Annemle, mekanda yaşadığımız ŞOK 😱

Neden adam akilli host demediniz de kendinizi savundunuz ki. Bu konuyu okuyunca acaba sürekli gidilen ve farklı şeyler yapan kişiler mi diye düşündüm.
Ben kalabalık bir minibüse bindim. Çocuğun biri bana yer verdi kendi indi. Kadın başladı bisiler demeye. İşte taa ordan gördü de yer verdi de böyle olmaz da. Kadına bir kızdım. Ne demek istiyorsunuz siz diye. Ee sana demiyorum çocuğa diyorum. Ama beni burda farklı bir konuma sokuyorsunuz dedim. Rahatsız oldum yani ortam da çocuk da yok. Çocuk olsa hadi dicem neyse.
Mekan sahibi bana öyle birşey dese ne demek istiyorsun sen diye kızardım adama. Değil aciklama yapmak

Ben bu olaylara artık pek şaşıramıyorum. Benim kız arkadaşım da bankta sevgilisiyle öpüşmüş gelip bekçi uyarmış,yakın temas yasak diye😂 Ben de çok mu abarttınız acaba? diye sordum ama abartmamışlar. Buna rağmen gelip bekçi uyarmış. Dediğim olay Kırşehir'de olmuş. İstanbul'da olmasına şaşırdım.
Aynı olay değil ama. Gerçekten parkta abartanlar var. O yüzden bekçi dikiyorlar. Adam da birini uyar ötekini uyarma yapmamıştir. Olayın nereye gideceğini de bilememistir. Kamuya açık alanda sevisme olmaz. Bizim cocuk parkında bu şekilde iki genç bildigin sevismisti. Bekçi yoktu bizim parkta. Çoluk çocuk orda. Bu tarz şeyler yasaklar olmadığında herkes abarttigi için arkadaşınızın yaşadığı garip gelmiştir elbette ama.

İlk espriniz galiba?
Konya'da 3 sn konuştular diye kimse kimseyi uyarmaz. Asıl İstanbul'da olur böyle şeyler malum iti köpeği fazla🤷🏻‍♀️
Konyayi neden bu kadar abartıyorlar anlamıyorum. Tanıdığım ne kadar Konyalı varsa 3de ikisi hiç de muhafazakar değildi. Bizim memleket çok daha tutucudur mesela. Sahil kesimi hariç tutarsak. Konya diye bu kadar örnek verilmesi en anlamadigim şey. Adı çıkmış sırf Mevlana sehri diye bence :)

Dagdan indimi sehire bide mekan actilar mi oluca bu ben olsam ilk sakin anlatirdim baktim anlamiyormu polislere anlatirsiniz derdinizi ozaman derdim bu ne sacmalik bide devamli gittiniz biryermis baska bayanada yapmis kahka atiyor diye demekki böyle bir varlik ozman meslek tercihini degistirsin milletin kimle konustugu yada güldügü ona mi kalmis bu nasil bir sacmaliktir böyle

Konyayi neden bu kadar abartıyorlar anlamıyorum. Tanıdığım ne kadar Konyalı varsa 3de ikisi hiç de muhafazakar değildi. Bizim memleket çok daha tutucudur mesela. Sahil kesimi hariç tutarsak. Konya diye bu kadar örnek verilmesi en anlamadigim şey. Adı çıkmış sırf Mevlana sehri diye bence :)
Kesinlikle.
Hayatında 1 kez bile gelmemiş olan insanlar bile sırf sürü mantığıyla laf ediyor.
Gelenler de en sorunlu tiplerle muhattap olduğundan bütün bir şehri genelleyerek yorumluyorlar.
Halbuki şu olayın Konya'da yaşanması çok çok az bi ihtimal.
Mevlana şehri olduğu için değil de siyasi görüşüründen dolayı sevilmiyor.
Sanki diğer partili şehirlerin insanları mükemmel 😏

Kısa olsun diye mekan olarak belirtmiştim sorry... Devamlı olarak gittiğimiz bir kendin pişir kendin ye alkollu bir yer.
Aklıma ilk gelen mekan sahibi kıskançlık yaptığı oldu.Annenizi beğenen bir aday daha var o da mekanın sal.k sahibi.
Hiç bir işletme gelip başka erkeklerle konuşmak yasak demez adam düpedüz saçmalamış

Mekan sahibi annenize iltifat edildiğini nerden biliyor? Şurada toplasan 10-15 saniyelik bir konuşma olmuş. Belki sizi tanıyordu iki muhabbet etmek istedi, belki bir şey sormak istedi adam sadece? Mekan sahibi yanlış (!) bir şey olduğunu nerden çıkardı da hemen müdahil oldu ben onu anlamadım. Bence adamın mekanla bir ilgisi var. Anneniz yüz vermeyince sizi huzursuz etmek istediler.

Alttan almanız, durumu açıklamaya çalışmanız hata olmuş. Kaç paralık adam ki o bir de durup kendimi izah etmeye çalışacağım. Al mekanını bir yerine sok der çıkardım ben oradan. Zaten "bu mekanda başkalarıyla konuşmak yasak" ne demek onu da anlamadım.

Bence google haritalarda rezil edin mekanı. Kadınların gitmemesi gerektiğini, kadınlara kötü gözle bakılan bir yer olduğunu vurgulayın. Ben böyle bir yorum gördüğüm bir yere asla gitmem mesela. Ekşi sözlük hesabınız varsa veya hesabı olan arkadaşınız varsa orada da başlık açtırın.

Alttan almanız, durumu açıklamaya çalışmanız hata olmuş. Kaç paralık adam ki o bir de durup kendimi izah etmeye çalışacağım. Al mekanını bir yerine sok der çıkardım ben oradan. Zaten "bu mekanda başkalarıyla konuşmak yasak" ne demek onu da anlamadım.

Bence google haritalarda rezil edin mekanı. Kadınların gitmemesi gerektiğini, kadınlara kötü gözle bakılan bir yer olduğunu vurgulayın. Ben böyle bir yorum gördüğüm bir yere asla gitmem mesela. Ekşi sözlük hesabınız varsa veya hesabı olan arkadaşınız varsa orada da başlık açtırın.
Lütfen bunu yapın konu sahibi yoksa bu tarz adamlar daha da abartırlar. Başka kadınlara daha da kötü davranırlar.. Şikayet var'a, ekşi sözlüğe, google sayfalarına yazın..

nasıl bir yermiş orası söylede gitmeyelim asıl ahlaksızlık yapan kendileri pislik herifler o sırada seni ve anneni taciz etmiş oluyor çalışan şikayet etseydin polise

Kızlaar merhaba 💅 sinirlerim o kadar bozuk ve o kadar öfke doluyum ki nasıl nereden başlayacağımı seçemiyorum. Annemle birlikte ana-kız bir mekana gittiik ve bu mekan sürekli olarak gittiğimiz bir yer. Saat 7'de oturduk yiyoruz içiyoruz sonra annemle birlikte lavaboya gitmeye karar verdik (lavabo dışarıda) ve dönüş girişindeyken adamın biri anneme ''parfümünüz çok güzel kokuyormuş'' diyerek iltifatta bulundu annemde ''teşekkür ederim'' dedi bitti. Bu arada annemin erkek arkadaşı geleceği için annem zaten asla yüz vermedi gülümsemedi bile adama yanlış anlaşılma olmaması için. Ben de yanındaydım bizzat bu olay yaşanırken.

Biz masaya oturur oturmaz mekan sahibi masamıza gelerek ''bu mekanda başkalarıyla konuşmak yasak size göre doğru bize göre yanlış mekanda böyle şeyler istemiyoruz hesabınızı keseriz'' gibi şeyler söyledi biz annemle ŞOOOKKKK😱 annem olan biteni olduğu gibi anlattı ama yok adam hala bize karşı ithamlarda bulunuyor sanki biz adam ile konuşmaya çalışmışız gibi. En son annemin sakin konuşmasına dayanamayıp mekan sahibine ''beyefendi, sizin muhattabınız biz değiliz. Karşı taraf anneme iltifatta bulundu ve annemde nezaketen teşekkür etti. Uyarınızı karşı tarafa yapın bize yapmayın'' diye konuştum.

Bunu söylememe rağmen adam papağan gibi hala ''bizde yasak'' diyor ve yine diyorum ''muhattabınız biz değiliz, lütfen.'' diyorum en son gitti. Ve inanır mısınız karşı tarafa tek bir uyarıda bulunmadı? Madem sizin işletmenizde bu yasak neden bir kadının arkasından gidip iltifat eden erkek uyarı almıyor da kadın uyarı alıyor mesela? Bir bakışma olsa bir kaş-göz kırpma olsa neyse diyeceğim ama masalarımız bile çok çok uzaktı ve iltifat eden adam tek suçumuz nezaketen annemin teşekkür etmesiydi. En son sinirden dayanamayıp karşı adamın yanına giderek ''beyefendi sanırım annemle ufak bir konuşmanız olmuş ama bu mekan sahibi tarafından yanlış anlaşıldı ve bize karşı ağır ithamlarda bulunuyor ne oldu ise siz açıklar mısınız'' diyerek mekan sahibiyle adamı muhattap yapmaya çalışacaktım çünkü sahibi açıklama yaptığımız halde bizi dinlemiyordu fakat annem tuttu ben de gitmedim. Daha sonra mekandan hesabı isteyip kalktık zaten.

Kızlar o kadar zoruma gitti ki anlatamam size. Hayatımızda ilk defa böyle bir durum yaşadık ve resmen kendimizi ahlaksız gibi hissettik. Biz her zaman annemle birlikte ana-kız mekana gidip oturan ikiliyiz kimseye bakmayız muhattap olmayız sırf bir adamın yaptığı iltifat yüzünden ''ahlaksız'' damgası yedik kaba tabir ile böyle söylemedi ama sahibinin o konuşmasının nereye çıktığı bariz belliydi. ''Kamera kayıtlarına bakabilirsiniz'' bile dedik. Sahibi resmen 5 adamın olduğu masaya gitmedi (adam iltifat ettiği halde) ama 2 bayanın olduğu masaya gelerek şuursuzca bize laf söyledi. Her şeyi geçtim o kişi belki bizim tanıdığımız biri ve orada karşılaştık.

Bu durum benim başıma gelseydi polise kadar çağırır orayı dar ederdim fakat annem benden daha sakin bir yapıya sahip ve arkadaşı gelecek diye de uzatmadık sorun çıkmasın diye kalktık. Ama ben hala sinirliyim. Yorumlarına baktım daha öncede bir kadına kahkaha atıyor diye uyarıda bulunulmuş. Aramızda avukat arkadaşlar var ise bu mekan sahibini şikayet edebiliyor muyuz? herhangi bir yaptırımı mevcut mu? İnternet yorumlarına yazacağım fakat hukuki bir durumu var mıdır acaba?
Sizin yaptığınız nasıl savunma öyle.Yok anneniz cevap vermemişte yok konuşmamış.Ne demek.Konuşmak yasak ne demek.Konuşmadım ama konuşsaydım da sizi ne ilgilendirir.Siz nasıl karışırsınız böyle bir şeye.Yazılı assaydınız da bu kuralı bilir gelmez sizi de sosyal medyada rezil ederdim diyemediniz mi.Kalkıp absürd cümlelerle adama cevap vermişsiniz.
Yaşadığınız inanılmaz bir şey hiçte basite alınacak bir olay değil.
Kendinizi aklamak ne demek...bu kurulacak bir cümle bile değil...

Böyle varoş yerlere gitmeyin .
Zaten alkollü bir yer secilecekse sık bir yer olmalı .
Bu tarz yerlerde başka şeylerde olur.
Iki kadın içmeye gidecekseniz lütfen seçici olun mekan konusunda .
Yıllardır kız kıza rakı içmeye gideriz arkadaslarla böyle tuhaf bir olay gelmedi başımıza .
Gerçekten çok iyi mekanlar var .
Dağ ayısı işte bu tipler .

Mutaassıp bir yer değilmiş sonuçta alkollü bir mekandan bahsediyorsunuz. Sonuçta annenizin konuştuğu kişi arkadaşı, tanıdığı da olabilirdi. Anlattıklarınızda eksiklikler var gibi durduk yere kimse kimseyi böyle suçlayıcı konuşmaz. Özellikle mekanın devamlı gelen müşterisiymişsiniz.

Kızlaar merhaba 💅 sinirlerim o kadar bozuk ve o kadar öfke doluyum ki nasıl nereden başlayacağımı seçemiyorum. Annemle birlikte ana-kız bir mekana gittiik ve bu mekan sürekli olarak gittiğimiz bir yer. Saat 7'de oturduk yiyoruz içiyoruz sonra annemle birlikte lavaboya gitmeye karar verdik (lavabo dışarıda) ve dönüş girişindeyken adamın biri anneme ''parfümünüz çok güzel kokuyormuş'' diyerek iltifatta bulundu annemde ''teşekkür ederim'' dedi bitti. Bu arada annemin erkek arkadaşı geleceği için annem zaten asla yüz vermedi gülümsemedi bile adama yanlış anlaşılma olmaması için. Ben de yanındaydım bizzat bu olay yaşanırken.

Biz masaya oturur oturmaz mekan sahibi masamıza gelerek ''bu mekanda başkalarıyla konuşmak yasak size göre doğru bize göre yanlış mekanda böyle şeyler istemiyoruz hesabınızı keseriz'' gibi şeyler söyledi biz annemle ŞOOOKKKK😱 annem olan biteni olduğu gibi anlattı ama yok adam hala bize karşı ithamlarda bulunuyor sanki biz adam ile konuşmaya çalışmışız gibi. En son annemin sakin konuşmasına dayanamayıp mekan sahibine ''beyefendi, sizin muhattabınız biz değiliz. Karşı taraf anneme iltifatta bulundu ve annemde nezaketen teşekkür etti. Uyarınızı karşı tarafa yapın bize yapmayın'' diye konuştum.

Bunu söylememe rağmen adam papağan gibi hala ''bizde yasak'' diyor ve yine diyorum ''muhattabınız biz değiliz, lütfen.'' diyorum en son gitti. Ve inanır mısınız karşı tarafa tek bir uyarıda bulunmadı? Madem sizin işletmenizde bu yasak neden bir kadının arkasından gidip iltifat eden erkek uyarı almıyor da kadın uyarı alıyor mesela? Bir bakışma olsa bir kaş-göz kırpma olsa neyse diyeceğim ama masalarımız bile çok çok uzaktı ve iltifat eden adam tek suçumuz nezaketen annemin teşekkür etmesiydi. En son sinirden dayanamayıp karşı adamın yanına giderek ''beyefendi sanırım annemle ufak bir konuşmanız olmuş ama bu mekan sahibi tarafından yanlış anlaşıldı ve bize karşı ağır ithamlarda bulunuyor ne oldu ise siz açıklar mısınız'' diyerek mekan sahibiyle adamı muhattap yapmaya çalışacaktım çünkü sahibi açıklama yaptığımız halde bizi dinlemiyordu fakat annem tuttu ben de gitmedim. Daha sonra mekandan hesabı isteyip kalktık zaten.

Kızlar o kadar zoruma gitti ki anlatamam size. Hayatımızda ilk defa böyle bir durum yaşadık ve resmen kendimizi ahlaksız gibi hissettik. Biz her zaman annemle birlikte ana-kız mekana gidip oturan ikiliyiz kimseye bakmayız muhattap olmayız sırf bir adamın yaptığı iltifat yüzünden ''ahlaksız'' damgası yedik kaba tabir ile böyle söylemedi ama sahibinin o konuşmasının nereye çıktığı bariz belliydi. ''Kamera kayıtlarına bakabilirsiniz'' bile dedik. Sahibi resmen 5 adamın olduğu masaya gitmedi (adam iltifat ettiği halde) ama 2 bayanın olduğu masaya gelerek şuursuzca bize laf söyledi. Her şeyi geçtim o kişi belki bizim tanıdığımız biri ve orada karşılaştık.

Bu durum benim başıma gelseydi polise kadar çağırır orayı dar ederdim fakat annem benden daha sakin bir yapıya sahip ve arkadaşı gelecek diye de uzatmadık sorun çıkmasın diye kalktık. Ama ben hala sinirliyim. Yorumlarına baktım daha öncede bir kadına kahkaha atıyor diye uyarıda bulunulmuş. Aramızda avukat arkadaşlar var ise bu mekan sahibini şikayet edebiliyor muyuz? herhangi bir yaptırımı mevcut mu? İnternet yorumlarına yazacağım fakat hukuki bir durumu var mıdır acaba?

Anlattıklarınızdan çıkan sonuç : Mekan sahibi adam size, erkeklerle tanışmak ve onlardan maddi gelir elde etmek için mekana gelen kadınlar muamelesi yapmış. Bu tavırdaki bir işletme sahibiyle konuşmaya çalışmanızın anlamı yok.

Adam aleni bir ithamda bulunmadığı için, şikayette bulunmak isteseniz de şikayet gerekçeniz yetersiz bulunabilir.

Bundan sonra yanınızda kadın - erkek kim olursa olsun, o mekana gitmemenizi öneririm. Böyle bir öneride bulunmak üzücü ancak aslolan güvenlik.

İşletme ile ilgili Google haritalara yorum yazabilirsiniz. Kazara öyle bir yere gidip kimse mağdur olmasın.

Saçmalık.
Neden açıklama yaptınız ki yapılan bu terbiyesizliğe karşı?
Çantanızı alın çıkın.
Söylemek istemiyorum ama iğrenç bir konuma sokmuş adam sizi.
Bana kadınları saçma sapan bir şekilde kullanan bir mekanmış ama siz ona cevap vermediğiniz için böyle olmuş gibi geldi.

mekan ne demek oluyor kötü yerlere mekan diyorlarda pavyon eskort kadin alici satici igrecnc yerlere diye duyuyorum ortamlarda mekanlarda diye öyle mekanlara akli basinda insnlarda gitmez diye düsünüyorum sonucta hr ürlü ipsizi sapklini oralarda cirit atiyor

X