Annemin Eşi

Bana biraz abartı tepki gösteriyormuşsunuz gibi geldi. 1 gece kalsa ne olacak kalmasa ne olacak.Bunun için annenizi zor duruma sokmaya değmez. Yeri gelince anneniz evinde eşinizi istemese siz kırılmaz mısınız? Yeri geliyor insanın arkadaşı dostu kalıyor evinde. Hayatta ne insanların kahırlarını çekiyoruz iş ortamlarında. Birbirini idare edemedikten sonra aile olmanın anlamı nedir ki...
Verdiğiniz örneklerle bu bir değil
Annem eşimi çok sever, eşimin ne anneme nede bana bir hakareti olmamıştır. Eşim bana şerefsiz dese, sürekli annemi öne sürse eminim annemde eşimi istemezdi

1 gece için evet olabilir ancak 1 hafta da kaldı, daha da kalırdı ancak ben anneme söyledim öyle gitti.
Tam samimi oluyorum ertesi gün annem telefonda ağlayarak adamı anlatıyor, yok bana şerefsiz dedi yok sürekli çocuklarımı görmek istiyormuşum dedi. Dayanamıcam ben yapamıcam ben deyip ertesi gün barışıyor ve hiç bir şey olmamış gibi görüşelim istiyor ancak ben annemi bu kadar üzen ve çocukların diyerek bizi kasteden kişiden soğuyorum
Annemi tek başına bize göndermiyor. Oda gelmek istiyor.

Ilk önce tepkinize anlam veremedim, ama bu durumu yaratan da anneniz. Biraz esini annesine silayet eden birisine benziyor: hem sikayet edip ayrilmak istiyor sonra barisiyor ama, olan size oluyor. Sizde anne-kiz rolü degismis durumda. Bu hic hayira alamet degil. Anneniz anne gibi davranmaya baslasin, sizde cocugu gibi

Verdiğiniz örneklerle bu bir değil
Annem eşimi çok sever, eşimin ne anneme nede bana bir hakareti olmamıştır. Eşim bana şerefsiz dese, sürekli annemi öne sürse eminim annemde eşimi istemezdi

1 gece için evet olabilir ancak 1 hafta da kaldı, daha da kalırdı ancak ben anneme söyledim öyle gitti.
Tam samimi oluyorum ertesi gün annem telefonda ağlayarak adamı anlatıyor, yok bana şerefsiz dedi yok sürekli çocuklarımı görmek istiyormuşum dedi. Dayanamıcam ben yapamıcam ben deyip ertesi gün barışıyor ve hiç bir şey olmamış gibi görüşelim istiyor ancak ben annemi bu kadar üzen ve çocukların diyerek bizi kasteden kişiden soğuyorum
Annemi tek başına bize göndermiyor. Oda gelmek istiyor.
Anlıyorum. Ben eşinizi örnek olarak verdim. Durum tam aksi de olsaydı yani eşiniz kötü vs. de davransaydı ailenizin onu evinde istememesi sizi zor duruma sokar ve üzerdi demek istemiştim. Orada verdiğim 1 gecede örnekti. Bu bir ay da olabilir 1 haftada bir günde.
Yaşananlara rağmen anneniz bu evliliğe devam ediyor. Keşke evlilikte yaşadıklarını size anlatmasaymış. Ya da anlatıyorsa da ona göre evliliğine bir yön verseymiş.
Tabiki evde kalmasını istememe hakkınız var ona kimse bir şey diyemez.
Ancak benim düşüncem annem bu evliliğe devam ediyorsa eşine kalmasın vs demezdim. Çünkü annem. Zorda kalmasını veya mahcup hissetmesini istemem.
Kendisi olmadan annenizi göndermiyorsa ve siz kalmasın diyorsanız anneniz bir zaman sonra kendisi de size gelmekten çekinip vazgeçecektir.

Anneniz hata ediyor her kavgayı ayrıntısıyla size anlatmakla. Söyleyin size kavgalarını anlatmasın. Kendine bir arkadaş bulsun ona anlatsın. Size anlatırsa sizin soğumanız da tabiki normal. Bir hafta yatılı kalmak cok fazla ama hani 1 gün ya da max. 2 gün kalma olayını idare edelirsiniz diye düşünüyorum.(Pandemi dönemi dışında) Tabiki arada hakaret şu bu yoksa. Ve gerçekten anneniz sizlerle eşi arasında kalıyor da olabilir.
Kaç kez söyledim anlatma diye ilk zamanlar anlatmıyor dikkat ediyor sonra yine anlatmaya başlıyor

Sorun bir kaç gün kalmasında değil,kalınca uzattıkça uzatıyor ve ben hiç rahat edemiyorum. Şu an ne güzel evdeyim, çalıştığım için evde vakit geçirmeye fırsat bulamıyorken, Pandemiden dolayı evdeyim ama şu an kalabalık içinde rahat edemiyorum. Yine samimi olurum yine bir kaç gün sonra bağıra çağıra annem telefon eder

Anneniz çok sık mı gelip kalıyor sizde. Adamın küfretmesi hoş değil tabiki de. Benim annem babam daha benim evimde 1 hafta kalmadı

Anneniz çok sık mı gelip kalıyor sizde. Adamın küfretmesi hoş değil tabiki de. Benim annem babam daha benim evimde 1 hafta kalmadı
Evet ikidebir kavga edip geliyor, ayrılıcam diye. Sonra barışıyor
Benim babamda kalmaz normalde
Adamında çekinmesi gerekir normalde. Ben kalamamazdım.
Kaç kez söyledim anneme daha nasıl anlatayım

Anneme şerefsiz diyen, tartışmalarda sürekli çocukların diye konuşan, anneme yalanlar söyleyen bir adama benimde saygım kalmıyor malesef
Bu laflar sizin yanınızda soyleniyorsa lütfen tepkinizi belli edin, evime misafirsin ama hakkimizda böyle konusamazsin diye.
Bir de anneniz size neden sık geliyor? Ayrilmak istiyorsa ayrilsin ama böyle isi lackalastirmasin, bu baba evine git gel yapan gelinlere benzemis

Bu laflar sizin yanınızda soyleniyorsa lütfen tepkinizi belli edin, evime misafirsin ama hakkimizda böyle konusamazsin diye.
Bir de anneniz size neden sık geliyor? Ayrilmak istiyorsa ayrilsin ama böyle isi lackalastirmasin, bu baba evine git gel yapan gelinlere benzemis
Söyledim, kaç kere söyledim. Tartıştım hatta
Ayrılıcaksan ayrıl ama ayrılmıcaksan ikidebir gelme iyice çocuk oyuncağı gibi oldu bu iş diye
Ama anlamıyor anlamıyor kafayı yicem iyice
Daha nasıl anlatayım bilmiyorum

Seni anlıyorum ama annenin kararına saygı duymalısın
Onun bütün kararlarına saygı duydum. Ama bende bir bireyim, sorumluluğum olan bir çocuğum ve eşim var
Sürekli annemin sorunlarıyla uğraşmaktan sıkıldım. Bir karar veremiyor
Ne geçinmeye çalışıyor, ne ayrılıyor
Adamı bana kötüleyip kötüleyip hiç birşey yokmuş gibi konuşuyor
Yoruldum

Onun bütün kararlarına saygı duydum. Ama bende bir bireyim, sorumluluğum olan bir çocuğum ve eşim var
Sürekli annemin sorunlarıyla uğraşmaktan sıkıldım. Bir karar veremiyor
Ne geçinmeye çalışıyor, ne ayrılıyor
Adamı bana kötüleyip kötüleyip hiç birşey yokmuş gibi konuşuyor
Yoruldum
Evine aldığın sürece bu iş bitmez. Bir dahakine kabul etmemeni öneririm. Sizi özlediği için ziyarete gelmiyor değil mi yanlış anlamadım, kavga sonucu çıkıp geliyor... bu durumda artık kabul etmeyeceğini, bir karar verip bir yola çıktığını, evine odaklanması gerektiğini ifade et... davayı açsın öyle gelsin dayanamıyorsa yakınınızda bir düzen kurarsınız o zaman. Ama bu durumda eşinin de ona saygısı kalmamıştır emin ol. Belki de burdan aldığı cesaretle ediyordur o hakaretleri falan

içinde olmadigim yaşamadığim bir durum ama sanirim ben olsam annemin eşi oldugu icin kalmasina gelmesine gitmesine ses etmezdim.
annem evlenmis olsaydi eger siddet hakaret vs olmadigi surece evindeki kavga gurultu tartismalara mudahil olmazdim da sanirim.
yani annenizin size gelip esinin sarf ettigi sozleri anlatmasi annenizin hatasi.
belkide anneniz gercekten sizlerden uzak kaldigi icin bu kadar huzursuz ve mutsuz, ben annenizin esinin soyledigi sozde sizi one surdugu bir sey goremedim.
yani hakaret etmemis size kotu soz soylememis, gelmeyeceksiniz gitmeyeceksiniz vs tarzi davranislari olmamis sadece annenize evdeki huzursuzlugun sebebi hakkinda bir sey soylemis.

Fiziksel şiddet olmadığına eminim ancak sürekli kavga halindeler. Annem sürekli telefonda bana adamı kötülüyor ama bir kaç gün sonra barışıyor. Hiç bir şey yokmuş gibi
Ama ben soğuyorum bu kez
Sanki siz anne anneniz evlat olmuş sizde evlisiniz sonuçta bu durum tuhafıma gitti benim annenizin eşinin sizde kalmasından rahatsız olmanızada hak verdim ben olsam bende rahatsız olurdum

Annenizin hiç mi hatrı yok? Sizi haklı bulamadım. Anneniz sizin eşinizin kendi evinde kalmasını istemese nasıl olur? Arada fark yok. Sevin sevmeyin o adam annenizin kocası

Bu yatılı misafirlik olayını normallestiren insanlara hayret ediyorum. Çok önemli, saglikla ilgili problem vs olmadıkça ne kimseye gider kalırım ne de bende kalabilirler. Annem babam dahil. Zaten annem istesem de kalmaz. Ne tuhaf kültürler var.
Ben olsam anneme de eşine de açıkça söylerdim. Gelmesinler.
Bende hastalık dışında keyfiyle kalma işini sevmiyorum
Bulundukları yer denizlik bir yer, kaç kez söylediler gelin diye gitmiyoruz rahat edemiyorum. Sevmiyorum yatılı kalmayı

Sanki siz anne anneniz evlat olmuş sizde evlisiniz sonuçta bu durum tuhafıma gitti benim annenizin eşinin sizde kalmasından rahatsız olmanızada hak verdim ben olsam bende rahatsız olurdum
Evet biz kardeşimle hep öyle olduk
Annemede, babama da
Çok çekmiş üzülmesin diye iyice tepeme çıkıldı. Laçka bir evlilik. Birbirine hakaret edip sonra hiç birşey yokmuş gibi davranıyorlar ama ben bu sefer samimi olmak istemiyorum
Bana bir zararı olmamasına rağmen adamın, evde olması beni rahatsız ediyor. Sonuçta mecburiyetten kalınan bir durum yok tamamen keyfiye

İyi de anneniz hep tek mi gelecek size? Sizin eşiniz annenize neyse annenizin eşi de size o. Ortada gelmesin rahat edemiyorumluk bi durum yok. Sorunlarını size yansıtmamalarını isteyebilirsiniz sadece.

X