Annem ve akrabalarımin beni etkilemesi

Merhaba arkadaşlar 1bucuk yıllik evliyim 3.ayina girmis bebegim var evlenirken kaçarak evlendim eşimin maddi durumu iyi oldugu icin hic borçsuz şukur esyalarimizi aldik bende herssyin makulune kactim eşim varlikli olsada eşim oldugumuz sehrin en iyi kır dugun salonunda 35bin tllik salonda kinami dugunumu ayri yerde yapti ve evlenirken evde satin alacakti ben dugun tekaşiyla gonlumuze gore araştirip bulamayiz diye sıkintiyada girmesin diye bi sure kirada duralim dedim durduk evliligimin 8.ayinda ev aldik taşindik evim oldugumuz şehrin en güzel sosyetik semtinde evim dubleks bi ev ama 9yıllik bir ev ve bizden önce kiracı durmuş evi mahvetmis biz tasinirken bazi işleri yaptirdik evde boya dolap priz degisimi cesme klozet degisimi gibi evin aşagi katindaki kapilar çok cizik boyaticaktik ama amerikan kapi olduguna boyanmiyormus kapilarda pahali zamanla yavas yavas evimize cok guzel şeyler yapmak istioruz ama eşim ailesiyle para bir ortak çalisiyor o yuzden boyle seyleri yavas yavas yapicaz herkes evi guzel olsun ister ama eşim bu evi uygun gordu o evi aldi 470bin tl ye aldik ama bu fiyata sifir normal dairede alinabilirdi ama eşim bunu uygun görmus ne ypabilirim ki
Kendi ailemle dugunumden sonra barismistik bana sadece barişinca yatak örtusu kadeh takimi almislardi zaten birsey beklentim yoktu annem memnuniyetsiz şahşahayi havayi gösterişi seven bir insan bizim sülalenin çogunlugu oyledir zaten 100bin tlye ev alsalar 150bin tl derler eşyaya giyime kiyafete dugunlere cok para verirler dilden dile şunu almis vs.. konusurlar birbirlerini eşim tarafida tam tersi eskiden yokluk görmusler simdiyse maddi durumlari iyi hem görmediklerine hemde cevresinde olmadigina ve israf sevmediklerine mütavazi sekilde yapmaya calisirlar herseyi benim evimde mutfak masam ve midafir odamda unite ve tv yoktu eve taşininca aliriz yeni evimize gore diye aldik annem evime guzelmis bile gule gule oturun bile demedi şunun şurasi boyle burasi boyle nasil birsey bu boyle diye diye beynimin etini yiyo bu defa gelislerinde mutfak madam ve unite alinmisti annem eve geldi nasil masa bu adam akilli birsey degil kimildiyo dedi cay koydum kestane attim firina nasil kestane bu tat yok tuz yok curuk cikiyo icinden birsey almayi bilmionuz al bak diye diye gosteriyo bn almadim anlamam eşim aldi diorum yine sikayet edio eşim tatli almis yiyo yerken bu tatlida ne bizim oranin tatlisin yerini tutmuyo cok kotu bu ne boyle yanmis yagda kizartilmis gibi iyi birseyiniz yok dedi yine ses etmedim uniteme bakti nasil şey aldin cok basit duruyor salonunda unite salonuna uzun şik şahşali bi unite yakisirdi dedi ben bebek olduguna dısari cikamadim eşim telefindan bana magazaya gidio gosterdi hangisini alalim diye bende bunu seçtim napayim dedim begenmedim deseydin baksin baska yerlerden dedi cok basit cok sıradan diyip durdu
Iyi sen al madem şahsalisini guzelini bende bu uniteyi oturma odama alayim dedim sen o fırsati kaçirdin biz sana evine taşindiginda ne ihtiyacin var diye sorduk bi ihtiyacim yok sagolun diyio geçiştirdin gecmis ola almayiz artik dedi annemin hep haýatimi herseyimi kotu elestirmesine uzuluyorum ve kendi ajrabalarimdan evimi girneye misafirlige gelenler olcak annem misafirler gelcek evin şıkir şikir degil şurasi boyle burasi boyle diyor ve gelen akrabalarimda hic borcsuz 2hafta icinde dugun esya balayi yaptigimiza bakmaz ama kendileri borcun icinede gorseler gösterislerinden yoksun kalmiyorlar yengem geldi evimi geziyor dublex merdiveni ahşap biz degistircez granit ypicaz dedim eski evlerdeki gibi bu merdivenler dedi safir odamda tv goremeyince bombos ne bu boyle evinize hirsizmi girdi tvnizi goturdu dedi insanin ister istemez ağrina gidiyor eşimede ister istemez yansıtiyorum eve şunu alalim bunu degistirelim burayi yptiralim diorum eşimde dolduruşa geldigimin farkinda inat olarak dahada yptirmak istemiyor eşimin akrabalari ailesi evimi saray göruyor esyalarimi onlarda görunuse önem vermiyorlar işi goruyorsa idare ediyorsa yeter ama bizim sulalede göz doyursun tatmin etsin bu kafadalar hepsi ve ben cok üzuluyorum
Esimin 2tane ticari arabasi var işi geregi araba aldimi ticari aliyor gezmeklik araba almayi gerek duymuyor şuanlik annem bna şu araba almis şu kadar fiyata eskidi diger arabasi diye model yukseltiyorlar siz hala gezerken kocaman arabayla gezmeye devam edin diyor eşim işimi goruyor gorununusu napiyim buyuk araba daha rahat diyo almiyor bnde saygi duyuyorum ne diyebilitim ki ama annem akrabalarim ister istemez etkiliyor cok üzuluyotum ve onlarin tepkisiyle evimi esyalarimizi hayatimizi hep eksikli kötu buluyorum ne ypacagim herkes evi eşyasi guzel olsun ister bnde isterdim ama eşim bna ne olanaklar gösteriyorsa bnde ona uyum sagliyorum ne ypabilirim maddi durumumuza gore degil mütevazi bir sekilde dösedim bn çunku zaten kacarak evlenmisim 2hafta icinde herssyimiz aceleyle oldu utandim zora sokmak istemedim eşimleri kayinbabam kurutma makinasi al illa dedi ben asarim camasiri gerek yok dedi bulasik makinesi 3 program yeterli 3program aldim koltuk takimim 8bin tl diger köse koltugumsa 4bin tl yatak odam 18bintl bu sekilde aldim esyalarimi yinede cok ucuzluk kotu esyamda yok aslinda ama boyle tepkilere üzuluyorum misafir odamda yemek masasi aldim sadece 6kisilik konsol almadim bos yere yer kaplamasin odayi kücultmesin diye evleneli 1bucuk yil olmus onu bile hala annem laf edio eşya almasini bilmio diye bn cok üzuluyorum ve evimden esyalarimdan ister istemez soğuyorum

BURADA FIYAT YAZMAMN SEBEB HAVA ATMAK DEGIL HAVA ATACAK BIRSEYDE YOK ZATEN SADECE ALDIGIM SEYLER ANNEMIN KÜCUMSEYIP HOR GORECEK KADAR KOTU ŞEYLER DEGIL BUNU BELRTMEK ISTEDIM
Bence eşin çok kıymetli biri kıymetini bil evini beğenmeyenlerede ben böyle beğendim de geç boşyere huzurunu bozma çünkü eşin kıymayan biri değil sen eşyadan soğudum derken eşin bu davranışlarından dolayı senden soğuyabilir Allah korusun.

Yivanda mutlu isen esyanin, evin bir onemi yok ki. Elalemin lafi bitmez. Onemli olan senin huzurun mutlulugun. Agziniz tatli olsun varsin televizyonunuz olmasin. Gencsiniz daha cok esyalar alirsiniz. Annenize aldirmayin.

Canım belli ki yaşın küçük.. aileni karşına almışsın bir yola çıkmışsın. Vakti zamanında o cesareti göstermişsin. Oradan devam et ve annen dahi olsa prim verme yorumlarına. Ben böyle beğeniyorum. Ben öyle istedim. Biz sadelik seviyoruz. Huzurum yerinde sağlığım yerinde yeter de. Gerçekten eşyadan soğuyacak kadar mesele yok etrafta. Eşin inatlaşmakta haklı. Siz bu hayatı yaşıyorsunuz. Elalem on dakika konuşuyor geçiyor. Annenleri kırarak bir yola çıktığın için annen beğenmemezlik ediyor. Onun onayını alarak evlenseydin sabret kızım daha iyisi de olur eşya önemli değil vs derdi. Gerçekten su sartları arayıp bulamayan var. Kıymet bilmezsen Allah alır elinden.
Tesekkur ederim cok haklisiniz

Bence eşin çok kıymetli biri kıymetini bil evini beğenmeyenlerede ben böyle beğendim de geç boşyere huzurunu bozma çünkü eşin kıymayan biri değil sen eşyadan soğudum derken eşin bu davranışlarından dolayı senden soğuyabilir Allah korusun.
Esyalarimdan sogumuyorum cunku kendim begenerek aliyorum hayatimdan soguyorum evimden yorumunuz icin tesekkur ederim

Yarısına kadar okudum.
Özet olarak para var ama annem beğenmiyor demek gibi biy.
Anneniz tam bu toplumun annesi ve annelerin geneli öyle.
Sen mutluluğuna bak.

Ah be kuzum ne yapıcaksın milleti o bunu dedi su bunu dedi... Otur kalk şükret burda bir çok konu var kaçıp pişman olan, gelinlik giyemeyen, kocası sorumsuz, şiddet yanlısı olan.. Ne güzel bak adam herseyi yapmış düğününü eşyamı evini bile almıs... Millet herseyi der sen o evi altınlada kaplasan niye gümüş degil derler.. Sen yuvanda mutlumusun, esin bir dediğini ikeletmiyorsa, evinde işinde gücündeyse neden milletin lafına bakıyorsun.. Ben böyle seviyorum eşimle beraber seçtik kendi zevkim, daha iyilerini siz kendinize, çocugunuza yapın de. Evinin huzuru önemli.. Dört dörtlük eşyan olsun mutluluk olmadıktan sonra.. Kimsenin etkisinde kalma sakın. Kocanada birsey deme laf edenler aksm oldumu kapısını kapatıp evine giriyor sen evinde onlar yüzünden neden huzursuzluk çıkarıyorsun
Haklisiniz tesekkur ederim

Kacarak evlendigin kocan sehrin en sosyetik yerinden 460 bine ev aliyor ama kestanenin kurtsuzunu almiyor.Boyle şahsahali hayat olmaz 😏 gerekirse kocana rest cek ve kurtsuz kestane aldirt.Şahşahali hayat surenler hep kurtsuz kestane yerler.
Kestane kurtlu cikmis eşim işinden yorgun gec saatte pazara cikmis gormus almis geçmis sonucta ve bn maddiyati alinanlarin fiyatini kotu niyetle yazmadim annemin kucumsedigi gibi kotu birseyler almadim eşim sagolsun iyisinden almaya calisti bunu kast ettim ondan fiyat yazdim

yaşın küçük belliki . Annene ve ailene biraz sert çıkman gerekiyor bence . Dinleme onları mümkünse de az görüş . Eşin ve eşinin ailesi doğru olanı yapıyor .
Evet ama aileme gereken cvabi az da olsa veriorum yinede anlamiolar konusmaya devam ediyorlar cok bunaliyorum

Merhaba arkadaşlar 1bucuk yıllik evliyim 3.ayina girmis bebegim var evlenirken kaçarak evlendim eşimin maddi durumu iyi oldugu icin hic borçsuz şukur esyalarimizi aldik bende herssyin makulune kactim eşim varlikli olsada eşim oldugumuz sehrin en iyi kır dugun salonunda 35bin tllik salonda kinami dugunumu ayri yerde yapti ve evlenirken evde satin alacakti ben dugun tekaşiyla gonlumuze gore araştirip bulamayiz diye sıkintiyada girmesin diye bi sure kirada duralim dedim durduk evliligimin 8.ayinda ev aldik taşindik evim oldugumuz şehrin en güzel sosyetik semtinde evim dubleks bi ev ama 9yıllik bir ev ve bizden önce kiracı durmuş evi mahvetmis biz tasinirken bazi işleri yaptirdik evde boya dolap priz degisimi cesme klozet degisimi gibi evin aşagi katindaki kapilar çok cizik boyaticaktik ama amerikan kapi olduguna boyanmiyormus kapilarda pahali zamanla yavas yavas evimize cok guzel şeyler yapmak istioruz ama eşim ailesiyle para bir ortak çalisiyor o yuzden boyle seyleri yavas yavas yapicaz herkes evi guzel olsun ister ama eşim bu evi uygun gordu o evi aldi 470bin tl ye aldik ama bu fiyata sifir normal dairede alinabilirdi ama eşim bunu uygun görmus ne ypabilirim ki
Kendi ailemle dugunumden sonra barismistik bana sadece barişinca yatak örtusu kadeh takimi almislardi zaten birsey beklentim yoktu annem memnuniyetsiz şahşahayi havayi gösterişi seven bir insan bizim sülalenin çogunlugu oyledir zaten 100bin tlye ev alsalar 150bin tl derler eşyaya giyime kiyafete dugunlere cok para verirler dilden dile şunu almis vs.. konusurlar birbirlerini eşim tarafida tam tersi eskiden yokluk görmusler simdiyse maddi durumlari iyi hem görmediklerine hemde cevresinde olmadigina ve israf sevmediklerine mütavazi sekilde yapmaya calisirlar herseyi benim evimde mutfak masam ve midafir odamda unite ve tv yoktu eve taşininca aliriz yeni evimize gore diye aldik annem evime guzelmis bile gule gule oturun bile demedi şunun şurasi boyle burasi boyle nasil birsey bu boyle diye diye beynimin etini yiyo bu defa gelislerinde mutfak madam ve unite alinmisti annem eve geldi nasil masa bu adam akilli birsey degil kimildiyo dedi cay koydum kestane attim firina nasil kestane bu tat yok tuz yok curuk cikiyo icinden birsey almayi bilmionuz al bak diye diye gosteriyo bn almadim anlamam eşim aldi diorum yine sikayet edio eşim tatli almis yiyo yerken bu tatlida ne bizim oranin tatlisin yerini tutmuyo cok kotu bu ne boyle yanmis yagda kizartilmis gibi iyi birseyiniz yok dedi yine ses etmedim uniteme bakti nasil şey aldin cok basit duruyor salonunda unite salonuna uzun şik şahşali bi unite yakisirdi dedi ben bebek olduguna dısari cikamadim eşim telefindan bana magazaya gidio gosterdi hangisini alalim diye bende bunu seçtim napayim dedim begenmedim deseydin baksin baska yerlerden dedi cok basit cok sıradan diyip durdu
Iyi sen al madem şahsalisini guzelini bende bu uniteyi oturma odama alayim dedim sen o fırsati kaçirdin biz sana evine taşindiginda ne ihtiyacin var diye sorduk bi ihtiyacim yok sagolun diyio geçiştirdin gecmis ola almayiz artik dedi annemin hep haýatimi herseyimi kotu elestirmesine uzuluyorum ve kendi ajrabalarimdan evimi girneye misafirlige gelenler olcak annem misafirler gelcek evin şıkir şikir degil şurasi boyle burasi boyle diyor ve gelen akrabalarimda hic borcsuz 2hafta icinde dugun esya balayi yaptigimiza bakmaz ama kendileri borcun icinede gorseler gösterislerinden yoksun kalmiyorlar yengem geldi evimi geziyor dublex merdiveni ahşap biz degistircez granit ypicaz dedim eski evlerdeki gibi bu merdivenler dedi safir odamda tv goremeyince bombos ne bu boyle evinize hirsizmi girdi tvnizi goturdu dedi insanin ister istemez ağrina gidiyor eşimede ister istemez yansıtiyorum eve şunu alalim bunu degistirelim burayi yptiralim diorum eşimde dolduruşa geldigimin farkinda inat olarak dahada yptirmak istemiyor eşimin akrabalari ailesi evimi saray göruyor esyalarimi onlarda görunuse önem vermiyorlar işi goruyorsa idare ediyorsa yeter ama bizim sulalede göz doyursun tatmin etsin bu kafadalar hepsi ve ben cok üzuluyorum
Esimin 2tane ticari arabasi var işi geregi araba aldimi ticari aliyor gezmeklik araba almayi gerek duymuyor şuanlik annem bna şu araba almis şu kadar fiyata eskidi diger arabasi diye model yukseltiyorlar siz hala gezerken kocaman arabayla gezmeye devam edin diyor eşim işimi goruyor gorununusu napiyim buyuk araba daha rahat diyo almiyor bnde saygi duyuyorum ne diyebilitim ki ama annem akrabalarim ister istemez etkiliyor cok üzuluyotum ve onlarin tepkisiyle evimi esyalarimizi hayatimizi hep eksikli kötu buluyorum ne ypacagim herkes evi eşyasi guzel olsun ister bnde isterdim ama eşim bna ne olanaklar gösteriyorsa bnde ona uyum sagliyorum ne ypabilirim maddi durumumuza gore degil mütevazi bir sekilde dösedim bn çunku zaten kacarak evlenmisim 2hafta icinde herssyimiz aceleyle oldu utandim zora sokmak istemedim eşimleri kayinbabam kurutma makinasi al illa dedi ben asarim camasiri gerek yok dedi bulasik makinesi 3 program yeterli 3program aldim koltuk takimim 8bin tl diger köse koltugumsa 4bin tl yatak odam 18bintl bu sekilde aldim esyalarimi yinede cok ucuzluk kotu esyamda yok aslinda ama boyle tepkilere üzuluyorum misafir odamda yemek masasi aldim sadece 6kisilik konsol almadim bos yere yer kaplamasin odayi kücultmesin diye evleneli 1bucuk yil olmus onu bile hala annem laf edio eşya almasini bilmio diye bn cok üzuluyorum ve evimden esyalarimdan ister istemez soğuyorum

BURADA FIYAT YAZMAMN SEBEB HAVA ATMAK DEGIL HAVA ATACAK BIRSEYDE YOK ZATEN SADECE ALDIGIM SEYLER ANNEMIN KÜCUMSEYIP HOR GORECEK KADAR KOTU ŞEYLER DEGIL BUNU BELRTMEK ISTEDIM

İçim şişti vallahi.

Kaç yaşındasınız? Evlilik olgunluğunda değilsiniz, o ne dedi bu bunu dediyle en basit eşya seçimlerinizi bile bu kadar sorguluyorsanız..Gerçi aileniz de ilginç. Ailede görmemişlik var mı biraz?

Bir de sürekli “ne yapabilirim ki ne yapabilirim ki” demişsiniz. Yaşadığınız hayattan bu kadar memnuniyetsizseniz, emin olun bi şeyler yapabilirsiniz. Annenize memnuniyetsiz demişsiniz ama annenize düşündüğünüzden çok benziyorsunuz sanırım.

Tek bir yerde yan yana iki nokta gördüm, o da yanlış zaten. Çünkü öyle bir noktalama işareti yok.
Diğer yerler için "eşim nokta almamı uygun görmüyor, ne yapabilirim ki" şeklinde bir açıklama gelecek diye korkuyorum.

Yorumların hepsini okumadım. Gösterişi bu kadar seven aileniz evliliğinize neden onay vermedi bilmiyorum o yüzden.
Ama madem kaçacak cesaretiniz vardı, televizyon ünitesi için cevap vermek neden zor geliyor onu anlamadım.
"Ben bunu beğendim, bunu aldım. Tıpkı kocamı beğenip itirazlarınıza rağmen onu aldığım gibi" deyin bence.
Ya da "kocamı alırken size sormadım, tv ünitesini mi soracağım" diyebilirsiniz.

Verebileceğim tek öneri bu. Çünkü ailece derdinizin ve amacınızın ne olduğunu hiç anlamadım.

Canım bazı olaylarımız benziyor birbirine aileni hiç karıştırmayacaksın bu gibi durumlara evin ve eşin seni ilgilendirir ona gücünüz yetmiş onu almışsınız bende kira ödemiyorum kayınvalidemin bize aldığı evde oturuyorum evimdeki hiç bir eşyamı annemler almadı alamadılar ama annemde evimin yerini beğenmemişti mesela bende dedim buna yetti şimdilik kadının gücü kafamızı sokalım yeter ne istersemde aldı eşimin ailesi bende saygımı sevgimi bozmam hiç bir zaman arada ip olmucak bir ilişkide annen onu demiş baban bunu etmiş olduğu sürece eşinle sen papaz olursun hiç gerek yok annen beğensin yorum yapssın beğenmesin kötü şeyler söylesin boşver ya annene yeri geldiğinde sende söyle beğendiğini al getir onu koyayım de ha bide kimse senden öte, değerli değil böyle yorum yapıyorlarsa birdaha ağırlama alma evine yani ben böyle birşeyle karşı karşıya kalsam almam daha evime görüşmem de yiyecek ekmeğimi onlar vermiyor sonuçta eşine yansıtma bu şeyleri sende soğuma evinden ne var soğuyacak herkes kendi düzenine baksın ya ne fesatlar var ki uzağında arama hepsi yakınındalar sana önerim eşinle bunları paylaşma bıkma bıktırma adamı da işi var mı eve ekmek getiriyormu seni mutlu ediyormu tamam yani başkasının ne önemi var olmasalarda olur !! :stop:
Cok sagolun yorumunuz icin duygularima tervuman olmussunuz beni konuda en iyi anlayan olmussunuz bazi insanlar burda hava icin yazdigimi sanmiş konuyu dediginizde cok haklisiniz anneme sen aliver madem guzelini diyorum onada yanaşmiyor sadece laf atiyorlar bunu biliorlar ben yalnizim kimsem yok kafami dagitacak birseyim ve ailemde boyle tepkiler verince acaba evim esyalarim cok mu kotu diye kafamda sacma sapan kuruyorum ama esyalatimi kendim begenerek aldim sonucta ama pahali degil diye kotu tepki aliyorum ister istemezde bu bni üzuyo kotu etkileniyorum

Canm bnm cok fazla kotu yorumlara aldrma ben seni anlayabiliyorim hemen hmn ayni seyleri yasiyorum insan neye kiymet verirse parasini ona harcar aldrmayin ailenize ben aylik 5 bin kazaniyorum esim benden cok kazanir cok sukir evimz arabamiz var ve cok borcumuz yok ama esya sevmiyorim isimi gorsun sık ve kibar dursun yeter bana...benin icin cok esya cok is demek esya hamalligi yapamam deyip almam gereksiz seyleri...benm yasadigim sehrde de gosteris cok severler hatta hep derim esimn memleketindeyiz akrabalarinda da var ac gezer ama borclada olsa gosterisi birakmaz bazilari evimi cok begenir bazilarina cok basit gelir ama ben begeniyorum aldrmiyorum kimseye parami en cok kizima harciyorum ben oyle mutlu oluyorum
Ne guzel zaten dogrusu bu sizin cevrenizle benim cevrem ayni ama onlar onlarla övunuyor annemde surekli dilinden onkari düsurmuyor bu bni sıkiyor ben esyalarimi kendim begenerek aldim ve eşim sağolsun herseyimi ypmaya calisiyor ben niye kocami zora sokayim ki

Canım ben seni anlyrm meselası benim evimde dupleks bi tane odam boş kaldı ama ayilem geldiyinde boş oda hiç gğzel diyil dedi diye eşim gidip orayısinema odası yaptı meselağ mi safir odamdaki TV uçuzdu 6bin tele. Annem dedi bu hem kğçük hem uçuz kocam heemn onun yerine 10bin teleye yeni TV aldı fiyat söylüyorm ama anlaman için meselağ yatak odamı ben çok uçuz aldım 22 bin tele o zaman bana 300 gram bilerzik taktı eşim paramız biraz azalmıştı o yüzden uçuz ytak odasına bişiy demedim ama sen aldır çğnkü o paralar nereye gşdecek elpette en iyisini yaptır ben bebekten dolayı dışarı çıkmazsam elpise bilem alırken eşim mapazadan eve elpise yollar beğendiğimi alırım gerisini yollarım bunu niye söyledim sen mağazaya gidemedin diye uçuz basit bişiy almak yerine üç dört tane eve gönderip seç demeai gerekliydi sen çok fedakarca davranmışsın eşin ı yüsden büyle yapıyur olabilir canım

milletin saçma sapan konuşmalarına tak kocanla aranı kötü et de gör gününü o zaman... ne diyelim yani şimdi? millet evine 2 bin tl verip koltuk alamıyor elalemin eskileriyle oturuyor. yok akrabalarının sözlerinden etkileniyormuş da ağırına gidiyormuş da.. iyi koca bulmuşsun yine sıkı sıkı tut, bu şekilde kaçırırsın....

akrabaların annen falan da bariz bi şekilde hem kaçmana olan öfkelerini yansıtıyorlar hem de kıskanıyorlar iyi şartlarda yaşamanı, kusura bakma.

Allah başka dert vermesin valla 😂 evlenirken eşimin ailesi 1 tl yardım etmedi öyle olunca bende ailemden istemedim ama annem yinede yatak.odani yapicam dedi annem yatak odamı yapmasa onu bile alamazdık en son katta 500 tl vardı mutfağa masa takımı aldık geride 1 tl bile yoktu hala zorluğu nu çekiyoruz eskiye göre durumları duzelttik allaha şükür şimdi mucizemi zi bile bekliyoruz ama asla kimsenin ne dediğine takılmam ben perdelerimi yanlarına fonlarını bile pazardan 500 tl ye halettim kiraya oturduğum için hiç takılmadı kimseninde ne dediği önemi yok benim için ben yaşıyorum ben ödüyorum elbet zamanı gelcek herşeyin en iyisini bile yaşayacağıma inanıyorum benim evimde huzurum olsun disardaki köpeklerde anca dedikodumu yapsın hahayt çokta umrumda 😂😂
En dogrusu

Anladigim kadariyla hayatiniz kendi kontrolunuzde degil. Aileniz bisey soyluyor siz gaza gelip esinize soyluyorsunuz, esiniz kendi dedigini yapiyor, siz sadece insanlarin laf soyledigi kendi hayatini eline alamayan bir kisisiniz.
Evi esiniz secmis, esyalari esiniz secmis kestaneyi bile eşiniz secmis anneniz begenmemis ee siz ya siz nerdesiniz?
Dogru aslinda

Keşke şükretmeyi bilmiş olsanız ailecek. Senin o ucuz dediğin mobilya eşya ev vs. Günümüzde malesef lükse kaçıyor . Birde ucuzunu aldımda begenmiyorlar diye üzülüyosun ya pes yani . Acaba pahalısını aldırmış olsaydın (sana göre ) yine üzülebilecekmiydin ailenin yorumlarına bilemedim...

X