Anneme çok kırgınım bir yanım eksik gibi

Arkadaşlar temmuzda 3 yıllık evli olacağım. Evlendikten 3 ay sonra gene kaldım ve kimyasal olup düşük yaptım anneme söyledim o da birşey olmaz daha yenisin yine olur hemen olmadığına sevindi diye geçiştirdi. Bende o günden sonra hiçbir şeyimi anneme demedim. O günden sonra 2 kez daha kimyasal gebelik geçirdim ve söylemedim. Şimdi de annem bir kere bile olsun sormadı ki bir sorun mu var ya da yanındayım derdin ne diye sormadı. Bugün bir aile günümüz vardı orada birinin bebeğine küçük misafirimizin cinsiyeti nedir başka birine hadi sende yap geç kalma diye şeyler söyledi. Ben ortama girince sustu. Yaa evet beni sıkboğaz edip sormasını istemem ama anneminde benimle ilgilenmesini usulüne uygun sormasını beni yalnız bırakmasını istemem. Öyle kırgınım ki. Bebeğim olmuyor 1 yıldır deniyoruz 2 kimyasal gebelik geçirdim kendimi yalnız hissediyorum. İnsan annesiyle konuşamazsa ne hisseder. Öyleyim işte. Tamama ya çalışıyorum kafamdan atmak istiyorum Allaha teslim oldum. Ama annem beni öyle üzdü ki. Yani insan niye böyle yapar ki?
Kimyasal gebelik çoğu kadının başına gelen , yine çoğu kadının farketmemesiyle regl ile atlan bir şey. Genelde gebelik planlayanların , erken erken test yapıp öğrenmek isteyenlerin farkettiği düşükten sayılmayan bir durum..yani annenizin ne demesini isterdiniz ki ? Benim de kızımın başına gelse aynısını söylerdim, bir daha da sormazdım, çünkü yarasına tuz biber ekiyormuş , ah vah yaparak derdini büyütüyormuşum gibi düşünürdüm, tabi benle paylaşmak isterse yanında olmaya çalışırdım ama bu da diz döverek değil, yani sizin gibi düşünen kızım yine memnun olmazdı . Başka doktora mı gitsen , hayırlısı nasip üzme kendini derdim.. gebeliği çok istediğiniz için sizi anlıyorum , kimyasal gebeliklerle umutlanıp sonraki hayal kırıklığı epey sizi üzmüştür ama annenize bu konuda haksızlık etmişsiniz.. odaya girdiğinizde bebekle ilgili konuşmayı kesmesinin bile , sizi üzmemek için olduğu çok belli.. Bebek isteyen çiftlere evladın dahi olsa bu konuların sorulmaması en doğrusu , çiftler en çok sorulardan yara alıyorlar tersini ilk defa gördüm.

Anneniz üsteleyip sorsa bu kez üzülüyorum sürekli soruyor diyecektiniz muhtemelen.
Kadın size hic konusunu açmamış üzmemek icin ,hamile kalırsa söyler diyerek siz neler neler kurmuşsunuz.
Siz de anne olacaksınız bir gün(Rabbim hayırlısıyla nasip etsin dilerim)o zaman anlarsınız annenizi ancak.

Aaaa biz doktora gitmeyi hiç akıl edemedik yaaa sağolun bu hatırlatma için... Hanımefendi bende biliyorum 3 aylık evliyken gebelik olması doğru olmadığını... Sadece ben ilk kez bir düşük yaşadım ve korkularım vardı o esna da geçiştirilmeye değil desteğe ihtiyacım vardı... Ayrıca ben ilk seferde anneme anlattım ve ne yaptığını gördüm bir daha o muamele ile karşılaşmak istemediğim için anlatmak istemiyorum... Haa bir de bebeğimin olmama sebebini anneme bağlamıyorum. Nereden bu konuya vardınız? Yani benim duygularım hislerim düşüncelerim olması normal değil mi sizce? İlla bir sebep aramıyorum ben sadece duygularımı yazmak istedim
Yahu kimyasal denilen şey düşük bile değil. Erken test yapıp ögrenmeseniz haberiniz bile olmazdı. Bebek yok ki ortada düşük olsun.

Aaaa biz doktora gitmeyi hiç akıl edemedik yaaa sağolun bu hatırlatma için... Hanımefendi bende biliyorum 3 aylık evliyken gebelik olması doğru olmadığını... Sadece ben ilk kez bir düşük yaşadım ve korkularım vardı o esna da geçiştirilmeye değil desteğe ihtiyacım vardı... Ayrıca ben ilk seferde anneme anlattım ve ne yaptığını gördüm bir daha o muamele ile karşılaşmak istemediğim için anlatmak istemiyorum... Haa bir de bebeğimin olmama sebebini anneme bağlamıyorum. Nereden bu konuya vardınız? Yani benim duygularım hislerim düşüncelerim olması normal değil mi sizce? İlla bir sebep aramıyorum ben sadece duygularımı yazmak istedim
Boyle bir uslubunuz oldugu icin cekiniyor olabilir

X