Köfteler Annemin İçli Köftesi

bizim içli köfteyi kapayış şeklimiz yuvarlak olur sizinki daha kolay birde bu türlü kapamayı deneyeceğim hemde pratik

canım anneme sordum irmik koymasının amacı kıvamı daha iyi tutsun diye bazıları un katarak kıvamı oluştururmuş ama un konunca pek öule hoş bir tat vermiyormuş istersen birde irmikte katıver karışımına birde öyle dene

cok saol canima.s. evet ben un katiyorum yoguruken, bidahakine kesinlikle irmikle denicem ha bide duvarini yaparken catlamamasi icin püf noktasi varmiki acaba cok oluyorum galiba:kedi:

hemen bitanem hemen ne diyorum bak şimdi sizleri bizim eve iftara mı alsam ne​

:sm_cool::sm_cool::sm_cool::sm_cool::sm_cool:
ne güzeel olurŞeniz

iste o kivamini ve nekadar yogrulmasi gerektgini bilemiyorum tam olarak... birde ben irmik kullanmiyorum acaba irmik neden konuyor? valla canim eger uygun bir zamanda sorup bana cevao verirsen cok sevinirim

irmik koy birdahasına
birde açarken ellerini iyi ıslat derim ayrıca seri de olmalısınyerimseniben

Son düzenleme:
canım anneciğinin ellerine sağlık.....harika görünüyor......

ay nasıl canım çekti....ama nerde ben de o marifet....

gerçekten hem tarif olarak hemde görünüş olarak çok değişik ama o kadar çok seviyorumki içli köfteyi her türlüsünü yiyebilirim annenin ellerine sağlık canım.

canım bizdede sık yapılan bir yemektir bu,ama içine şehriye konduğunu ilk defa gördüm,dışı tutsun diye konulduğunu duymuştum ama....
çok hoş görünüyor,annenizin ellerine sağlık...

dün aynen bu şekilde yaptım,yalnız ben şehriye koymadım ve kıyma ile yaptım..birde dışının hamuruna biraz biber salçası koydum daha iyi kızardı....birazda dondurucuya koydum,onlarda misafire artık......

ELLERİNE SAĞLIK NEFİS GÖZRÜNÜYOR.BİZİM BURALARDA ŞEHRİYE KONMAZ İÇİNE VE SOĞANI BEYAZ DEĞİLDE MOR SOĞANDAN ÖZELLİKLE SEÇERLER BU ARADA BAHSETTİĞİM ADANA-OSMANİYE TARAFLARI BU TARAFLARDA ÖYLE YAPILIR.
BİRDE KIYMA HALİNE GETİRİLİYOR ET.
:nazar:

Annenizin eline sağlık.
Tel şehriye ilavesini ilk kez duydum.
Eminim lezzetli oluyordur.
Biz de içine iri kıyılmış ceviz, reyhan, maydanoz ve nane ilave ederler.
Yemek aynı olsada yapılışlar her yörede farklı..

X