Anormal insanlarla imtihanım :(

Hiç şaşırmadım. Biz de bu yıla kadar ikili eğitim yapıyorduk. Ortaokul sabahçı, ilkokul öğleden sonra geliyordu. Okula yeni dolaplar geldi her sınıfa. Ama kilitlenebilen dolaplar değil.Üstelik büyük büyük dolaplar. Yarısını ortaokul yarısını ilkokul kullansa yeter. Ertesi gün bir baktık kalın zincirle bütün dolapları zimcirlemiş sınıf öğretmenleri. Ayy çok gülmüştük. Sınıf panolarını falan kullanmak mümkün değil. Hele sınıfı yeni boyatmış bir ilkokul velisi varsa, duvarlar da çok kıymetli. Her okukda böyle şeyler oluyor ne yazık ki

Meydanı onlara bırakmayın derim.
Siz ondan daha ceberrut olun.
Hemen siniftaki duvarlari bölün, kimse kimsenin duvarına karışmasın. Panolari o getirdiyse ve kullanilmasina izin vermiyorsa bi zahmet kaldirrip size ait olan duvarlari bosaltsin. Kendi panonuzu getirin.
Tum oyuncaklari, esyalari sizin aldiginiz ne varsa dolaplara kilitleyin. He unutmadan dolaplari da esit olarak bölün. Gerekirse yönetime dilekce ile paylaşımın yapılması talebinde bulunun.
Herkese anladigi dilden konuşmak gerek.
Böyle birine iyi niyet göstermenizi anlayamadım.
Önceki öğretmen de bunun yüzünden gitmiş sanırım o da benim gibi uğraşmak istememiş
Huzursuzluğu sevmiyorum geriliyorum öyle olur diye sustum bekledim ama sustukça onlar tepeme çıktı.
Müdüre bile kızabilen bir tip
Örneğin müdür çay parası istedi çay çok içmiyorum deyip yarısını vermek istedi müdür de sesini etmedi (müdürden 1-2 yaş küçük) yani müdürle arasında yaş farkı da olmayınca çok umursamıyor adamı
Ben içmediğim halde 60 insanın içinde 50 tl için münakaşa etmek istemedim verdim

Hiç şaşırmadım. Biz de bu yıla kadar ikili eğitim yapıyorduk. Ortaokul sabahçı, ilkokul öğleden sonra geliyordu. Okula yeni dolaplar geldi her sınıfa. Ama kilitlenebilen dolaplar değil.Üstelik büyük büyük dolaplar. Yarısını ortaokul yarısını ilkokul kullansa yeter. Ertesi gün bir baktık kalın zincirle bütün dolapları zimcirlemiş sınıf öğretmenleri. Ayy çok gülmüştük. Sınıf panolarını falan kullanmak mümkün değil. Hele sınıfı yeni boyatmış bir ilkokul velisi varsa, duvarlar da çok kıymetli. Her okukda böyle şeyler oluyor ne yazık ki
Aynen dediğiniz gibi bu da her yere zincirler takmış kalın kalın.camlı dolabın cam kısmını gazetelerle kapatmış içini kimse görmesin diye 🙈
İlk gördüğümde çok şaşırdım ve gülerek sordum kuyumcularda ürünlerin üstünü kapatır cezbetmesin diye siz de ondan mı kapadınız dedim
Öylesine muhabbet olsun diye sormuştum ama “evet eşyalarımı kimse görmesin neyim var yok bilinmesin diye taktım” dedi 😅😅

Önceki öğretmen de bunun yüzünden gitmiş sanırım o da benim gibi uğraşmak istememiş
Huzursuzluğu sevmiyorum geriliyorum öyle olur diye sustum bekledim ama sustukça onlar tepeme çıktı.
Müdüre bile kızabilen bir tip
Örneğin müdür çay parası istedi çay çok içmiyorum deyip yarısını vermek istedi müdür de sesini etmedi (müdürden 1-2 yaş küçük) yani müdürle arasında yaş farkı da olmayınca çok umursamıyor adamı
Ben içmediğim halde 60 insanın içinde 50 tl için münakaşa etmek istemedim verdim
Bazi haklar verilmez, alinir.
Bunun icin de mücadele etmek gerekir.
Hayatin kendisi mücadeledir. Bundan kaçamazsınız. Ya bu şekilde her gun sinir olup devam edeceksiniz yada bir kere sinir edip rahat edeceksiniz.
Unutmayin deli deliyi görünce çomağını saklar.

Paylaşmayı bilmeyen bir öğretmen çocuklarına nasıl davranır acaba? Gerçi çocuklarını da çok düşündüğünü sanmıyorum bu tiplerin.. Işini sevmeyerek yapan insan tipi..

Paylaşmayı bilmeyen bir öğretmen çocuklarına nasıl davranır acaba? Gerçi çocuklarını da çok düşündüğünü sanmıyorum bu tiplerin.. Işini sevmeyerek yapan insan tipi..
Genel olarak mutsuz ve kıskanç biri onunla ilk tanıştığımda fark ettim
Paylaştığım fotoğraflarda minicik kolum çıkmış oluyor misal stajyerlerden giydiğim şeyin detayını istiyor yani bana bizzat sormak zor geliyor sanırım,tuhaf bişey ilk günden yalan olmasın elektrik almadım 🤭

Ben de bunu merak ediyorum Hatta kendi kendime diyorum ki 20 yıl sonra bile biri çocuğunu anasınıfına yollasa öğretmeni kim diye sorar eğer o ise değiştirmelerini öneririm
Çünkü gerçekten hayatınızda uygulamadığınız özğmsemediğiz şeyi anlatamazsınız da bilmezsiniz ki o duyguyu nasıl anlatacaksınız.

Ben de bunu merak ediyorum Hatta kendi kendime diyorum ki 20 yıl sonra bile biri çocuğunu anasınıfına yollasa öğretmeni kim diye sorar eğer o ise değiştirmelerini öneririm
Çünkü gerçekten hayatınızda uygulamadığınız özğmsemediğiz şeyi anlatamazsınız da bilmezsiniz ki o duyguyu nasıl anlatacaksınız.
Az çok tahmin ediyorum.. Velisi bir şey sorsa azarlayan öğretmen tipi.. Ama kendine göre veliler ona vermek için sıraya giriyor(!)

Kıdemli ya, sınıfı babasının tarlası sanıyor herhâlde:işsiz: Bence siz de altta kalmayın, yarın sınırları iyice aşar.

Kıdemli ya, sınıfı babasının tarlası sanıyor herhâlde:işsiz: Bence siz de altta kalmayın, yarın sınırları iyice aşar.
Şimdi de öğretmenler arasında çıktı bu kıdem olayı eskiden herkes öğretmenler odasında toplanır kaynaşırdı sadece amirinden çekinirdi.. 34 yaşındayım 25 yaşında başka bir branş hocası bana bu muameleyi yapsa tavrım aşırı sert olur.. Başlarım orda onun kıdeminine..

Merhaba herkese
Ben ilkokul bünyesinde okul öncesi öğretmeniyim şubatta eş durumuyla köyden buraya (merkeze) geldim

Neyse ben köyde 4 yıl öğretmenlik yaptım şartları çok zordu ama mutluydum

Buradaki öğretmenler bi tuhaflar anlatıyorum siz karar verin 😣

Sınıflar 2 tane 2 kişi kullanıyoruz,sabahçı öğlenci olarak yani toplamda 4 kişiyiz.
Ben sabahçıyım öğlenci olan öğretmen (sınıfı paylaştığım hoca) sınıfta kendi cumhuriyetini ilan etmiş okuldaki 6. Yılı falan.Sınıfın duvarlarından panolarına kapısına kadar sahipleniyor bir işlem yaptırmıyor bayağı bildiğiniz müdahale ediyor
(Benden önce giden öğretmeni de bezdirmiş Hatta o da bu sebepten kaçmış gitmiş)

Örnek vereyim sınıflarımızda normalde hava grafiği renkler sayılar günler vs şablonları olur en önemlisi Atatürk köşesi.
Ama bu sınıfta hiçbiri yoktu stajyerlerin yaptığı (lise) eğri büğrü çiçekler böcekler kelebekler yani herhangi bir anlam ifade etmeyen tavana kadar asılmış düzensiz şeyler vardı

Ben de boş duvara Atatürk köşesi yapayım dedim diğerlerine karışmadım

Yaptığım günün akşamı bu öğlenci hoca beni Aradı,sınıfta bişey yapacaksanız beni de arayın fikrimi sorun dedi
Okey dedim uzatmadım hatta hak verdim ortak kullanım alanı çünkü dedim.

Geçen dönemi bitirdik yarı açık yarı kapalı,bu dönem temiz güzel renkli başlayalım dedim,mesaj attım yeniliyorum hepsini dedim tamam dedi
Yeniledim 1 hafta boyunca uğraştım son gün boş olan bi panoya (geldiğimden beri boş) kendi sınıf mevcudu grafiğimi yaptım,akşam beni Aradı o panoyu sınıfa ben getirdim kullanamazsınız dedi :KK43:

Yani o kadar emek çaba hatrına insan böyle terbiyesiz olmamalı diyorum,yine yumuşak gittim
Dedim ki “bakın geldiğimden beri sınıfa bişeyler yapıyorum kırtasiye malzemesinden oyuncağa kadar aldırıp getirtiyorum (yardımseverlerden) ortak kullanıyoruz,ben aldım uğraştım demiyorum keşke siz de böyle yapsanız” dedim,güldüm o da beni öyle yumuşak görünce yumuşadı sustu kapadı konuyu.(anlık)

Uzattım ama örneklerle anlayın beni istiyorum:KK43: yıllarca köyden çıkayım diye bekledim (yolu uzundu perişan ölüyordum maddi manevi) şimdi bu okuldan çıkmak istiyorum:KK43:

Neyse işte sınıftaki 10 dolabın 9 una adını yazmış kullanmayayım diye geçenlerde stajyer çocuk onun dolabından hamur kalıbı çıkardı benim çocuklara kullandırdı,açıkçası biten eriyen bişey değil diye ben de sesimi etmedim çocuğa bi de bir kereden nolcak hatta dedim ki bence gördü nasıl çabaladığımı o da kullanalım diye orta bi yere koydu dedim kendimce.

Dün kalıpları kullandığımızı stajyerden öğrenmiş ve kilitli dolaba kaldırmış :KK43:
Mesaj attım dayanamadım “ hocam ben sınıfa 5 koli oyuncak getirdim 3 günde çoğu kırıldı döküldü sormadım bile nasıl oldu diye,biz çocuklar için buradayız kalıplarınızı bizle paylaşmanız kötü bişey değil ki,hem kullandıkça bitmezdi onlar” dedim
Hiç cevap vermedi sinir oldum iyice sildim numarasını.
(Geldiğimde sınıfın faresi bozuktu gittim fare aldım hiç kaldırayım ben aldım o kullanmasın hesabına girmedim bi kere utanırım ben)

Yani cidden olan her şey aynen böyle sizce ben mi tuhafım o mu ? O ise ben nasıl davranayım sinirlerim bozuldu iyice :KK43: mutsuzum okulda.

Diğer öğlenci olan erkek hoca da farksız değil
Geçen gün çorabım ıslanmasın diye lavabo terliğine ayağımı basıp elimi yıkıyordum ki kendisi içerde halıda kullandığı terlikle tuvaletten çıktı ve bana “siz terliğinizle bu terliğe mi bastınız ıııyyyghhh” dedi şok oldum 😳
Sizinki şuan çişli dedim bana akıl vermeyin önce terliğinizi temizleyin o terlikle halılara basıp sınıfa geçeceksiniz dedim
Ki benim elimi yıkadığım yer kapı eşiği ve terlik ıslak diye terliğimle basıp yıkadım

Öğretmenler neden şöyle böyle demeyin rica ederim tarafsız yorum yapın

İçeri terliğiyle tuvaletin içine kadar giren biri size temizlik dersi verse ne derdiniz Allah aşkına ?

Ya da sınıftaki çöp kutusuna kadar sahiplenen ama sınıfa hiçbir katkısı olmayan birine siz ne derdiniz tepkiniz ne olurdu şaştım kaldım

4 yıl köyde 1,5 yıl özelde çalıştım insanlarla asla bir münakaşam olmadı hep saygı duyulan sevilen biriydim :KK43:
Yıllardır orda çalışmanın verdiği güven ve küstahlıkla yaklaşıyor. Ben sizin kadar sabırlı olamazdım, sizi tebrik ediyorum ve kolaylıklar diliyorum. Bazı insanlar gerçekten tuhaf :KK76: ve hak ettikleri muameleyi görmeleri gerektiğini düşünüyorum

Müdürle görüşün. Sizi doğru anlaması için çocuklar için sınıfa neler temin edip neler yapmaya çalıştığınızı, yardım olarak sürekli temin edip getirttiğiniz malzemeleri açıklama bile yapmadan sınıfa ve öğretmen arkadaşlarınıza iyi niyetle ve hiç esirgemeden sunduğunuzu, ama sınıfın dolaplarını, duvarını, panosunu bile kullanmanıza engel olan meslektaşınız nedeniyle görevinizi yapmakta zorlandığınızı anlatın açık ve net bir şekilde

Bu tür konular olgunlukla ve karşılıklı anlayışla çözülemediğinde bir an önce uygun bir şekilde gerekli yerlere iletilmesi gerekiyor. Çünkü sizden önce karşı taraf haksız ve yanlış bilgilerle konuyu ilettiğinde (özellikle yönetici, sezgileri ve tarafsızlığı güçlü biri değilse) sırf diğer kişi kıdemli olduğu için yönetimce size karşı yanlış bilgi ve önyargı oluşabiliyor

Terlik konusunda diğer kişinin seviyesizce müdahalesine yoruma bile gerek yok. Gerekli cevabı zaten vermişsiniz.. Fazla muhatap olmayın ki cesaret edemesin böyle seviyesiz müdahalelere.

Merhaba herkese
Ben ilkokul bünyesinde okul öncesi öğretmeniyim şubatta eş durumuyla köyden buraya (merkeze) geldim

Neyse ben köyde 4 yıl öğretmenlik yaptım şartları çok zordu ama mutluydum

Buradaki öğretmenler bi tuhaflar anlatıyorum siz karar verin 😣

Sınıflar 2 tane 2 kişi kullanıyoruz,sabahçı öğlenci olarak yani toplamda 4 kişiyiz.
Ben sabahçıyım öğlenci olan öğretmen (sınıfı paylaştığım hoca) sınıfta kendi cumhuriyetini ilan etmiş okuldaki 6. Yılı falan.Sınıfın duvarlarından panolarına kapısına kadar sahipleniyor bir işlem yaptırmıyor bayağı bildiğiniz müdahale ediyor
(Benden önce giden öğretmeni de bezdirmiş Hatta o da bu sebepten kaçmış gitmiş)

Örnek vereyim sınıflarımızda normalde hava grafiği renkler sayılar günler vs şablonları olur en önemlisi Atatürk köşesi.
Ama bu sınıfta hiçbiri yoktu stajyerlerin yaptığı (lise) eğri büğrü çiçekler böcekler kelebekler yani herhangi bir anlam ifade etmeyen tavana kadar asılmış düzensiz şeyler vardı

Ben de boş duvara Atatürk köşesi yapayım dedim diğerlerine karışmadım

Yaptığım günün akşamı bu öğlenci hoca beni Aradı,sınıfta bişey yapacaksanız beni de arayın fikrimi sorun dedi
Okey dedim uzatmadım hatta hak verdim ortak kullanım alanı çünkü dedim.

Geçen dönemi bitirdik yarı açık yarı kapalı,bu dönem temiz güzel renkli başlayalım dedim,mesaj attım yeniliyorum hepsini dedim tamam dedi
Yeniledim 1 hafta boyunca uğraştım son gün boş olan bi panoya (geldiğimden beri boş) kendi sınıf mevcudu grafiğimi yaptım,akşam beni Aradı o panoyu sınıfa ben getirdim kullanamazsınız dedi :KK43:

Yani o kadar emek çaba hatrına insan böyle terbiyesiz olmamalı diyorum,yine yumuşak gittim
Dedim ki “bakın geldiğimden beri sınıfa bişeyler yapıyorum kırtasiye malzemesinden oyuncağa kadar aldırıp getirtiyorum (yardımseverlerden) ortak kullanıyoruz,ben aldım uğraştım demiyorum keşke siz de böyle yapsanız” dedim,güldüm o da beni öyle yumuşak görünce yumuşadı sustu kapadı konuyu.(anlık)

Uzattım ama örneklerle anlayın beni istiyorum:KK43: yıllarca köyden çıkayım diye bekledim (yolu uzundu perişan ölüyordum maddi manevi) şimdi bu okuldan çıkmak istiyorum:KK43:

Neyse işte sınıftaki 10 dolabın 9 una adını yazmış kullanmayayım diye geçenlerde stajyer çocuk onun dolabından hamur kalıbı çıkardı benim çocuklara kullandırdı,açıkçası biten eriyen bişey değil diye ben de sesimi etmedim çocuğa bi de bir kereden nolcak hatta dedim ki bence gördü nasıl çabaladığımı o da kullanalım diye orta bi yere koydu dedim kendimce.

Dün kalıpları kullandığımızı stajyerden öğrenmiş ve kilitli dolaba kaldırmış :KK43:
Mesaj attım dayanamadım “ hocam ben sınıfa 5 koli oyuncak getirdim 3 günde çoğu kırıldı döküldü sormadım bile nasıl oldu diye,biz çocuklar için buradayız kalıplarınızı bizle paylaşmanız kötü bişey değil ki,hem kullandıkça bitmezdi onlar” dedim
Hiç cevap vermedi sinir oldum iyice sildim numarasını.
(Geldiğimde sınıfın faresi bozuktu gittim fare aldım hiç kaldırayım ben aldım o kullanmasın hesabına girmedim bi kere utanırım ben)

Yani cidden olan her şey aynen böyle sizce ben mi tuhafım o mu ? O ise ben nasıl davranayım sinirlerim bozuldu iyice :KK43: mutsuzum okulda.

Diğer öğlenci olan erkek hoca da farksız değil
Geçen gün çorabım ıslanmasın diye lavabo terliğine ayağımı basıp elimi yıkıyordum ki kendisi içerde halıda kullandığı terlikle tuvaletten çıktı ve bana “siz terliğinizle bu terliğe mi bastınız ıııyyyghhh” dedi şok oldum 😳
Sizinki şuan çişli dedim bana akıl vermeyin önce terliğinizi temizleyin o terlikle halılara basıp sınıfa geçeceksiniz dedim
Ki benim elimi yıkadığım yer kapı eşiği ve terlik ıslak diye terliğimle basıp yıkadım

Öğretmenler neden şöyle böyle demeyin rica ederim tarafsız yorum yapın

İçeri terliğiyle tuvaletin içine kadar giren biri size temizlik dersi verse ne derdiniz Allah aşkına ?

Ya da sınıftaki çöp kutusuna kadar sahiplenen ama sınıfa hiçbir katkısı olmayan birine siz ne derdiniz tepkiniz ne olurdu şaştım kaldım

4 yıl köyde 1,5 yıl özelde çalıştım insanlarla asla bir münakaşam olmadı hep saygı duyulan sevilen biriydim :KK43:
Açıkçası bulunduğunuz okulda anladığim kadarıyla Zümre birlik beraberliği yok.. ki en önemli şey bu..

Siz sonradan onlara katılmışsınız çocukça davranmayıp sizi sarıp sarmaları gerekirdi..Ve sizi çok olgun paylaşımcı buldum değerinizi bilmeleri lazım..

Ayrıca 5 - 6 yıllık Öğretmenden kıdemli mi olurmuş .. Demek ki bizim okulda olsalar ödleri kopar.

Madem Zümre birliği yok ve bu olgunlaşmamış tiplerle olacak gibi değil ya görevlendirme başka bir okula geçin yada sizde onlar gibi onlara davranın .

Son derece soğuk ve mesafeli olup işinize odaklanın derim. 4 - 5 saatcik çabuk geçer..

Müdür bile kadından çekiniyor gibi geldi bana
Genel toplantılarda para mevzularında sürekli itirazcı taraf olduğu halde ona okey diyor daima

X