Annem

Çok kötü olmuş uzuldüm adınıza. Anneniz çok korkunç şeyler söylemiş. İnsan evladına beddua etmez. Kapalilik da allahla sizin aranözda , kimsa karisamaz. Bana ablam.boyle bir baskı yaptı 2 yıl falan. En son dedim abla sen bir yıl hergün 5 vakit namazini kıl aksatmadan hiç sonra gel bana karış diye. O saatten sonra karismadı. Dini bir tek bas kapatmak sanıyor zira.

Aynen. Çocuk sevelim ilerde bize bakar yalnız kalmayalım gibi dusüncelerle bile isteye çocuk doguruyoruz. Çocuğa yok ben ateşlendiğinde sabaha kadar uyanik kaldim vs. Duygu somurüleri asirı saçma geliyor el kadar bebek e bi zahmet uyanik kal da bak sabaha kadar. Doğurmasaydı madem

Kızlar fotoğraf koymayı denedim ama koyamadım buraya her neyse yazarak anlatayım.
Bu annemle olan ikinci konum ilk konumu bilmeyenler girip okuyabilirsiniz.
En son size görüşmek istemiyorum annemle psikolojimi çok yıprattı dedim ama maalesef ki dayanamadım gene görüştüm. Kızlar ben kapalı bir insandım ve açıldım. Biliyorum belki yanlış birşey yaptım ama ben daha ilk okul 5 e gidiyorken zorla kapatılmış biriyim. Bazen dayakla. Bazen başını kapatmazsan seni çarşıya götürmem oraya buraya götürmem asla kısa kollu bile giyemeyen biriydim benim tercihim değildi sevdirmediler bana böyle yaparak.zamanla severek ve kendi isteğimle geri kapanmak istiyorum tabi ki ama zamanla. Neyse benim açıldığımı duyan annem beni bütün akrabalarımla küstürdü. Numaramı değiştirdim bir kaç ay konuşmadık. Ben kardeşimle konuşurken özledim eskisi gibi değilim öyle böyle gene inandırdı kendini bana geri onu aramaya başladım ki annem tarafından sevildiğimi istemek sadece tek amacım. En son bir ay önce konuştuk ben aramayınca oda beni hiç aramadı. Taki bugüne kadar. Sabah aradı açtım. Neyse öyle böyle konuşurken haliyle samimi olamıyorum birden. Beni hiç arayıp sormuyor beni geçtim torununu bile merak etmiyor. Ağlamaya başladı ben ona soğuk davranıyormuşum iğneleyici laflar sokuyormuşum ki sadece yaptıklarını kabul etmediğini diyorum. Yememiş yedirmiş giymemiş giydirmiş. Keşke dedim onları yapmasaydın da beni biraz sevseydin. Ölürsem mezar taşıma sebebi kızımdır dedi kapattı. Arkasından ben mesaj yazdım. Sen şimdiye kadar bana annelik yapmadın. Ama annemsin diye hep ben geldim bundan sonra gelmem sende vicdan merhamet yok bana dayanamayanı evladıma dayanamayanı bende dayanamam bu saatten sonra dedim. O da bana cehenneme kadar yolun var yükseklerden ucuyorsun ama düşüşün muhteşem olacak dedi. Ben hayırsız evlatmışım. Bana hep beddua edecekmiş. Geri kapanmazsam asla evine giremezmişim. Onlara böyle layık olurmuşum ancak. Anne bana şimdiye kadar hiç hayır dua etmedin ama sana olmasın gene de hiç birsey bana olsun dedim ve engelledim. Hastayız oğlumla beraber çok ağladım. Yaptıklarını asla kabul etmiyor. Hep o haklı hayırlı evladı olabilmek için kukla olmam gerek beni o yönetmesi gerek. Bilmiyorum şuan gene kendimi çok çaresiz hissediyorum. Ve anlatarak içimi dökmek istedim. Yazım yanlışlarım olabilir pek kendimde değilim kusura bakmayın 🙏
Anneniz size iyi gelmiyor, bir süre uzak durun...
Anne baba hakkı çok büyük, her türlü huysuzlukları da baş üstüne ama annenizin tavrı da hiç normal değil, size zorla birseyler yaptırmaya çalışması kabul edilemez.. Allah size sabır versin…

Tabi ki öyle zaten şimdiye kadar herseyi kabullenip sırf günaha girmemek için sırf Rabbım beni bu konuda sorguya çekmesin diye hep ben gittim yaptığı onca şeye rağmen sürekli önceki konumdan bahsediyorum ama okuyunca anlarsınız. Evinde birsey eksik olsa alırdım çarşıya gitsem ufak hediyeler alırdım ki doğum günleri anne günleri asla geçmez mesela geçen anneler gününde gönderdiğim çiçeklerin yüzüne bile bakmamış. En ufak örnek vereyim tamam ben onun için hayırsız bir evladım kötü sözler asla söylemedim. Bana dayanabiliyor belki peki torununa nasıl dayanıyor sırf benim annem istediği için istediği ismi koydum oğluma ama sevmedi gene de sen naparsan yap torunumu göster demedi onu hiç görmeye gelmedi torunu daha 1 yaşındaydı biz misafirliğe gitmiştik oraya gelip bağırdı çağırdı kufretti bize insan napar görünce dayanamaz değil mi ben hepsini affettim Allah korusun birsey olsa koşarım dayanamam ki ama beni çok yıprattı dayanamayacak noktaya gelip ilaçlar bile kullandım şuan aklım başımda şükür sadece buraya anlatıp içimi dökmek istedim yorumun için teşekkür ederim sizede
Sadece kırıcı konuşma sen annene biraz mesafeli olursun. Belki bu daha hayırlıdır canım. Allah yardımcın olsun ❤️

Dindar bir anne evladına or**** ka**** demez diyemez
Cunku bu iftiraya girer
İftira affı olmayan günahlardan biridir
Sizden helallik alması şarttır.
Benim ailem annemde dindar hacca gitmiş bir kadın
Ben açığım tabii ki çok açık giyindigim zamanlarda uygun bir dille uyarır
Bu çok kısa göğsün çok açık vs.
Günah almak istemem fakat ailen önce dilini düzeltsin
Muhtemelen annenin psikolojisi bozuk
Cunku inanan bilir ki
Başını her kapatan Müslüman
Her başı açık olan kadin or**** değildir.
Başı kapatmak simge haline gelmemelidir.

Ailem dindar bir ailedir. Ben açıldım diye beni dinden çıkmış ilan ettiler. (Tövbe haşa) ama ne olursa olsun evlatlarıyımı kabul etmiyorlar. Ona karşı şimdiye kadar kötü sözüm hakaretim olmadı o hep bana etti. İstediği birsey olmayınca bana evladımın yanında afedersin sen o*ospusun sen k*ltaksın demiş insan. Bunlara rağmen hep affettim hep affettim eski konumu okumak isterseniz anlarsınız daha çok. Teşekkür ederim size de 🙏
Herkes anne olamaz. Doğurmak başka birşey anne olmak başka birşey..

Dindar bir anne evladına or**** ka**** demez diyemez
Cunku bu iftiraya girer
İftira affı olmayan günahlardan biridir
Sizden helallik alması şarttır.
Benim ailem annemde dindar hacca gitmiş bir kadın
Ben açığım tabii ki çok açık giyindigim zamanlarda uygun bir dille uyarır
Bu çok kısa göğsün çok açık vs.
Günah almak istemem fakat ailen önce dilini düzeltsin
Muhtemelen annenin psikolojisi bozuk
Cunku inanan bilir ki
Başını her kapatan Müslüman
Her başı açık olan kadin or**** değildir.
Başı kapatmak simge haline gelmemelidir.
Aynen öyle. O bana çocukluğumdan beri o cümleleri kurar sevgisinden çok onunla ilgili kötü zamanlarımı anılarımı hatırlarım hep

X