Annem temizliğe dikkat etmiyor

Anne olunca sanki yemek yapmak,temizlik düzen vs sadece annenin işi gibi..o evde sizde yaşıyorsunuz Siz neden yapmıyorsunuz? Yada elinize geçen parayı biriktirip temizlikçi çağırın eve 15 gün de bir..
Valla ben iyice biktim ev işinden hergun yap ertesi gün yine aynı.zaten pandemi yüzünden evdeyiz iyice bunaldim yat kalk iş yap bu ne yaa off
Annemin
Anne olunca sanki yemek yapmak,temizlik düzen vs sadece annenin işi gibi..o evde sizde yaşıyorsunuz Siz neden yapmıyorsunuz? Yada elinize geçen parayı biriktirip temizlikçi çağırın eve 15 gün de bir..
Valla ben iyice biktim ev işinden hergun yap ertesi gün yine aynı.zaten pandemi yüzünden evdeyiz iyice bunaldim yat kalk iş yap bu ne yaa off 😫
Annemin görevi demedim ya da yardım etmiyorum demedim okuduğunuzu anlamiyosunuz galiba ben üniversite okuyorum babam çalişiyo her gün ben yapamam annemin başka işi yok ben temizleyip toplayınca derli toplu tutmuyo zaten o kadar emek çöpe gidiyo

Sonunda beni anlayan biri bende kızıyorum bazen hiç bişeye elimi sürmüyorum böyle istiyo demek ki diyorum sadece odamı temizliyorum ve misafir gelecekse yapıyorum ben toplayınca kiziyo bazen aradığını bulamiyomus ellemicekmiş eşyasını
zaten sızın asıl kızdıgınız sey su
sız temızlık yapmaya razısınız yapıyorsunuz da
ama yaptıgınızı da batırıyor dagıtıyor kız yapmıs dıkkat edeyım demıyor degıl mı asıl sorun bu
cogu kısı ıcın toplamak zordur toplanmısı var kıymetını bılen yok :)
bırlıkte yasadıgınız ıcın zaten temızlıgı bırlıkte yapmak zorundasınız ama bu duzen ısı cıdden can sıkıcı olabılıyor

Annemin

Annemin görevi demedim ya da yardım etmiyorum demedim okuduğunuzu anlamiyosunuz galiba ben üniversite okuyorum babam çalişiyo her gün ben yapamam annemin başka işi yok ben temizleyip toplayınca derli toplu tutmuyo zaten o kadar emek çöpe gidiyo
Asıl siz anlamıyorsunuz,size illa siz yapın demedim temizlikçi tutun madem dedim .
O da çözüm değilse ne düşünüyorsunuz evi ateşe verin madem..Ne diyelim ki başka anlamadım?

zaten sızın asıl kızdıgınız sey su
sız temızlık yapmaya razısınız yapıyorsunuz da
ama yaptıgınızı da batırıyor dagıtıyor kız yapmıs dıkkat edeyım demıyor degıl mı asıl sorun bu
cogu kısı ıcın toplamak zordur toplanmısı var kıymetını bılen yok :)
bırlıkte yasadıgınız ıcın zaten temızlıgı bırlıkte yapmak zorundasınız ama bu duzen ısı cıdden can sıkıcı olabılıyor
Kesinlikle öyle çoğu arkadaşım yardım etmez bi çoğu bilmiyo yemek yapmayı bana bazen şaşiriyolar bu kadar iş yapmama falan anneme sorsak hiç bi iş yapmiyo der ya da bu benim bi görevim gibi davranır

Kesinlikle öyle çoğu arkadaşım yardım etmez bi çoğu bilmiyo yemek yapmayı bana bazen şaşiriyolar bu kadar iş yapmama falan anneme sorsak hiç bi iş yapmiyo der ya da bu benim bi görevim gibi davranır
Göreviniz zaten. Evin temizliği düzeni o evde yaşayan her yetişkin bireyin görevidir. Anneme yardım ediyorum gibi bir şey söz konusu değil.

Ya benim kayınvalidemde böyle bu yüzden eşimde temizlik takıntısı oluşmuş resmen. Ben başka şehirden gelip onların şehrinde düğün yaptık ahali bi girdik eve her yer her yerde onun adına ben utandım böyle şey olamaz. 3 oğlu var 1 kızı kız küçük lise okuyor sizin gibi yapanı da yok. Ailece tanışmaya gidecektik ctesi bize uygundu ama eşim o zaman pazar diye diretti sonradan anladım ctesi gidip evi temizlemişler erkek kardeşiyle. El öpmeye gittik düğünden sonra mutfağa bi girdim neye elimi atsam yağlı tıklım tıkış her şey. Ben eşime hiç bir şey demedim dönerken eşim anladın mı beni eve arkadaşımı çağıramazdım birinin geleceğini öğrendiğimde maçı bırakır wc yi yıkamaya koşardım dedi. Geçen bana halıları yıkadım dedi görüntülü konuşurken asmış halıyı ama lekeler kameradan belli yaa. Şimdi ayda 1 temizlikçi isteyelim biz öderiz dicem ama yanlış anlarlar diye çekiniyorum el kızı sanane derler mi söylesem mi?

Annem kendimi bildim bileli temizliğe dikkat etmiyor bu beni çok yoruyor evde asla düzen yok eline geçeni oraya buraya atıyo gardolabinda kendimi kaybetsem bulamam dağ gibi karmakarışık mutfak çekmeceleri karmakarışık bir şeyi bulmak işkence gibi tezgahı falan hergun silmez dolapları ayda bir silerse siler çoğu şeyi biz dersek belki yapiyo yaptığı bi işi de güzel yapmiyo parlamiyo yaptığı yer cam sıkıyı bulanık bulanık lekeli kaliyo hep diye diye dilimizde tüy bitti ben yapıyorum babam yapiyo işleri yardım ediyoruz ama gene kıymet bilmiyo ben dolapları düzenliyorum bak bozma düzenli kullan diyorum yok 1 hafta sonra gene aynı kendinde hiç düzen yapma gibi bi huyu yok olanı da mahvediyo zaten ben 22 yaşımdayım 3 4 yıl sonra evlenip gidicem belki o zaman bu evin hali ne olucak çok merak ediyorum ya da Allah korusun babam vefat ederse evi kim temizlicek bilmiyorum muhtemelen çöp ev olur istifçilik var biraz gereksiz bişeyi atmaz aylarca öyle durur diye diye zor atıyoruz ablamla beraber bazen gizli gizli çöpe atıyoruz bazı şeyleri ablamda evli ve çocuğu var kendi işlerini zor yapiyo o yüzden yardım edemiyo bana benim nerde yaşıyacagim belli değil evlenirsem uzak olursam yardıma gelemem evi de bok götürür diye korkuyorum anneanem de pis bi kadındı ona çekmiş hiç bişey öğretmemiş ama teyzelerim çok temizdir anneme bişey öğreten olmamış ya da öğrenmek istemedi belki de biz uyarınca bize kızıyo karşılık veriyo bahane üretiyo yoruldum artık yok mu bunun bi çözümü
Yok yani bunun çözümü bilmem kaç yaşındaki insan bu satten sonra temizlik abidesi mi olacak? Bir kere asıl sorun kişinin durumu bildiği hâlde değişmeyi istememesi.Yani ben olsam o evde olduğum sürece kendim yaptığım kadarını yaparım evlendikten sonra da artık yapacak bişey yok.Biraz da hayatta herşey olacağına varır kendinizi yiyip bitirmeyin derim ben.

Yani bu kadının huyu böyle demek ki, ablanızla ortak haftada bir bi temizlik yardımı alın annenize hayrına; o da rahatlar siz de...

Ille pis olmasına gerek yok ztn belli bi yaşi geçmiş insanlar belki de yıllarca temizlik yapmışlar ve artk bıkmışlar. Benim annem öyle mesela kv kp ile yaşamış, rahmetli dedem biraz pisti hatırlıyorum. Wcden çıkarken terlikleri çıkarmayı unutur bütün evi öyle gezerdi bazen 🤦‍♀️ Annem onların işini ayrı yap bizim işimizi ayrı yap bir de çalışırdı kiyamam; şimdi ben bu kadının evine nasıl pis diyeyim pis olsa bile? Corona olmasa hem anneme hem kayinvalideme haftada olmasa da ayda bir temizlikçi ayarlayacağım valla, siz de annenize bi el atın.

Temizlik imandan gelir derler bilir misiniz acaba?
Ne imanlı takılan insanlar var (bilemeyiz parayla imanın kimde olduğu belli olmaz da derler ek olarak) namaz için abdest alıyor ama lavabonun hali içler acısı bizzat bu tarz olaylara şahidim, ne alaka imani sorgulamak... sırattan geçerken sana tutunacak sanki tövbe estafurullah

Gıdalar paketli, akacak kokacak bir sey gorunmuyor.
Abartmasaniz mi
Annem de daginiktir, biraz da pistir
Boyle bir cekmece bizim evde cok muhtemeldi
Biz evlenip gittikce daha titizlesti
Oglum dagittikca o topluyor bana da laf ediyor
Biz darmadaginik evde buyuduk halbuki
Dugun zamani tum evi kendim temizledim
Ikramlari kardeslerimle beraber yaptim
Gelinligimi giymeden 10dk once klozet temizliyordum
Annemse uyuyordu evde misafirler varken
Ama o hep boyleydi yapacak bir sey yok
Kendi evimde kendi duzenim var cok sukur
En buyuk avantaji da bu
Gelip senin evinde ahkam kesmiyor
Şunu soyle yap demiyor
Misafir gibi oturuyor
Benim de annemle aram epey mesafeli
Gidince evi temizler paklar her gun yemek yaparim
Ama yine de bir kiymetim yoktur
Herkes ektiğini biçer
Hic uzulmuyorum artikk

İşte kadın olunca kız çocuğunun bile gözüne batıyorsun. Hizmetçisin ya , babam temizliyor diyor babasına yakışmıyor ben yardım ediyorum diyor o evin kızı değilmiş gibi. Kadınsan hizmetçisin, erkek olup pis olunsa konu açılmazdı. Belki bıkmıştır artık en az 30 yıldır yapıyordur dolabına da başlarım demiştir. Ne bileyim ya, üzüldüm ben.

Ne imanlı takılan insanlar var (bilemeyiz parayla imanın kimde olduğu belli olmaz da derler ek olarak) namaz için abdest alıyor ama lavabonun hali içler acısı bizzat bu tarz olaylara şahidim, ne alaka imani sorgulamak... sırattan geçerken sana tutunacak sanki tövbe estafurullah

Hanımefendi bana bu cümleyi yazınca ben bile kendimi pis hissettim. :KK53: Sanki pisliği dağınıklığı savunuyormuşum gibi imanımı sorguladı akşam akşam. :KK70:

Yazın çalışıyodum 1 ay eve bakamadım bulaşık deterjanı cam sil çamaşır suyu cif hiç bişey kalmamış alalım da demiyo temiz insan bunlar olmadan nasıl temizlik yapar
ne yapsın kadın kuma gibisiniz ya, bu kadar eleştiri neden ? sizi öldürmeden büyütmüş bu kadar pisliğin içinde . belki dağınık belki depresyonda ayrı eve çıkın ya.

Sanki anneye karsı bi kininiz var,dagınıklıgı bahane gibi.
Yani orası genel olarak annenizin evi,cok rahatsızsanız kendi alanınızı temizler,kendi yemeginizi yaparsınız.
Dolap silmiyo diye kadına baskı yapılmaz.
Cam silmeyi ben de beceremeezdim,viledanın bezlerinden kullanıyorum,leke bırakmıyor.

Ben de dağınık bir insanım, iki haftada bir süpürge açsam bana yeter. Çok korkuyorum temizlik,düzen aşığı bir çocuk dogururum diye
O yüzden bebek planlarken Eylüle ekime gelen zamanlarda doğum yapmamaya ekstra dikkat edeceğim, bir başak- bir terazi çocukla anlasamam çünkü:KK66:
Konuya cevap, elli yıldır değişmeyen kadın daha da degismez. Eğer 'babam erken vefat ederse, ben de yokken ne olur evin hali' korkusunda ciddiyseniz böyle bir durumda ablanizla 'bir sen bir ben odeyelim' usulü, ayda iki defa kadın tutun, evi detaylı temizlesin. Böylece evi düzenli tertipli olmasa da en azından pasaktan ölmeyecek kadar temiz olur
Canikom bende bir başak çocuğuyla asla yapamam diyordum noldu biliyor musun ? Yükseleni başak oldu 😂 3 yaşına girecek ,eline bir şey değsin huylanır, üstüne dökülsün değiştirtir. Saniye bırakmıyor beni ama anne temizlik yapacak deyince oturup bekliyor. Geçen sehpa tozlanmış ayy beeğğ anne deyip gidip ıslak mendil alıp silmeye başladı. 3 yaşa 3 ay var. Çok korkuyorum 😱

Canikom bende bir başak çocuğuyla asla yapamam diyordum noldu biliyor musun ? Yükseleni başak oldu 😂 3 yaşına girecek ,eline bir şey değsin huylanır, üstüne dökülsün değiştirtir. Saniye bırakmıyor beni ama anne temizlik yapacak deyince oturup bekliyor. Geçen sehpa tozlanmış ayy beeğğ anne deyip gidip ıslak mendil alıp silmeye başladı. 3 yaşa 3 ay var. Çok korkuyorum 😱
Benim bi arkadasin oglu basak burcuy, 3 yasindayken utusuz gömlek giymiyordu
Annesi evde utu yapinca mutluluktan havalara ucuyormus
Benim oglan oglak burcu azicik tirsiyorum daginik ve pasakli bi yengec olarak...

X