Annemin anlaşılmayan davranışları

sarjkablosu

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2020
40
-31
25
İyi sabahlar kk
Buralara yeni geldim söze nasıl başlanır bilmiyorum ama giriş yapıyorum hemencecik. 5 yıldır bir ilişkim var ve evlenmek istiyoruz ama annem sürekli en büyük abin evlensin önce anca o zaman onaylarım diyor. Abimle arkadaş gibiyiz ama onada gidip konuyu açamıyorum çünkü onunda ilişkisi çok karışık nispet yapar gibi olacak diye konuşamıyorum babam zaten işlerden eve uğramıyor, sevgilim sürekli şıkıştırıyor. Ben ne yapayım? Kendimi evliliğe hazır hissediyorum yada en kötü nişanlılık döneminde olmak istiyorum abimleri beklemek istemiyorum yukarıdada yazdığım gibi çok karışık ilişkileri kafadan 2 yılımız var diyorlar. Abimin sevgiliside bi tuhaf kafasını okumaya takmış üni bitirmesine rağmen üzerine okuyacakmış o bitince evlilik yoluna gireriz diyorlar ki dahada bir sürü sorunları var ben daha 2 yıl beklemek istemiyorum:KK43:

annenizi ikna edin, bize yazdıklarınızı ona da anlatın, abinizi beklemeniz çok saçma, peki abiniz 40 a yaklaşırken evlenirse benim gibi? bizde ortanca kardeşimiz ilk evlendi, iyi ki evlenmiş, 26 yaşındaydı, büyük ablam 38 ben 37 yaşında evlendim. ablamdan neredeyse 10 sene önce evlendi bir de.

Toplumumuzun büyük çoğunluğu bu evlilik işlerine “sırayla” kafasıyla bakıyor ne yazık ki..Çevremde de çok gördüm böyle “ablan evlenmeden olmaz önce o evlensin laf olur,küçüğü büyüğünden fena çıktı derler” vs. baskısı hep vardı :işsiz:

Bu tarz sorunlar çok eskide kalmadı mı ya?
Kimin nasibi kimden önce gelecek ailen mi karar verecekmiş? Abilerinin yakın zamanda evleneceği ne malum? Bence anneni ikna et. Annelerin ikna olmayacağı çok az şey vardır çocukları için, kendi annemden biliyorum:KK8:

annenizi ikna edin, bize yazdıklarınızı ona da anlatın, abinizi beklemeniz çok saçma, peki abiniz 40 a yaklaşırken evlenirse benim gibi? bizde ortanca kardeşimiz ilk evlendi, iyi ki evlenmiş, 26 yaşındaydı, büyük ablam 38 ben 37 yaşında evlendim. ablamdan neredeyse 10 sene önce evlendi bir de.
Annem ikna olmuyor gerçekten en son çaresizlikten yazdım ne derler diyip duruyo. Abiminde ilişkisi olunca onu bekle yaşın daha erken diyo 23 yaşındayım çok erken bir yaş değil bence

yasiniz kac? en guzeli abinizle konusmak.. annenizi ikna eder.. kizin nasibini kapatma ben daha evlenmiyorum o hayatini kursun derse anneniz razi olur. insanlar konusa konusa demisler.. abinizle konusun..
23. Abimle konuşamıyorum canı sıkkın ilişkisi yolunda gitmiyo çünkü ama oda sonuna kadar devam edeceğim diyor bırakmıyor anneme söylesede annem takmış durumda maalesef önce abin diyerek...

23. Abimle konuşamıyorum canı sıkkın ilişkisi yolunda gitmiyo çünkü ama oda sonuna kadar devam edeceğim diyor bırakmıyor anneme söylesede annem takmış durumda maalesef önce abin diyerek...
sizin icin de erken bence.. maddi olarak sevgiliniz bir evliligin sorumlulugunu alabilecek mi hazir mi? manevi olarak olgun mu?

Bu tarz sorunlar çok eskide kalmadı mı ya?
Kimin nasibi kimden önce gelecek ailen mi karar verecekmiş? Abilerinin yakın zamanda evleneceği ne malum? Bence anneni ikna et. Annelerin ikna olmayacağı çok az şey vardır çocukları için, kendi annemden biliyorum:KK8:
Bende tüm bunları söylüyorum ama ne fayda :KK43:

Toplumumuzun büyük çoğunluğu bu evlilik işlerine “sırayla” kafasıyla bakıyor ne yazık ki..Çevremde de çok gördüm böyle “ablan evlenmeden olmaz önce o evlensin laf olur,küçüğü büyüğünden fena çıktı derler” vs. baskısı hep vardı :işsiz:
Bu düşünceyi değiştiremiyorum annem sürekli önce abin ona göre birikim yaptım deyip duruyor yani evlilik değilde nişan yapalım en azından diyorum asla kabul etmiyor kaçıp gidecem en sonunda

Benimde ablamı beklemem gerekti ama ailem bekleme evlen dedi
Bekleseydim iki yıl olmak üzere...halen bekliyor olacaktım
Ablam içinde zor ama beklesem de olmazmış...

Oncelikle tuhaf dusunen kisi anneniz. Anneniz kesin baska bir sebepten istemiyor size boyle ayak yapmis. Ayrica herkes istedigi kadar okur istedigi zaman evlenir. Abinizin sevgilisinin okumasina laf etmeniz yersiz olmus. Tavsiyeme gelince ya annenize dusuncesinin sacmaligini anlatacaksiniz ya da abinizle konusun da size icazet versin.

Böyle işlerin sırası olmaz. Kimsenin kısmeti sırayla gelmez her şeyin doğru bir zamanı vardır. Ona da biz karar veremeyiz. Annenize bunu söyleyin, hatta mantıklı bir insansa babanızla konuşun bence direkt. Kötü ya da ayıp bir şey değil, evlenmek utanılacak bir şey değil. Ben olsam annem mantıklı davranmıyorsa babamla iletişime geçerdim.

Abinle ve babanla konusmalisin abini beklemek sorunda degilsin abin zaten duzgun bir insansa ailesiyle konusur boyle biseyin gereksiz oldugunu soyler annen cok eski kafali millet ne der bisey demez sacma sapan isler

Bence babanla abinle hallet. Eger senin is uzar ve bozulursa bu kez abine kinlenme durumun olur. Sevgilin kac yasinda?

Annem ikna olmuyor gerçekten en son çaresizlikten yazdım ne derler diyip duruyo. Abiminde ilişkisi olunca onu bekle yaşın daha erken diyo 23 yaşındayım çok erken bir yaş değil bence
Bu devirde var mı hâla sırayla evlenilsin adeti çok tuhaf. Annenizin yersiz düşüncesi ama sizin de 23 yaş için erken yaş değil demeniz de tuhaf. En aklı başında kişiyi abinizin sevgilisini buldum. Yüksek lisans doktora yapıcak heralde. bravo kendisine.

Yaşın biraz küçük annen belki ondan dolayı böyle düşünüyordur. Onun dışında evlilik sıra değil kısmet işidir bana göre

Yahu bu işler nasip kısmet sıraya bakmıyor ki. Bence abiniz anlayışla karsılar güzel bşr dille kırmadan anlatın. Sonuçta o sizin abiniz neden canınıza nispet yapasınız oda bence nispet yaptıgınızı düşünmez. Sonrasında bırlıkte annenızle konusun abiniz onayladığını sırasını vermek istediğini söylerse anneniz kızsada anlayacaktır

X