Kader Motifi ve Babanıza Benzer/Zıt İnsanlara Meyletmemiz Hakkında

Siz de devamlı babanıza benzer/zıt insanlara meyleder misiniz?

• Vallahi ben de öyle

• Yoo hiç alakası yok

Oylama sonuçları oy kullanıldıktan sonra görülebilir.

yenGEnC

Guru
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2011
8.732
35.822
Siz konu açınca bende düşündüm . Lise yıllarından beri tabiri caizse benim ligim dışında gösterişli geniş omuzlu kasları gözleri güzel uzun boylu çocuklardan hoşlanırdim. Bense minyon ve çocuk görüntülü o tür cocuklarin begenmeyecegi sıradan bir insanim çok da bakımlı değilim. Şimdi ampul yandı resmen çünkü babam böyle. Bir ortama girince herkesin ikinci defa baktığı gösterişli yakışıklı ve karizmatik bir adam. Her işini dostları ile halleder çok sosyaldir. Annem nasıl kapmış derseniz o yıllarda annem çok safmış , babamın etrafındaki kızlar hep gezer tozarmis ,annem el değmemiş diye onla evlenmeyi kafasına koymuş resmen annem hicbisey yapmamış onu elde etmek için.

Beni beğenecek daha sıradan insanları ben beğenmedim böyle bir sürü insan kaçırdım. En son eşimle tanistim o dış görünüş olarak bana uygun ama o da konuşması ile beni etkiledi. Ağzı çok laf yapar ve etrafındakileri kendine baktirir. Şuan kilo aldı öyle değil gerçi artık :)

Ama düşünüyorum böyle seçici olmasydim çok daha iyi talipler bulabilirdim ve eşime razı olmazdım açıkçası karakter olarak birbirimize de pek uygun değiliz ama yaşım ilerlemişti onu da sevdim başkasını da bulamam diye evlendim
Hayatıma giren erkeklerin kişisel özellikleri , bana davranış biçimlerini düşündüm ve pek ortak yön bulamadım aralarında.
Fakat fiziksel anlamda çok daha önceden farkettiğim bir şey var ki o da hayatta aşk duygusunu hissettiğim erkeklerin istisnasız hepsinin güzel geniş omuzları vardı. Bir tane bile geniş omzu olmayan erkeğe aşık olmamışım. Hatta dar omuzlu bi erkek alemi cihan olsa soğuyorum o aşkla bağlılığı yakalayamıyorum. Sarışın esmer uzun kısa farklı fiziksel özellikteki kişilere aşık olsam da o geniş omuz kriteri muhakkak ortak. Benim babamın çok güzel geniş omuzları vardı. En dikkat çekici yeriydi galiba. Şimdi düşündüm de belki bu da sizin bahsettiğiniz şeyle alakalı 🤷‍♀️
Benimkiler fizik olarak da çok farklılar. Biri Slav,biri Iraklı 🤪🤪 biri esmer , biri domates suratlı 😅 amaaaa istisnasız hepsi dalgalı saçlı ve Cook severim ellerimle dalgaları lüle lüle yapmayı.
Tahmin et, kim dalgalı saçlıydi,kel kalmadan önce 🤵🤵 :)

Haziransever

Üye
Kayıtlı Üye
18 Ağustos 2020
446
481
30
Benimkiler fizik olarak da çok farklılar. Biri Slav,biri Iraklı 🤪🤪 biri esmer , biri domates suratlı 😅 amaaaa istisnasız hepsi dalgalı saçlı ve Cook severim ellerimle dalgaları lüle lüle yapmayı.
Tahmin et, kim dalgalı saçlıydi,kel kalmadan önce 🤵🤵 :)
Hmm demekki babada hafızanızdaki en net özellik dalgalı saçlarıymış .

yenGEnC

Guru
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2011
8.732
35.822
Psikolog olarak söylüyorum; bu ay aldığım eğitimde tam olarak bu konuya değindik. Hocanın söylediği; kızların babaları ile ilgili çözülmemiş/farkında olmadıkları bir travmaları olduğu. Babalarına benzeyen insanları bilinçdışı olarak seçtikleri ya da seçtikleri kişileri bir şekilde babalarına benzettikleri. Eğer bu durumdan çok şikayetçiyseniz terapi almanızı ve travmalarınızı çözmenizi öneririm. Yoksa bu kısır döngü böyle devam eder.
Bence çözümü kendi kendine tespit edebilmek için önce bunun farkında olmak gerekiyor -ki sen farkındasın- ve ona göre davranmak. Ama bilinçaltı söz konusu olunca kendini yönetmek zor, bir psikologtan yardım almak en sağlıklısı derim. 😊
O değil de bu gülseren budayıcıoğlu da dizi dünyasının acunu gibi bişey oldu ya, bi kitabı daha dizi oluyomuş. Atatürk bulvarının devamında psikiyatri merkezi vardı, yıllar önce kafayı kırdığım bi vakit gittiydim hatta. Yüz milyon test yaptılardı muayene etmeden önce, psikiyatr da yaşadığım sorunları yaşımın küçüklüğüne bağlamıştı. Büyüyünce geçermiş, işin garibi büyüyünce geçti.
Ben de psikoloğa gidiyorum, ama henüz bir verim alamadım.
Bazen psikologumun şöyle düşündüğünü hissediyorum
IMG_20210214_215140.jpg

Çünkü net bir sorunum olmadığı için ve yapı olarak çok mutlu bir insan olduğum için neden geldiğimi anlamıyor gibi sanki . Hatta zam yapmış, ama benden hala eski ücreti almıştı, sanırım 'zaten bir şeyi yok ki' diye düşündüğünden:KK70:
Ama yine de onu bırakmak istemiyorum, çünkü çok tatlı biri,enerjisini seviyorum. Bir de beni tanıması biraz zaman alabilir çünkü düşündüklerim,dile getirdigim ve esasen içimde hissettiğim şeyler farklı olabiliyor. Yanlış tanınmaya çok müsait bir insanım . Beni tanıması için ona biraz daha zaman vereceğim...

Mihail Zoscenko

Nirvana
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2010
7.380
20.320
Bazen psikologumun şöyle düşündüğünü hissediyorum Eki Görüntüle 2783206
Çünkü net bir sorunum olmadığı için ve yapı olarak çok mutlu bir insan olduğum için neden geldiğimi anlamıyor gibi sanki . Hatta zam yapmış, ama benden hala eski ücreti almıştı, sanırım 'zaten bir şeyi yok ki' diye düşündüğünden:KK70:
Ama yine de onu bırakmak istemiyorum, çünkü çok tatlı biri,enerjisini seviyorum. Bir de beni tanıması biraz zaman alabilir çünkü düşündüklerim,dile getirdigim ve esasen içimde hissettiğim şeyler farklı olabiliyor. Yanlış tanınmaya çok müsait bir insanım . Beni tanıması için ona biraz daha zaman vereceğim...
Bırakmayacağım yakasını diyorsun yani :)) anlıyorum seni ben de gene olarak mutlu bir insanım ama mesela o dönem hayatımın çok zor zamanlarıydı ama insanlara ifade etmesi çok zordu. Çünkü görünüşte hayatımda her şey yolundaydı ama aslında benim için öyle değildi. hayatı yeniden keşfedin kitabını almışsın, güzel kitaptır ama sabır ister. Profesyonel yardım da -terapistle frekansın tuttuysa- çok faydalı kendini tanımak-keşfetmekte esas iş sana düşüyor. Bu kitap ve iyi hissetmek kitabından çok fayda gördüm ben, özellikle iyi hissetmek. İkisi de kült kitaplar zaten ilk olarak bu ikisini tavsiye ederler.

yenGEnC

Guru
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2011
8.732
35.822
Bırakmayacağım yakasını diyorsun yani :)) anlıyorum seni ben de gene olarak mutlu bir insanım ama mesela o dönem hayatımın çok zor zamanlarıydı ama insanlara ifade etmesi çok zordu. Çünkü görünüşte hayatımda her şey yolundaydı ama aslında benim için öyle değildi. hayatı yeniden keşfedin kitabını almışsın, güzel kitaptır ama sabır ister. Profesyonel yardım da -terapistle frekansın tuttuysa- çok faydalı kendini tanımak-keşfetmekte esas iş sana düşüyor. Bu kitap ve iyi hissetmek kitabından çok fayda gördüm ben, özellikle iyi hissetmek. İkisi de kült kitaplar zaten ilk olarak bu ikisini tavsiye ederler.
Ben aslında son gittiğimde 'hayattan tat alamıyorum' demek için gitmiştim. İşten istifa kararı vermiştim, sabahları asık suratla uyanır olmuştum, sabah sabah kulaklikla Ahmet Kaya'dan 'icimde intihar korkusu var' dinlerdim falan. Basbayagi mutsuz hissediyordum. Ama psikoloğa gittiğimde hem adamın gerçekten enerjisi yüksek olduğu için, hem heyecanliyken çeneme vurdugundan (psikoloğa gitmek beni heyecanlandırıyor) bıcır bıcır konuşup yüzümde gulucukle bir şeyler anlatmıştım. İstifa kararımı sorgulayip 'ya iş bulamazsan,zaten sıkılıyorsun,ya daha çok sıkılırsan' falan dediğinde 'amaaaan, onu da o zaman düşünürüm, şimdiden düşünüp üzülmeye gerek yok. hem neden bulamayayim ki?' falan diye cevaplamistim,büyük bir neşeyle.
Haliyle adam benim depresyon başlangıcima inanmadıydi 😅😅🙈🙈
İnşallah zamanla neşemin altındaki depresif tarafımi da bulur, cozmeme yardım eder. Ben umutluyum ondan... Olmadı, birkaç seans sonra yeni birini arastiririm

Mihail Zoscenko

Nirvana
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2010
7.380
20.320
Ben aslında son gittiğimde 'hayattan tat alamıyorum' demek için gitmiştim. İşten istifa kararı vermiştim, sabahları asık suratla uyanır olmuştum, sabah sabah kulaklikla Ahmet Kaya'dan 'icimde intihar korkusu var' dinlerdim falan. Basbayagi mutsuz hissediyordum. Ama psikoloğa gittiğimde hem adamın gerçekten enerjisi yüksek olduğu için, hem heyecanliyken çeneme vurdugundan (psikoloğa gitmek beni heyecanlandırıyor) bıcır bıcır konuşup yüzümde gulucukle bir şeyler anlatmıştım. İstifa kararımı sorgulayip 'ya iş bulamazsan,zaten sıkılıyorsun,ya daha çok sıkılırsan' falan dediğinde 'amaaaan, onu da o zaman düşünürüm, şimdiden düşünüp üzülmeye gerek yok. hem neden bulamayayim ki?' falan diye cevaplamistim,büyük bir neşeyle.
Haliyle adam benim depresyon başlangıcima inanmadıydi 😅😅🙈🙈
İnşallah zamanla neşemin altındaki depresif tarafımi da bulur, cozmeme yardım eder. Ben umutluyum ondan... Olmadı, birkaç seans sonra yeni birini arastiririm
öncelikle içimde intihar korkusu varı haluk levent de güzel söylüyor, özellikle canlı kayıtları. sen enerjisi yüksek bir insansın böylelerinin ruhsal bunalımlar geçirdiğine inanmak zor oluyor. halbuki sen de insansın, sorunların olacak bunları çözemediğin ağır geldiği zamanlar olacak. altında yatan sebepler muhakkak vardır, iyi hissetmek kitabı altında yatan sebepleri bulmak için daha iyi bir kaynak. hayatı yeniden keşfedin ikinci basamak gibi biraz. yalnız ikisi de ciddi, metodik tutumla yazılmış, yaparsın edersin gazı vermeyen problem çözme odaklı kitaplar, başta sıkılabilirsin sakın o aşamada bırakma. sabırla içindeki alıştırmaları yaptığında çok fayda göreceksin ve bu fayda kalıcı olacak. ben 6-7 sene önce okumuştum iyi hissetmek kitabını, o zaman yaşadığım psikolojik sorunları bir daha yaşamadım çünkü üstesinden gelmeyi öğrenmiştim.

yenGEnC

Guru
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2011
8.732
35.822
Ben seninle ciksam kesin ben de butun planlari sana yikardim kanki 😅🤭 Hatta keske beni biraz cekici buluyor olsan da ciksak bir sure. Cok da gulerim eglenirim valla oh ilac gibi gelen bir iliski olur. Valla bence bu konulara acayip bir yetenegin var ve seviyorsun... Oyle olunca da elime mi yapisir yaparim modunda giriyorsun... Sen yapinca insanlar da rahatliyor ipe un seriyor...
Hahahaha:))) virüs normale dönüp THY yeniden kampanya yaptiginda bir haftasonu Antep'e bilet alacagim kanka, o vakit yaparım ben güzel planlari. Sen merak etme, elime mi yapışir 🤪🤪🤪
Ama sen kendini gereksiz yordugun zaman da karsindakinden bikiyorsun. Acaba surekli hayati kolaylastirmak ve renkli hale getirmek zorunda hissediyor olabilir misin? Yani hani surekli plan yapayim surekli heyecanli tutayim surekli bir sekilde eglence ve yenilik duzeyini arsa cikarayim gibi... Cunku bu seni yorar ve gerek yok. Yengenc her seyi organize etmedi diye sikayet edecek olan defolsun gitsin yani kapi orda.
Evet, çünkü umarsız bir romantigim.
Ya da daha gerçekci söylemek gerekirse; malım.
En son bu ay, malum şahıs döndükten sonra teşekkür amaçlı bir mektup atayım,onu cizeyim dedim. Neyse ki resmin bazı yerlerine s.çtım,batirdim, çok cirkin oldu, göndermedim. Gerçekten de iyi ki de göndermemişim. Hiç de inceliklerime değecek bir insan değil çünkü :)
Ayrıca dediğin gibi sürekli heyecanlı,neşeli bir şeyler yapalım derdindeyim çünkü içimden böyle geliyor, kendime engel olamıyorum.
Hem diğer türlü, ilişki artık iyice kendini tekrarlayan rutine binince kendimi iki aşık değil, amcaoğlu gibi hissediyorum,bir yerden sonra. Ayrılmak zorunda kalıyorum...

b l a s t

👼🏼
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Haziran 2011
1.014
1.175
Genelde araştırıyorum bir şeyler 🙈🙈🙈 (ah bu ben)
Bak, sana daha sinir bozucu bir şey anlatayim; bir türlü tam olarak kopamadigim uzatmalı bir eski sevgilim var , Rus. Bana kendimi seyehat uygulamasi gibi hissettiren çocuk :) . Geçen bahar , arabayla sahil şeridini gezmek istediğini, gidilebilecek rotalar ve araç kiralama şirketleri hakkında bilgi sahibi olmak istediğini söyledi.
benim de ehliyetim bile yok, bir yere gideceksem otobusle-minubusle-otostopla falan bir şekilde yolumu bulurum.
Bu çocuk sordu diye araştırdııım araştırdiiim,eşime dostuma sordum, 4 büyük arac kiralama linki gönderdim.
Tutttu bana dedi ki; bunları Google da söylüyor, ben sana kişisel deneyimlerini sormuştum :sinirli: :sinirli: :sinirli:
Ben de hazırlamış olduğum upuzuuun (gidilecek güzel koylar, seyehatte yardımcı olabilecek uygulamalar vs vs ile dolu) mesajdan sonra gelirse seyehat sorunları - Türkçe çeviri falan konusunda yardimci olabileceğimi, ama ona katılmayı istemediğimi yazmıştım. Bir sureligine iletişimimi kesmeyi başarmıştım.
(sonra pandemi başladı,online okey oynama bahanesiyle yeniden konuşmaya başladık - ki oyunu isteyen o olduğu halde iki kişilik en güzel okey appini de yine ben buldum 🤪🤪)
Biliyorum, çok sinir bozucu. İşte bu durumdan kurtulmak istiyorum zaten ben de
Bu yoruma bakarsak, tepkinin farkına vararak bunu değiştirebilirsin. Mesela biri bana bunu sorsa benim ehliyetim bile yok der gülerim ya da en fazla sorabileceğim biri varsa sorarım. Bu kadar detaylıca uğraşmam.Senden bir konuda yardım istendiğinde titizlikle böyle hazırlarsan sana sormaları doğal, kimse bu kadar uğraşıp yardımcı olmaya çalışmaz ki. Senin öğrenmen gereken şey ‘bilmiyorum’ ‘bu konuda fikrim yok’ gibi şeyler demek bence :) ve bir de senin de ihtiyacın olduğunda yardım istemek. Bana her işini kendi gören bir hava verdin. Tahminim doğruysa, bunu dışardaki insanlar da fark ediyordur. Yardıma ihtiyacın olduğunda başkalarına da danış ki senin de her konunun uzmanı olmadığını görsünler ve biraz da onlar senin için uğraşsın :)

serkaps

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Mart 2015
3.721
6.393
Bazen psikologumun şöyle düşündüğünü hissediyorum Eki Görüntüle 2783206

düşünme şekliniz çok güzel. Tebrik ediyorum. 👏🏻 Psikoloji bilimi net bir bilim olmadığı için (yani siyahsa siyah beyazsa beyaz değil. Sana göre siyah olan bana göre gri olabiliyor vs) terapötik ilişkinin kurulması zaman alabiliyor. Umarım bir an önce ilişkiyi kurar ve daha faydalı bir süreç geçirebilirsiniz.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1402 gün geçti.

yenGEnC

Guru
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2011
8.732
35.822
Bu yoruma bakarsak, tepkinin farkına vararak bunu değiştirebilirsin. Mesela biri bana bunu sorsa benim ehliyetim bile yok der gülerim ya da en fazla sorabileceğim biri varsa sorarım. Bu kadar detaylıca uğraşmam.Senden bir konuda yardım istendiğinde titizlikle böyle hazırlarsan sana sormaları doğal, kimse bu kadar uğraşıp yardımcı olmaya çalışmaz ki. Senin öğrenmen gereken şey ‘bilmiyorum’ ‘bu konuda fikrim yok’ gibi şeyler demek bence :) ve bir de senin de ihtiyacın olduğunda yardım istemek. Bana her işini kendi gören bir hava verdin. Tahminim doğruysa, bunu dışardaki insanlar da fark ediyordur. Yardıma ihtiyacın olduğunda başkalarına da danış ki senin de her konunun uzmanı olmadığını görsünler ve biraz da onlar senin için uğraşsın :)
İşte enayi gibi atliyorum herkesin her seyine.
'Bilmiyorum, ay ben anlamam, fikrim yok' falan, keşke diyebilsem. Elektriğim kesildi diyene 'ben şimdi ayedaştan baktım, planlı kesintiymiş, 3 saate gelir' diyorum.
Bir daha birinden hoslaninca sırf totem olsun diye salağa yatmayı düşünüyorum (tabii hoslastigimi anlayana kadarki geçen sürede hamurumu belli etmezsem).

MrsDelfino

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
31 Aralık 2017
3.553
9.761
Genelde araştırıyorum bir şeyler 🙈🙈🙈 (ah bu ben)
Bak, sana daha sinir bozucu bir şey anlatayim; bir türlü tam olarak kopamadigim uzatmalı bir eski sevgilim var , Rus. Bana kendimi seyehat uygulamasi gibi hissettiren çocuk :) . Geçen bahar , arabayla sahil şeridini gezmek istediğini, gidilebilecek rotalar ve araç kiralama şirketleri hakkında bilgi sahibi olmak istediğini söyledi.
benim de ehliyetim bile yok, bir yere gideceksem otobusle-minubusle-otostopla falan bir şekilde yolumu bulurum.
Bu çocuk sordu diye araştırdııım araştırdiiim,eşime dostuma sordum, 4 büyük arac kiralama linki gönderdim.
Tutttu bana dedi ki; bunları Google da söylüyor, ben sana kişisel deneyimlerini sormuştum :sinirli: :sinirli: :sinirli:
Ben de hazırlamış olduğum upuzuuun (gidilecek güzel koylar, seyehatte yardımcı olabilecek uygulamalar vs vs ile dolu) mesajdan sonra gelirse seyehat sorunları - Türkçe çeviri falan konusunda yardimci olabileceğimi, ama ona katılmayı istemediğimi yazmıştım. Bir sureligine iletişimimi kesmeyi başarmıştım.
(sonra pandemi başladı,online okey oynama bahanesiyle yeniden konuşmaya başladık - ki oyunu isteyen o olduğu halde iki kişilik en güzel okey appini de yine ben buldum 🤪🤪)
Biliyorum, çok sinir bozucu. İşte bu durumdan kurtulmak istiyorum zaten ben de
Benzer bir karakter özelliği bende de var. Biri bir şey sorduğunda bilmesem bile araştırıp geri dönerim. Lisede herkes beni İngilizce sözlük olarak kullanırdı. Dil sınıfıydık, herkeste sözlük vardı. Bilmedikleri bir kelimeyi sorduklarında ben sözlüğümü açıp söylerdim bilmiyorsam. Bir de örnek cümle içinde falan kullanıp anlamalarını sağlardım :KK70:. Lisede buna bir patlamayla son verdim. Bildiğim şeylere bile "bilmiyorum, sözlüğe bak" derdim, sözlüğüm yok derlerse de tuğla gibi sözlüğümü önlerine atardım.

Annemin memleketinde okudum üniversiteyi de. Ortalama bir öğrenciden daha çok yer biliyordum yani, tüm arkadaşlarım nereye nasıl gideceklerini bana sorarlardı. Tramvayla gidilmiyorsa hangi otobüslerin gittiğini, hangi saatlerde geçtiğini falan gönderirdim. Hiç gitmediğim bir yerine arkadaşımın nasıl gidebileceğini onun bildiği yerleri göstererek bile anlattığım oldu. Buna da bir gün patladım. Navigasyon gibi kullanılıyorum diye :KK70:. O patlamadan sonra bu dürtüye karşı gelmeye başladım. Biri bir şey mi soruyor, bilsem bile bilmiyorum diyorum :KK70:. Bir konuda fikrim sorulduğunda ortalama cevaplar veriyorum. İzlenecek filmse konu, çoğunluğa uyuyorum. Sevgilimle hangi filmi izleyeceğimize karar verme süresi, filmin kendisinden daha uzun sürüyordu, sıkılıp film izlemekten de vazgeçiyorduk :KK70:. Artık birbirimizin izleme listesinden 5'er film seçip bir yere karışık şekilde yazıyoruz. Listeyi görmeyen kişi sayı söylüyor ve hangisi çıkarsa onu izliyoruz. Bazen iki tarafın da o filmi izleyesi gelmiyor o an, başka sayı söylüyor onu izliyoruz vs.

Şimdi de sevgilimin sorunu benim plan yapmamam. "Hadi şunu yapalım, hadi şuraya gidelim" vs demiyorsun diyor. İlk görüşmeye başladığımızda hangi gün görüşeceğimize ben karar verirdim, planı ben yapardım, alınacak şeyleri ben alırdım. Ona sadece karar verdiğim saatte, ona söylediğim yere gelmesi kalırdı. Tekrar buna dönmemek için ve param olmadığı için (artık bir şey yaparsak parasını o ödüyor, çünkü ben yeni mezun işsizim şu an, cebimde para yokken hadi sinemaya gidelim ikimiz için 100 tl harca diyemem) bu planlayıcı rolüne bürünmüyorum. O da beni fazla yumuşak başlı olmak ve dişli olmamakla suçluyor şimdi. Sanırım ortasını tutturmak lazım :KK70:. Son 2-3 yıldır sevgilim hadi dışarıda kahvaltı yapalım, hadi şuraya gidelim vs diyor. Ben de ona uyuyorum. O da aslında tam tersi "ben hallederim" karakterinde biraz. Bazen teklif ediyorum, reddediyor, bilmem nereden bilmem nereye otobüs biletini ben alacak olsam sıkılır :KK70:. Onunla bu sınırın aşılıp her şeyi benim planladığım hale dönmeyeceğini düşünüyorum ama yine de öyle olmasına karşı bir korku da var :KK70:.

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 52 Kg. ile 70 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 168 cm. Başlangıç Kilom :87 Kg. Şimdiki Kilom :87 Kg.

Karamellasepeti

Çok pati az insan çok huzur
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2017
5.398
10.229
Hep babamın ve ailedeki erkek figürlerinin tam zıttı insanlara çekildim belli bir yaştan sonra. İlgisiz bile olsalar hep kibar, güleryüzlü,bana karışmayan,darlamayan insanlardı ama bu benim tercihimdi kaşından gözünden ziyade huyuna baktım. Ben kader motifine inanmıyorum kader tercihlerimizdir aslında sen gidip afedersin ama hanzo birini seçip sonra da yaa ama benim ailede gördüğüm erkek figürü böyle diye kadere çamur atamazsın

Etegiminpilesi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Mart 2020
1.525
4.570
Babamın tam tersi bir adamla evliyim sanırım ben bu motifin dışındayım😅
Aslında olay sende bitiyor gibi yengeç
Sen zaten biliyorsun ya da biseyleri yapabiliyorsun.Adam neden çaba harcayayım ki diye düşünmüş olabilir.
Benim için farketmez sen plan yap dediğinde hayır diyerek motifin zincirini kırabilir misin acaba diye düşünmedim değil 😃