Annemin anlayışsızlığı mahvetti beni

Üzgünüm ama anlatamazsınız. Benim çevremde de var oradan biliyorum. Muhtemelen anneniz şöyle düşünüyor "kocaman kız oldun, ben senin yaşındayken..., bu evin hizmetçisi miyim ben? "Yapmasanız küser hatta yapmak için yeltendiğinizde de tavrını ciddi belli eder,yapma istemiyorum vs der . Yapsanız o işler hiç bitmez. Bu bir kısır döngü malesef 😐 anneniz kaç yaşında?
Ah evet evett kocaman kiz oldun lafini duydukca urperiyorum artik. Ayni dedikleriniz gibi 40 yasinda yasi da genc yani

Annen bir tuaf valla. Eğer anlattığın gibiyse gerçekten çok sinir oldum. Benim yavrum istekli istekli dersini çalışsın, çalıştığım halde gece bile olsa yemeğini, atıştırmalığını çerezini meyvesini hazırlar hepsini tek tek kabalra koyar not bırakırım yeter ki çalışsın okusun.
Annen oflasa da poflasa da surat da assa açık konuş anne de farzet ki okuldayım. Buraya yazdığın gibi anlat. Bunca açıklamaya da küsüyor sa kendi bilir. Annelik yapsın biraz.
Ya bu dediklerinizi liseden beri hayal ediyorum boyle yasantisi olan arkadaslarima o kadar ozeniyorum ki. Bir kere ben masamdayken benim masama meyve soyup koymuslugu yok. Lisedeyken o kadar baski vardi ki annemle babamin agzindan sadece okursa kendine okumazsa kendi bilir baska bisey yok hic oku kizim basarili ol arkandayiz laflari yok. Universite sinavina hazirlanirken ful motivasyon dusukluguyle hazirlandim. Dershane lafi evde acilmadi bile cunku yapan insan evde de calisir yapar dediler. Ben de sss cikarmadim durumumuz iyi degil diye ama iyi olsa da gidemezdim zaten univeesiteye gectim odev yaparken bazen agzimdan off bu ne ya falan cikiyor babam ordan hemen yapamiyosan okuma birak diyor ne alaka ya ne alaka herkes zorlanabilir o kadar doluyum ki herkese anlatmak icimi dokmek istiyorum

Inanin daha bugun evi silmedin dedi proje yapiyordum yerimden kalkamadim ki bir turlu dedim sanki kufur etmisim gibi bakti bana yine sinirlendim tabi yasli da degil ki 40 yasinda ama sanki bakima muhtac bir insan gibi davraniyor her sey onune gelsin istiyor skildim artik
Ya nasıl bakarsa nasıl tavırlanırsa tavırlansın, görmezden gel, kadın senin yumuşak karnını bulmuş resmen. Ordan habure hücum ediyor, farketsin ki ayrı şehirdesin, farzetsin ki evlendin gittin. Bu olayı hemen yarın çözmezsen sınıfta kalırsın haberin olsun.
Yap ma ya cak sın güzel kardeşim.

Anneniz hiç sizin gibi bir cocugu hak etmiyor
Ben kensimi boyle sakinlestiriyorum akrabalaeim hep beni over cok duzgun kiz cok terbiyeli ailesine duskun derler. Tum market alisverislerine gidiyorum bir sey lazim oluyo hemen yolluyolar sunu getir bunu getir. Cocuklugumdan beri ordan oraya lafa gelince kiz cocuguyum ama erkek cocugu gibi her iste calistim. Benden bu kadar yararlanip ustune bir deger gormemek o kadar uzuyor ki

Ya nasıl bakarsa nasıl tavırlanırsa tavırlansın, görmezden gel, kadın senin yumuşak karnını bulmuş resmen. Ordan habure hücum ediyor, farketsin ki ayrı şehirdesin, farzetsin ki evlendin gittin. Bu olayı hemen yarın çözmezsen sınıfta kalırsın haberin olsun.
Yap ma ya cak sın güzel kardeşim.
Haklisiniz ben bunu anlatmaya calisiyorum ama anlasilmiyor. Disari cikamiyorum arkadaslarimla gorusemiyoruz biraz yuzune bakip bir seyler anlatabildifin birini istiyor insan boyle olunca biz hep kavgali oluyoruz ben de tum gun odamda derslerle ugrasip sonra da oyle oturuyorum kendi kendime. Zoe geliyor artik her sey

Üniversitedeyken hem çalışıp hem okuduğum için yetişmezdi notlarım. Gece hukuk sınavına çalışırken babam bu saatte ne ders çalışması diyip ışığı kapatmıştı. Sinirden ağlayıp uyuyup ertesi gün sınavdan 30 almıştım. 30 ya 30. Anlamazlar. Yetişmez tarzları değiştiremezsin. Tek çözümü kavga etmek ve yapmamak.
Benim mesai de gunduz evde basliyor iste. Hicbir sey yetismiyoe o elin ayagin birbirine girmesi tum dengemi bozuyor ya

Rolleri değismissiniz sanırım çocuk olan sensin millet gözünün içine bakar evladım yeterki okusun diye seninkide külkedisi gibi orayı sil burayı süpür ne o ya valla yemek falan yapma sende ekmek arası ye bu anneye hiç güvenilmez ilerde parasız kalırsan çıkarıp verecek değil eline mesleğini al sürat yaparsa yapsin

Benim çocuğum sizin gibi ders çalışsa yemeğini suyunu tepsiyle odasına götürür evde en ufak ses cikaracak tv bile açmam.
Anneniz bencillik yapıyor. Evin hanımı siz değilsiniz.
Tabiki yardımcı olacaksınız boş zamanınızda.
Ama canlı ders varken ödev varken anlaşılması imkansız annenizin.
Ciddi şekilde konuşun ve yapmayın. Geleceğiniz söz konusu. 2 tabak fazla yikayayim derken dersleri mi kaciracaksiniz.
Anneniz saf iyi niyetli olabilir ama ben pek öyle gormedim.
Ya ders calisamiyorum ki o canli ders notlarini deftere gecirdikten sonra bi ustunden okuyup gecemedim bile. Hadi keyfimden zorunluluk yokken ders calisiyorum desem cok caliskanim dersten baska bir sey yapamam diyen biri olsam yine biraz hak vericem ama normal odevler ya odevler haftalik konular bunlari bitiremiyorum ki keyfi ders calisayim yoruldum valla 😔

Odanin kapisi yok mu? Kapiyi kapat. Annene de canli derse giriyorum beni rahatsiz etme, hoca sozlu yapacak de.
Artik oyle yapmaya basladim bu yuzden de kusup duruyoruz. Gecen sene bu zamanlar iste online sinavim vardi manti acarken dalmisim sinavi unutmusum gitmis 😭 allahtan telafisi vardi girdim gectim dersi

Bence senin gorevin ders calismak . Ne yemegi ne sofrasi ne evi supurmesi.tabiki yardimci olursun ama yardimci olursun sorumluluk senin degil. Seni cok iyi anliyorum. Bende yillardir senin yasadigini yasadim. Yapmasam ya duygu somurusu ya surat asikligi yasardim. Simdi cocugum olunca anladim. Yanlis yapmislar ve icten ice kiziyorum onlara. Ve belki cok iyi yerlerde olabilirdim. Olamadim. Sen bu hatayi yapma. Ama nasil yaparsin bilmiyorum. Bu fikri de diger arkadaslar versin. Cok yorucu bir surec.
Ben de lisede daha cok calisabilirdim suan daha iyi yerde olabilirim diyorum hep kendi kendime. Universiteyi sehir disinda okuyunca yurtta da herkes ders calisinca o kadar hirslandim ki her seyi basarabilirim gibi geliyordu simdi de o lisedeki hallerime geri donuyorum sanki

Evet gercekten tutturmus ben senin yasindayken her seyi yapardim yerimde durmazdim diye. Ama gercekten o kadar zor bi donem ki odev ustune odev ve seneye mezun olucam eksik hissediyorum bi kitap okumak bile luks suan yds sinavina calismak icin iki soru cozmem vakit kaybi oluyor keske beni bogmasa ya
Onun zamaniyle seninki bir değil şimdide bir zahmet yapsın hiç takma anne derslerin daha önemli de olmadı kütüphaneye git orda çalış

Ya keske oyle olsa keske hicbir zaman derse teavik edici olmadi baska insanlar kizlarini over durur okusunlar baska bisey istemem diye benimki hicbie is yapmiyo erkek cocugu gibi diyor. Universiteye gittim yurtta kaldigim icin yemek yapma dersim yoktu ben de bir sey ogrenemedim artik ben senin yasindayken her seyi yapardim diyor ama oyle olmuyor iste hicbie sey bilmiyim su okulu bitireyim ya
Ee onun zamanıyla bir mi ona bakarsanız anneannem de benim yasımdaykenn2. Cocugunu yapmıstı... devir degişti anne diyin...

Sevgili konu sahibi çok naif,hassas,aklıbaşındasın.seni çok iyi anlıyorum Annense artık nasıl bir gelenekle büyüdüyse onu hiç anlayamıyorum.sana şunu soyleyim ilerde bu yaşadıkların travma olarak sana geri geliyor.evlendiginde yada belli bir yaşa geldiğinde bu günleri unutamiyorsun üzülüyorsun.Annen sana haksızlık yapıyor.psikolojik şiddet uyguluyor.Anne babana sınır koy.sana değer vermiyorlar..değer vermek böyle olmaz.baban yapamiyorsan bırak okulu dediğinde karşılık ver.saygisizlik etme ama neden bırakayım baba ben okumak istiyorum falan de.bence sen ebeveynlerine saygısızlık olur kirilirlar diye sessizlik yapıyorsun sanırım.senin naifliğinden dolayı üzerine geliyorlar.Annen kuserse de kendisi bilir senin geçerli bir sebebin var.40 yAşında gencecik kadın kalksinda markete o gitsin.ekmek arası yerken utanmiyormu sen ne yiceksin onu düşünen yok.elinde bebeğimi var ufacikta yapamıyor engeli ne ? O yapsın yemeği.Arada mutlu edebilirsin ama yemeği zannedersem sana kitlemiş.sen baştan kesim kes.sabah de ben yemek falan yapamam anne bekleme sen yap odevlerim var proje.bitirmek zorundayım odayada girme de.Annen kendini düşünüyor.seni çok iyi anlıyorum.bende benzer şeyler yaşadım ama keşke okadar naif olmasaydım dedigim oluyor.O evin yetişkin ebeveyni sen değilsin,annene ebeveynlik yapmayı bırak,çocuk moduna gir biraz,ergen derse desinler,hiç takilma.O evin tek çocukmusun?

Ya bu dediklerinizi liseden beri hayal ediyorum boyle yasantisi olan arkadaslarima o kadar ozeniyorum ki. Bir kere ben masamdayken benim masama meyve soyup koymuslugu yok. Lisedeyken o kadar baski vardi ki annemle babamin agzindan sadece okursa kendine okumazsa kendi bilir baska bisey yok hic oku kizim basarili ol arkandayiz laflari yok. Universite sinavina hazirlanirken ful motivasyon dusukluguyle hazirlandim. Dershane lafi evde acilmadi bile cunku yapan insan evde de calisir yapar dediler. Ben de sss cikarmadim durumumuz iyi degil diye ama iyi olsa da gidemezdim zaten univeesiteye gectim odev yaparken bazen agzimdan off bu ne ya falan cikiyor babam ordan hemen yapamiyosan okuma birak diyor ne alaka ya ne alaka herkes zorlanabilir o kadar doluyum ki herkese anlatmak icimi dokmek istiyorum
Canım benim herkesin bir imtihanı var bu hayatta sende ailenle sınanıyorsun. Yaptığı çok yalnış yaşı da çok genç annenin yani seninle arkadaş gibi olmalı şuan. Ne biliyim bir değişik insanmış. Allah yardımcın olsun. Annene söyle kkye üye olsun kızlar onu bir güzel yola getirir 😊

Çok açık konuşacağım ama gerçekleri söyleyeceğim. İnanın bu hayatta kendinizden taviz vererek başkasına katlandığınız her an, ilerde pişmanlık ve acı olarak size geri dönecek. Anneniz bile olsa. Sizin o evde tek göreviniz var, ders çalışmak. Hiçbir iş yapmayın! Yapmak zorunda değilsiniz! Zaten iş yapsanız da yapmasanız da anneniz sizi yetersiz görüp size surat asacak birşeyler buluyor. Madem öyle yapmayın, yerinizden kalkmayın. Hatta acıktığınızda kendi ekmek arası yemeğinizi kendinize hazırlayın, bırakın o ne yerse yesin! Anneniz ve babanız size değer vermiyor, üzgünüm ama böyle. Sizi evin işlerini yapan bir hizmetçi olarak görüyorlar. Ayrıca anneniz sizin arkadaşınız da değil. Biriyle konuşmaya ihtiyacınız olduğunda internetten arkadaşlarınızla konuşun, en kötüsü buraya yazın, bizimle konuşun, ona ihtiyacınız yok! Bu hayatta herşey sizin için, herhangi bir notunuzdaki 1 puan eksiğiniz bile ilerde sizde pişmanlık yaratacak, anneniz-babanızın umrunda olmayacak. Kendiniz için daha çok çalışın, kendinizi kurtarın. Bu hayat kimseye karşılıksız iyilik yapacak kadar uzun değil.

İstediği kadar oflasın, puflasın. Millet kızım okusun diye önüne canlı dersteyken çaylar, poğaçalar taşır. Kimi de böyle okuyacak kızı dersten kaldırır kalk yemek yap diye. Hayatta dersimi bırakmam, yemek falan da yapmam, al on paket çubuk kraker vize haftası çubuk krakerle beslen. Bir hafta aç kalsan birşey olmaz, ama mesleksiz kalırsan çok şey olur. Hayat çok acımasız özellikle elinde ekmeğin yoksa.

Şuan sinirden ağlıcam o duruma geldim artık napıcam diye buray yazıyorum çünkü arkadaşlarım da anlamıyor artık. Ya annem saf temiz kalpli bir insandır kötülüğünden değil ama aşırı anlayışsız ben de dilimi tutamayan bir insanım konuşsam kavga çıkıcak o yüzden susuyorum hep. Malum uzaktan eğitim olduğu için ödevler sınavlar hep evden. Bu dönem çok not almam gereken hocaların verdiği kitapları okumam gereken dersim var ki yetişemiyorum hiçbirine geçen dönem böyle olmayınca çok afalladım tabi derslerden kalıcam korkusuna tüm ödevleri araştıra araştıra yapıyorum şuan bir de eylülde yds sınavına giricem ona çalışmak istiyorum onun için biraz soru çözeyim vaktim bile olmuyor. Kendi ana derslerim yanında seçmeli ders var ilk defa aldım hoca her hafta ödev veriyor benim alanımla ilgili olmadığı için bilmiyorum sıfırdan öğrenince yapmak vaktimi alıyor, sınava kadar bitirmem gereken kitapları sayfaları güne böldüm her gün illa okumam gerekiyo. Annem görüyor bunları bi oturuyorum bilgisayrın başına canlı derslerin bitmesini bekliyorum bitiyor hemen verilen ödevlere başlıyorum bazen canlı derste yetişemedim notları açıp kayıttan yazıp izliyorum yani yaptığım şeyler çok yüksek not alayım çok başarılı olayım diye değil sadece konuları yetiştirmek ödevleri bitirmek keyfi ders çalışamıyorum bile. Vize haftası olduğu için bu kadar çok ödev var sınav niyetine geçicekler. Aslında beni bi salsa ben her şeyi tam yapıcam ve geri kalan zamanım da olucak ama yok canlı dersteyim çağırıyor şunu yap bunu yap acilll gel diye çağırıyor acil markete gitmen lazım şu bitmiş lazım e gidiyorum ben de canlı ders akıp gidiyo neyse kayıttan izlerim artık diyorum annemin söylediği işleri yapıyorum kayda oturuyorum yani ders ders saatinde bitmediği için benim not çıkarmalarım geç saate kalıyor. Akşam oluyor şu yemeği yapsana diyor şuan yapamam ki diyorum bak işim var diyorum surat asıyor trip atıyor oflayıp pufluyor beni basıyolar ya o yanımda surat asa asa oflayıp pufladıkça ben çıldırıyorum resmen. Benim de karnım acıktı yemeği yapıcam ama şunu da yazım kalmasın belki ödev gününe yetişmez diye kalkmıyorum yemek falan da yok tabi annem ekmek arası yapıp yiyor ya ne bilim insan der ki tamam kızım sen işini hallet bugun yemeği ben yapayım diye. Çünkü gün içinde çağırdımı gidiyorum ne derse yapıyorum hayır dersteyim desem sorun yapıyor çünkü. Beni gün içinde rahat bırakmadığı için ben geceleri ve akşamları ders çalışıyorum bu sefer babam işten dönmüş olduğu için hiç yanımızda oturmuyorsun derslerini gündüz bitirsene diyor. Gec saate oturunca sabah kalkmak zor oluyor gün uçup gidiyor. Nasıl anlatıcam bilmiyorum ya bugun canlı dersteydim anneanneme gitti geldi neden evi süpürmedin silmedin dedi anne derslerin bitmesini bekledim birazdan yapıcam kalkamadım yerimden dedim yine surat değişti ofladı pufladı şuan da küs büyük ihtimal surat asık. Ya tüm gün dersten kafası kalkmayan full odasına kapalı dersle kafayı bozmuş bir insan değilim gün içinde ne derse yapıyorum ev işlerini de yapıyorum zaten dışarı çıkmıyoruz ya pandemi yüzünden evde bol bol vakit oluyor ama o istiyor ki ben tüm gün ev işlerinş yapayım yemek yapayım hiç yerimde durmayayım. Zaten kahvaltı masasını topla evi topla silincekse sil akşam yemeğini yap masayı kur kaldır bulaşıkları topla bunlar yapılcaklar yani dağ kadar iş yok sonuçta ben gün içinde bunları yapıyorsam canlı ders saatlerini kaçırıyorum bu sefer ya ertesi gün full kaçırdığım derslerin kayıtları+normal canlı derslerle uğraşmam gerek ya da akşam yapmam gerek ama diyorum ya akşam yemeğini yapamıcam dedim problem oldu. Üniversite sınavına hazırlanırken de böyleydi dershaneye gitmediğim için kendim ekstra evde çalışayım diye hesap etmiştim ama o zamanı yaratamadım kendime tabiki . Anlatamıyorum ya ben mi büyütüyorum bu durumu. Ben ondan beni rahat bıraksın hiçbir iş vermesin demiyorum vize haftam biraz anlayış göstersin ben de ödevleri zamanında teslim edeyim sonra canlı dersler sarkmasın her şey zamanında bitsin istiyorum okula gider gibi gün içinde beni rahat bıraksa akşam okuldan gelmiş gibi evde beraber oturalım ne varsa birlikte yapalım istiyorum ya. Evdeyim diye ful boşum sanıyor ama canlı derslerin de saati var sabah başlıyo öğleden sonra bitiyo yani okul gibi bu da . Neyi yanlış yapıyorum ya nasıl anlatıcam huzur vermiyor ki oflamakdan surat asmaktan
Sevgili konu sahibi ne kadar fedakar ve iyi yürekli bi insan olduğun, annenin yaptığı bunca şeye rağmen hala ona kötü bişey söylememenden, hala hatayı kendinde aramandan belli. Annene ise söyleyecek çok şeyim var aslında ama burda seni gaza getirip ailenle aranı bozmana sebep olmak istemiyorum, çünkü kendi hayatını kurana, mesleğini, ekmeğini eline alana kadar onlara bi şekilde ihtiyacın var biliyorum. Öncelikle şunu bilmelisin ki sen kesinlikle hatalı veya eksik değilsin, hatta fazlasın, çok çok çok fazlasın. Şimdi bana göre bundan sonra yapman gereken; derslerinden başka hiçbişey düşünmemeye çalışman, evde sofra toplamak, yediğini, içtiğini kaldırmak ve eğer çok fazla boş vaktin olursa da ufak tefek işler (toz almak gibi) işler yapmak dışında bişey yapmaman,gerekirse ekmek arası peynir zeytin yiyerek beslenip yemeğe falan karışmaman. Ve tabiki derslerinde başarılı olman okulunu iyi bir dereceyle bitirmen (hangi bölümdesin bilmiyorum ama okul derecesi işe girerken önemli). Boşvermeye çalış annenin söylenmelerini, gerekirse biraz tavır yap, kapını kapat, müziğini aç, ya da okurken kulaklık tak duyma hiçbişeyi. Belli ki ailen senin okumanı istemiyor. isteseydiler senden böyle saçmasapan beklentileri olmazdı. Ama senin geleceğin için okuman gerek. ilerde pişman olmamak için işi gücü bırak oku kızım. Bak annenle aynı yaştayım ben, daha bebeğim yeni oldu, ben onun geleceği için herşeyimi veririm. Kimbilir o senin yaşına geldiğinde 60 yaşında olurum sağlığım elverdiği ayakta olduğum sürece onun iyi bir eğitim alması için, değil ondan iş güç beklemek, yoluna halılar sererim, önünü açarım. Ailen çok yanlış bi yolda, bunu bil ve ona göre davran.

Sevgili konu sahibi çok naif,hassas,aklıbaşındasın.seni çok iyi anlıyorum Annense artık nasıl bir gelenekle büyüdüyse onu hiç anlayamıyorum.sana şunu soyleyim ilerde bu yaşadıkların travma olarak sana geri geliyor.evlendiginde yada belli bir yaşa geldiğinde bu günleri unutamiyorsun üzülüyorsun.Annen sana haksızlık yapıyor.psikolojik şiddet uyguluyor.Anne babana sınır koy.sana değer vermiyorlar..değer vermek böyle olmaz.baban yapamiyorsan bırak okulu dediğinde karşılık ver.saygisizlik etme ama neden bırakayım baba ben okumak istiyorum falan de.bence sen ebeveynlerine saygısızlık olur kirilirlar diye sessizlik yapıyorsun sanırım.senin naifliğinden dolayı üzerine geliyorlar.Annen kuserse de kendisi bilir senin geçerli bir sebebin var.40 yAşında gencecik kadın kalksinda markete o gitsin.ekmek arası yerken utanmiyormu sen ne yiceksin onu düşünen yok.elinde bebeğimi var ufacikta yapamıyor engeli ne ? O yapsın yemeği.Arada mutlu edebilirsin ama yemeği zannedersem sana kitlemiş.sen baştan kesim kes.sabah de ben yemek falan yapamam anne bekleme sen yap odevlerim var proje.bitirmek zorundayım odayada girme de.Annen kendini düşünüyor.seni çok iyi anlıyorum.bende benzer şeyler yaşadım ama keşke okadar naif olmasaydım dedigim oluyor.O evin yetişkin ebeveyni sen değilsin,annene ebeveynlik yapmayı bırak,çocuk moduna gir biraz,ergen derse desinler,hiç takilma.O evin tek çocukmusun?
Evdeki huzuru o kadar önemsiyorum ki küçük bi tartışma tüm günümü etkiliyor normal arkadaş çevremde bu kadar sessiz değilim ama artık ne olursa olsun diyicem bıktım gerçekten

İstediği kadar oflasın, puflasın. Millet kızım okusun diye önüne canlı dersteyken çaylar, poğaçalar taşır. Kimi de böyle okuyacak kızı dersten kaldırır kalk yemek yap diye. Hayatta dersimi bırakmam, yemek falan da yapmam, al on paket çubuk kraker vize haftası çubuk krakerle beslen. Bir hafta aç kalsan birşey olmaz, ama mesleksiz kalırsan çok şey olur. Hayat çok acımasız özellikle elinde ekmeğin yoksa.
Of valla artık böyle yapıcam

Çok açık konuşacağım ama gerçekleri söyleyeceğim. İnanın bu hayatta kendinizden taviz vererek başkasına katlandığınız her an, ilerde pişmanlık ve acı olarak size geri dönecek. Anneniz bile olsa. Sizin o evde tek göreviniz var, ders çalışmak. Hiçbir iş yapmayın! Yapmak zorunda değilsiniz! Zaten iş yapsanız da yapmasanız da anneniz sizi yetersiz görüp size surat asacak birşeyler buluyor. Madem öyle yapmayın, yerinizden kalkmayın. Hatta acıktığınızda kendi ekmek arası yemeğinizi kendinize hazırlayın, bırakın o ne yerse yesin! Anneniz ve babanız size değer vermiyor, üzgünüm ama böyle. Sizi evin işlerini yapan bir hizmetçi olarak görüyorlar. Ayrıca anneniz sizin arkadaşınız da değil. Biriyle konuşmaya ihtiyacınız olduğunda internetten arkadaşlarınızla konuşun, en kötüsü buraya yazın, bizimle konuşun, ona ihtiyacınız yok! Bu hayatta herşey sizin için, herhangi bir notunuzdaki 1 puan eksiğiniz bile ilerde sizde pişmanlık yaratacak, anneniz-babanızın umrunda olmayacak. Kendiniz için daha çok çalışın, kendinizi kurtarın. Bu hayat kimseye karşılıksız iyilik yapacak kadar uzun değil.
Çok haklı konuşuyorsunuz öyle gerçekten en ufak başarısızlığımı dar ederler bundan sonra her şey kendim için yapıcam

X