Annemin ayrımcılık yapması ve kabul etmemesi beni delirtiyor

Aksine annem burası kocamın evi sen defol git diyor komedi gibi)) babam da evde değil cogu zaman koye Kaçıyor birde baska yatili is buldu dırdırdan o da duramadi napsin:KK43:
Allah yardimcin olsun .yaninda yasayabilecegin anneanne babaanne falan varsa bir sure onun yanina yerlesebilirsin .yada uzakta bir universite tercihi yapil evden uzaklasabilirsin.

Beni çözmüşün de kendini çözememişsin bencilliğini kendine toz konduramayişini hep kendini hakli görüşünü vs ben sana hatırlatayım belki farkedersin. Aklin sezgilerin çalışıyorsa. Hakaret etmedim senin yaptığını yaptım nasılmiş anla diye ama ondan da anlamayarak nasil bir zekaya sahip olduğunu gösterdin. Seninle çalışanlara acidim be Allah yardımcıları olsun kimbilir ne asılsız ithamlarla mobbing yapiyorsundur. Ben zamaninda cok destek aldim başkalarının bozduklari psikolojimi düzeltmek adina. Bunun farkına varmak da erdemdir. Ben sana acilen psikolojik destek almani öneririm senin icin iyisi budur insan herşeyi farkedemez bazen baskalarinin farkettirmesi gerekir anlayan alir alacağını. Gerçek hastalar doktora gitmez gercek hastalarin hasta ettikleri insanlar gider umarım seni de psikolojik şiddete maruz bırakıp sonra da kıskançlıkla suçlarlar buarada ilk yorumdan soruma bu Kadar ciyakladiğina göre seninde psikoloji pek normal değil
Ben sizi çözdüm
Tipik kendinde hiç sorun olmayan ama hatalı hep etrafındakiler olan kişisin sen
Acil psikolojik destek almalisin bu kafa ile ise girsen kimseyle anlasamazsin
Bir de çağrı merkezi demişler size
Çağrı merkezinde 3 günde kovulursunuz bu kafa ile
Hakaretlerine gelince hepsini iade ediyorum
Zavallilik da çok göreceli bir kavram değil
Bana göre zavallı kişi hayatında birşeyler ters giderken hareket etmeyen ve sürekli mizmizlanip başkalarına saldıran kişidir

Buraya konu açtıysanız eleştiri de duyacaksınız. Yok öyle o yorumu istemem bu yorumu isterim.
Seninki eleştiri değil kaba saba keko ağzı sataşma cümleleri. Herkese kafaniza göre gelişigüzel konusamazsiniz haddinizi bilin. Çalıştığın işler sende pek olumlu etki bırakmamış sana adam gibi işte çalışmani öneririm azcık uykunu al da beyinde nöronlar arası elektrik akışı kopmasin. Ha bulduysan da düzgün iş geçmişten aldığın hasarlarin eseridir onun icinde destek almanı öneririm ayip değil bir düşün

Seninki eleştiri değil kaba saba keko ağzı sataşma cümleleri. Herkese kafaniza göre gelişigüzel konusamazsiniz haddinizi bilin. Çalıştığın işler sende pek olumlu etki bırakmamış sana adam gibi işte çalışmani öneririm azcık uykunu al da beyinde nöronlar arası elektrik akışı kopmasin. Ha bulduysan da düzgün iş geçmişten aldığın hasarlarin eseridir onun icinde destek almanı öneririm ayip değil bir düşün
Kendi hayatını yoluna koyamayan bebe gelmiş beni analiz edip tavsiye kasıyor bi de. Allah razı olsun çok güldüm sayende 😂

Kaldır o nazlı totişini de iş ara, bul, çalış. Böyle simbiyotik yaşam biçimi nereye kadar.

Kendi hayatını yoluna koyamayan bebe gelmiş beni analiz edip tavsiye kasıyor bi de. Allah razı olsun çok güldüm sayende 😂

Kaldır o nazlı totişini de iş ara, bul, çalış. Böyle simbiyotik yaşam biçimi nereye kadar.
Seni ilgilendirmez belki çalışmak istemiyorum kpss çalışmak istiyorum sakince. Kadinlar arasina gelmis utanmadan ona buna sataşacagina az uykunu al da beynin erimesin çalışırken insan ilişkilerinde falan lazim olur. Çalışmıyorum diye senin gibi boş teneke değilim okuyup araştıran bilgi pesinde koşan insanım sen 2 saat uykunla yat kalk şükretmeye devam et köle

Sanırım yazıyı iyi okumamışsınız ağır şartlarda çok çalıştım sürekli işten çıkarıldim hakkimi alamadigimda oldu hala iş arayış sürecindeyim sağlam iyi bir is arıyorum ki ayri eve cikarsam kirami ödeyebileyim ayrica ben köle değilim insani şartlarda iş arıyorum anlatabildim mi
Ben öğretmenim, öğrenci bir şey anlatıyor ailesi ile ilgili. Rehberliği haber veriliyor, öğrenci ailesi ile ilgili bin tane şey anlatıyor, aile ile etkileşim sağlanıyor bi bakıyoruz öğrenci yalan söylemiş. Ya istediği bir şey alınmamış ya kıskançlık olmuş. Bu yüzden tek taraflı dinlediğim şeylere inanmamak gibi bir huyum var.

Üniversiteyi ilk bitirdiğimde dershanelerde çalıştım, evimin kirasını ödedim ve para biriktirdim, çünkü aile desteğim yoktu, kpss hazırlık kitaplarımı aldım. Bilen bilir dershanelerde 3 kuruşa köle gibi calistirirlar, ben hiç köle miyim demedim, amacıma hizmet ediyordu neticede. Sonra para biriktirince dershaneden ayrıldım sınava hazırlanıp atandım. Ama sizin deyiminin 4 sene kölelik yaptım. Ha sen kölelik yapma aile eziyeti(!) Çekmeye devam et...

Ben öğretmenim, öğrenci bir şey anlatıyor ailesi ile ilgili. Rehberliği haber veriliyor, öğrenci ailesi ile ilgili bin tane şey anlatıyor, aile ile etkileşim sağlanıyor bi bakıyoruz öğrenci yalan söylemiş. Ya istediği bir şey alınmamış ya kıskançlık olmuş. Bu yüzden tek taraflı dinlediğim şeylere inanmamak gibi bir huyum var.

Üniversiteyi ilk bitirdiğimde dershanelerde çalıştım, evimin kirasını ödedim ve para biriktirdim, çünkü aile desteğim yoktu, kpss hazırlık kitaplarımı aldım. Bilen bilir dershanelerde 3 kuruşa köle gibi calistirirlar, ben hiç köle miyim demedim, amacıma hizmet ediyordu neticede. Sonra para biriktirince dershaneden ayrıldım sınava hazırlanıp atandım. Ama sizin deyiminin 4 sene kölelik yaptım. Ha sen kölelik yapma aile eziyeti(!) Çekmeye devam et...
O zamanlar kiralar uygundu tabi şimdi dersane parasıyla ev tut tutabilirsen en basitinden benim arkadasim bulamadı. Herneyse sizi inandirmak zorunda değilim. Her zaman tek taraflı dinlenmemeli zaten. Annemin beni kotuledigi Bana kızan arkamdan atan akrabalar komşular birde benden dinleyince şaşırıp bak şu annenin yaptığına yazıklar olsun dediler bana hak verdiler. Ayrica Öğretmenler en kral en rahat işi yapıyorlar sen gel 12 saat ağir işlerde çalış miletin azarlamasini iftirasını çek ağrilardan uyku uyuyama ellerinde ek eksik olan kırbaç ben hiç agridan topallayan bir öğretmen görmedim mesela. Hem rahat is yapıp hemde sikayet eden ögretmenler oluyor nedense. +olarak ben calismaya kölelik demedim köle gibi çalışıp hakkini vermeyen mobbing yapaj insanda psikoloji bırakmayan sisteme dedim bunu okuduğunu anlamak büyük meziyet. Size tavsiyem önyargilari birakin

Kadınlar Kulübü'nde uzun zamandır hatta senelerdir vakit geçirmiyordum. Özellikle BDV'da. Yine hiçbir değişiklik olmadığını görüyorum. Buraya yazan insanlar bunalmış ve bir nebze teselli arayan insanlar. Zor durumdaki insanlara saldırmak bir bizim ülke insanında var sanırım. Ve hayır herkese açık bir konu paylaşmak eleştiri adı altında ağzına geleni söyleyebilme özgürlüğü değildir. Konu sahibi kardeşim, kardeşim diyorum yaşça epey küçük olduğunu tahmin ediyorum. Seneler önce yeni mezun olup geldiğimde ben de aynı sıkıntıları yaşamıştım. Maddi olarak destek olan aile ferdi hep daha çok sevilir. Nerdeyse hiç para almadan kendi alanımda çalıştığım zamanlar oldu tecrübe edinebilmek için. Ve şu an kendi alanımda üstad diye hitap edilen, kendi ofisi olan bir bireyim. Burada bazı arkadaşların dediği gibi, kölelik diye iş küçümsersen maalesef ki tecrübe kazanamadığından iyi iş imkanlarına sahip olabilmen çok zor. Diploma çok bir şey ifade etmez, iş veren ona ne kadar fayda sağlayabileceğine bakar. İş küçümsemeden sen kendine bir iş bul lütfen. Ablanla da kendini kıyaslama, bazıları tembeldir. Benim kardeşim de benden daha çalışkandır ev işi konusunda. Oluyor bazen ailede öyle dengesiz durumlar. Çok takılmayın bence. Ne olursa olsun aile candır. Seneler sonra anneni de affedeceksin buna inan. Ablan da ne olsa kardeştir. Elin iyisinden ablanın kötüsü daha iyidir. Güzelce konuş onunla, ablacım seni anlıyorum iş yerinde çok yoruluyorsun, ben de elimden geldiğince evin yükünü alıyorum ama fazlası beni artık çok yoruyor. Kişisel eşyalarını kendin toparlarsan ben de daha az stres yaşamış olurum. Seninle kavgalı ve kırgın olmak istemiyorum de. Yaşadığın sıkıntılar sende sinir ve stres yapmış. Rumuzun bile sinirli :) Öncelikle sakin ol. Annenle konuşarak anlaşamayabilirsin eskilerle gerçekten de iletişim çok zor ama ablanla anlaşabilirsin. Ablanı küçümsüyorsun ama o da zor bir sınavı çalışmış başarmış. Ona kızgın olmadan sen de sınava çalışabilirsin. Ben sana ayrı eve çık diyemem. Hem LCW'ye git hem ayrı eve çık diyenler hangi ülkede yaşıyor acaba. Asgari ücretle ne ayrı evi. Sen mesleğinde iyi bir konuma gelene kadar ailenle uyumlu olmak zorundasın o yüzden siniri bir kenara bırakman ve iletişim yoluna gitmen gerekiyor.

O zamanlar kiralar uygundu tabi şimdi dersane parasıyla ev tut tutabilirsen en basitinden benim arkadasim bulamadı. Herneyse sizi inandirmak zorunda değilim. Her zaman tek taraflı dinlenmemeli zaten. Annemin beni kotuledigi Bana kızan arkamdan atan akrabalar komşular birde benden dinleyince şaşırıp bak şu annenin yaptığına yazıklar olsun dediler bana hak verdiler. Ayrica Öğretmenler en kral en rahat işi yapıyorlar sen gel 12 saat ağir işlerde çalış miletin azarlamasini iftirasını çek ağrilardan uyku uyuyama ellerinde ek eksik olan kırbaç ben hiç agridan topallayan bir öğretmen görmedim mesela. Hem rahat is yapıp hemde sikayet eden ögretmenler oluyor nedense. +olarak ben calismaya kölelik demedim köle gibi çalışıp hakkini vermeyen mobbing yapaj insanda psikoloji bırakmayan sisteme dedim bunu okuduğunu anlamak büyük meziyet. Size tavsiyem önyargilari birakin
Ben ogretmen olarak atanabilmek için oturdum kpss'ye hazırlandım, atandım, rahat ettim. Ama dershanede çalışırken sabah 8.30 akşam 19.30 çalıştım, 6 gün. Evde de tek kalmadım, 3 arkadaş kaldık. Ankara'daydim ve kiralar yuksekti. Ayni zamanda yuksek lisansa basladim. Sana da tavsiye ederim, biraz fedakarlık yapman gerekecek ama pek sanmiyorum. Burada sana tavsiye veren herkes kusurlu sana göre...

Ablan da çalışmış atanmış, oturduğun evin kirasını bile bi dünya laf ettiğin ablan ödüyor. Aman, ister çalış ister çalışma bana ne...

İş aramadim mi saniyorsunuz bıktım bosu bosuna gidiyorum sonuc yok sadece yol masrafi. Tam oldu olacak birşey çıkıyor baska eleman bulduk vs yok haber ederiz yok tecrübe. Cogu yerde agir şartlarda çalıştım üstüne hakkımı vermeden cikaranlar oldu saglam kafa saglam vucutta bulunur bu kafayla bu psikoloji ile anca bu kadar olur işte
sadece yol masrafi bile olsa calis, calismadan durunca daha da zor olur, bir yerden baslaman gerek

hayatı oyun mu sanıyorsun sen. bende mühendisim üç ıl kışın buz gibi yazın sıcakta nefes alamadığım bir işte çalıştım. pandemi de adamlar sigortamı yatırmadı. Hergün sabahın köründe kalktım tatillerde bile proje yaptık. Mobinge girmiyorum bile gelen erkek personel dayanamaz kaçardı. şimdi çocuktan dolayı işten ayrıldım evde bir taraftan çocuk, temizlik,yemek bir taraftan dil çalışıyorum bir taraftan yazılım. Günde maksimum uykum beş saat . Sabahtan akşama kadar oturduğum süre en iyi ihtimal iki saat çocuk dokuzda yatar ben üç saat yazılım çalışırım .

Afedersin insanlar mal mı? Bir sen akıllısın geri kalan herkes köle olmaya yer mi arıyor? Şartlar hepimize zor ve malesef dünyada adil değil. Ben gazi mezunuyum bölümü benimle 4 yılda biitirebilen 10 kişi vardi . Eşek gibi çalıştım. Ama olmadı. Olmayınca olmuyor nasip , kısmet ne dersen de benimle başlayıp çok iyi firmalara giren arkadaşlarım da var. Hayat oturup mızmızlanmayla olmuyor.

hayatı oyun mu sanıyorsun sen. bende mühendisim üç ıl kışın buz gibi yazın sıcakta nefes alamadığım bir işte çalıştım. pandemi de adamlar sigortamı yatırmadı. Hergün sabahın köründe kalktım tatillerde bile proje yaptık. Mobinge girmiyorum bile gelen erkek personel dayanamaz kaçardı. şimdi çocuktan dolayı işten ayrıldım evde bir taraftan çocuk, temizlik,yemek bir taraftan dil çalışıyorum bir taraftan yazılım. Günde maksimum uykum beş saat . Sabahtan akşama kadar oturduğum süre en iyi ihtimal iki saat çocuk dokuzda yatar ben üç saat yazılım çalışırım .

Afedersin insanlar mal mı? Bir sen akıllısın geri kalan herkes köle olmaya yer mi arıyor? Şartlar hepimize zor ve malesef dünyada adil değil. Ben gazi mezunuyum bölümü benimle 4 yılda biitirebilen 10 kişi vardi . Eşek gibi çalıştım. Ama olmadı. Olmayınca olmuyor nasip , kısmet ne dersen de benimle başlayıp çok iyi firmalara giren arkadaşlarım da var. Hayat oturup mızmızlanmayla olmuyor.
sinirden çok spesifik bilgiler vermişim inşallah tanıyan çıkmaz amin:halay:

Kadınlar Kulübü'nde uzun zamandır hatta senelerdir vakit geçirmiyordum. Özellikle BDV'da. Yine hiçbir değişiklik olmadığını görüyorum. Buraya yazan insanlar bunalmış ve bir nebze teselli arayan insanlar. Zor durumdaki insanlara saldırmak bir bizim ülke insanında var sanırım. Ve hayır herkese açık bir konu paylaşmak eleştiri adı altında ağzına geleni söyleyebilme özgürlüğü değildir. Konu sahibi kardeşim, kardeşim diyorum yaşça epey küçük olduğunu tahmin ediyorum. Seneler önce yeni mezun olup geldiğimde ben de aynı sıkıntıları yaşamıştım. Maddi olarak destek olan aile ferdi hep daha çok sevilir. Nerdeyse hiç para almadan kendi alanımda çalıştığım zamanlar oldu tecrübe edinebilmek için. Ve şu an kendi alanımda üstad diye hitap edilen, kendi ofisi olan bir bireyim. Burada bazı arkadaşların dediği gibi, kölelik diye iş küçümsersen maalesef ki tecrübe kazanamadığından iyi iş imkanlarına sahip olabilmen çok zor. Diploma çok bir şey ifade etmez, iş veren ona ne kadar fayda sağlayabileceğine bakar. İş küçümsemeden sen kendine bir iş bul lütfen. Ablanla da kendini kıyaslama, bazıları tembeldir. Benim kardeşim de benden daha çalışkandır ev işi konusunda. Oluyor bazen ailede öyle dengesiz durumlar. Çok takılmayın bence. Ne olursa olsun aile candır. Seneler sonra anneni de affedeceksin buna inan. Ablan da ne olsa kardeştir. Elin iyisinden ablanın kötüsü daha iyidir. Güzelce konuş onunla, ablacım seni anlıyorum iş yerinde çok yoruluyorsun, ben de elimden geldiğince evin yükünü alıyorum ama fazlası beni artık çok yoruyor. Kişisel eşyalarını kendin toparlarsan ben de daha az stres yaşamış olurum. Seninle kavgalı ve kırgın olmak istemiyorum de. Yaşadığın sıkıntılar sende sinir ve stres yapmış. Rumuzun bile sinirli :) Öncelikle sakin ol. Annenle konuşarak anlaşamayabilirsin eskilerle gerçekten de iletişim çok zor ama ablanla anlaşabilirsin. Ablanı küçümsüyorsun ama o da zor bir sınavı çalışmış başarmış. Ona kızgın olmadan sen de sınava çalışabilirsin. Ben sana ayrı eve çık diyemem. Hem LCW'ye git hem ayrı eve çık diyenler hangi ülkede yaşıyor acaba. Asgari ücretle ne ayrı evi. Sen mesleğinde iyi bir konuma gelene kadar ailenle uyumlu olmak zorundasın o yüzden siniri bir kenara bırakman ve iletişim yoluna gitmen gerekiyor.
Yorumun için teşekkür ederim öncelikle iş beğenmemek ile kendisinin en azindan insanca koşullarda çalisabieceği iş aramak farklu şeyler. Is beğenmiyor olsam ahirdan beter toz duman ağır koku icindeki yerde acik cam ve kapidan iceri hucum eden kar firtinasina maruz kalarak çalışmayı kabul etmezdim ki oradanda kurus alamadan cikarildim. Ilk defa size soyluyorum kendime bile demekten utanıyorum baskasi ne derdi oyle bir işte nasıl çalıştın vs.. kosullar neyse de insan olamamis serefsiz herif hakkimi da vermedi. Ilk deneyime gore kotu bir tecrube oldu . Diğer işyerinde de yemekhaneyi bulamadım diye yok depoya girdi yok bilmem ns diye iftiralar bu kafayla nasil üniversite okudun demeleri cirkef cirkef insanlar hapishane koğuşunu aratmayan cinsten. Insanın morali iş verimini etkiler işten verim alamazsan işveren de memnun kalmaz isindsn olursun + psikolojik sagligindan da. Insanlara bunu anlatamiyorum ben buraya birazcik icimi dökmeye geldim yemediğim laf kalmadı gerçi insanlarin bu ekonomi koşullarından dolayi bozulan psikolojileri ile bu tavırlarına sasirmamak gerekiyor. Ablama gelince Özür dilememeyi ablamdan öğrendim küçükken bana her türlü eziyeti yapar özür asla dilemezdi. Ben ancak icimdeki sıkışıp kalmış bu duyguyu serbest bırakır sifalandiririm onunla da muhatap olmam. O laftan anlayan bir insan değil. Is arıyorum bircok gorusmelerim oldu devam ediyor tabi en son şok markete gittim adam bana görüşmede ablan çalışıyormus eve yetmiyor mu baban da çalışıyormus vs dedi bastira bastira. böylelikle ordan da olumsuz cevap aldım pes etmis değilim tabi. Bende tecrübe olsun diye ücretsiz staj yaptum baska sehirde zaten. Sonuç bir ise yaramadi. Birkaç is görüşmelerim daha olacak umarim en güzel en mutlu hissedeceğim severek gidip geleceğim bir işim olur.

Merhabalar ben üniversite mezunu ve işsiz bireyim.çok doluyum sinirliyim nasil anlatsam belkide ben abartiyorum veya haklisin diyeceksiniz. Şöyleki evde ablam abim ve ben variz kardesler olarak. Annem beni evde istemiyor yük olarak görüyor. Başini al git nereye gidiyosan ayri eve çik vs bilmem ne baskilari var iş aradım ama bulmakta zorlandım ayri eve cikmayi en çok ben istiyorum çünkü istenmediğim yerde durmakta ayrımcılık yasamakda istemiyorum. Ablam memur bu yüzden annem ona toz kondurmaz 11 yıllık memur işe elini sürmez tamam çalışıyor diyeceksiniz ama küçüklüğunden beri ayni ben liseye giderken ablam üniversite okurdu. Asla elini işe surmezdi annem ona çit cikarmazdi beni zorlardi neymis o okuyormuş. Şimdide çalışıyor oldu bende üniversite okudum okuyorsun demezdi herzaman küfür beddua yedim ablamla kiyaslandim o memur oldu sen ne b.kun sahibi oldun onun b.ku olamazsin diyor gelde iş yap bu yüzden yapmadım yapmıyorum iş falan. Insanca muamele etti yok mu dedim. Küçükken de yan gelir yatardj yavrum yardım et demezdi ona. Ablam her firsatta beni döverdi hatta dışarı atardi soğukta annem birkere beni savunmadi hakli da olsam haksiz da olsam birkere arkamda durmadi. O büyüğun ses etme dedi de ablama kardesine iyi davran demedi. Şimdi ev isine asla yardim etmiyorum hergun bu yüzden küfür hakaret defol git demeler. Abla denen nemrutta yer icer odasına kacar kahve cay içer kendine bisey yapar tezgaha yigar annem birsey demez ben en azindan bulasigimi makineye koyarim. Birkere evli ablama gittiler ben gec gittim annem hasta gibiydi nefes nefese kalk sofraya yardm et dedi ablam boylu boyunca uzanmış elinde telefonla oynuyor kadına acıyıp yardım edeyim de demiyor yine yardim etmedim diğer odaya gectim. Nefes nefese topladi sofrayi hastalıktan ölsende sesini çıkar yahu bune tanrıçan mi. Serefsz abla bozuntusu kalk kaldir şurayı diyor kadina. Haftasonuydu bide sanki işten geldi yorgun argin. Ben özelde 12 saat çalıştım agridan uyuyamadigimi bilirim hanfendi 8 40da ise gidiyor 5 te geliyor sanki tas tasidi.bikere annemler koye gitti evde yoktu ablam denen pislik yedigi ictigi tabagi birakti tezgaha bende kendi arkasini toplasın diye yapmadım kendi bulaşigimi yikadim 1 Hafta gecti o tabak hala oradaydı bulasik şekilde artik midem bulandi cope attim. Yine birgun baktm lavabo agzina kadar tikali kapkara su ne yapmissa tikamis kendi pisligini temizlesin dye ellemedim 1 hafta durdu i lavabo. En sonunda açici getirmiş yapiyodu arkasini toplasin annemi aradi sürekli ne zaman gelcen dye isini görecek birilerini ariyor. annem ona hizmet ediyor ona prenses gbi kasik mi yok tuz mu yok hemen getirir. Annem yumurtayı saklar bitirmeyim diye. Babam peynir alsa anem bana kizar bitirme diye ama ablamin onune koyar şu çocuk da yesin diye. hatta birkere önümden aldi kaşar peyniri ablamin önüne koydu. Sofrada az ye millete bırak sana mi yaptim der ders calisayim diyorum ust komsu gürültü yapiyor onlara kizsam bana bağırıyor basimizi belaya mi sokacan sanane otur aldırma calis der ablam ders çalışırken ust komsu gürültü etse komsuya kizardi cocuga ders çalıştırmiyor dye. Hicbir konuda destek olmuyor heryerde beni kötuluyor iş yapmiyor çalışmıyor dye komsular her gordugunde caliş calis ne evde oturuyon azcik is gor diyor ablama gelince o çalışıyor o okudu dağlarda yüce oldu ailem ben memur olmadigim icin insan yerine koymuyor koşullu sevgi veriyorlar ama ablami koşulsuz sevdi. 3 gunde banyo yapsam ona da kavga eder. Arkadaşıma gitsem 1 gun. Gelince niye geldin orda kalsaydin der. Staja baska şehre gittim orda kal gelme dedj gelince niye geldin diye burnumdan getirdi 6 ay. psikolojim bozuk is arasam bu psikoloji ile ondada zorlanıyorum her is görüşmesinde cok depresif duruyorsun Özgüvensiz gibisin diyorlar ailem yüzünden hayat sevincim kalmadı ne yapayım yani ben bu şekilde
seni dünyaya getirmek onların tercihiydi valla. ben evlenene kadar çalıştığım halde tüm giderlerimi ailem karşıladı. çünkü evlatlarıysam ve durumları varsa yapmak zorundalar. babam işe girdiğimde 1 yıllık kiranı peşin ödedi o kadar emekle okudun maaşını kiraya ödeme dedi. benim babam bana daha düşkündür, annemse abime.. bir keresinde babama bu konuyu açmistim nasıl evlat ayırırsınız diye ki benim ailem bunu asla birimize daha fazla ilgi vererek belli etmedi bunu sadece ben babamla abimse annemle daha yakındık. babam o gün bana şunu demişti ‘5 parmağın 5i asla bir olmaz ama hangisini kesersen kes aynı acır’ artık büyüdük evlendik herkesin ailesi oldu ve artık hepimiz birbirimize çok düşkün olduk 😂 aileler o çocukla yaşadıkları iyi kötü tecrübeleri maalesef çocuğa yansıtıyor. mesela annen sana gebliğinde veya doğumundan sonra zorlandı veya kötü şeyler yaşadıysa bu sana karşı tavrını etkiliyor olabilir. ama bence işe gir, çalış ve kendi hayatını kur. onları susturmak için veya onlardan kurtulmak için değil kendi değerini bulman ve hayatını yaşayabilmen için.

seni dünyaya getirmek onların tercihiydi valla. ben evlenene kadar çalıştığım halde tüm giderlerimi ailem karşıladı. çünkü evlatlarıysam ve durumları varsa yapmak zorundalar. babam işe girdiğimde 1 yıllık kiranı peşin ödedi o kadar emekle okudun maaşını kiraya ödeme dedi. benim babam bana daha düşkündür, annemse abime.. bir keresinde babama bu konuyu açmistim nasıl evlat ayırırsınız diye ki benim ailem bunu asla birimize daha fazla ilgi vererek belli etmedi bunu sadece ben babamla abimse annemle daha yakındık. babam o gün bana şunu demişti ‘5 parmağın 5i asla bir olmaz ama hangisini kesersen kes aynı acır’ artık büyüdük evlendik herkesin ailesi oldu ve artık hepimiz birbirimize çok düşkün olduk 😂 aileler o çocukla yaşadıkları iyi kötü tecrübeleri maalesef çocuğa yansıtıyor. mesela annen sana gebliğinde veya doğumundan sonra zorlandı veya kötü şeyler yaşadıysa bu sana karşı tavrını etkiliyor olabilir. ama bence işe gir, çalış ve kendi hayatını kur. onları susturmak için veya onlardan kurtulmak için değil kendi değerini bulman ve hayatını yaşayabilmen için.
Aileni kiskandim. Allah uzun ömürler versin

Aileni kiskandim. Allah uzun ömürler verdin

Evet ben akıllıyım sizler ...kirbaçlı köle. Baska soru?

Aileni kiskandim. Allah uzun ömürler verdin

Evet ben akıllıyım sizler ...kirbaçlı köle. Baska soru?
bu şekilde yaklaşmanız çok yanlış. siz zorluklar yaşadınız ve bunlara katlanabildiniz diye herkes bunu yapabilir veya yapmak zorunda değil. herkesin dayanma gücü ve psikolojisi, karakteri farklı. insanlar ailesinden gerekli ilgiyi ve desteği göremediğinde dış dünyada kendilerini daha zayıf ve kırılgan hisseder. önemli olan yaşadıklarına karşı savaşabilme yeteneği değil bence burda. burdaki konu arkasında ailesinin olmaması. insan dışarda ‘ailem bile bana destek olmadı, arkamda durmadı, bana güvenmedi dışardaki insanlar neden yapsın ki’ diye düsünebiliyor. hayat adil değil evet ve aynı değil. herkesin tecrübeleri farklı hatta aynı tecrübeler bile farklı insanlar üzerinde farklı etkiler bırakır. herkesin cehennemi farklıdır. bir de ‘afrikada çocuklar açlıktan ölüyor senin derdine bak’ falan deseydiniz yani. böyle saçma bir yaklaşım olamaz. amacınız destek olmak değil sadece kendini kötü hisseden birini daha da kötü hissettirmek. dünyada daha ağır şeyler yaşayan insanlar var doğru ama kimse de polyanna değil.. insan kendi derdi olunca ‘aa benden daha kötüsü varmış hadi üzülmeyi bırakayım’ diyemiyor. biraz anlayışlı olun bence.

X