Annem temizliğe dikkat etmiyor

Sayenizde öğrendim ben de pismişim 😂 Gerçi burdaki pek çok konuda ya çok pis hissediyorum kendimi ya fazla titiz.

Her neyse; sonuç olarak orası annenizin evi. Şu an sizin yaşadığınız yer olduğu için rahatsız oluyorsanız siz temizleyeceksiniz. Evlendikten sonrası da sizi ilgilendirmez çünkü ne dedik, orası annenizin evi.

Bunu kendi de demişti kavga etmiştik temizlik yüzünden ben gidince nolcak bu ev dedim temizlikçi tutarım dedi
Doğru demiş, her kadın elinde toz beziyle dolaşmak zorunda değil ki. Nice kişi yapamadığı konularda yapan birinden yardım alıyor. Son sevgilim mesela ütü yapmayı beceremiyordu ama her gün gomlek-kumas pantalon giymesi gereken bir işi vardı. Her pazar resmi kıyafetlerini Makinada yıkayıp poşete tikar, Mahallesindeki ütücüye verirdi, akşam da uğrar, askılı halde alır,dolabına asardi.
Ya da evli ve çalışan bir arkadaşım teee yıllar önce Mahallesindeki bir cateringle anlaşmıştı, iş dönüşü oradan iki kişilik ev yemekleri alırdı, akşam yemek saati geldiğinde mikrodalgada ısıtir, güzel güzel tabaklarla servis ederdi. Her gün çeşit çeşit ev yemeği yerlerdi,hiç zahmet etmeden. Üstelik bana bunu söylediğinde eve neredeyse hiç market alışverişi yapmadığını ve neredeyse yemek yaptığı zamanlarla aynı paraya denk geldiğini söylemişti. Ama zamanından tasarruf etmiş oluyordu (beş yıldır görüşmüyoruz, hala devam ediyor mudur bilmem bu düzene)
Modern dünyanın güzel tarafı. Sen yapamıyorsan, küçük bir ücret karşılığında yapan elbet bulursun.
Ev temizlemek de , bir insanın sırf cinsiyeti kadın olduğu için ona yüklenen bir özellik değildir. Annenizin demek ki içinde yok (benim de içimde yok, bir şeyin gözüme pis gelmesi için gerçek anlamda aşırı pis olması lazım).
Siz varken yardım ediyorsunuz, kocası yardım ediyor... Yardım edecek kimsesi yoksa da parayla gelen biri yardım eder.
Bunu şimdiden düşünüp dertlenmeye çok da gerek yok .
Evde de zaten kendi odanızı ve salonu siz temizliyormussunuz. Geriye ne kalıyor ki? Bırakın kendi odası darmadağınık olsun. Kapıyı kapalı tutun,görmeyin olsun bitsin

Sakin ol sampiyon.
Temizlige bu kadar onem veriyorsan ki ne guzel, ev sato buyuklugunde degilse tek basina sen de yapabilirsin herseyi anne yapmak zorunda degil. Evlendiginde zaten gideceksin.
Ben evlenene kadar evin temizligini ben yapardim anneme yaptirmazdim anneme kiyamadigimdan.

Simdi evlendim hem kendi evimi hem gittigimde arada annemin evini temizlerim oh mis :)) Allah basimdan eksik etmesin yeter.

Evden gidersen de kara kara dusunme hic. Ablanla birlikte her hafta yardımcı tutarsiniz ev pırıl pırıl kalır çok basit. :)

Toz beziyle yiyeceğin defterin çekicin aynı çekmecede ne işi var her şey kendi yerinde olup dağınık olsa gene gam yemicem
20210130_192209.jpg

Doğru demiş, her kadın elinde toz beziyle dolaşmak zorunda değil ki. Nice kişi yapamadığı konularda yapan birinden yardım alıyor. Son sevgilim mesela ütü yapmayı beceremiyordu ama her gün gomlek-kumas pantalon giymesi gereken bir işi vardı. Her pazar resmi kıyafetlerini Makinada yıkayıp poşete tikar, Mahallesindeki ütücüye verirdi, akşam da uğrar, askılı halde alır,dolabına asardi.
Ya da evli ve çalışan bir arkadaşım teee yıllar önce Mahallesindeki bir cateringle anlaşmıştı, iş dönüşü oradan iki kişilik ev yemekleri alırdı, akşam yemek saati geldiğinde mikrodalgada ısıtir, güzel güzel tabaklarla servis ederdi. Her gün çeşit çeşit ev yemeği yerlerdi,hiç zahmet etmeden. Üstelik bana bunu söylediğinde eve neredeyse hiç market alışverişi yapmadığını ve neredeyse yemek yaptığı zamanlarla aynı paraya denk geldiğini söylemişti. Ama zamanından tasarruf etmiş oluyordu (beş yıldır görüşmüyoruz, hala devam ediyor mudur bilmem bu düzene)
Modern dünyanın güzel tarafı. Sen yapamıyorsan, küçük bir ücret karşılığında yapan elbet bulursun.
Ev temizlemek de , bir insanın sırf cinsiyeti kadın olduğu için ona yüklenen bir özellik değildir. Annenizin demek ki içinde yok (benim de içimde yok, bir şeyin gözüme pis gelmesi için gerçek anlamda aşırı pis olması lazım).
Siz varken yardım ediyorsunuz, kocası yardım ediyor... Yardım edecek kimsesi yoksa da parayla gelen biri yardım eder.
Bunu şimdiden düşünüp dertlenmeye çok da gerek yok .
Evde de zaten kendi odanızı ve salonu siz temizliyormussunuz. Geriye ne kalıyor ki? Bırakın kendi odası darmadağınık olsun. Kapıyı kapalı tutun,görmeyin olsun bitsin
Evet dediginizde haklısınız ama bu insanlar bişeyler görmüş en azından o şeyin öyle olmasını biliyo ve destek aliyo ben anneme bu niye böyle diyince nesi varmış diyo

Ben de dağınık bir insanım, iki haftada bir süpürge açsam bana yeter. Çok korkuyorum temizlik,düzen aşığı bir çocuk dogururum diye
O yüzden bebek planlarken Eylüle ekime gelen zamanlarda doğum yapmamaya ekstra dikkat edeceğim, bir başak- bir terazi çocukla anlasamam çünkü:KK66:
Konuya cevap, elli yıldır değişmeyen kadın daha da degismez. Eğer 'babam erken vefat ederse, ben de yokken ne olur evin hali' korkusunda ciddiyseniz böyle bir durumda ablanizla 'bir sen bir ben odeyelim' usulü, ayda iki defa kadın tutun, evi detaylı temizlesin. Böylece evi düzenli tertipli olmasa da en azından pasaktan ölmeyecek kadar temiz olur
Teraziden bildiriyorum, ben gayet de dağınığım :KK70:

Baban değil de annen önce vefat ederse keşke yaşasaydı da etraf pislik içinde olsaydı derdin ama bide böyle düşün...
Annem bana hiç sevgi göstermedi ki Hep dayakla büyüdüm ben hep azarladı beni kalabalıkta azarlardı çok utanırdım şimdi de bi derdin var mı diye sormaz sohbetim yok denicek kadar az

Annem bana hiç sevgi göstermedi ki Hep dayakla büyüdüm ben hep azarladı beni kalabalıkta azarlardı çok utanırdım şimdi de bi derdin var mı diye sormaz sohbetim yok denicek kadar az

Bu yüzden annenize karşı bir sorununuz var bence, mevzu temizlik değil.

Temizlik imandan gelir derler bilir misiniz acaba?

Anneniz pis değil hanımefendi, dağınık. Annenizle kişisel problemleriniz olduğu için kadının yaptığı herşey batıyor ve siz de tolerans gösteremiyorsunuz. Bu kadar basit. Temizlik takıntınız olabilir o zaman 3-4 seneye evlenecekmişsiniz zaten kendi evinizde rahat edersiniz dediğim gibi.

Anneniz pis değil sadece dağınık.Pis olan insan hiç iş yapmaz asıl o zaman evi bok götürür
Yazın çalışıyodum 1 ay eve bakamadım bulaşık deterjanı cam sil çamaşır suyu cif hiç bişey kalmamış alalım da demiyo temiz insan bunlar olmadan nasıl temizlik yapar

ben ne kadar duzenlı bırıysem annem o denlı dagınık bırı
hıjyene dıkkat etmez bır tertıp olusturmaz
13 yasımdan berı evı ben tertıpler temızlerdım duzenlı kadın gelırdı annem hep derdı temızlık yapmayı duzenı sevmıyorum bununla ugrasamam derdı
her yer her yerdeydı
28 yasımda evlendım o yasa kadar koca evı ben cekıp cevırdım malıkane gıbı ev haftalık duzenlı gelen yardımcılar kı temızlık sırketı gelıyor dusunun
her ev tasımasında da evını ben tasıdım annem oturur cay ıcer ben evı ceker cevırırım
evlenırken dayanamadım artık bak evlenıp gıdıcem ne olacak durum dedım
gelen yardımcı halleder dedı :KK70: o kadar kaygısız
evlendım her hafta yıne ugradım evını toparladım ama bı yerden sonra kendıme olan saygımdan bıraktım artık
kadının umrunda degıl yaptıgım verdıgım ugrasın hıc degerı yok evı yenı gelın evı gıbı pırıl pırıl yapıyordum bır hafta sonra çöp ev gıbı
bır ınsan nasıl bu kadar bulasık ve camasır cıkarır anlayamıyordum
sonunda bıraktım ıpını ne halı varsa gorsun pıslık ıcınde yasamak ısteyenı bırakmak lazım o da bunu sevıyor demek kı napalım

Anneniz pis değil hanımefendi, dağınık. Annenizle kişisel problemleriniz olduğu için kadının yaptığı herşey batıyor ve siz de tolerans gösteremiyorsunuz. Bu kadar basit. Temizlik takıntınız olabilir o zaman 3-4 seneye evlenecekmişsiniz zaten kendi evinizde rahat edersiniz dediğim gibi.
Evlenmesem de ev tutarım zaten

Anne olunca sanki yemek yapmak,temizlik düzen vs sadece annenin işi gibi..o evde sizde yaşıyorsunuz Siz neden yapmıyorsunuz? Yada elinize geçen parayı biriktirip temizlikçi çağırın eve 15 gün de bir..
Valla ben iyice biktim ev işinden hergun yap ertesi gün yine aynı.zaten pandemi yüzünden evdeyiz iyice bunaldim yat kalk iş yap bu ne yaa off 😫

ben ne kadar duzenlı bırıysem annem o denlı dagınık bırı
hıjyene dıkkat etmez bır tertıp olusturmaz
13 yasımdan berı evı ben tertıpler temızlerdım duzenlı kadın gelırdı annem hep derdı temızlık yapmayı duzenı sevmıyorum bununla ugrasamam derdı
her yer her yerdeydı
28 yasımda evlendım o yasa kadar koca evı ben cekıp cevırdım malıkane gıbı ev haftalık duzenlı gelen yardımcılar kı temızlık sırketı gelıyor dusunun
her ev tasımasında da evını ben tasıdım annem oturur cay ıcer ben evı ceker cevırırım
evlenırken dayanamadım artık bak evlenıp gıdıcem ne olacak durum dedım
gelen yardımcı halleder dedı :KK70: o kadar kaygısız
evlendım her hafta yıne ugradım evını toparladım ama bı yerden sonra kendıme olan saygımdan bıraktım artık
kadının umrunda degıl yaptıgım verdıgım ugrasın hıc degerı yok evı yenı gelın evı gıbı pırıl pırıl yapıyordum bır hafta sonra çöp ev gıbı
bır ınsan nasıl bu kadar bulasık ve camasır cıkarır anlayamıyordum
sonunda bıraktım ıpını ne halı varsa gorsun pıslık ıcınde yasamak ısteyenı bırakmak lazım o da bunu sevıyor demek kı napalım
Sonunda beni anlayan biri bende kızıyorum bazen hiç bişeye elimi sürmüyorum böyle istiyo demek ki diyorum sadece odamı temizliyorum ve misafir gelecekse yapıyorum ben toplayınca kiziyo bazen aradığını bulamiyomus ellemicekmiş eşyasını

bazı ınsanlar gercekten boyle mesela o bezın yerı bır alt cekmecedır ama oraya koymaz nereye gelırse oraya atar
sız sımdı bu cekmeceyı toplasanız kı ıcınden pil-tornavıda falan da cıksa sasırmam
emınım 2 gun sonra aynısı olacak
kendı evınızde yasayana kadar sabredın yapacak bırsey yok

X