Annemin Eşi

Annenizin hiç mi hatrı yok? Sizi haklı bulamadım. Anneniz sizin eşinizin kendi evinde kalmasını istemese nasıl olur? Arada fark yok. Sevin sevmeyin o adam annenizin kocası
Annem eşim için öyle düşünmez, çünkü eşimin bir yanlışını görmedi
Ancak eşim bana sürekli yalan söylese, şerefsiz dese, yada annen annen diye sürekli konuşsa eminim annem de istemez ne soğuk davranırdı

Sevmek zorunda değilim zaten, saygısızlık etmiyorum ama 1 hafta boyunca keyfiye birlikte kalmakta istemek zorunda değilim

Hastalık vs gibi durumlar ayrı tabi

İyi de anneniz hep tek mi gelecek size? Sizin eşiniz annenize neyse annenizin eşi de size o. Ortada gelmesin rahat edemiyorumluk bi durum yok. Sorunlarını size yansıtmamalarını isteyebilirsiniz sadece.
Ben tek gelsin demiyorum ama gelince de eşi 1 hafta kalmasın diyorum. Bu kadar samimi olmak istemiyorum. O benim için sadece annemin eşi

Sorunları yansıtıyor, telefon etmeye korkuyorum.ayda bir kere ayrılıp bize geliyor ister istemez soğuyorum. Benim kendi babam değil ki bu, annemi mutlu ettiği sürece severim
Mutsuz edip, şerefsiz derse, yalan söylerse kim olursa olsun soğurum

Annen boşansa gelse eşin rahat edecek mi peki?
Bazı şeyleri söylemek kolay ama iş başa düşünce öyle olmuyor. Kaç gün kaç ay beraber yaşayabilirsiniz.
Annen size yük olmak istemiyor denek ki. Yalnız kalmak da istememiş kadın evlenmiş.
İşi yokuşa sürmeye gerek var mı?
Bence yok ama sen bilirsin gene de.

Annen boşansa gelse eşin rahat edecek mi peki?
Bazı şeyleri söylemek kolay ama iş başa düşünce öyle olmuyor. Kaç gün kaç ay beraber yaşayabilirsiniz.
Annen size yük olmak istemiyor denek ki. Yalnız kalmak da istememiş kadın evlenmiş.
İşi yokuşa sürmeye gerek var mı?
Bence yok ama sen bilirsin gene de.
Hanımefendi hangi işi yokuşa sürmüşüz
Annem bütün kışı geçirdi bizde geçirdi. Eşimden için her zaman ben onu oğlum gibi görüyorum diye, eşim annem için evimizi satmaya kalktı. Kendi annesinden ayırt etmez orası çok ayrı asla hakkını yiyemem

Annemin yük olmamak için evlendiğini biliyorum. Ama 1 sene oldu kaç kez ayrıldı geldi. Boşanıcam diyor ertesi gün hiç bir şey yokmuş gibi davranıyor. Babamdan çekti yıllarca ama bunda da her gün kavga gürültü yoruldum artık

Telefon etmeye korkuyorum. Sürekli şikayet ediyor. O zaman ayrıl diyorum onuda yapamıyorum. Anlatma bana herşeyi bak o benim öz babam değil etkileniyorum, daha tanımıyorum bile daha 1 sene oldu diyorum ama yine anlatıyor.

Nasıl davranacağımı şaşırdım kaldım artık

Annem eşim için öyle düşünmez, çünkü eşimin bir yanlışını görmedi
Ancak eşim bana sürekli yalan söylese, şerefsiz dese, yada annen annen diye sürekli konuşsa eminim annem de istemez ne soğuk davranırdı

Sevmek zorunda değilim zaten, saygısızlık etmiyorum ama 1 hafta boyunca keyfiye birlikte kalmakta istemek zorunda değilim

Hastalık vs gibi durumlar ayrı tabi

Mesele yanlışı var yok meselesi değil ki. Anneniz bütün bu yaşananlara rağmen yine de bu evliliğe devam etmek istiyorsa size de saygıda kusur etmemek düşer. İster istemez soğuk davranmak diye bir şeyin var olduğuna ben inanmıyorum. Yetişkin bir insan hareketlerini de mimiklerini de kontrol edebilir, soğuk davranıyorsa soğuk davranmak istediği içindir. Aynı şekilde sizin eşiniz olsaydı annenizin siz bu evliliğe devam ettiğiniz sürece eşinize soğuk davranması yanlış olurdu. Arada siz varsınız

Kardeşim gibi gördüğüm kuzenimin zerrece sevmediğim bir kocası var. Kuzenimin bana anlattıklarından sevmiyorum aslında adamın bana yaptığı bir şey yok ama bu evlilik sürdüğü sürece bir kere bile soğuk davranmak gibi bir hakkım olduğunu düşünmüyorum. Samimi değilim ama bir araya geldiğimizde asla normal dışı bir tepki göstermem

Bir hafta kim kalırsa kalsın uzun bir süre zaten ama bir gece kalmasını da istemediğinizi söylemişsiniz.

Hanımefendi hangi işi yokuşa sürmüşüz
Annem bütün kışı geçirdi bizde geçirdi. Eşimden için her zaman ben onu oğlum gibi görüyorum diye, eşim annem için evimizi satmaya kalktı. Kendi annesinden ayırt etmez orası çok ayrı asla hakkını yiyemem

Annemin yük olmamak için evlendiğini biliyorum. Ama 1 sene oldu kaç kez ayrıldı geldi. Boşanıcam diyor ertesi gün hiç bir şey yokmuş gibi davranıyor. Babamdan çekti yıllarca ama bunda da her gün kavga gürültü yoruldum artık

Telefon etmeye korkuyorum. Sürekli şikayet ediyor. O zaman ayrıl diyorum onuda yapamıyorum. Anlatma bana herşeyi bak o benim öz babam değil etkileniyorum, daha tanımıyorum bile daha 1 sene oldu diyorum ama yine anlatıyor.

Nasıl davranacağımı şaşırdım kaldım artık
Bir gece kalmasını istemiyorum diyerek kadını zor durumda bırakmış olmuyor musun? Onu kastettim yokuşa sürmek derken.
Yani yardımcı olmak için yorum yapıyorum sonuçta hiç birşey bilmediğim konu ve insanlar. Tamamen yanlış da değerlendiriyor olabilirim. Kızacak bişey yok.

Bir gece kalmasını istemiyorum diyerek kadını zor durumda bırakmış olmuyor musun? Onu kastettim yokuşa sürmek derken.
Yani yardımcı olmak için yorum yapıyorum sonuçta hiç birşey bilmediğim konu ve insanlar. Tamamen yanlış da değerlendiriyor olabilirim. Kızacak bişey yok.
Kusura bakmayın çok gerginim.
1 hafta kalmasını istemiyorum sadece

Kusura bakmayın çok gerginim.
1 hafta kalmasını istemiyorum sadece
Kusura bakacak bişey yok hayatım ne demek gergin olmanı anlıyorum.
İşte bu gerginliğin annene, annenden de onun eşine yansıyor.
Annene karşı sizi öne sürmesinin sebebi bu olsa gerek. Annenin senden yana içi rahat değil.
Adam da sizin tarafınızdan kabul görmeyişinin stresini annene yansıtıyor.
Kavgalarının sebebi, annenin sürekli sizi ona karşı savunmak durumunda kalması olabilir.
Öyle yada böyle evlenmişler bir hayat kurmaya çalışıyorlar karşı tavır almak durumu çıkmaza sürüklüyor.
Boşanırlarsa sizin açınızdan da annenin açısından da çok daha zor bir sürece girersiniz. Bunun farkında olarak hareket etmeni tavsiye ederim.

Annem 1 sene önce başka birisiyle evlendi.ilk zamanlarda kabul edemem diye düşünürken şimdi bu durumu kabullendim.benim bulunduğum yere 2 saat uzaklıkta yaşıyorlar.

Sürekli kavga yapıyorlar, annem kaç kez ayrıldı geldi, eşimde bende her zaman kapımız açık sana boşanırsan biz bakarız dedik. Ayrıldı geldi tamam dedik, barıştı gitti tamam dedik nasıl mutlu olucaksan dedik. Ama ben adamın artık samimiyetine inanmıyorum. Tartışmalarda çocuklarından uzak kaldığın için mutsuzsun diyor, sürekli bizi söylüyor ve ben çok sıkıldım artık. Şimdiye kadar anneme karşı hiç bir talebim olmadı.gelmek isterse geldi gitmek isterse gitti

Yakın zamanda annem bize geldi kalmaya eşide geldi 1 hafta kaldı.
Anneme söyledim rahat edemiyorum kalmak zorunda mı diye, ne yapayım dedi

Şimdi yine kapanmadan dolayı bize geldi annem. Eşide kendi çocuklarının olduğu yere gidecek işleri varmış. 1 akşam bizde kalıcakmış. Yine söyledim bak rahat edemiyorum. Kalmasına gerek yok. Üstelik her tartışmada çocukların diye bizi öne sürüyor soğudum ben, kalmasını istemiyorum dedim. Söyledim ama dedi. Bu seferlik kalsın maden söylediğim için ama ben rahatsız oluyorum dedim net bir şekilde

Kaç kez söyledim. Hastalık olur acil durum olur tamam ama keyfiyle kalmaya gelmesini istemiyorum. Annemi tek başına bize göndermiyor. Ben sürekli dip dibe olmak istemiyorum.sadece annemin eşi olduğu için saygım var o kadar

Eşimde benim gibi düşünüyor. Birde sizlerden fikir almak istiyorum
Ama annenizde nasil desin kizim seni istrmiyor diye.

Sabah ikisininde kavga sesine uyandık. Annem nasıl bağırıyor ama. Sözde adam dün akşam kalıcaktı sadece, bu akşamda kalıcakmış

Adım gibi biliyordum böyle olucağını, sürekli bir aksilik çıkıyor ve işlerini halledemiyor.annemi kandırdığını düşünüyorum. Akşam iyidiler bugün kavga, yarın yine iyi olur böyle gider
Ne psikoloji kaldı ne birşey.

Babamlada sürekli kavga içindeydiler, kendimi bildim bileli annemin bağırma seslerini duyuyorum ama artık gerçekten dayanamıyorum. Huzur istiyorum artık

Buraya geliyorlar kavga yapmaya, bunları çekmeye mecbur muyum anlamıyorum.
Anneme birşey söyleyince hemen ben gidicem deyip bana kızıyor. Sesimi çıkarmıyorum, üzülmesin diye davranırken artık katlanamıyorum

Sabah ikisininde kavga sesine uyandık. Annem nasıl bağırıyor ama. Sözde adam dün akşam kalıcaktı sadece, bu akşamda kalıcakmış

Adım gibi biliyordum böyle olucağını, sürekli bir aksilik çıkıyor ve işlerini halledemiyor.annemi kandırdığını düşünüyorum. Akşam iyidiler bugün kavga, yarın yine iyi olur böyle gider

Babamlada sürekli kavga içindeydiler, kendimi bildim bileli annemin bağırma seslerini duyuyorum ama artık gerçekten dayanamıyorum. Huzur istiyorum artık

Anneme birşey söyleyince hemen ben gidicem deyip bana kızıyor. Sesimi çıkarmıyorum, üzülmesin diye davranırken

Anneme birşey söyleyince hemen ben gidicem deyip bana kızıyor. Sesimi çıkarmıyorum, üzülmesin diye davranırken artık katlanamıyorum
Anneniz yapı olarak kavgacı bir insan mı ?
Küçüklükten beri böyle bir ortamda büyümüş iseniz tahamülünüzün kalmaması normal.
Bence annenizin duygularını bir kenara bırakıp kendi ruh sağlığınız için adımlar atmaya başlayın. Ben gidicem derse güle güle diyin mesela.

Anneme birşey söyleyince hemen ben gidicem deyip bana kızıyor. Sesimi çıkarmıyorum, üzülmesin diye davranırken
Eşiniz ne diyor peki bu duruma? Dini boyutunu bilmiyorum bu yuzden onu işin icine katmadan yorum yapacak olursam annem uzulurse uzulsun oda biraz terbiyeli olsun derdim içimden. Kusura bakmayın acik yazdim çünkü sinirlendim. Benim annemde öyleydi. Kavga içinde büyüdük. Babanız hayattamı?

Anneniz anne olduğunun farkında değil ne yazık ki. Evlenmiş yeni bir hayat kurmuş olabilir ama rahatsız olduğunu bile sürekli sizin evinize getirip evinizde huzur kaçırmasına gerek yok. Madem 2. bir hayat kurmuş orada yaşasın. anne olarak destek olsun. Sizi kırmak istemem ama böyle yapsa annemin gelmelerini de azaltırdım ben, eşimin bütün bunları görmesini istemezdim. Annemi de böyle bilmek görmek istemezdim.

Eşiniz ne diyor peki bu duruma? Dini boyutunu bilmiyorum bu yuzden onu işin icine katmadan yorum yapacak olursam annem uzulurse uzulsun oda biraz terbiyeli olsun derdim içimden. Kusura bakmayın acik yazdim çünkü sinirlendim. Benim annemde öyleydi. Kavga içinde büyüdük. Babanız hayattamı?
Eşim normalde çok sabırlıdır. Ama bu sabah baya kızdı. Bir pazarım var ama annenlerin bağırmalarına uyanıyorum dedi

Annemin bağırma sesinden bıktım. Evet çok çekmiş, babamdan hiç mutluluk görmemiş, kendi annesi babası hiç sahip çıkmamış ama niye ben

Adamın 2 tane çocuğu var ikisininde umrunda değil, annem daha hiç tanışmadı mesela. Kardeşimde öyle adamla hiç tanışmadı
Ama biz herşeyi duyuyoruz. Kavgalarını gürültülerini
Babam hayatta bu arada

Anneniz yapı olarak kavgacı bir insan mı ?
Küçüklükten beri böyle bir ortamda büyümüş iseniz tahamülünüzün kalmaması normal.
Bence annenizin duygularını bir kenara bırakıp kendi ruh sağlığınız için adımlar atmaya başlayın. Ben gidicem derse güle güle diyin mesela.
Annem çok çektiği için artık tahammülü yok anlıyorum. En ufak bir şeyde bağırıyor gerçi adamda anneme yalan söylüyor ama ne olursa olsun kavgalarını duymak istemiyorum yani huzur istiyorum ben

Zaten bugün otelde kalkıcaz dediler hiç sesimi çıkarmadım. Ciddi anlamda sıkıldım

Eşim normalde çok sabırlıdır. Ama bu sabah baya kızdı. Bir pazarım var ama annenlerin bağırmalarına uyanıyorum dedi

Annemin bağırma sesinden bıktım. Evet çok çekmiş, babamdan hiç mutluluk görmemiş, kendi annesi babası hiç sahip çıkmamış ama niye ben

Adamın 2 tane çocuğu var ikisininde umrunda değil, annem daha hiç tanışmadı mesela. Kardeşimde öyle adamla hiç tanışmadı
Babam hayatta bu arada
Eee planin ne? Anneninki sence bencillik ve terbiyesizlik degilmi? Hadi senden utanmıyor damadindami utanmiyor? Sen yuvandan olmadan sonunda Allah korusun. Annenin kendi evi yokmu?

Babam hayatta bu arada
Bu konu da net olup annenize ciddi bir sınır çekmeniz lazım . Kardeşiniz bile adamla tanışmamış size bu yük niye .anneniz suçlu bu konu da tamamen . Ya ayrılsın kendine sakin bir hayat kursun yada sussun otursun. Emekli olma durumu yok mu annenizin? Yani yarın boşanıp gelip sizinle yaşaması da hiç sağlıklı değil

Annem çok çektiği için artık tahammülü yok anlıyorum. En ufak bir şeyde bağırıyor gerçi adamda anneme yalan söylüyor ama ne olursa olsun kavgalarını duymak istemiyorum yani huzur istiyorum ben

Zaten bugün otelde kalkıcaz dediler hiç sesimi çıkarmadım. Ciddi anlamda sıkıldım
Anneniz kendi tercihlerini yaşasın. Ama size de yaşatmak gibi bir hakkı yok. İyi olmuş ses çıkarmadığınız.

X