Annem ve akrabalarımin beni etkilemesi

Cok sagolun yorumunuz icin duygularima tervuman olmussunuz beni konuda en iyi anlayan olmussunuz bazi insanlar burda hava icin yazdigimi sanmiş konuyu dediginizde cok haklisiniz anneme sen aliver madem guzelini diyorum onada yanaşmiyor sadece laf atiyorlar bunu biliorlar ben yalnizim kimsem yok kafami dagitacak birseyim ve ailemde boyle tepkiler verince acaba evim esyalarim cok mu kotu diye kafamda sacma sapan kuruyorum ama esyalatimi kendim begenerek aldim sonucta ama pahali degil diye kotu tepki aliyorum ister istemezde bu bni üzuyo kotu etkileniyorum
kimseyi takmayın kafanıza siz aldınız onlar almadı ve siz kullancaksınz onlar değil gül geç bence sende bul lafını sanane de size ne ki ? de ondan sonra ne dicekler ki ağırlığını koy !

Bende kaçarak evlendim 12 yıllık evliyim yine olsa yine yaparım Allahima şükürler olsun eşim beni hiç bir yönden hiç pişman etmedi ama ailemle ilk baristigim zamanlardan biliyorum sizin şu anda yaşadığınız kaçtım ama onlarada kendimizi ispatlamaliyiz bende bi zaman yaptım onu ordan biliyorum annenizde akrabalarınızda sizin pişman olacağınıza o kadar emin ki onlarda onu ispatlamaya çalışıyor karşılıklı güç gösterisinden başka birşey değil takmayın en çok siz yorulursunuz evliliginiz yıpranır ailenizin boş sözlerini eşinize yansıtıp huzursuzluk çıkmasına izin vermeyin

Mobilya fiyatları konusunda bilgisizdim sayenizde mobilyacıdan fiyat almış kadar bilgi sahibi oldum

Hanımefendi bu kadar para bilgisi vermenizin hiçbir mantıklı yani yok

"Kaçarak evlendim. Evimizi kısa zamanda güzelce döşedik fakat ailem ve akrabalarım her şeyi kötülüyor, beğenmiyor. Bunu kafama çok takıyorum ne yapabilirim"

Bakın bu kadar kısa cümlelerle durumunuzu anlatabiliyorsunuz değil mi?

Sizin yaptığınız gösteriş o yüzden gelen kötü yorumlara kızmaya hakkınız yok.

Ayrıca yorumlardan birisine çok hak verdim.
Ailenizi dinlemeyip kaçacak kadar umursamaz ve cesaret sahibi olup mobilyalara gelen kötü yorumlara takılıyorsunuz. Sizi övmelerini pohpohlamalarını bekliyorsunuz demek ki ve bu yüzden kızgınsınız

Yazım dilinizden nefret ettim!
Başka bir dil beklemiyor kimse, anadilinizi doğru yazın ve okuyun yeterli.

Ayrıca siz de tıpkı anneniz gibi düşünüyorsunuz.
Siz de onlar gibi şaşalı yaşama hevesindesiniz.
Eşinizin durumu var ama size harcamaları yeterli gelmedi, eviniz, eşyalarınız sizi tatmin etmedi.
Ama sesinizi çıkartmıyorsunuz.
Çünkü kaçtınız.
Kolay değil öyle şimdi "onu bunu beğenmedim" demek.
Kaçmayı göze almış biri, eşyalarını beğenmeyen annesini de sustururdu pekala.
Kendisi sorun etmiyorsa a tabii :))

Bu bdv hafızaya acayip iyi geliyor, biri konu açınca bilmece gibi beynimde o kişiyle ilgili geçmişte yazdıklarını aratıyorum. Bulmaca çözmeye gerek yok bdv çok güzel beyin jimnastiği yaptırıyor:kahve:

Tek diyeceğin şey ben siz gibi borç içinde yüzüp hava atma meraklısı değilim de ha bide kaynanamın güzel bi lafı var baya hoşuma gider
Bizi kınayan kinamiza gelmesin.

Siz ne hayatlar var biliyor musunuz? Rabbim şu gününüzü aratmasın size, hazır düğüne konmuş annenizi neden konuşturuyorsunuz ne hakkı var acaba? Herkes elinde ne varsa onunla geçim etmeye çalışmalı bence neden etkileniyorsunuz? Benim 9 yıl ne satın alınmış evim oldu, ne bulaşık makinem, ne halım, nede lcd televizyonum, eşini seven değer gördüğünü bilen eşyanın hayattan, huzurdan önemli olmadığını anlayan bunların zerresini düşünmez, sağlığım yerinde olsum, evlatlarım yanımda olsun yeter zamanla hepsi oldu banada diyenler oldu onun yok bunun yok diye kimsenin ağzını açtırmadım ne hadlerine!

Ailenizi boşverin hayatınıza bakın siz mutluysanız gerisi teferruat.Ailenize de hayatınızdan memnun olduğunuzu hissettirin.Kaçarak evlendiğiniz için yapıyor olabilirler.Takmamaya çalışın.

X