annemi anlayamıyorum nasıl davranmam gerekir

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Valla bişey diyeyimmi el değer kıymet bilmiyor bu gerçekten böyle..Ben el üstünde tuttumda ne oldu?hı annemi hiç bir zaman geride tutmadım ama yeni evlendigim zamana nazaran da simdiki aklımla da kv tarafına daha az İlgi gösteriyorum.Helede hicbiseye el atmamislarsa annemi hiç kiramam he hü der geçerim yapmış olsalar bile yinede kirmazdim anamı tabi ..Belki anneniz kendi tarafindan bir anne olarak bakıldığında sizin yuvanizin huzuru açısından biraz daha sakin ve yumuşak daha olgunca davranabilir evet ama eğer bunuda basaramiyorsa yinede annemi kirmamaya çalışırdım .O benim annem canım kanım hiç kimseyle kiyaslamam ele 10 ise anama 1000 yaparım .Anadır sonuçta ne olursa olsun.Kimse kusura bakmasin .
Ama kb tarafim dortdortluk olur anam gibi olur ozaman herşeyde eşit olmaya çalışırım tabiki ama yinede bunu sana iki geldim sanada iki olsun diye illa oldurmaya çalışmam..denk gelir o ayrı ama illa eşitlik olsun diye ugraşmam yani bunun hesabını yapmak tuhaf geldi bana .

Annenize uymayın belli ki anneniz evliliğinizde bir şeyleri hazmedemiyor. Ayrıca onun için sizin mutlu olmanız hiç önemli değil.

Evladının mutlu olmasını isteyen anne kızını da oğlunu da doldurmaz. Kızının ailesine karşı daha olgun davranır.

Konu sahibi ben sizi hem haklı hem de haksız buldum.
Kayınvalideniz ve eşiniz çok şanslı çünkü kendi öz ailenizden bir gram bile ayırt etmiyorsunuz eşinizin ailesini ve aileler arası adil olmak için çabalıyorsunuz. Bu özelliğinizi takdir ettim çünkü ben eşimin ailesini ne kadar sevsem de, görüntüde iki tarafa da eşit mesafede gibi gözüksem de, sanıyorum ki içten içe kendi ailemi kayırırdım. Çünkü 28 senelik ailem yani. Anneye ve kayınvalideye eşit davranabilmek çok zor.
Sizi haksız bulduğum konu ise annenize;
"Kayınvalideme de haftada 1, sana da haftada 1 geliyorum,
İkinizi de dengeliyorum,
Keşke bildiğini söylemeseydin, eşim de ailesinin bilmesini isteyebilir." ... gibi cümleler kurmanız. Bunu böyle düşünüp yapsanız bile asla annenizin gözüne sokmamalısınız. Zaten eşinizin ailesini sevmiyormuş, ki sevseydi bile yine de kızının kayınvalidesiyle annesini eşit mesafede görmesine üzülebilirdi.

Her doğru her yerde söylenmez yani. Siz yine her konuda eşit davranın ama annenize bunu belli etmeyin. Bırakın sadece eşiniz bilsin bu konudaki yaklaşımınızı.

Bir de son olarak, eşinizle kayınvalidenize haftada 1 gün ama özellikle de eşiniz olmadan kendi annenize 3 4 kere gitmeniz falan, eşinizin ailesiyle aranızdaki dengeyi bozmaz.

v
Merhaba hanımlar. Belki diğer konumdan hatırlayanlar olur hep bdv' de konu açıyorsun diye ama bunaldım artık. Kısaca özet geçeceğim kimseyi yormadan.

Annem kayınvalidemi hiç sevmez hatta nefret eder diyebilirim. Nişan düğün evresinde hiçbir şey almadılar, altın takmadılar, çeyizimi ben kendim götürdüm getirmeye bile gelmediler. Bende o dönemlerde takdir ederseniz zaten çok stresli olduğum için aman anne boşver dedim hep. Bende farkındaydım bunların ama birşey demedim. Eşimle de severek evlendik ve herşeyi eşim aldı yaptı zaten.

Haftada bir defa mutlaka annelere yemeğe gider ziyaret ederiz. Bugün annemle konuşurken bu hafta hep akşam hastaneye uğramam gerektiği için (rahatsızlığımdan dolayı) yemeğimizi evde yiyeyim size çaya gelelim dedim. Annemde bana yemeğe gel dedi bende yanlış anladım yemeğe gelip sonra hastaneye gidip sonra çaya gelemem tekrar sana uygun olmaz diye ama meğersem o yemeğini ye hastaneye git anlamında söylemiş. Ancak anlaşamadığımız için tartıştık.

Bana kayınvalidemle kendisini bir tuttuğumu ona haftada bir gittiğim için kendine de haftabir geldiğimi söyledi. Dengeliyorum ya anne işte dedim. Oda onun oğlu ayıp olur dedim. Sana iki gelsem eşim benimkilere neden bir gidiyoruz demez mi dedim. Onlar senin hiçbir şeyini yapmadı evlenirken, seni istemediler bile dedi. Bu şekilde açıklarsın eşine dedi. Bende anneme annesi ne kadar hatalı olsa da biz hatalı olduğunu düşünsek bile ailesini atmaz eşim dedim. Beni onunla aynı kefeye koyma dedi.

Birde anlattığım bi mevzu vardı anneme eşimin yanında yanlışlıkla ağzından kaçırdı. Anneme keşke demeseydin senin bildiğini bilmeseydi iyi olurdu dedim. Sonuçta senin annen biliyor benimkilerde bilsin isteyebilirdi eşim insanoğlu bu dedim. Ben senin annenim tabi bilicem seninle alakalı mevzu artık onun yanında seçerek mi konuşayım diye küstü bana.

Yani kısacası hanımlar şöyle özetleyim. Annemle hergün konuşuruz ve herşeyimden kendisi haberdardır asla aynı kefeye koymuyorum annem o benim. Ama dengelemek adına gidiş gelişlerde bu şekilde yapıyorum diye ben mi hatalıyım. Yoksa annem aşırı nefret ettiği için objektif düşünemiyor mu ?

Çok yoruldum artık saçımı başımı yolmak istiyorum.
valla ben eslerin penguan ailesi gibi sürekli birlikte gitmesinede karsıyım yani anne kız oturmak varken kocanda gelsin eee nasıl konuscan en yapıcan ayrıca kaynanana haftada 1 gitmek ne yaa cokmu seviyosun yılda 1 git yeter anasını isteyen oglu gitsen sanki gidicen de cokkkkkkkkk yaranıcan buraalrı neler okudu koca ailesi ne kqdar uzak o kadar iyi sekerim

Merhaba hanımlar. Belki diğer konumdan hatırlayanlar olur hep bdv' de konu açıyorsun diye ama bunaldım artık. Kısaca özet geçeceğim kimseyi yormadan.

Annem kayınvalidemi hiç sevmez hatta nefret eder diyebilirim. Nişan düğün evresinde hiçbir şey almadılar, altın takmadılar, çeyizimi ben kendim götürdüm getirmeye bile gelmediler. Bende o dönemlerde takdir ederseniz zaten çok stresli olduğum için aman anne boşver dedim hep. Bende farkındaydım bunların ama birşey demedim. Eşimle de severek evlendik ve herşeyi eşim aldı yaptı zaten.

Haftada bir defa mutlaka annelere yemeğe gider ziyaret ederiz. Bugün annemle konuşurken bu hafta hep akşam hastaneye uğramam gerektiği için (rahatsızlığımdan dolayı) yemeğimizi evde yiyeyim size çaya gelelim dedim. Annemde bana yemeğe gel dedi bende yanlış anladım yemeğe gelip sonra hastaneye gidip sonra çaya gelemem tekrar sana uygun olmaz diye ama meğersem o yemeğini ye hastaneye git anlamında söylemiş. Ancak anlaşamadığımız için tartıştık.

Bana kayınvalidemle kendisini bir tuttuğumu ona haftada bir gittiğim için kendine de haftabir geldiğimi söyledi. Dengeliyorum ya anne işte dedim. Oda onun oğlu ayıp olur dedim. Sana iki gelsem eşim benimkilere neden bir gidiyoruz demez mi dedim. Onlar senin hiçbir şeyini yapmadı evlenirken, seni istemediler bile dedi. Bu şekilde açıklarsın eşine dedi. Bende anneme annesi ne kadar hatalı olsa da biz hatalı olduğunu düşünsek bile ailesini atmaz eşim dedim. Beni onunla aynı kefeye koyma dedi.

Birde anlattığım bi mevzu vardı anneme eşimin yanında yanlışlıkla ağzından kaçırdı. Anneme keşke demeseydin senin bildiğini bilmeseydi iyi olurdu dedim. Sonuçta senin annen biliyor benimkilerde bilsin isteyebilirdi eşim insanoğlu bu dedim. Ben senin annenim tabi bilicem seninle alakalı mevzu artık onun yanında seçerek mi konuşayım diye küstü bana.

Yani kısacası hanımlar şöyle özetleyim. Annemle hergün konuşuruz ve herşeyimden kendisi haberdardır asla aynı kefeye koymuyorum annem o benim. Ama dengelemek adına gidiş gelişlerde bu şekilde yapıyorum diye ben mi hatalıyım. Yoksa annem aşırı nefret ettiği için objektif düşünemiyor mu ?

Her hafta annelere gitsem bende saç baş yolarım kim haklı bilmem ama neden her hafta annelere gidiyorsunuz onu merak ettim

İkiniz de haksızsınız.
Siz bu işi göreve dönüştürüp 1 sana 1 bana şeklinde çetele tuttuğunuz için haksızsınız; anneniz de sizi kayınvalidenize karşı doldurup sürekli kıyaslama yaptığı için haksız.

Bu işin bir kuralı yok ki.
Birine haftada 2 gün gidersiniz, başka zaman 2 hafta gitmediğiniz olur.
Her yere eşinizle birlikte gitmek zorunda da değilsiniz. Yeri gelir herkes kendi ailesine yalnız gider.
Bu kadar planlı davranmak çok yorucu bence.

Gerçekten evliliklerde ,anne ne şunu aldık benim anneme de alalım..annene bu ay 5 defa gittik benimkine neden 3 gittik...bayramda ilk benim aileme gideceğiz..annene 100 tl lik hediye aldın benimkine neden 80 tl lik hediye aldın...😑ama evlilik bu kadar matematik hesabı olmamalı ...olursa tartışma bitmez...insanların çok boş vakti var ve uğraşacak birşey arıyor galiba

Annenizi haklı buldum. Eşinizle ayda bir gidin ailelere dengeleme k istiyorsaniz. Ama siz gidin arada yoklayin. Kontrol edin sohbet edin. Çıkartıp gezdirin

Hanımlar hepinize teşekkür ediyorum fikirleriniz için. Ancak birkaç kez daha yazılınca söylemek istedim, daha önce söylediğim gibi.

Eşimle tartışmaktan korkmuyorum ve eşimden hiç korkmuyorum. Ha ekonomik özgürlüğüm olmasaydı, ailem arkamda olmasaydı belki çekinirdim eşimden. Ancak böyle bir durum söz konusu değil. Belki siz anlatış tarzımdan bu şekilde çıkarmış olabilirsiniz ama, öyle bir insan değilim. Ve en çok kocasından çekinen insanlara laf söylerken bana bu kadar eşinden çekiniyorsunuz yazılınca açıklama yapmak istedim. Bende farkındayım hepsinin gidip sadece annemin kalacağını.

Tekrardan teşekkür ediyorum. Konu ile alakalı aklıma yazdığım birçok şey oldu sayenizde teşekkürler.

Mune Mune konumu kapatabilir misin ?

Benim kayınvalidemde bişey yapmado bazen ister istemez uzuldm annem hep bana kızım boşver esin iyi olsun sana napacaksn dedi saygılı ol dedi. Sen memursun kendin alırsın dedi düşündüm hiç takmadım annem yangına körükle gitmedi anneniz çok yanlış yapıyor eline ne geçecek karsidakide bir anne herkesin yaşamı farklı. Benim annem evime gelince iş yapmadan duramaz ama kayınvalide kizinada oglumdada aynı Kur'an okur onceligi odur diğer işleri çok umursamaz bence siz haklısınız anneniz destek olmalı son bir örnek vereceksem annem hastalandı eşim çok güzel baktı oda sağlıkçı ve annemle çok ilgilendi. Bu hafta kayınvalidem bize geldi annem yüz kere aradı kızım kıymetini bil bak kızım asla saygısızlık etme ki zaten öyle biri değilim herşeyden önce anne o eşimin annesi

Siz bu gitme isini gorevlestirmissiniz. Ayrica annelerinizde size gelebilir. Sizler calisiyorsunuz sonucta. Caniniz isteyince gidersiniz. Denge kurmak zorunda degilsiniz. Hayatinizdaki butun duzen tertipler sizin goreviniz degil. Kendinize asiri yuk edinmissiniz.

Anneme veya kayınvalideme gideceğim sayının çetelesini tutmak ve bunun için hesap vermek mi? Yok artık :KK48:
Yahu evlenmis barklanmış insansınız kime ne kime ne kadar gittiğinizin. Hiç evlerinden çıkmasanız, bir gittiğinizde sürekli kalsanız neyse de bu kadar takıntılı denge delisi olmayın..

Eşimden korkumdan değil. Eşimden neden korkayım ? Sadece ev içi huzursuzluk olsun istemiyorum. Ve zaten haftanın beş günü çalışıyorum kendime ayıracak vaktim yok. Kimseyi kırmamak adına dengelemeye çalışıyordum sizin dediğiniz açıdan hiç düşünmemiştim açıkcası.

Sizin kocanız haftada iki ailesine gidilip sizin ailenize bir kere gidilse sorun çıkarmaz mısınız ?

Eşiniz annesini görmek istiyorsa gitsin görsün siyam ikizi gibi heryere beraber gitmek zorunda mısınız?
Ben kayınvalidemi severim ama o gün görmek istemezsem sen git derim bu kadar basit..
İki üç haftada bir gitsem kimse niye gelmedin demez çünkü benim kararım..

Çocuk yokken haftasonu işten erken çıkınca ben anneme giderdim eşim akşam yemeğe gelirdi. Ben kendi annemi daha uzun süre görmüş olurdum, eşim de gündüz gidecek yeri varsa giderdi..
Evliyiz diye göbek bağımız bir değil. Annenizin lafını kendi lehinize yontun. Kendi kararlarınızı almaya başlayın..

annen seni avucunun içine almış, seni kendi uzvu gibi görüyor.

çok sağlıksız bi ilişki.

bu anne kız bağı değil, annen sana bağımlı.

bence biraz mesafe koymalısın.

kendi anneme yeri yeri gelir her haftasonu giderim
ama kv bir kaç ayda bir giderim çünkü fazlasını hak etmiyor
eskiden eşimi doldururlardı anlardım giderdim , ama artık oda anladı annesinin annelik yapmadıgını ,
lafını bile etmiyor ,

önumdeki tahmini gidiş tarihim ramazan bayramı :KK52::KK52:

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X