Antalya pko

inans

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2019
23
21
29
Merhabalar. Ben ilk adet günümden beri pko olduğunu bilenlerdenim. Bütün çocukluğum kadın doğumlarda, tedavi olmadan bebek sahibi olamayacağımı duymakla geçti. Vitale-Sema hanım bütün sert tokatları yüzüme vuran biridir.. Evlenene kadar doğum kontrol hapları kullanarak adet gördüm, kullanmadığım zaman adet olmuyordum. Yumurta oluşuyor, ama çatlamıyor denildi. 11 ay önce evlendim. Şubatta korunmayı bıraktık Özel hastanede doktora gittim. Yaşımı, korunmadığım dönemi , sigara alkol vb kullanıp kullanmadığımı sormadan klomen ve çatlatma iğnesi verdi. Sonrasında durum negatifti. Hemen ardından başka bir tedaviye geçileceğini haftada bir iğne vurulmam gerektiğini ve ücretinin 400 lira olduğunu söyledi. Hem işi ticarete döktüğü için hem de bu durumu normalleştirip beni üzdüğü için çok sinirlenmiştim. Tedaviyi bırakıp başka doktor arayışına girdim. Kepez devlet hastanesinde Ali POTA’yı buldum. İnanın harika bi doktor. Yaşımın daha genç olduğunu (26) önemli olanın adetimin düzeni sokmak olduğunu ve bu sürede kendiliğimden hamile kalabileceğimi söyledi. Devlet hastanesi deyip korkarak gittiğim yer de beni hafifleten birini bulmak müthiş hissettirdi. Bir doktor arayışınız varsa lütfen Ali beyi de ziyaret edin. İncitmeden bütün sorularınıza cevap veriyor. Vajinal muayene için bile sizden müsade istiyor. Umarım tüm dertlerinize çare bulabilirsiniz. Ben hala tedavi sürecindeyim. Olumlu bi haber aldığımda sizi tekrar ziyaret edeceğim :) tüm dualarım kucağı boş kalan, çoktan anne olabilmiş yüreklere..

Benimde adet duzensizligim var ama bayan doktor istedigim icin borsa ya gittim terranin orda orda da alttan muayne yapmadilar yapilmasi lazimmis sonradan ogrendim ilk tecrubem cunku erkek doktordan cekiniyorum ama gitmem gerek sonuclari yazarsan sevinirim

Benimde adet duzensizligim var ama bayan doktor istedigim icin borsa ya gittim terranin orda orda da alttan muayne yapmadilar yapilmasi lazimmis sonradan ogrendim ilk tecrubem cunku erkek doktordan cekiniyorum ama gitmem gerek sonuclari yazarsan sevinirim
Vajinal muayene de her şey çok net gözüküyor. Bütün polikistleri bana göstermişti doktor. Bende öyle düşünerek kadın doktora da gittim ama asla kibar davranmıyorlar. Genelleme yapmak olmaz tabiki ama kadın doktor cildiye dışında pek tercih meselem değil. Erkek doktor bunun mucizevi bişey olduğuna inanarak yavaş ve kibar hareket ediyor. O bişey görmüyor zaten üstüne bi örtü örtüyor. Çekinmene korkmana gerçekten hiç gerek kalmıyor.

Merhabalar. Pko’lu olarak 1 senedir korunmasız gebe kalamadım. Bi önceki yazımda bu süreçten bahsetmiştim. Doktorum ilaç tedavilerine başlamadan önce hsg istemişti. Bunu çok uzun zamandır kulaktan dolma bilgiler yüzünden ertelemiş ve bunu bugün halletmiş bulunmaktayım. Bi arkadaşım anestezisiz çektirdiğini ağrılı olduğunu ve tek tüpü kapalı çıktığından söz etmişti. Doktoru kendini sıktığın içinde böyle çıkmış olabilir dediği için acabalarla dolu bi hayatı olmuş ve tüp bebek sonucu gebe kalabilmiş. Aynı durumu yaşamamak adına bugün özel vitale hastanesinde anestezili hsg çektirdim. Hiç bi ağrı sızı hissetmeden 10 dakika içinde biten bi işlem. Bu kadar ertelemiş olduğuma inanamıyorum. Şimdi şu meşhur hsg sonrasıda hamile kalınıyor kısımı beklemekteyim. Umarım küçük melek artık bizimle olur. Tüm dileklerim hala anne olmayı çoktan başarmış boş kucaklara♥

Burası benim günlüğüm gibi oldu :) o yüzden tekrar merhaba.. nasıl denir, konuya nasıl girilir bilemiyorum ama önce söyleyip sonra açıklamak en iyisi sanırım. Ben hamileyim...
1 yıl korunmasız ilişki sonucu hiç bi belirti yoktu. Tedavinin başka bi boyutuna geçicekken korona bütün dünyayı sardı. Hastane programları değişti kendi doktoruma hiç ulaşamadım ama yine de doktor muayenesiyle klomene başladım. Ben devlet hastanesinde devam etmeye karar vermiştim bu sürece. Ama korona sebebiyle klomen sonrası kontrol için artık özel bi hastanede devam ettim. Kontrol için gittiğimde hiç bi işe yaramadığını yumurtaların 8 9 mm olduğunu öğrendim. Biraz daha güçlü bi takviye alıp 5 gün göbekten iğne oldum. Tekrar kontrole gittiğimde 10 tane yumurtamın olduğunu öğrendim ve çatlatma iğnesini vuruldum. İlişki günleri verildi ve uygulandı. Beklemedeyken uçuk çıkarttım ki ben hiç çıkartmam. Göğüslerim şişti ve ağrıdı. Bir sürü rüya gördüm derken çatlatma iğnesinin 13.günü test yaptım ve ikinci çizgiyi gördüm. Kan tahlili verdim ve pozitif. Allahıma çok şükür..
Bu duyguyu pko yüzünden hiç yaşayamam sanıyordum. Ama Rabbim bana nasip etti. Kucağıma sağlıkla almayı da nasip etsin inşallah 🙏

Ne kadar güzel bir haber. İnanın böyle umut dolu şeyler okuyunca çok seviniyorum. Bende pko'luyum bir ihtimal. Troid ve prolaktin sorunum var ayrıca şuan ilaç kullanıyorum. Tecrübeli biri olarak bana ne önerirsiniz?

Ne kadar güzel bir haber. İnanın böyle umut dolu şeyler okuyunca çok seviniyorum. Bende pko'luyum bir ihtimal. Troid ve prolaktin sorunum var ayrıca şuan ilaç kullanıyorum. Tecrübeli biri olarak bana ne önerirsiniz?

Sadece inanç ve sabır 🙏 Bir gün bu duyguyu yaşayabileceğini hiç aklından çıkartma olur mu? Sadece vakti varmış ☺️ Allahın izniyle bi gün neden kadın olarak yaratıldığımızın nimetine varacağız 🙏♥️

Tekrar merhaba. Sessiz okuyucular olduğunu bildiğim için güncellenerek geldim 🙃 pko yüzünden oğluma çatlama iğnesiyle hamile kalmıştım. Henüz 14 aylıkken tekrar hamile kaldığımı öğrenince üstelik hiçbir dış etki olmadan. Şimdi ikinci oğlumu büyütüyorum 4 aylık oldu bile. Çok şükür bu günlerimize. Allah isteyen herkese nasip etsin🙏♥️

X