Annem ve akrabalarımin beni etkilemesi

Ben memnunum esyalarimdan kendim begenerek aldim fiyar yazmamin nedeni hava degil aldigim seyler annemin kucumsedigi gibi hir girdugu gibi kofu ucuzluk degil bunu kast ettim ondan yazdim ama bir anlayan yok
Tamam anladım..Yapman gereken bence annenle arana mesafe koymak..Baksana huzurunu bozuyor..Kim bu kadar kısa sürede ev almış ki bak evinizi almışsınız..Gerisi yavaş yavaş tamamlanır oralı olmayacaksın

@R62
Madem annen falan eşyalarına çok takık o zaman diyeceksin ki benim çocuğum küçük yakında eline kalem alıp orayaı burayı çizer o büyüyünce tüm evi komple değiştiririz yazık günah şimdi o kadar para verip niye mahvedeyim de ha bu arada kafana taktığın ve eşine yansıttığın herşey yarın birgün aranızı açar. Gelecekte ki derdin sadece o bunu dedi bu bunu dediye ek olarak kocamla sorunlarım çoğaldı olacak

Allah başka dert vermesin valla evlenirken eşimin ailesi 1 tl yardım etmedi öyle olunca bende ailemden istemedim ama annem yinede yatak.odani yapicam dedi annem yatak odamı yapmasa onu bile alamazdık en son katta 500 tl vardı mutfağa masa takımı aldık geride 1 tl bile yoktu hala zorluğu nu çekiyoruz eskiye göre durumları duzelttik allaha şükür şimdi mucizemi zi bile bekliyoruz ama asla kimsenin ne dediğine takılmam ben perdelerimi yanlarına fonlarını bile pazardan 500 tl ye halettim kiraya oturduğum için hiç takılmadı kimseninde ne dediği önemi yok benim için ben yaşıyorum ben ödüyorum elbet zamanı gelcek herşeyin en iyisini bile yaşayacağıma inanıyorum benim evimde huzurum olsun disardaki köpeklerde anca dedikodumu yapsın hahayt çokta umrumda

Var biraz da sen oyalan.

Kocaya kaçarken anne babanın fikrini sallamazken şimdi niye umursuyorsun?
He de geç. Az görüş. Keyfine bak.
Eşyalarını altın kaplatsan annen görgüsüz der yine kusur bulur. O yüzden sallaaaa.

Şu eziklik duygusundan bir cikarmisiniz? Evet kaçtınız. Ailenizin hoşuna gitmedi belki, ama şimdi ne kararınızı nede hayatınızı onlara begendirmek zorunda değilsiniz. Keşke esinizin ailesi kadar onlar da mütevazi olmayı öğrense. Başkasinin parası ve harcamaları hakkında millet böyle bir bonkör oluyor. Kendileri alıp yapamayacak işlere burun kıvırıyorlar. Borcla alıp pembe ağır mobilya avizeler felan alsaydınız içi daha mi rahat ederdi? Ben sizin yerinizde olsam evimden yuvamdan bu yüzden soğumam. Bana da laf ettiler mutfağımi ikinci el aldığım için. Ama ben hiç kulak asmadim. Neden? Kime ne!

bence sizin ailenizin tarafi sikintili.onlarla gorusmek zorunda degilsiniz mesafe koyun.annenizi de hatri icin ara sira kabul edin.soylediklerine hi hi diyip gecin en iyisi.

Canım bazı olaylarımız benziyor birbirine aileni hiç karıştırmayacaksın bu gibi durumlara evin ve eşin seni ilgilendirir ona gücünüz yetmiş onu almışsınız bende kira ödemiyorum kayınvalidemin bize aldığı evde oturuyorum evimdeki hiç bir eşyamı annemler almadı alamadılar ama annemde evimin yerini beğenmemişti mesela bende dedim buna yetti şimdilik kadının gücü kafamızı sokalım yeter ne istersemde aldı eşimin ailesi bende saygımı sevgimi bozmam hiç bir zaman arada ip olmucak bir ilişkide annen onu demiş baban bunu etmiş olduğu sürece eşinle sen papaz olursun hiç gerek yok annen beğensin yorum yapssın beğenmesin kötü şeyler söylesin boşver ya annene yeri geldiğinde sende söyle beğendiğini al getir onu koyayım de ha bide kimse senden öte, değerli değil böyle yorum yapıyorlarsa birdaha ağırlama alma evine yani ben böyle birşeyle karşı karşıya kalsam almam daha evime görüşmem de yiyecek ekmeğimi onlar vermiyor sonuçta eşine yansıtma bu şeyleri sende soğuma evinden ne var soğuyacak herkes kendi düzenine baksın ya ne fesatlar var ki uzağında arama hepsi yakınındalar sana önerim eşinle bunları paylaşma bıkma bıktırma adamı da işi var mı eve ekmek getiriyormu seni mutlu ediyormu tamam yani başkasının ne önemi var olmasalarda olur !!

son sozune kadar katiliyorum.
konuda kactim kocam onu aldi bunu aldi annem,yengem begenmedi
su kadar para verdikten başka hiç bir şey yok
hayir verilen paralar da öyle az buz mutevazi rakamlar değil bide mutevaziyiz diyor
Şey dikkatimi çekti. Kocam düğünümü en güzel en pahali yerde yaptı diyor ya.

Koca olan adam kendi evlenmiyor da sırf konu sahibinin düğününe harcıyormuş gibi.

Yahu adam kendi düğününü yapıyor. Olayin seninle bir alakası yok diyecektim. Fakat fazla bilgi vermeyeyim beyni yanmasın dedim.

Ban’ı Reddediyorum çok güzel demişsiniz cahillik kokuyor konu bana çakma geldi o ayrı tabi ?

Aradığım yorum

Sizin de üslubunuz çok çirkin. Bence de bir süreliğine ban yemeniz iyi gelebilir

Canm bnm cok fazla kotu yorumlara aldrma ben seni anlayabiliyorim hemen hmn ayni seyleri yasiyorum insan neye kiymet verirse parasini ona harcar aldrmayin ailenize ben aylik 5 bin kazaniyorum esim benden cok kazanir cok sukir evimz arabamiz var ve cok borcumuz yok ama esya sevmiyorim isimi gorsun sık ve kibar dursun yeter bana...benin icin cok esya cok is demek esya hamalligi yapamam deyip almam gereksiz seyleri...benm yasadigim sehrde de gosteris cok severler hatta hep derim esimn memleketindeyiz akrabalarinda da var ac gezer ama borclada olsa gosterisi birakmaz bazilari evimi cok begenir bazilarina cok basit gelir ama ben begeniyorum aldrmiyorum kimseye parami en cok kizima harciyorum ben oyle mutlu oluyorum

Ay annenlere ağzını açıp da ben kaçtım zamanında her şeyimi kocam yaptı sizin yapmanız gerekenler dahil madem arabamızı beğenmiyorsunuz siz alın, madem tv yok gözünüze batıyor siz alın diyemiyor musun? Aklınız mı yok anlamıyorum ki ev senin eşya senin kime ne. Zamanında kaçmışsın adama herşeyi göze alıp şimdi mi başkalarından etkilenir oldun? Çocuk sahibi evli barklı kadınsın ergen ergen davranma rica ederim ya

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…