak?
Neredeyse 40 yasinda diyerek kendinizi mi rahatlatiyorsunuz? Uzgunum ama bu sinirle asla rahatlayamazsiniz, kadin da en guzel yaslarinda sizden uzak kalarak keyifle yasamaya devam etsin.
Sinirli olduğumu nereden çıkarttınız? Vurgulama nedenimi yazdığım diğer yorumlar zaten cevapladım. Yaşına takılan ben değilim, buradaki insanlar takılmış. Kadınla zaten konuştuğum ettiğim bile yok. Zaten konu yengemle de alakalı değil. Annemle alakalıydı. Neyse siz de burdan uzakta kendinizi rahatlatmaya durun.

Yerden göğe kadar haklısınız ama biz bu toplumda yetiştik yengeniz farklı bir kültürden. Orada da suç annenizde ufaktan iş yaptırsaydı bu kadar sık gelmezdi. İş dediğim de sizi başka bir yere gönderip sofrayı toplatabilirdi. Sizin olmadığınız zamanlar ne yapmış, iki tabak kaldırmamış mı?
Kadınla annem konuşamazlardı bile. Çünkü kadın Türkçe bilmiyor. Daha hala hiç konuşamıyorlar fazla birbirleriyle.

Yaş konusuna takılan sizsiniz ben değil. Takılmasanız ve size batan bir şey olmasa zaten konunun yaşla alakası olmadığını anlardınız. Abimin kiminle evlendiği umrumda bile değil, benim onun yaşını vurgulama nedenim insanlar “ boşver falan, görüşme onla falan diyor”. Ben de zaten kadının yaşının bizden yaşça büyük olduğunu ve aramızda kuşak farkının olduğunu vurgulayıp zaten işim olmaz demeye getiriyorum. Sizin gibilere batan bir şey var ama ne ben anlamadım. Senin gibi okuduğunu anlamayan alıklar yüzünden bir daha ve bir daha tekrar ediyorum maalesef. Hah bak gene tekrar ettim, hay aksi. Ayrıca asıl sorum annem ile ilgiliydi, abimin eşiyle ilgili değil. Konuyu iyi oku, anla ve ondan sonra yorum yaz. Tabi başarabilirsen 😉
Bence sen önce kendine bir uğraş bulmaya çalış.evdd oturmaktan başka bir şey mesela. Tabi basarabilirsen 🤣

biri anneme saygısızlık yapacak yengem de olsa yolardım onu kardeşimi de silerdim. gerçi annem kendini o duruma sokacak kadın da değil. bir yere kadar sabır var. tabi hediyenin karşılığı olmaz ama insan olan bu kadar ilgiden sonra az buz karşılık verirdi.

X