Antalya labioplasti ameliyat sürecim

canimkiz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Mayıs 2021
7
4
36
Herkese merhaba .çok uzun senelerdir kendime psikolojik takıntı haline getirdiğim hem özgüven eksikliği yaratan hemde fiziksel olarak saglik problemi yaratan bir durumdu . Bir kaç dr hakkında araştırma yaparak antalyada bir dr en son karar verip 04 mayısta antalyada labioplasti ameliyatı oldum . Bu konuda tecrübelerimi paylaşmak istiyorum düşünen arkadaşlara yardımcı olması açısından. Öncelikle ameliyat 2 saat sürdü. Ve ilk gün çok zordu . Hiç kalkamadım .sonda takmislardi. Ve sürekli ağrı kesici ve antibiyotik verildi . 3 güne ayağa kalkarsın dedi ama malesef su an 3. Günümdeyim ve hala oturamıyorum. Şişlik gerginlik ve sizi var . Tuvalet yapmak tam bir işkence silemiyorsunuz bile . Oturamıyorsunuz. Aşırı hassas bir bölge . Ve bence iyileşmesi en az 10 gün alacak . Yapmak isteyenler 10 günü gözden cikarsin. Şeklide su an bakıyorum pek biseye benzemiyor ürkütücü hatta bakamıyorum. Umarım 10 güne oturur vaziyete gelirim ve dikişler erir çünkü ise dönmem gerekiyor .yaptiran arkadaslar dikisler ne zaman eridi ve nezaman tam oturur duruma geliriz . Birde dis dudaklar buyuk ve ayrık kaldı bu duzelirmi ilerde. Benm dr hiç bi krem yada batikon sürme dedi . Kendi kendine iyilessin diyor . Bu normal mi. Mikrop kapmaz umarım . Arada buz koymamin zarari varmı acaba . Antalyada bu ameliyatı olan varmı aranızda

Çok geçmiş olsun hepimizin bünyesi farklı sanırım ben oturup kalkmada falan hiç zorlanmadım. Benim doktorum hergün 4 defa dolaptan kurşun suyu önermişti. Buz koymanın şişlik içinde faydası var ilk günler. Krem olarakta furucin merhem kullandım1 hafta. Daha sonraki hafta furucin merhemi antibiyotik li kremle karıştırıp sürdüm. Krem sürmeyince daha çok gerginlik hissedersiniz aslında, ama doktorunuz öyle uygun gördü demekki. Ağrı kesici ilk 10 gün için mutlaka ödem içinde faydalı. Dış dudaklarında ayrı kalması şu an için çok normal tam görüntü 2 ayı buluyor.En azından 1 ay hiç bakmayın oraya 😂insan endişeye kapılıyor nasıl düzelecek diye. Benim 2 ay doldu ilk ameliyat olduğum zamana göre çok iyi ama yinede hafif aralık oluyor bazen. Oda iç dudakların az veya çok kesilmesiyle alakalı sanırım

Çok geçmiş olsun hepimizin bünyesi farklı sanırım ben oturup kalkmada falan hiç zorlanmadım. Benim doktorum hergün 4 defa dolaptan kurşun suyu önermişti. Buz koymanın şişlik içinde faydası var ilk günler. Krem olarakta furucin merhem kullandım1 hafta. Daha sonraki hafta furucin merhemi antibiyotik li kremle karıştırıp sürdüm. Krem sürmeyince daha çok gerginlik hissedersiniz aslında, ama doktorunuz öyle uygun gördü demekki. Ağrı kesici ilk 10 gün için mutlaka ödem içinde faydalı. Dış dudaklarında ayrı kalması şu an için çok normal tam görüntü 2 ayı buluyor.En azından 1 ay hiç bakmayın oraya 😂insan endişeye kapılıyor nasıl düzelecek diye. Benim 2 ay doldu ilk ameliyat olduğum zamana göre çok iyi ama yinede hafif aralık oluyor bazen. Oda iç dudakların az veya çok kesilmesiyle alakalı sanırım
Çok teşekkür ederim . Bugün kontrole gittim dr a. Benm klitoris bölgem büyük olduğu için daha çok ortaya çıktığını söyledi. Bu kötü bir durumumu iyimi anlamadım . Oraya da mudahale etmisti biraz . Ust deriye . Bence eskisinden iyi olduğu kesin . Krem vb bisey vermedi . Inanılmaz batma var ama . Hele o klitoris bölgesindeki dikişler mahvediyor. Diken gibi iğne gibi batıyor. Bugün iç çamaşır giyip bir kac saat oturdum. Inanılmaz bir hassasiyet batma hissi . Yürüyemedim. Sıçrıyor insan sanki iğneler batıyor oraya. Geldiğimde bir kac dikiş gözle görülür biçimdeydi ve kanama vardı . Sanırım dikişler gerildi baya . Uzanıp yatınca rahatladım . Işe dönünce nasıl çamaşır giyip oturcam saatlerce onu düşünüyorum . Işe döndüğümde 13. Gün olmuş olacak yani 5 günüm daha var umarım su dikişler artık erir yada düşer. Tek duam bu. Soğuk suyla yıka dedi dr um. Rahatlatacak dedi . Her gün soğuk suyla yıkayıp silicem.

Bende 5 Mayıs'ta oldum. Sonda takıldı 1 gün hastanede kaldım. Krem felan yazmadı 2 gün sonra kontrole gittim dikişlerin iyi durumdaymis. Hastaneden eve gelirken malesef regl oldum. Karbimda çok ağrılar oluyor 2 saat ameliyatta baya usuttum sanırım regl çok zor geçiyor . Hiç su deydiremiyorum. Doktor orayı yikayamam için protez sabun önerdi aldım fakat kullanmadım regl devam ediyorum ayın 15nde 10 gün olmuş olcak ameliyattan 10 gün sonra muayneye gelin dedi. Ben hem iç dudak ve kritos deri toplandı. Kansızlıgim var diye 2 anestezi uygulandı. Başta ameliyattan vazgecmemi istediler geçmedim ağustosta nikahim var anca iylesirim diye. Adet sancılı ve çok kan kaybım olduğu için 2 kere bayginligim oldu ambulansa kaldirilmisim doktorum bol bol dinlen dedi. Uzaninca yada oturunca karnım çok ağrıyor. Tabi dik oturamiyorum bu arada. Bakalım zaman ne gösterecek ama suanki halimden görüntüsünden memnunum sizlerede geçmiş olsun

X