Annemin anlaşılmayan davranışları

İyi sabahlar kk
Buralara yeni geldim söze nasıl başlanır bilmiyorum ama giriş yapıyorum hemencecik. 5 yıldır bir ilişkim var ve evlenmek istiyoruz ama annem sürekli en büyük abin evlensin önce anca o zaman onaylarım diyor. Abimle arkadaş gibiyiz ama onada gidip konuyu açamıyorum çünkü onunda ilişkisi çok karışık nispet yapar gibi olacak diye konuşamıyorum babam zaten işlerden eve uğramıyor, sevgilim sürekli şıkıştırıyor. Ben ne yapayım? Kendimi evliliğe hazır hissediyorum yada en kötü nişanlılık döneminde olmak istiyorum abimleri beklemek istemiyorum yukarıdada yazdığım gibi çok karışık ilişkileri kafadan 2 yılımız var diyorlar. Abimin sevgiliside bi tuhaf kafasını okumaya takmış üni bitirmesine rağmen üzerine okuyacakmış o bitince evlilik yoluna gireriz diyorlar ki dahada bir sürü sorunları var ben daha 2 yıl beklemek istemiyorum:KK43:
Annenizi ikna edin, süreç bu kadar zorlu ise abinizle de konuşmanın faydası olacaktır. 5 yıldır devam eden bir ilişki var ortada, niyetinizde belli neden bekleyesiniz ki? Annenizin eş adayınız ile ilgili olumsuz görüşleri var ise onu bilemiyorum tabi ki. Ama sadece abinizin evlenmesini beklemeniz isteniyorsa ve bu da 2 yıllık bir erteleme demek ise hiç gerek yok, bütün aile bireylerinizle bir aradayken konuşun, umarım çözüme kavuşur. Bu arada abinizin sevgilisi için okumaya takmış demeniz hoş olmamış, bence en güzelini yapıyor. Özellikle kadınlar şu hayatta kendileri için yapmak istedikleri ne varsa yapıp, okuyup, meslek edinip, para kazanıp, gezip, görüp, alıp ondan sonra evlenmeli.. Evlendikten sonra ne demek istediğimi anlarsınız.. Evlilik hem güzel hem de zor. bende 23 yaşımda evlendim, 13 yıldır evliyim şimdi ki aklım olsa yine eşimle evlenirdim ama 23 yaşımda değil 30 da falan.. evlilik iki kişilik bir hayat, bitmeyen sorumluluklar.:sus:

Eskide kaldı o sırayla olan evlilikler ya.. şimdi kimin kısmeti geldiyse o evleniyor. Normal olan da o ... bir akraba 22 yasında evlendi ablası o zaman 30 yaşında falandı. O ayıp mı etti şimdi. Ablası hiç takmadı bu durumu
Bizim ailede biraz eski kafa olduğu için anlatamıyorm durumu abimde bozulmaz ama iste annem....

Sacmalamissiniz herkes okumak zorunda mı Aşkla derdiniz ne🤣🤣🤣🤣🤣
Evde paran olmayınca kocanı kemirirsin o zaman açlıktan ? Tabi kocan zenginse o ayrı. Evet herkes OKUMAK ZORUNDA ! Özellikle KIZ ÇOCUKLARI! Bir işin olmak zorunda. Elin adamının eline bakmadan özgürce para harcayabilmeli. O aşkla evlendiğiniz adamdan birgün boşanırsan elinde bir diploman olup işe girebilmelisin anlıyormusun bayan aşık ? Aşk senin karnını doyuyurmuyor para doyuruyor kariyer yapıp iyi bir işten kazandığın para doğuruyor ay sonu geldiğinde kıt kanat parayı yetirmek zorunda kalmıyorsun kaliteli yaşıyorsun okuduğun zaman bilmem anlatabildimmi. Ama sen aşık olup evleneyim ama benim karnım aç kalsın diyorsan o ayrı.

Yaşının gençliğine veriyorum bu yazdığın yorumu. Hayatın gerçekleri evlilik değildir bunu bence kabullen insan hayatı boyunca okuyabilir bu onun en doğal hakkı ben şuan 3. Üniversitemi okıyorum mesela ve bu hayatın gerçeği. Şuan düzgün bir işte çalışabilmek için dümdüz bir üniversite mezunu olmak yetmiyor yaşın 23 olduğu için bunun farkında değilsin bence. Abinin sevgiliside iyi bir gelecek için evliliği değil kariyerini tercih etmiş helal olsun o kıza. Ayrıca 2 sene sonra evlenicez diyormuş kız 2sene beklesen çalışıp biraz birikim yapsan belki kariyerin için birşeyler yaparsın sende ? 23yaş bir evlilik için çok erken bir yaş hangi yıldayız bu evlenme aşkı ne ?
annenin bu davranışı yanlış abin evlenmeden evlenemezsin demesi ama annen senin yaşın küçük olduğu için sen evlenme diye bunu söylemiş iyide söylemiş. Düşüncelerin nereden baksan hepsi yanlış.
Ama ben 5 yıldır zaten bi ilişki yaşıyorym bunun üzerine iki yıl daha beklemek istemiyorum herkezin kendi tercihi tabiiki ama düzenli hayata evlilik demek benim içi bende düzenimi kurmak istiyorum artık. Abimle konuştum oda tamam deyip konuyu kapattı ben ne yapayım şimdi yani sinir oluyorum ister istemez

Abinizin "Ben şu an evlenemem istemiyorum beni beklemeyin bu kıza mani olmayın" diyerek annenizi ikna etmesi lazım.

Bazı insanlar evliliğe 40 yaşında doçentlik sınavını verdikten sonra hazır olur bazısı mezun olur olmaz o bayan o şekil giyinir bu bayan şu şekil giyinir kimsenin hayatına hiçkimse karışamaz benim eyyorlamam bu kadar.

Ama asıl düşüncem bu devirde önce eline ekmeğini almak sonra evlenmek...

23 yas bence hicte erken degil?? Neden boyle genelleme yapiliyor anlamiyorum. Ben 20 yasimda evlendim 2 kizlarim var suan 26 yasindayim ve meselgim eczaci. Ve cooook mutluyum❤️ Kader kismet.. hayirli is uzarsa iyi olmuyor malesef
Bende genç anne olmak istiyorum umarım en yakın zamanda olurım 🌹

annenize değil abinize gideceksiniz

abi annem böyle diyor, bu makul değil

kimseyi hadi evlenin diye sıkıştıracak halim yok ya

anneme anlat, bunun senin için önemli olmadığını şeklinde anlatacaksınız

bir de kızlar genelde erken evlenir bir şey olmaz deyin geçin

çevremde çok kız var abisinden önce evlenen

özellikle okumadı sie kızlar evlenir abiler iş güç sahibi oluncaya kadar bir süreç geçer
Abime gittim ama oda ciddiye almadı beni varsa yolsa o ve sevgilisi başkada birşey yok onun için

Isterse 18inde evlensin karisan yok da abisinin sevgilisine kesmis faturayi kiz okumak istiyor diye🤦‍♀️ sizin gibi kendine guvenebecegi bir meslegi ya da guvencesi olsa bana zaten pek duracakmis gibi gelmiyor.
Ben sadece ailemin onayıyla olsun istiyorum herşeyi evet şuan çalışmıyorum ama gerekde görmüyorum çalışmayı ihtiyacım olursa çalışırım

Abime gittim ama oda ciddiye almadı beni varsa yolsa o ve sevgilisi başkada birşey yok onun için

ciddiye almadı derken

abin muhtemelen bana ne senin evlenmenden modunda

oturacaksınız ailece

baban varsa o da tabii ki

ben evlenmek istiyorum ama annem önce abin diyor abi bu durumun sence bir sakıncası var mı diyeceksin

zaten sen ve ben ayrı iki kişiyiz

yani aileden beklentim de yok diyebiliyorsan eğer çeyiz, eşya takı vs daha iyi tabii

X artık evlenmek istiyor, karşı tarafı da düşünmek lazım abim nişanlı dahi değil onu bekleyin demek yakışık olmaz diye anlatacaksın

ufak bir tartışma çıkar ama ısrarla devam

Annenizi ikna edin, süreç bu kadar zorlu ise abinizle de konuşmanın faydası olacaktır. 5 yıldır devam eden bir ilişki var ortada, niyetinizde belli neden bekleyesiniz ki? Annenizin eş adayınız ile ilgili olumsuz görüşleri var ise onu bilemiyorum tabi ki. Ama sadece abinizin evlenmesini beklemeniz isteniyorsa ve bu da 2 yıllık bir erteleme demek ise hiç gerek yok, bütün aile bireylerinizle bir aradayken konuşun, umarım çözüme kavuşur. Bu arada abinizin sevgilisi için okumaya takmış demeniz hoş olmamış, bence en güzelini yapıyor. Özellikle kadınlar şu hayatta kendileri için yapmak istedikleri ne varsa yapıp, okuyup, meslek edinip, para kazanıp, gezip, görüp, alıp ondan sonra evlenmeli.. Evlendikten sonra ne demek istediğimi anlarsınız.. Evlilik hem güzel hem de zor. bende 23 yaşımda evlendim, 13 yıldır evliyim şimdi ki aklım olsa yine eşimle evlenirdim ama 23 yaşımda değil 30 da falan.. evlilik iki kişilik bir hayat, bitmeyen sorumluluklar.:sus:
Bende öyle düşünüyorum genç anne olmayı istiyorum o yüzden artık evlenmek istiyorum hayatımı yoluna koymsk istiyorum :KK43:

ciddiye almadı derken

abin muhtemelen bana ne senin evlenmenden modunda

oturacaksınız ailece

baban varsa o da tabii ki

ben evlenmek istiyorum ama annem önce abin diyor abi bu durumun sence bir sakıncası var mı diyeceksin

zaten sen ve ben ayrı iki kişiyiz

yani aileden beklentim de yok diyebiliyorsan eğer çeyiz, eşya takı vs daha iyi tabii

X artık evlenmek istiyor, karşı tarafı da düşünmek lazım abim nişanlı dahi değil onu bekleyin demek yakışık olmaz diye anlatacaksın

ufak bir tartışma çıkar ama ısrarla devam
Dikkate alıcam önerinizi sağolun ailecek konuşmayı hiç düşünmemiştim.

Ben sadece ailemin onayıyla olsun istiyorum herşeyi evet şuan çalışmıyorum ama gerekde görmüyorum çalışmayı ihtiyacım olursa çalışırım
Erkek arkadaşınız kaç yaşında, askerliğini yaptı mı? Askerliğini yaptıysa düzenli bir işi var mı?
Anneniz erkek arkadaşınızı ve ailesini tanıyor mu?
Bana kalırsa annenizin abinizi öne sürmesinin altında başka sebepler var, konu yalnızca abiniz değil gibi geliyor.

Mesleğiniz var da çalışmak mı istemiyorsunuz? Kendi tercihiniz elbette ama bence okumuş birinin mesleğini yapmaması, çalışmaması hayatının en büyük hatalarından biridir.

Babanızdan hiç bahsetmemişsiniz sanırım bir şekilde hayatınızda değil ya da evde aktif bir rol oynamıyor. Ailede teyze, hala yakın aile dostu gibi kimse yok mu? Girsin araya öyle biri ‘Çocuğun ailesi tanışmaya gelmek istiyormuş bi tanışalım bari kız nasıl biriyle görüşüyor, ailesi nasıl insanlar bi öğrenelim. Hemen evlendirmesende olur.’ desin. Hiç etrafınızda öyle bir aile yakınıda mı yok?

İyi sabahlar kk
Buralara yeni geldim söze nasıl başlanır bilmiyorum ama giriş yapıyorum hemencecik. 5 yıldır bir ilişkim var ve evlenmek istiyoruz ama annem sürekli en büyük abin evlensin önce anca o zaman onaylarım diyor. Abimle arkadaş gibiyiz ama onada gidip konuyu açamıyorum çünkü onunda ilişkisi çok karışık nispet yapar gibi olacak diye konuşamıyorum babam zaten işlerden eve uğramıyor, sevgilim sürekli şıkıştırıyor. Ben ne yapayım? Kendimi evliliğe hazır hissediyorum yada en kötü nişanlılık döneminde olmak istiyorum abimleri beklemek istemiyorum yukarıdada yazdığım gibi çok karışık ilişkileri kafadan 2 yılımız var diyorlar. Abimin sevgiliside bi tuhaf kafasını okumaya takmış üni bitirmesine rağmen üzerine okuyacakmış o bitince evlilik yoluna gireriz diyorlar ki dahada bir sürü sorunları var ben daha 2 yıl beklemek istemiyorum:KK43:
Öncelikle yaşınız kaç? Eğer 22 filansa anneniz evlilik için erken olduğunu düşündüğü için biraz daha yaş almanızı istiyor olabilir.
-ki eğer 22 ise gerçekten bence haklı.
Ama eğer ayaklarınızın üzerinde duran bir kadınsanız annenizle de abinizle de konuşun. Bunda nispet yapacak bir durum yok siz kardeşsiniz. Eğer onların evlilik düşünmek gibi bir durumu yoksa ve sizin varsa sıra beklemeniz gereksiz. Bu işler nasip işleri. Sonuçta ayıp bir şey istemiyorsunuz yuvanızı kurmak istiyorsunuz.
Ancak 22 yaşında olsaydım muhtemelen benim ailemde beklememi ve biraz hayatı tanımamı kendimi geliştirmemi ve işimde ilerlememi isterdi

X