Annenin kaderi kıza..

Yengem bizi biliyor ama abimin hep agzındadır bize gelin bizde de kalın lafı. Yani bunu her fırsatta söyler
Annemin baska evde uyuyamadıgımı rahat edemedigini de biliyor. Yani kendisi bu konuda rahat o da biliyor bizim gidip haftalarca, aylarca onlarda kalmayacagımızı

Sizi anlıyorum icinde bulundugunuz zor durumu da ama bazen insan bilse de duymak ister bazi seyleri ben burda sizin yerinize de koyuyorum kendimi yengenizin de o yüzden hala ayni fakirdeyim. Iyi niyetlisiniz ve dusunceniz doğru da dedigim gibi belki duymak iyi gelir yengenize de ..

Eger benim icin söylüyorsan ben takilmadim,hic gocunmadım gercekten. 1 kez yapmayınca kötü olmak,kavga etmek,bana bu koydu. Sebeplerimde gayet yerindeydi yani şahsıma. Sen bu sekilde bi muameleyi haketmemissin tabiki,hatta hala annen aman bosver bisey demeyin modundadir. Az cok anlayabildim anlattiklarindan aile yapini,yalniz abisinin abini dövmesine şok oldum. Niye ki? Peki abinle konustunuzmu bu vakadan sonra yani mesaj vakasindan sonra??

Yukarıdaki şu hakaretleri eden bir insanı hala nasıl savunabiliyorsunuz inanın anlayabilmiş değilim.
Diyelim ki abi suçlu, bu gene de gelinin bu hakaretleri etmesini haklı gösterir mi?

Bu durumda olayı terse çevirsek ve kız suçlu olsa erkeğin bu hakaret ve küfürleri saydırmasını haklı mı göreceğiz?

Başka bir mesajda konu sahibi ne demiş? Daha önce gelinin abisi ve bir arkadaşı konu sahibinin abisini dövmüş Bu da haklı bir davranış değil mi? Abi suçludur mutlaka!

Bu durumda kadın da dayak yerse suçludur, öyle mi? Gerçekten inanamıyorum.

Not: Dışarıdan konuşmak kolay diyenler için bir önceki mesajımı da aşağıya alıntıladım.

Sizin için demedim tabiki. Karşı tarafın beklentisini diyorum. Biz hiç gelin gidin muhabbeti yapmıyoruz. Annemin bu zamana kadar niye bize gelmiyorsunuz dedigini duymadım mesela.
Yengem abisine bilezigini vermiş borç olarak abimde duyunca tartısmıslar yengemde babasının evine gitmiş mesele o.
Abimle konustuk daha bu sabah ama o muhabbeti hiç açmadım sormadım bile naptınız diye

Kimseye gereğinden fazla değer vermeyin
Yalnız abiniz sizin söylediğinizi tam anlatmamış yada arada gelin hanım size iyi davranıp arkadan bayağı saydırıyor

Benim onu savundugum tek nokta şudur ki
Abim gercekten cok takıntılı bize ben eşimin böyle olmasını asla istemem. Yani bizi ondan üstün gördügünü hep belli ediyor dengeyi kuramıyor. Ama biz bunu bildigimiz için araya mesafe koyuyoruz. Ama sanırım biz bunu yaparken hep yengemi düşünerek hata yaptık. Çünkü kendisi bizi kırmaktan üzmekten cekinmiyor son olayda bunu anladım.

Kesinlikle
Hiç bir şey söylemesen yenge abim hakkında benimle böyle konuşman doğru mu dese en azından kendini bir toparlar belki ikinci aramada konu sahibi küfürleri duymazdı
Cehenneme giden yollar iyi niyet taşlarıyla doludur
Sürekli ona susayım buna susayım dersen kimsenin sana saygısı kalmıyor
Burada gördüğümüz gibi fazla iyilik fazla ezilme de bir işe yaramıyor zamanında her şeyi çektiği için her şeye sessiz kaldığı için kendin eziyet çektiğin yetmiyor gibi kızını üzüyor oğlunun yuvasını huzursuz ediyorsun ve bunlar iyilik yaptığın için oluyor

Aslında abiniz sizi çok düşünüyorsa sizin evdeki gereksizleri gelsin tutup kolundan dışarı fırlatsın
Keşke halanız utanmaz sen bizim yemeğimizi yiyor musun onca laftan sonra senin önüne kemik koysak otur dua et diye ben olsam söylerim

Kesinlikle anne gelininden biraz feyz alsın
Bir ay gelecekler diye ortalığı birbirine katıyor anne senelerdir kocasının teyzesine kadar bakıyor hakarete uğruyor eziliyor

Ben konu sahibinin yerinde olsam gelinin attığı mesajı kopyalar abime yollarım ondan sonrasını gelin düşünsün

Ne demek kocadan gizli erkek kardeşine altın vermek üstüne koca kabullenmeyince adamı dövdürmek
Abinizin yerinde olsam bir gün tutmam o kadını yanımda

Ya böyle küfürlü konuşan bi yengeden zaten saygılı bi ilişki beklenmez ki, bence hiç yengeyi savunmayın pek haketmiyor belli ki.

Tahmin ediyorum abiniz yengenize senden cekindikleri icin gelemiyorlar sen davet et demis olabilir o da etmediği icin yengenize kızgın

Valla o zaman azıcık da gidip halanizda kalsınlar. Teyze ve kocasını da postalayin. Adamlara bak ya. Kendi çocuklarına gitsinler. Valla yemeğe kulp takarlarsa alıp önlerinden dökün. Nimete yazık ama haketmisler.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…