annemi anlayamıyorum nasıl davranmam gerekir

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

kaktus_

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2016
125
193
Merhaba hanımlar. Belki diğer konumdan hatırlayanlar olur hep bdv' de konu açıyorsun diye ama bunaldım artık. Kısaca özet geçeceğim kimseyi yormadan.

Annem kayınvalidemi hiç sevmez hatta nefret eder diyebilirim. Nişan düğün evresinde hiçbir şey almadılar, altın takmadılar, çeyizimi ben kendim götürdüm getirmeye bile gelmediler. Bende o dönemlerde takdir ederseniz zaten çok stresli olduğum için aman anne boşver dedim hep. Bende farkındaydım bunların ama birşey demedim. Eşimle de severek evlendik ve herşeyi eşim aldı yaptı zaten.

Haftada bir defa mutlaka annelere yemeğe gider ziyaret ederiz. Bugün annemle konuşurken bu hafta hep akşam hastaneye uğramam gerektiği için (rahatsızlığımdan dolayı) yemeğimizi evde yiyeyim size çaya gelelim dedim. Annemde bana yemeğe gel dedi bende yanlış anladım yemeğe gelip sonra hastaneye gidip sonra çaya gelemem tekrar sana uygun olmaz diye ama meğersem o yemeğini ye hastaneye git anlamında söylemiş. Ancak anlaşamadığımız için tartıştık.

Bana kayınvalidemle kendisini bir tuttuğumu ona haftada bir gittiğim için kendine de haftabir geldiğimi söyledi. Dengeliyorum ya anne işte dedim. Oda onun oğlu ayıp olur dedim. Sana iki gelsem eşim benimkilere neden bir gidiyoruz demez mi dedim. Onlar senin hiçbir şeyini yapmadı evlenirken, seni istemediler bile dedi. Bu şekilde açıklarsın eşine dedi. Bende anneme annesi ne kadar hatalı olsa da biz hatalı olduğunu düşünsek bile ailesini atmaz eşim dedim. Beni onunla aynı kefeye koyma dedi.

Birde anlattığım bi mevzu vardı anneme eşimin yanında yanlışlıkla ağzından kaçırdı. Anneme keşke demeseydin senin bildiğini bilmeseydi iyi olurdu dedim. Sonuçta senin annen biliyor benimkilerde bilsin isteyebilirdi eşim insanoğlu bu dedim. Ben senin annenim tabi bilicem seninle alakalı mevzu artık onun yanında seçerek mi konuşayım diye küstü bana.

Yani kısacası hanımlar şöyle özetleyim. Annemle hergün konuşuruz ve herşeyimden kendisi haberdardır asla aynı kefeye koymuyorum annem o benim. Ama dengelemek adına gidiş gelişlerde bu şekilde yapıyorum diye ben mi hatalıyım. Yoksa annem aşırı nefret ettiği için objektif düşünemiyor mu ?

Çok yoruldum artık saçımı başımı yolmak istiyorum.

siz baya annenize kaynana muamelesi yapıyorsunuz yalnız onun annesine bir kere gittiniz diye kendi annenize gitmeye çekiniyorsunuz ne kocaymış be
saygısızlık yapmayın ama belli ki evlenince ciddi kocacı olmuşsunuz
bir kez gitmenizde sorun yok açıklamasısı amaaaağ kocişimin annesine bir kere gittiiğğğm ya canım kociş üzülürse olunca anneniz de size istenmeyen gelin olduğunuzu hatırlatmış
bende size şunu hatırlatayım çok sevgili kayınaileniz ve eşiniz belki en kötü gününüzde yanınızda olmayabilir (eşinizden bu kadar korktuğunuz için bu hissi aldım) gerçi sizi şimdiden sevmemişlerde ama anneniz destekçiniz olur

siz baya annenize kaynana muamelesi yapıyorsunuz yalnız onun annesine bir kere gittiniz diye kendi annenize gitmeye çekiniyorsunuz ne kocaymış be
saygısızlık yapmayın ama belli ki evlenince ciddi kocacı olmuşsunuz
bir kez gitmenizde sorun yok açıklamasısı amaaaağ kocişimin annesine bir kere gittiiğğğm ya canım kociş üzülürse olunca anneniz de size istenmeyen gelin olduğunuzu hatırlatmış
bende size şunu hatırlatayım çok sevgili kayınaileniz ve eşiniz belki en kötü gününüzde yanınızda olmayabilir (eşinizden bu kadar korktuğunuz için bu hissi aldım) gerçi sizi şimdiden sevmemişlerde ama anneniz destekçiniz olur
Eşimden korkumdan değil. Eşimden neden korkayım ? Sadece ev içi huzursuzluk olsun istemiyorum. Ve zaten haftanın beş günü çalışıyorum kendime ayıracak vaktim yok. Kimseyi kırmamak adına dengelemeye çalışıyordum sizin dediğiniz açıdan hiç düşünmemiştim açıkcası.

Sizin kocanız haftada iki ailesine gidilip sizin ailenize bir kere gidilse sorun çıkarmaz mısınız ?

Denge mi dedin
Kim dengeyi kurabilmişki sende kurasın
Bizim toplumda çocuklarımız yönetilmesi gereken kendi iradeleri olmayan anlamayan kulanılan zayıf hayvanlardır
K.anenize ve annenizede yeri geldiğinde noktayı koyun
Sen annemsin sahibim değilsin
Deyin yani

Eşimden korkumdan değil. Eşimden neden korkayım ? Sadece ev içi huzursuzluk olsun istemiyorum. Ve zaten haftanın beş günü çalışıyorum kendime ayıracak vaktim yok. Kimseyi kırmamak adına dengelemeye çalışıyordum sizin dediğiniz açıdan hiç düşünmemiştim açıkcası.

Sizin kocanız haftada iki ailesine gidilip sizin ailenize bir kere gidilse sorun çıkarmaz mısınız ?
eşim kendisi gidiyorsa sorun çıkarmam neden çıkarayım gittiğiniz gün sayısı değil mesele anenize bile ama kocam huzurum diye anlatıyorsunuz anne bir gün gelebiliyorum yorgunum diyebilirsiniz annenizin kıyaslama yapma sebebi sizsiniz

eşinizin ailesini şımartmak sizin göreviniz mi ?

ne anneme ne kv ye 1 haftadan uzun süre gitmediğimiz zaman oluyor eşimin gece vardiyası benim nöbetlerim falan kimsede demiyor ona gittin bana gelmedin diye. hı ama ne oluyor gitmesem bile her gün annemi arıyorum ama kv aramıyorum onu da oğlu arasın😂

eşin annesine 1 gün gidiyorum kendi anneme de 1 gün gitmem gerek diye düşünmeniz bence doğru değil. evdeki huzur anne ile görüşme sayısı ile ilişkiliyse sıkıntılı zaten. siz kendiniz yorgun, hasta olursunuz gitmek istemezsiniz anlarım ama eğer eşinizin annesine 1 kere gidiyoruz diye gitmiyorsanız kendi annenize o zaman anneniz haklı. açıkçası hiç bir şey yapmayan aile için de annemi kıramam.

Denge mi dedin
Kim dengeyi kurabilmişki sende kurasın
Bizim toplumda çocuklarımız yönetilmesi gereken kendi iradeleri olmayan anlamayan kulanılan zayıf hayvanlardır
K.anenize ve annenizede yeri geldiğinde noktayı koyun
Sen annemsin sahibim değilsin
Deyin yani
Denge kurduğumu zannederken daha çok sıkıntı yaşıyorum sanırım

eşin annesine 1 gün gidiyorum kendi anneme de 1 gün gitmem gerek diye düşünmeniz bence doğru değil. evdeki huzur anne ile görüşme sayısı ile ilişkiliyse sıkıntılı zaten. siz kendiniz yorgun, hasta olursunuz gitmek istemezsiniz anlarım ama eğer eşinizin annesine 1 kere gidiyoruz diye gitmiyorsanız kendi annenize o zaman anneniz haklı. açıkçası hiç bir şey yapmayan aile için de annemi kıramam.
Yeri geldiği zaman anneme haftada iki gittiğimiz oluyor. O hafta hadi senin annelere de iki kere gidelim demiyoruz.
Mesela kesin her hafta iki tarafada uğruyoruz ekstrem durumlar olmazsa.

Bazende onların bize ihtiyacı oluyor veya bizim oluyor o zaman haftada iki üç uğruyoruz. Yani demek istediğim misilleme yapıyoruz. Sabit bir gidişimiz var fazlası da oluyor bazen. Ancak annem her sabitte ben daha çok ona gideyim istiyor.

Denge kurduğumu zannederken daha çok sıkıntı yaşıyorum sanırım
Vala sana tavsiyem sana saygılı davranmalarını kararlarına saygı duymayı öğretmelisin karşı tarafa
Bak öğretmelisin diyorum
Çünkü çoğu ebeveyn bunu bilmiyor

Yeri geldiği zaman anneme haftada iki gittiğimiz oluyor. O hafta hadi senin annelere de iki kere gidelim demiyoruz.
Mesela kesin her hafta iki tarafada uğruyoruz ekstrem durumlar olmazsa.

Bazende onların bize ihtiyacı oluyor veya bizim oluyor o zaman haftada iki üç uğruyoruz. Yani demek istediğim misilleme yapıyoruz. Sabit bir gidişimiz var fazlası da oluyor bazen. Ancak annem her sabitte ben daha çok ona gideyim istiyor.
misilleme yapmıyoruz diyecektim.

Neden arada denge olsun ki.
İstediğiniz, müsait olduğunuz zaman annene gidersin.
Kayınvalideye aynı şekilde.
Yeri geliyor anneme 1 ay hiç gitmiyorum ben.bunun hesabını tutmuyoruz.
Eşin de annesine haftada 1 gitmek zorunda değil istedigi zaman 2-3 kez gider gelir.
Arada beraber gidersiniz.
Annene herşeyi anlatma.bisey anlat gerisini anlatma.sonra başına kakar.ister annen olsun,ister kaynanan,ister kocan.

Gerçekten nasıl ne yapacağımı şaşırmış durumdayım. İşte falancanın kızı her gün gidiyor annesine diyor.
Anne o çalışmıyordur dedim. Çalışmasam bende gelirim hergün. Diğer çalışan arkadaşlarımdan biri üç haftabir gidiyor annesine biri de iki haftabir gidiyor dedim. Bu sefer de o arkadaşlarının anne kız bağı seninle benim bağımız gibi değil diyor. Tek çocuğum bu arada.

Haftada 1 kuralı nedir. Çekilecek gibi değil.
Annemle aynı şehirde yaşasaydım plan program yapmadan canım ne zaman isterse giderdim. Aynı şekilde kv min yanına da ne zaman istersem giderdim. Tabii ki sıklığı haftada 1 gibi değildi. Ama oğlu kendi ne zaman isterse tek giderdi vefatından önce.

Anneniz kv nize fazla takmış. Artık nişandır şudur budur olan olmuş. O konuda haksız.
Ama tabii ki sizinle ilgili konuları anneniz bilecek. Gerektiğinde eşiniz de kv niz ile paylaşılmaması gerektiğini bilecek.

Birde anlattığım bi mevzu vardı anneme eşimin yanında yanlışlıkla ağzından kaçırdı. Anneme keşke demeseydin senin bildiğini bilmeseydi iyi olurdu dedim. Sonuçta senin annen biliyor benimkilerde bilsin isteyebilirdi eşim insanoğlu bu dedim.
bir çocuk yetiştirdiğinizi düşünün 28 yıl el bebek gül bebek sonra o çocuk onunla ilgili bir şeyi evlendiği kişinin yanında konuştuğu için evladınızın sizi uyardığını düşünün kendi evladınızla ile ilgili bir şeyi bilmeniz bile sorun olabilir siz anne olsaydınız ve evladınız bunu yapsaydı alınmaz mıydınız?

eşinizin üzerine bu kadar titrerseniz ilerde çok ezilirsiniz haberiniz olsun o sizin anneniz kaç kere gittiğinizin hesabını sizinle ilgili bildiği şeylerin hesabını niye eşinize veriyorsunuz? çok ilginç geldiniz bana benimle ilgili bir şeyi annem bildi diye bana kızacak koca mı??

Türkiye de evlilikler genel olarak altindi bohcaydi ceyizdi gibi zirvaliklarla başladığı için, basindan bir dinamit koyuluyor temele. Sonra vay efendim oyleydi boyleydi derken herkes birbirine giriyor. Ne zaman ki ticaret değil, evlilik yapmayi öğreneceğiz o zaman duzelicek az da olsa çoğu seyler.

bir çocuk yetiştirdiğinizi düşünün 28 yıl el bebek gül bebek sonra o çocuk onunla ilgili bir şeyi evlendiği kişinin yanında konuştuğu için evladınızın sizi uyardığını düşünün kendi evladınızla ile ilgili bir şeyi bilmeniz bile sorun olabilir siz anne olsaydınız ve evladınız bunu yapsaydı alınmaz mıydınız?

eşinizin üzerine bu kadar titrerseniz ilerde çok ezilirsiniz haberiniz olsun o sizin anneniz kaç kere gittiğinizin hesabını sizinle ilgili bildiği şeylerin hesabını niye eşinize veriyorsunuz? çok ilginç geldiniz bana benimle ilgili bir şeyi annem bildi diye bana kızacak koca mı??
İlk cümlenizde kesinlikle haklısınız. Size sonuna kadar katılıyorum.

Şöyle açıklayım size benimle ilgili konu dediğim aslında eşimide ilgilendiriyor. Bizim ev içimiz ile alakalı bir konu. Yoksa benim hakkımda bildiği şeyleri tabikide yanında konuşuyorum annemle. Ancak o mevzuyu çok açık yazamıyorum bunu şu an burada.
Eşime hesap vermiyorum tabikide. Biz hep beraber gidiyoruz. Sen evde otur ben anneme gidicem veya ben evde oturayım sen annene git hiç yapmadık biz. Ben arkadaşalrımla dışarı çıkarsam o canı isterse gider ailesine çoğu zaman da gitmez. O ailesi ile çıktığında ben kesin anneme giderim.

Veya ben izin alıyorum işyerimden bazı zamanlarda direk anneme gidiyorum. Neden gittin neden evde değilsin gibi asla sormaz ve hesap vermemde.

Ben sadece şimdiye kadar her iki tarafada muhakkak hafta bir kesinlikle uğrarsam kimsenin gönlü kalmaz olarak düşünmüştüm. Örnek vermek gerekirse haftasonları bazen eşimle annemi alırız alışverişe gideriz. Annem hadi yemeğe gelin der, ya da çaya hop spontan gideriz. Aa gelemeyiz haftabir geldik yeter demeyiz. Hatta bazen ben yorgun olurum eşim hadi kırmayalım gidelim der.
İnanın düşündüğünüz gibi eşimden çekincem yok.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X